Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
12. okt 2011

@zajo79 silvia ma

bihan
12. okt 2011

@zajo79 aj ja mám.. dobré sklo, ale využívam ho pomerne málo.. ja by som vzala asi 35-ku, ale to sú len osobné preferecnie. 85-ku budem predávať a chcem si kúpiť nejaké makro sklo.

zajo79
12. okt 2011

@bihan toto je presne to ze preco rozmyslam... s 85tkou sa doma nezmestim.

este mam dva dni si rozmysliet ze co dalej...

bihan
12. okt 2011

@zajo79 hehe.. ja som sa minule vybrala odfotiť staršiu do škôlky s krabicou muffinov a zabudla som, že mám 85-ku na tele, tak som musela cúvať cez polku chodby, aby sa mi tam vpratala aspoň vrchná časť tela 😀 Podľa mňa toho iba s 85-kou za ten mesiac veľa nenafotíš.
Bazárová 35-ka by zatiaľ nestačila?

zajo79
12. okt 2011

Mas recht! Nasla som rocnu za 180-tolko stoji nova. Tak radsej novu

bihan
12. okt 2011

Na týchto cenách sa musím smiať.. napr. 50-ku za 110€, keď nová stojí 135 aj s dopravou 😀

zajo79
12. okt 2011

@bihan ja to tu badam aj s kocikmi...novy stoji 150 a davaju pol rocny za "skvelu cenu" 130...

to si clovek jasne ze kupi nove. tych par € zato nestoji.

barbarka
12. okt 2011

@zajo79 ja by som z tejto ponuky brala 85 😅 par tyzdnov vydrzis a vianoce uz fotis zoomom, ale teda 35ka tiez vyzera dobre 😒

zajo79
13. okt 2011

no...objednana 85tka. uz len cakam, kedy mi potvrdia ze ju maju skladom a posielaju. fotak este tiez neviem kedy posielaju..len cakat.

aby sme sa stihli na jesen pofotit vonku.- a na zimu uz bude zoom.

poznate taky ten pocit ze Vas stekli v zaludku od nedockavosti????? naposledy som mala take tusim este ako decko na vianoce 😀

KONECNE!!!!!

bihan
13. okt 2011

@zajo79 tak rozhodnuté? 😀 Ktorý foťák kupuješ? To šteklenie v bruchu poznám, u mňa sa menilo na záchvaty hnevu a šialenstva, keď som v pondelok vyexpedovný foťák vo štvrtok ešte stále nemala doma 😅

zajo79
13. okt 2011

@bihan nakoniec d7000.

zavazilo ze novinka ff- nastupca d700 zatial nevychadza, radsej teraz investujem do skiel...a aps-c telo sa zide aj ako doplnok k ff, ak by som sa rozbehla a bolo by telo ff po neakom case.

ale kedze pri troch detoch, ja na rodicovskom zachvilu- tak budem rada aj za tie skla - ak sa podaria tak ako planujem.

a myslim ze viacej zavazi- d7000 s peckovym sklom, ako d700vka s priemernym sklom.

olienka12
13. okt 2011

@zajo79 nehnevaj sa ale co si vyhrala tym,ze si predala D90 a kupis D7000? uplne nelogicky krok rozdiel je tam dost minimalny na to aby si d90 upgradovala na d7000 aj ked je to novy fotak s lepsim cipom pokial nefotis svadby a potrebujes vysoke iso pouzit... detto 50tku si predavala a teraz riesis 35 alebo 85.. kocka ujasni si co vlastne chces lebo mi to pride dost smiesne cele... a aj ked je 700 starsi model stale je to FF a ten rozdiel je podstatny

nikonka
13. okt 2011

celkom suhlasim s Olienkou, prislo mi to divne vymienat 90 za 7000... a tiez ma prekvapkala veta, ze viac zavazi 7000 s peckovym sklom ako atd..... zavazi u koho? lebo pokial viem, tak fotis len pre seba, takze tam by iste stacila aj 90... si mohla radsej tu 700vku zobrat ked tak uz... ako nechcem byt za zlu, len mi niektore kroky (a nemyslim teraz len na teba) pridu divne a ked tak citam niektore prispevky, tak sa len divim...

zajo79
13. okt 2011

@olienka12 nepotrebujes lepsie iso? ... no comment.
@nikonka

lebo som fotenim nieco zarobila, a predala d90tku s este stale ziskom.

50tka - doma sa s nou nezmestim a na portrety je 85tka lepsia. kazdemu vyhovuje nieco ine, mne ta 50tka jednoducho nevyhovovala.

d90 - starsia, o inych nedostatkoch radsej ani sa nezmienujem lebo ma tu majitelky d90tky ukamenujete. d7000 - lepsi vystup aj na vyssom iso.. nehovorim ze je to taky strasny skok, ale lepsia je. A kto si mysli opak tak je to vasa vec.

tak kym vam pride nieco smiesne, tak si najskor zistite aj nieco o jednotlivych fotakoch.

ano, chcela som povodne kupit d700 - ale ja si radsej na novy ff pockam... pripadne kupim aj d700 neskor.

ale jasne...kto ma co doma, tak nato sa nenadava.

