Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ivka000
3. máj 2011

tak idem po radu k tej úlohe ako dostanem dve fotky do jednej v ps skúšam skúšam ale neprišla som na to 😅 krátky a jednoduchý návod prosím 😝

dosa
3. máj 2011

@ivka000 cez image - canvas size - rozsiris si plochu kolko potrebujes a na ktorej strane potrebujes a potom do nej vlozis obrazok a posunies... neviem ci som dobre napisala... ja viem skor ukazat, ako napisat 😉

cruela
3. máj 2011

@ivka000 dosa ti dala jednu z moznosti ako to mozes spravit... druha moznost je urobit si novy dokument, ak napriklad spajas dve fotky s rozmerok 10x15 tak novy dokument bude mat rozmer 20x15 alebo 10x30 podla toho ci budes davat fotky na vysku alebo na sirku... no a do tohto noveho dokumentu pretiahnes tie tvoje dve fotky a upravis velkost tak, aby ti to vyplnilo novy dokument

maruskak13
3. máj 2011

tak som pridala par dnesnych 🙂 ked budete mat chut mozete pozriet..
http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/

ivka000
3. máj 2011

uff vzdala som to ☹ urobila som to tak že som si otvorila nový dokument a potom som do neho umiestnila dve a viac foto ale konečný efekt hrôza neuvedomila som si pri fotení uhol s ktorého som fotila celok a detail a ked to bolo spolu tak to vyzeralo hrozne 🙄 takže najskôr si to budem musieť nafotiť odznova 🤐 a neviem či tento spôsob je dobrý ale nejako som tie vaše návody nepochopila 😝
sľúbené foto zo včera 🙂 na tretej foto je prepal na klobúčiku ale všimla som si až doma ☹

hajanka
3. máj 2011

@ivka000 napr. ak spajas dve fotky na sirku (alebo aj vysku), vychadzaj z celkovej velkosti (sirky stran v pixeloch) aku mat vysledny diptych (kolaz dvoch fotiek). Celkovu sirku si vydel dvoma, moze este odpocitat zopar pixelov aby si mala medzi fotky malu medzierku. Potom si obe fotky zmensi na tu hodnotu a obe ich vloz ako dve samostatne vrstvy do toho noveho suboru - vysledneho diptychu.

ivka000
3. máj 2011

tak predsa len som čosi stvorila nie som s tým spokojná tak mi aspoň poviete čo tam je zle 🙄 tak kuknite a okomentujte 😉

amunet
4. máj 2011

@dosa podla mna, vyber kurzov...skoda penazi, mas internet, vsetko, hlavne zaklady si najdes tam, kurz sa oplati, len na konkretnu vec, ja som daaavno bola na portretnom atelierovom, ale teraz si myslim, ze ani nemuselo byt 😀
a bez zrkadlovky na kurz!!! to mi pride divne...
@ivka000 prepal na klobuku nevadi, to urobilo slniecko, tomu sa nevihnes, (iba ak by si spojila dve fotky-jednu zo stiahnutou expoziciou a klobuk tym opravila, ale to je na dlho) skor by si mohla pouzivat vecsiu clonu, pozadie je priliz ostre
@maruskak13 fotky pekne ale s tou clonou aj u teba, velka diera by tomu svecala 😉

dosa
4. máj 2011

@amunet - ja nie som typ vhodny na samovyucbu, ja potrebujem aby mi to niekto povedal, ukazal... a nemam na to ani podmienky doma, klud je tu az v noci a aj ja potrebujem spat. bola som aj na kurze photoshopu, lebo som sa nevedela z tych netovych navodov vysomarit a som spokojna, nelutujem, pochopila som princip a teraz mozem skusat dalsie veci... a tieto kurzy su pre mna aj taky akoby relax, konecne vypadnem z domu a budem cely den sama, pre seba...

