Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

qetinka
8. sep 2011

Trochu prírody 🙂

qetinka
8. sep 2011

Sa zadarilo..dva x to isté 😀 😀

krista
8. sep 2011

Ahojky holky,
omlouvám se za vpadnutí 😅 chci se jen zeptat zda nemáte někdo zrcadlovku Samsung NX11? Je to asi novinka... děkuji.

mirica4
8. sep 2011

@krista väčšina z nás má nikon alebo canon 🙂 a čo ťa trápi?

krista
9. sep 2011

@mirica4 toho jsem se obávala, že máty Nikony nebo Canony. Jde o to že jsem měla už dva Nikony D3100 + 18-105, foťák je to super, ale oba dva měly vadu která byla těžko prokazatelná pro servis, tahala jsem s nima tři měsíce a až po 4 reklamacích a stížnostech na Českou obchodní inspekci jsem se dočkala uznání a vrácení peněz. Bojím se, že bych do třetice narazila zase na špatného. Nikdy jsem se s tím nesetkala (ale jak říkám měla jsem už dva takový kusy, od jiný firmy - jeden z Francie a druhej z ČR) takže hledám alternativu co vybrat dál. Canon moc nesedl manželovi, já bych se mu ani tak nebránila, ale asi se nedá vybrat do 16ti tis. jako ten Nikon aby plnil stejný funkce, aby tam nebyl jen zákl. objektiv 18-55. Doufám, že jsi mě pochopila, trošku jsem to pomotala 😅

krista
9. sep 2011

A jinak se musím opravit ten Samsung je bezzrcadlová zrcadlovka co jsem se dočetla 😅

olienka12
9. sep 2011

@krista co tak iny kupit? napriklad D90 da sa kupit uz v super cene..
a bezzrkadlova zrkadlovka nie je zrkadlovka 🙂)

bubblinkka
9. sep 2011

ahoj baby, som tu nova -aj na konikovi aj vo foteni 🙂 tak by som vas chcela poprosit, ci by ste mi poradili nejaky sikovny fotacik na zaciatok pre samouka, radsej nieco kvalitnejsie, aby som nemusela po kratkom case kupovat novy..dakujem..🙂

krista
9. sep 2011

@olienka12 proto jsem se opravovala o té bezzrcadlové zrcadlovce, oni mu říkají zrcadlovka ale nemá tam to zrcadlo no 😅
Koukám na tu D90 s objektivem 18-105 a vyšla by stejně jako D5100 s objektivem 18-105 pak tedy nevím co je lepší?

krista
9. sep 2011

Koukám teď na nějaké reference, ale ještě se radši zeptám D90 má motorek v těle? (že se nemusí pořizovat objektivy který samy ostří?).

krista
9. sep 2011

@olienka12 tak jsi mě s tou D90 tak nahlodala že pořád na ni koukám a začla se mi moc líbit, asi počkám jestli půjde s cenou ještě dolů a třeba by to i šlo 🙂

nikonka
9. sep 2011

@krista d90 mozem len odporucit,.... ale neviem, ci este pojde nejak radikalne dole, uz len potrecho podla mna... nastupca d90 je uz cca pol roka na trhu, takze uz nejaky velky pohyb s cenou by som necakala... ale mozno sa mylim... inak, da sa obstarat si telo aj z druhej ruky, z nejakeho bazaru
a ano, d90 ma v sebe motorcek 😉

krista
9. sep 2011

@nikonka já se trošku bojím toho prodeje s druhé ruky, člověk nikdy neví na jak slušného člověka narazí, jak se k tomu choval. Ale možná máš pravdu, třeba seženu dobře. S tou cenou se asi už moc nepohne no 😖 ale třeba kolem Vánoc by mohly být nějaké akce co? 😅
A ty máš Nikona D90? Já jsem si teď četla ty reference a jsem opravdu nadšená 🙂

bubblinkka
9. sep 2011

este sa spytam- mohli by ste mi okrem fotaku odporucit aj nejake dobre fotokurzy pre zaciatocnikov ak ste na nejakych boli (skor mi ide o referencie, ponuku som si nasla..) ,pripadne nejake tipy na literaturu alebo webove stranky, ktore by mi pomohli v zaciatkoch..budem vdacna za kazde info.. 🙂

olienka12
9. sep 2011

@krista ano ma motorcek a v predaji ma byt uz len do konca roka...kedze ma nastupcu.. ja som ho kupovala nedavno a nemam mu co vytknut..

krista
9. sep 2011

@olienka12 uáááá, tak to abych chvátla co 😲 no to si budu muset teda ještě pořádně promyslet, ale děkuji ti za ten typ! 🙂

@bubblinkka záleží asi co budeš mít za typ fotoaparátu, já jsem se dívala na youtube na videa a pak taky na stránkách Nikonu (když jsem měla tu D3100) mají takový malý fotokurz kde je video natočené a vysvětlené funkce, s programama jsem si uměla hrát už předtím. A jestli bydlíš v SR tak tam bohužel nevím o žádných kurzech, to spíš jiný holky poradí 🙂

bihan
9. sep 2011

@krista môžem sa opýtať, aký problém si mala s 3100-kou? Myslím, že ak sa neponáhľaš, okolo vianoc by si mohla chytiť nejakú akciu na D90-ku. Napr. na D3000 vidím nejaké akcie stále.