A v konecnom dosledku - zavazi sklo.

dobre svetlo vetkym zelam a tu koncim.

olienka12
13. okt 2011

@zajo79 keby som kupovala novy fotak isto idem do d 7000 ale urcite nevymenim d90 za d7000 nelogicky krok ... a skutocne ti mozem povedat vlastnu skusenost,ze taky uzasny rozdiel medzi tymi dvoma nie je kedze mame obe doma..

nikonka
13. okt 2011

@zajo79 ako ja som to nemyslela v zlom... ja mam d90 a uplne bez problemov fotim aj na iso 1600, pripadne aj 3200... samozrejme, su fotky mierne zasumene, ale to sa da krasne v pp odstranit... 7000 je super, kamoska ju ma, ale iste by som nesla z 90 do 7000, ako zalozne telo postaci aj ta 90 a dalsi krok bude uz len ff... ja fotim dost a myslim, ze dost aj toho viem a tak by som teda nespravila krok, ktory si spravila ty.. ale sak kazdy robi ako jemu vyhovuje, takze nevidim dovod na urazanie, len sme tu dve prejavili pocudovanie nad tym krokom, na tom predsa nie je nic zle, je to obycajna diskusia, kde su rozne nazory....

olienka12
13. okt 2011

resp. keby som mala na d7000 tak kupim ju 🙂

nelicefo
15. okt 2011

Ahojte kocky. Tak ako DU? 🙂 Fotite? 😅 Ja som akosi zaspala. 😝 Ale mam tam jednu foto ktora je celkom suca. 😀 😀 😀

tweety18
15. okt 2011

Ahojte...chcela by som sa spýtať,či by ste mi nevedeli niektorá poradiť,chcela by som si kúpiť nový objektív, mám nikon d5000 k nemu seťák 18-55, a teraz by som chcela buď Nikon DX Zoom-Nikkor 18-135 mm alebo Nikon 18-105mm f/3.5-5,6 DX VR,ktorý je lepší??? Ďakujem 😉 😉 😉

barbarka
15. okt 2011

@tweety18 a co fotis? skusenost s tymito dvomi nemam ale kedze 18-55 mas tak nechces potom skor 70-200 alebo nejake pevne sklo?

tweety18
15. okt 2011

@barbarka fotím iba synčeka a sem tam prírodu... ono chcela by som radšej nejaký čo by som nemusela prehadzovať,lebo pri mojom drobcovi na to nieje čas 😀 😀 😀

zajo79
15. okt 2011

@tweety18 pevnu 50tku alebo 85tku

barbarka
15. okt 2011

@tweety18 ja mam ten setak co ty a okrem toho pevnu 50tku, celkom si s tym vystacim pri mojom malom 😉 myslim ze tie objektivy co pozeras kvalitativne su na urovni toho co mas, mala by si iba vacsi zoom, co teda priblizit sa vacsinou da 😉 ale vravim, osobnu skusenost zo spominanymi objektivmi nemam ale ak chces mat krajsie portrety tak odporucam pevnu 50tku, na prirodu mozes pouzivat setak, na portrety a detaily 50tku 😉

nikonka
15. okt 2011

@tweety18 predpokladam, ze chces fotit hlavne svoje dite a byt pripravena na kazdu akciu, ci bude blizko alebo daleko... preto by som ti odporucila 18-135.. pevne skla su super, ale to je "vyssia" skola fotografie, iste nie je pevne sklo bezny objektiv na univerzalne fotenie... cize na zaciatok zoom a neskor mozno siahnes aj po 50tke ci 85tke

bihan
15. okt 2011

@tweety18 poradila by som to, čo @nikonka To sklo, ktoré máš, pokojne predaj (ak sa podarí) a kúp 18-135.

zajo79
15. okt 2011

@tweety18 co sa tyka kvality si moc nepolepsis. na portrety si kup pevne a na ostatne nechaj zoom

nikonka
16. okt 2011

no, pise, ze nechce vymienat objektivy, to znamena, ze chce byt pripravena na vsetko a hned, cize pevne sklo asi nie... jasne, o tom niet pochyb, ze pevne sklo (pokial sa s nim vie fotit) urobi lepsie fotky ako zoom, ale nie je to UNIVERZALNY objektiv!!! ja nechapem, preco tu kazdy hned zacne nukat a niekedy az vnucovat pevne skla, nech sa tu hocikto opyta na nejaky objektiv.... barbarka, annika a kopec inych bab dokazuju, ze sa da pekne a kvalitne fotit so setakom ci inym zoomom... jasne, moznosti su obmedzene, ale to su aj pri pevnom skle...
nech si kazdy zvazi, ake sklo mu vyhovuje, co chce fotit, a takisto aj ja zvazujem kazdu jednu otazku co tu padne... tweety chcela nieco univerzalne, na pohybujuce a dieta a nech je vzdy pripravena... tieto jej poziadavky splna zoom....

nelicefo
16. okt 2011

@nikonka 100% súhlas. 😉

tweety18
17. okt 2011

Ahojte 😉 😉 😉 😉
veľmi pekne vám ďakujem za rady 😉 😉 😉 všetko to vystihla @nikonka ,zatiaľ by som chcela len nejaký so zoomom, ten 18-55 sa mi zdá málo, a chcem nejaký,kde by som nemusela meniť objektívy,pri mojom synovy som rada,keď odfotím pekný záber, a nie tak ešte si meniť objektívy 😀
ešte raz vám veľmi pekne ďakujem.... 😉 😉 😉

krista
17. okt 2011

@tweety18 nevím, který z tázaných objektivů je lepší, to už ti poradily ostatní holky 🙂 ale já mám ten 18-105 a jsem s ním max. spokojená, tak držím palce ať i ty jsi s výběrem spokojená a hezký se ti fotí 🙂