Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ivka000
21. máj 2011

@barbarka a čo to bolo za fotku ked taký komentár ?

hajanka
21. máj 2011

tiez sa mi rozjasnene ocka velmi pacia, ale v prirodzenej forme, umele catchligty, drasticke presvetlovanie a umele zvyraznovanie farieb je off (s vynimkou beaty retouch pre magaziny a reklamy, alebo ak je to na vyslovene zelanie klienta). Tiez ale poznam ludi (zakaznikov), ktori sa do technickej stranky fotografie nerozujemju a drasticke upravy tohto a podobneho typu sa im velmi pacia. Hlavne ze je na nich ich milovany objekt so ziarivym usmevom a ockami.
Ale urcite neznamena, ze ked na fotke nie su zvyraznene oci a nesvietia, ze cela fotka musi tym padom byt fadna a vyzerat ako fotena mobilom.
Fotografia je o svetle, kompozicii a emociach. Preto najdolezitejsim krokom pre mna je spravne nasvietenie, co je z najvacsej casti najvacsim uspechom vysledneho efektu. Dokazat si objekt nasmerovat tak, aby prirodzene zachytaval dopadajuce svetlo, v spravnom uhle, v spravej urovni. Nie vzdy je to lahke. Ale urcite je to jedoduchsie ako potom stravit hodiny nad compom a presvetlovat, upravovat... ked konecny vysledok potom castokrat vyzera neprirodzene. To co je uz na fotke zachytene (napr. catchlight), staci len minimalne zvyraznit, ako ceresnika na torte 🙂
@olienka12

ivka000
21. máj 2011

aj mne len to musí vyzerať prirodzene ako to robíte v ps?

barbarka
21. máj 2011

@ivka000 mal ranene kridelko, chcela som ho opravit ale mal tam dierku tak sa nedalo 😒

a toto je ta fotka, no budem davat asi vam na kritiku, dozviem sa to iste ale nemusim si poplakat 😒 asi sa ma to tak dotklo aj kvoli tomu ze som pred kramami - hi no a toto by som radsej pisala v sukromnej 😅 😀

hajanka
21. máj 2011

@barbarka fotky krasne, fifty je fantasticky objektiv 🙂 moj oblubeny, aj ked nie som teraz na svojom kompe a tiez beriem zobrazovanu kvalitu tu na MK, mne pridu vsetky chladne. Ako vyvazujes white balance?
ale hovorim, nie som na svojom kompe tak ma ber s rezervou 😀 a motylik je tiez nadherny. Btw. kto to tu milule tvrdil ze makro sa neda nafotit bez makraca? 😒 somarina 🙂 ja som ho tiez fotila s fifty aj s 18-105mm a slo to.
A kritike sa nebran aj ked bohuzial niekedy vie byt drsna ☹ ale vzdy je lepsie sa snazit z nej vytazit ako nechat sa nou rozhadzat a pokazit si den. Ak by nebolo negativnej kritiky, iba samej chvaly, ziadny fotograf by sa neposunul vpred, to je to co nas ma pohanat a posuvat dalej 🙂 velakrat si sami chybu neuvedomime, nevidime, mne to napr. tiez obcas dojde az ked ma niekto na to upozorni 🙂
drzim palce.

barbarka
21. máj 2011

@ivka000 ja neviem ci robim spravne ale ja pouzivam ten nastroj kde je saturacia a zosvetlenie - take lizatko a hubka, pripadne pri vytahovani z rawu hned zosvetlim ale zosvetlujem najma ked je tam vyslovene tien inak moc nie

barbarka
21. máj 2011

@hajanka ja nemyslim ze mam problem s kritikou ale no chlapi su asi drzni kritici 😒 a asi to budu aj hormony, ja beriem ze kritika posuva a vlastne preto som to tam dala, necakam ze s mojich fotiek vsetci padnu na zadok, som zaciatocnik a mam rada ked niekto hodnoti konkretne co je zle, co by sa dalo inak a tak.

hej objektiv super este sa len zoznamujeme, ja ked dam sem na net fotky furt su chladne a tmave ked ich mam v ps alebo v lr tak su ine ale asi to tam musim jemne prepisknut aby boli nakoniec ok

barbarka
21. máj 2011

@hajanka inak su upravene v lr no a to su jedny z prvych co som tam robila tak este sa s nim len ucim spolupracovat 😉 vyvazenie som robila skor od oka - ked robim podla tej pipetky tak mi vzdy az moc oslni

hajanka
21. máj 2011

@barbarka Barbarka rozumiem ti, chlapi to asi nevedia robit tak s citom 🙂 ale nenechaj sa rozhodit, a presne ako pises, radsej im napis, nech ti poradia co a ako podla nich by bolo lepsie a tak... ja mam tiez rada, ak mi niekto napise sposobom ´toto sa mi zda take a take... a mohla by si nabuduce vyvarovat toho a toho... toto spravit inak...´ proste nie len ze je to zle, napisat aj dovod preco si to clovek mysli a ako by sa to dalo vylepsit, aby som si z toho mohla nieco vziat a dat si na to pozor nabuduce.

tie fotky, mozno je to len touto kvalitou tu ☹ skusala si ich natiahnut na ine foto stranky?
myslim vyvazenie bielej vo fotaku.