@bubblinkka neviem, odkiaľ si, ale napr. tu sú výborný kurzy http://www.akf.sk/Fotokurzy/Nase-fotograficke-k...

nikonka
9. sep 2011

@krista hej, ja mam d90 a som spokojna... aj ked samozrejme s d7000 alebo d700 by som bola este spokojnejsia 😀

@bubblinkka ja som absolvovala nejake kurzy vo Photo Academy, Skola digitalnej fotografie, Eduart a workshopy ePhota... najviac sa mi pozdavala PhotoAcademy, ktora ma vyborny komplexny program v podobe rekvalifikacneho kurzu, ktory je sice drahsi, ale ozaj vynikajuci.... ale ani jednotlive kurzy nie su na zahodenie...

krista
9. sep 2011

@bihan ten foťák se zasekával, jakoby zamrzal... po nějaký době focení, bylo to dost nárazově, někdy jsem ho zapnula po delší době a po dvou fotkách se seknul, někdy jsem nafotila třeba 100 fotek pozvolna a pak se seknul, zůstal zamrzlý, rozsvícený display (přestože jsem fotila přes očnici) nereagoval na tlačítka, nešel vypnout/zapnout, přepnout program, pomohlo až vyndání baterie, měla jsem velký problém tohle dokázat servisu ale po čtyrech reklamacích a přiložených videích uznali chybu která se nemohla prý projevit na diagnostickém přístroji a tak mi konečně vrátily peníze - tohle mi dělaly dva foťáky koupený nezávisle na sobě. Ten první jsem vrátila ve 14ti denní lhůtě, nechtěla jsem řešit reklamace a u toho druhého jsem si řekla, že ten foťák stejně chci tak si ho nechám opravit, bohužel to ale skončilo strašnýma tahanicema, už nemám v D3100 důvěru 😒

@nikonka no tak to bych si dala taky líbit D7000 nebo D700 😀 ale to bych musela najít sponzora 😀

Kdyby ta D90 klesla třeba o 5tis. tak pro ni hned běžím 😀 nebo by stačilo aspoň o 3tis. míň 😅 já totiž pořád přidávám, nejdřív jsme chtěli D3100+18-55 to mělo vyjít na nějakých 12tis. a skončili jsme u D3100+18-105 za 16tis. a teď kdybych řekla že chci ještě 4tis. přidat, no nevím 😅 hlavně na to zatím nemám 😅

krista
9. sep 2011

@nikonka a jaký máš k němu objektiv? 🙂 Nebo jich máš víc? 🙂

nikonka
9. sep 2011

@krista mam viac objektivov ale ako zakladny zoom mam 16-85mm a ked som ja kupovala ten fotak tak bol skoro dvakrat taky drahy ako je teraz d7000 a to cloveka pekne nasere 😀 ale zas mi za tie roky spravil velku sluzbu a radost 🙂

bihan
9. sep 2011

@krista teda takéto patálie nezávidím, ešteže si si vydupala svoje. ;) Ja by som od neznámeho človeka asi foťák nekupovala. Kúpiť jazdený objektív je predsalen menšie riziko, takže ak potrebuješ skresať rozpočet, radšej by som išla asi týmto smerom.

krista
9. sep 2011

@nikonka no jo to víš, to bys nesměla koukat na žádnou elektroniku 😀 to jsou televize, počítače... a všechno ostatní dneska na tom stejně, ale je fakt že člověka to naštve 😅

@bihan no bylo to něco strašnýho teda 😝 já už jsem kvůli tomu skoro ani nespala, nikdo nám nechtěl věřit, prodavačky byly protivný protože jsem chodili pořád reklamovat a uháněli je kdy bude reklamace hotová atd. atd., no fakt už bych se ráda něčeho podobného vyvarovala a ty máš D3100 že se ptáš? Já už si to nepamatuju co kdo má, tak se omlouvám jestli se ptám pořád dokola 😅