maruskak13
4. máj 2011

@amunet urcite sa oplati ist na kurz.. ja som zacinala presne tak ako @dosa
neviem kde si chodila na kurz ty ale do AKF sa oplati ist aj bez zrkadlovky..
ked som tam bola na prvom kurze ja tak som este nevedela ani ktoru si nakoniec kupim.. ani som fotak v ruke nevedela drzat.. triasli sa mi ruky pri tom.. 🙂
a to som zacinala na zaciatku roka s tym ze predtym som sem tam cvakla nejaku tu foto na tom nasom malinkom
zazraku 🙂

dik za ten komentak k fotkam.. pojdem ho pofotit este raz na tu zahradu..
tak rada si necham poradit aby som sa naucila zase nieco a posunula sa dalej 🙂 ako by si ich fotila ty?

maruskak13
4. máj 2011

@dosa tak tak presne 🙂

amunet
4. máj 2011
ivka000
4. máj 2011

@amunet ďakujem 🙂 to je asi maximum pri mojom foťáku a objektíve ☹ pri ohniskovej vzdialenosti 55 a clone 5,6 f to asi nebude rozmazanejšie... ( seták 18 - 55 )

a k tým kurzom ... kto nemá čas a má peniažky si radšej zaplatí kurz a kto naopak, študuje hodiny pri nete v konečnom dôsledku základy sa naučím tam aj tam ale pri fotení treba osobné skúsenosti s fotákom , skúšať fotiť všetko všade a ja som teda radšej za to že ked už na kurz tak na niečo také ako píše @amunet na nejaký špecializovanejší po zoznámení s foťákom a s tým čo chceš fotiť, tieto základy sa fakt dajú pekne pochopiť aj s netu 🙂 a to som bola totál amatér nevedela som poriadne využívať funkcie kompaktu 😀 😅 😝

amunet
4. máj 2011

@ivka000 na setak su super 😉
tak ja som sa vsetko naucila s netu kniziek a skusenostami ako pises, s kuzru som si odniesla len prijemny zazitok 😉

barbarka
4. máj 2011

@amunet krasne fotecky 😵 , mozem vediet cim si to fotila?

ivka000
4. máj 2011

@amunet krásne foto 🙂

maruskak13
4. máj 2011

@amunet pekne fotky velmi 🙂
to rozostrene pozadie si nedorabala ?

amunet
4. máj 2011

@barbarka
@ivka000
dik ja som do fotenia blazen 😀 ale este som neni uplne spokojna
canon 5D mark II a 85mm 1,8 moj najoblubenejsi obj 😵

amunet
4. máj 2011

@maruskak13 nie 🙂

lili_a_mimi
4. máj 2011

@ivka000 skus sa kuknut na tie 2 fotky v 1 tu: http://www.facebook.com/home.php#!/pages/PS-tri... malo by to byt uplne dole - tak, kde dava aj ten farebny pruh medzi fotky 😉

maruskak13
4. máj 2011

@amunet akou clonou si fotila? alebo vacsinou fotis?
ja mam tiez najoblubenejsi 85 🙂
vcera som fotila s 35tkou

barbarka
4. máj 2011

@amunet ja mam tiez len setak ako ivka, no ale raz ... 😉 teraz dufam v tu pevnu 50tku 1,8 ked vyjde motorcekova pre nikon

ivka000
4. máj 2011

@barbarka čakáme spolu a ak ju náhodou objavíš tak daj vedieť 🙂

barbarka
4. máj 2011

@ivka000 dam 😉 ty podobne

kasami
4. máj 2011

ahoj 🙂 dnesna momentka po prvom papani 🙂

cruela
4. máj 2011

@barbarka co si davala fotky na picasu, tak v cukrarni a kvetinka su do ulohy "Svetlo" a ten parik na kritiku? verejna, sukromna? alebo ako to rozdelit?

barbarka
4. máj 2011

@cruela pisala som to do mailu - hej prve dve svetlo a parik sukromny 😉

barbarka
4. máj 2011

@kasami jeeej zlatucka je🙂 fotecku by sa este zislo zosvetlit ale je krasna 😵

cruela
4. máj 2011

@barbarka ako som pisala v "navode na obsluhu" treba posielat separatne maily a popisy hadzat do predmetu lebo text spravy sa nikde nezobrazuje 😉

kasami
4. máj 2011

@barbarka dakujem .... praveze mam tu foto taku svetlejsiu ... sama som pozerala, ako tu stmavla 😅