barbarka
21. máj 2011

@hajanka napisala som mu ze dakujem za nazor 😉 no ale vnutorne som to fakt zle znasala, no aspon som sa vam vyzalovala, ideme k svokrovcom na piesok, majte sa krasne

amunet
21. máj 2011

cafte vidim, ze tu bola debata o odrazke a ociach, tak cruelina uprava je hrozna, sorry 😝
a odrazka... ja mam 85tku...uz neviem presne a neudrzim ju sama, musia mi pomahat 😀 tak napriklad teraz naposledy fotena tehulka... mi pomahal jej manzel 😀
je tam aj mala reportaz s fotenia 😀 😀
http://suziaphotography.blogspot.com/

michalag
21. máj 2011

Ahojte
@barbarka ja tam uz racsej foto ani nedavam, niektorí sa mi tam zdaju az premudrli alebo to napisu dost drsne 😠

pridavam nejake macro (moje oblubene 🙂 😵 )

hajanka
21. máj 2011

@amunet tak tie su uzasne, nadherna kontrola nad svetlom 🙂 krasne pouzita odrazka, .... a to ich pozeram na nie mojom pc, u mna doma budu vyzerat este lepsie (som si ista) 🙂 uz sa tesim ako si ich tam pozriem.

@michalag nemusiiiim pavuky ani muchy😀 😀 😀 aj ked raz som jednu fotila, ale fotky su fajn 🙂

amunet
21. máj 2011

@hajanka dik, take pekne fotky sa mi podarili prvy krat, uz viem ako na to 😉 ale nie vzdy bude ta moznost vyuzit svetlo, pri deckach co pobehuju je to tusim nemozne 😠

brisilda
21. máj 2011

dievcata mne sa pacia vsetke vase foto 😀
kocky kde najdem navod na photohop? nasla som jednu stranku no tam to je o nicom 😒
@ivka000 uprava ociek zaujima aj mna tak ak budes taka dobra a niekto ti poradi tak prosim info bud cez IP alebo FB 😉 dakujem
@barbarka nic si s toho nerob 😉 fotka je nadherna 🙂 cize 100 ludi 100 chuti 😀

lili_a_mimi
21. máj 2011

@barbarka nic si z tej kritiky na ephote nerob, mne sa zda, ze niekedy su az prilis drsni k ludom, ktori (ako by som povedala) nepatria do ich komunity 🙄 kazdy ma svoj styl fotenia aj upravy fotiek a kazdmu sa paci nieco ine. myslim si, ze na to, ako dlho fotis, fotis super! ty sa s fotakom a hlavne s tou novou 50kou len zoznamujes, tak ta jednoducho nemozu hodnotit ako profesionalu 😠 ale kazde forum je o niecom inom a vsade chodia ini ludia... my sa tu snazime pomoct a niektori len kritizuju (a veru, chlapi sa so slovami nemaznaju) Ale hlavne je - nenechaj sa odradit!!! Ono, takito "kritici" maju dost kratku pamat a nepamataju si, ze ani oni z neba nespadli ako profici (a ktovie ake fotky vlastne robia oni) 😉

barbarka
21. máj 2011

@michalag hej tiez s tym asi skoncim na nejaky cas, hodi sa teraz skor motivacia 😉 fotky super. makra ti ta masinka robi velmi pekne, zo zrkadlovkou sa fotia dobre iba makroobjektivom, tie moje su len vyrezy.

@brisilda dakujem 🙂
@amunet super fotecky. sledujem ta aj na fb 😉

a babenky mam otazku mam na fotkach malu sivu bodku tutok to vidno http://www.ephoto.sk/moje-ephoto/fotografie/202... co to je a ako to odtial dostanem? 😅

barbarka
21. máj 2011

@lili_a_mimi dakujem 😵 si zlata, to bolo fotene este setakom, mna to asi tak zamrzelo kvoli hormonom, to sa mi vtedy specialne stava, za vsetko si porevem 😅 este ked som bola tehu tak to bolo este horsie 😝

hajanka
21. máj 2011

@barbarka mne nechce otvorit ten link, ale podla opisu je to pravdepodobne nejaka spinka na zrkadle alebo cipe.

barbarka
21. máj 2011

@hajanka mozem to ofukat balonikom na vytahovanie soplikov?

hajanka
21. máj 2011

@barbarka ano uz to vidim. A na lense nemas nic? Ak nie tak to moze byt spinka na skle, ja som sama este fotak necistila, vzdy davam to labu, ale tak vyskusaj a uvidis co to spravi.

barbarka
21. máj 2011

@hajanka nemoze lebo tato fotka je so starym objektivom a mam to aj na novych 😒

hajanka
21. máj 2011

@barbarka tak potom to musi byt len na zrkadle, pripadne na cipe, ak lens demontujes na zrkadle nic nevidis? Aj ked moze to byt len mikroskopicka spinka...

maruskak13
21. máj 2011

@amunet velmi pekne fotky.. krasne svetlo 🙂 kde ste mali taku super velku travu?
aj tie kde si ty v akcii su dobre 🙂
inac peknu fotku mas aj v profile .. paci sa mi viac ako ta ktoru si mala predtym.
na tejto si taka milsia 🙂

barbarka
21. máj 2011

@hajanka vyzera to na spinku na zrkadle po ofukovani to tam uz nevidim 😉

hajanka
21. máj 2011

@barbarka super 😉

lili_a_mimi
21. máj 2011

inac, baby, neda mi nenapisat sem reakciu na vasu diskusiu o tej foto, ktoru sem hodila @curela. Mne osobne sa uprava paci, aj ked ako vravite prehnala to s tymi ockami. Ale ani jedna z vas ako keby necitala jej nasledujuci prispevok, ze to ona naschval dala, aby demonstrovala "silu" LR a to, co vsetko sa s tym da robit 😉 Na jej obhajobu jedine tolko, ze videla som jej fotky, a kazdu jednu ma skoro uplne prirodzenu a bez vacsich uprav 😎