Já jsem koukala u nás na aukro a ten ježděný objektiv se mi spolu se samotným tělem D90tky moc nevyplatí 😒 tělo seženu tak kolem 17tis. u nás ve městě (raději nechci brát přes net kvůli reklamacím 😒) a ten objektiv co chci já stojí nový 7,5tis. = 24,5tis. (komplet bych ho měla za 19,9tis.) jetý objektiv jsem viděla na aukru za 4,5tis. (což je teda slušná cena, protože pán kupoval D7000 a ten objektiv jen vybalil, má plnou záruku) takže komplet cena 21,5tis. jinak se tyhle 18-105 moc neprodávají, asi jsou fakt dobrý 🙂

@nikonka tak o tomhle objektivu jsem četla, ten je doporučovaný jako nejlepší 🙂

krista
9. sep 2011

Ještě mám dotaz (já pořád musím myslet na ty reklamace) jak to funguje když koupíte objektiv a tělo jinde? Co když se vám to potentuje a reklamujete to, nedá se přeci říct čím to je, vezme vám to servis celé a prozkoumá celé? Dejme tomu kdybych měla třeba objektiv Tamron a pak reklamovala Nikona v Nikoňáckým servisu?

bihan
9. sep 2011

@krista no ja by som skôr povedala, že tie seťáky do 105mm sa veľmi nekupujú 😅 a tým pádom sa ani veľmi nepredávajú.
áno, mám tiež 3100-ku už asi 4-5m a zatiaľ nemám výhrady (k foťáku ako takému, ale skôr k danej triede :D)

Ja som základný objektív kupovala spolu s telom v jednom virutálnom obchode, ktorý má ale aj niekoľko kamených predajní, takže v tomto sa nebojím. Foťák by som nereklamovala v Nikone, ale u nich.

krista
9. sep 2011

@bihan to já jsem kupovala taky přes e-shop, vyzvedávala v kamenné prodejně a reklamovala taky u nich, ale s Nikonem jako firmou-servisem byla strašně blbá domluva... no jsem ráda, že je to za mnou. Tak to máš vlastně D3100 skoro stejně dlouhou dobu jako jsem ho měla já 😅 akorát že já jsem ho měla doma dohromady asi 10 dní, zbytek strávil na reklamacích 😝 a ty máš 18-55 nebo jakej objektiv? Já bych zase řekla že ta 18-105 se prodává dost 😀 já nechci "jen" 18-55 obávám se, že by mi to nestačilo když už jsem zvyklá na 18-105 🤐

bihan
9. sep 2011

@krista jasné, že nestačilo :D ja mám 17-50, pevnú 50-ku, 85-ku na ceste a ešte silno zvažujem, že objednám nejaký tele na skúšku k 85-ke a predám to, čo budem menej používať.
Ono je to všetko o tvojich potrebách.. ak ti bude stačiť jeden 18-105, tým lepšie, ale napr. mne by jeden objektív s takou nízkou svetelnosťou nestačil.

krista
9. sep 2011

@bihan no to víš že asi na pořád mi jeden stačit nebude 😅 ale že jako nechci 18-55 a pak třeba 50-300 (nebo jak je to dál...) to bych asi neužila, spíš už 18-105 a pak pevnou 50tku 🙂 v těch ostatních už se nevyznám 😅 😀
A co všechno fotíš? Já to mám vesměs jen na děti a lidi kolem, ostatní věci moc nefotím, mívala jsem ráda makro (na obyč. digitálu) ale na to nějak neni čas v současný době 🙂
Našla jsem teď na aukru jednu fantastickou D90 1x použitou s dvěma objektivama a ještě sklíčkama, tak tu nad ní slintám, uvidím kam se vyhrabe cena 🙂

zajo79
9. sep 2011

@krista setaky nekupuuuj. ked tak pevnu 50tku 1,8G alebo tamron 17-50 f2,8

nikonka
9. sep 2011

@krista ja by som nepovedala ze setaky nekupuj, len kupuj s rozumom.. lebo napriklad aj 24-70 je setak, ale nemyslim, ze by niekto tymto objektivom pohrdol 😉 rovnako aj 16-85 je setak a ja tento objektiv budem kazdemu odporucat a aj ked ma mensi rozsah ako 18-105 je to neporovnatelne lepsi objektiv... spominala si, ze fotis najma deti a ludi okolo, na to ti uplne bez problemov musi postacovat aj rozsah 16-85... pevne skla su super, ale nie su to univerzalne skla, niekde proste ten zoom budes potrebovat.. takze ja by som radila iste aspon jeden kvalitny zoom (najidealnejsie 16-85, ak financne nevyde obstojny je aj 18-105, aj ked ja by som ho nekupovala) a potom pevne sklo, najlepsie 50mm f1.4
a daju sa kupit aj dobre jazdene tela, pozri bazar na ephoto