Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

dadush
28. aug 2011

@mirica4 vies to je tak ze chcem mat pekne fotky mojho maleho ved ten cas sa nam uz nikdy nevrati, a ked mam uz investovat tak nech to stoji zato, nie teraz kupit nieco lacne a potom zase nieco lepsie naco mi budu tie objektivy a predavat to , vies ako to je stale sa dostanes len riadne pod cenu

annika11
28. aug 2011

@mirica4 áno, nič som nepridávala, len som trocha vylepšovala kontrast, lebo sa mi zdalo hrozno málo výrazné, ale všetko je original, samej je mi čudné, že sa mi to takto podarilo 😀 😀 😀

ivka000
28. aug 2011

@mirica4 tak už som konečne k tomu dostala foto sú poslané dala som tam 4 ale chcela som niečo iné len som nemala v poslednom čase čas ☹ 😝

@annika11 supeeeer teda to sa ti fakt krásne podarilo 😵

bihan
28. aug 2011

@dadush ak môžem odporučiť, tak z tých, čo vyberáš, 50-ku 1.4 aj to môžeš mať problém, aby sa ti celá postava v byte vpratala do záberu. 85-ka je na crope malý teleobjektí.

silvia.t
29. aug 2011

@dadush jednoznacne 50ka tu ma kazdy fotograf a je na tebe a tvojich fin. moznostiach ci 1,4 alebo 1,8...ja mam 1,8 a som spokojna 😀
neskor mozes dokupit aj 85ku...foti sa aj tak vacsinou von kde je dobre svetlo(ak chces mat pekne fotky,nebudes predsa fotit doma v byte 😅 , ale vybehnes niekam von 😉 ,samozrejme nie vzdy a aj interierove foto su fajn )

annika11
29. aug 2011

@ivka000 dakujem 🙂

barbarka
29. aug 2011

cavte, nejak ste sa rozpisali 😉

50tku mam aj ja, okrem nej len setak je to velky rozdiel aj ked moznost zoomu mi chyba, prevazia ostatne kvality tohto objektivu, velmi odporucam, ja by som zase chcela daco sirokouhle, zatial na tento ucel pouzivam setak ale v interieri sa s nim bez blesku fotit neda vobec.

jaaj a konecne som znova prispela do du 😅

silvia.t
30. aug 2011

baby a aka bude dalsia dú?? 😀

mirica4
30. aug 2011

@silvia.t ešte nepadli návrhy, tak zajtra čakám nápady.....od všetkých babenky 😀 možno aj mňa niečo napadne

pozrite aké pekné fúriky som odfotila 😀 😀 😀 áno aj som sa pohrala na úpravách
http://www.facebook.com/pages/Photo-Miriamima/1...

a na tej stránke mám aj neterku nájdete v albumoch 😉

rainee
30. aug 2011

ahojte, chcem sa spytat, mam casto problem s ostrostou fotiek (davam pozor na zaostrovacie body, mam zapnute VR a fotim aj v manuali) a niekedy aj s farbami (hlavne vela cervenej a zelenej), viete mi prosim poradit ako sa toho viac vyvarovat?
tiez sa chcem spytat ci mate nejaky tip na makove, slnecnicove, repkove pole niekde v ba a okoli 🙂 sice to uz tento rok nestihnem, ale chcela by som nieco pekne s rodinkou pofotit....

rainee
30. aug 2011

a pripajam par fotiek na kukuc z vyletika. len tak pre radost 🙂

annika11
31. aug 2011

@mirica4 tie fúriky sú úžasné, veľmi sa mi páčia 🙂 a to malé bábätko v bodkovanom bodynku je na spapanie, milujem novorodeniatka 😀
babyyy môžete mi na to kliknúť, či vám to otvorí? neviem, či to mám dobre nastavené 😅 😒
https://picasaweb.google.com/116854533705183567...

annika11
31. aug 2011

@rainee krááásne, hlavne tá obloha 😉

mirica4
31. aug 2011

@rainee pjekné, nemáš to ešte niekde na stránke inej, lebo MK to dosť kazí.. 🙂
@annika11 dík...všetko ti funguje ako má... 😉

tak a aká bude novááááá duuuuu????

annika11
31. aug 2011

@mirica4 dakujem 🙂

janefonda
1. sep 2011

ahojte baby,
mate tu super temicku 🙂 Potrebovala by som od Vas poradit. Nakolko si hladam novy fotacik na fotenie mojej dcerky, chcela by som od Vas vediet, co by ste mi odporucili. Velmi by ste mi tym pomohli. Par tipov a ja by som sa potom isto rozhodla. Zaroven vsak chcem, aby fotacik bol aj na makro namakany, pretoze to je moja " uchylka" 😀 Ake objektivy su naj k foteniu makra?
A este jedna otazocka, aku zakladnu vybavu, by ste mi k fotaciku odporucili?
Doteraz som fotila s Panasonic Lumix DMC-FZ50, ale ziada sa mi nieco kvalitnejsie.
Ake programy na upravu fotiek pouzivate najcastejsie?
Vopred dakujem za pomoc 😉 , viem pytam sa toho dost, ale naozaj by som ocenila Vase rady 🙂

zajo79
1. sep 2011

@janefonda objektivy na fotenie makra su oznacene makro, asi lepsie dlhsie okolo 105mm s nevysuvacim prednym clenom.

ale zalezi aky fotak si vyberies, podla toho vyberaj. canon alebo nikon a kolko penazi chces do toho dat

zajo79
1. sep 2011

@rainee daj si jeden ostriaci bod -a ze si ho mozes sama presuvat. aky mas fotak?

janefonda
1. sep 2011

@zajo79 dakujem za radu, co som zatial pozerala lepsie sa mi pozdava nicon. Fotenie ma naozaj bavi, ale rada by som uz postupila o level vyssie, planujem ist tak do 2000 aj so zaklad. prislusenstvom. To znamena nejaky ten objektiv na makro a nieco na fotenie mojej dcerky.

zajo79
1. sep 2011

@janefonda nikond7000 s pevnou 50tkou1,4 a neake makro?

alebo zoom tamronom 17-50 f 2,8?

telo 900€
pevna 50tka priblizne 350€
105mm makro 900

tamron 17-50 stoji cez 330.

ja som si nechala cas, nech si rozmyslim co kupim..predala som d90tku.

ci ist do ff.. tak snad teraz v septembri vyjde dllllho ocakavana novinka...ked nie, tak rozmyslam ci ist do d700 alebo sa rozhodnut medzi d300s alebo d7000

d300s - rychlejsie ostrenie - fotak vysiel pred 3 rokmi - ale stale by mal byt vyssia trieda ako D7000
d7000 - vo vyssom sume lepsie fotky - novy model

s tym ze by som rok-dva fotila s aps-c telom a potom si kupila novsi typ ff.. hm? kto poradi mne?

zajo79
1. sep 2011

@rainee pekne fotky, len skoda ze si nemala sirokouhle sklo...a filter

zajo79
1. sep 2011

@janefonda nekupuj setove objektivy...o pol roka zistis, ze su nic moc. vyhodene peniaze. kupi si radsej pevnu 50tku - 1,4 alebo 1,8 - ta je lacnejsia, a k tomu 35 1,8

teoriu ovladam... len fotak doma nieje... som ako bez ruky. snad uz o dva-tri tyzdne sa to zmeni, dovtedy sa musim rozhodnut co kupit.

janefonda
1. sep 2011

@zajo79 dakujem krasne, zacala som si o fotaciku studovat. Tiez si sa rozhodla pre nicon ak spravne rozumiem?

zajo79
1. sep 2011

@janefonda ano, samozrejme 😀 😉

co prechadzaju canonisti na nikon - su vsetci spokojny. o opacnom pripade som nepocula 😉

ale to je akurat na rozprudenie debaty tema... 😝

zajo79
1. sep 2011

@janefonda http://www.megapixel.cz/nikon-d7000-telo?strank... k nemu aj komentare, plus na www.ephoto.sk je toho popisaneho dost..

janefonda
1. sep 2011

@zajo79 http://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/foto...

tu sa mi to zda super spracovane 😉

olienka12
1. sep 2011

@zajo79 d300s je oproti d7000 vyssia trieda len na papieri... d7000 ma lepsi cip, ostrenie,pixely...no nie je radeny do profesionalnej triedy...

zajo79
1. sep 2011

@janefonda presne to som myslela nech pozries

zajo79
1. sep 2011

@olienka12 d300s ma celohorcikove telo a ostrenie predsalen lepsie ...

janefonda
1. sep 2011

@olienka12 prosim ta a mozem sa ta spytat co je uz profesionalna trieda napr.?
@zajo79 naozaj dakujem za tvoje cenne rady. 😉