Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

chanella
29. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat ci je tu niekto kto ma Sony. Viem, ze vladnu Nikkon a Canon, ja mam ale Sony A200 a vymyslala som, ze si kupim novy fotak, ale stale nie som rozhodnuta, pretoze kamarat fotograf co nas foti ma tiez Sony A900 (to je uz riadna supa) a on je s nim nadmieru spokojny a radi mi, nemenit telo, len dokupit objektiv. Pozicia mi pevne sklo 50mm a uvidim co s nim vykuzlim aj na mojom fotaciku. Len som chcela vediet ci tu najdem aj niekoh so Sony 🙂

nikonka
29. dec 2011

@chanella kamoska mala sony a bola s nim spokojna.... len ked si chcela dokupit objektivy, tak spokojnost odisla... bezne tie objektivy nemali na sklade, vzdy musela cakat niekolko tyzdnov, takze raz sme tak isli kupovat pre nu objektiv a ona odisla z predjane s novym Nikonom d7000 (na ktory som ju nahovorila, ked zas penila, ze nemaju pre nu objektiv na sony) a odvtedy ma na mna len chvalospevy, ze som ju konecne k tej zmene dokopala 🙂

michalag
30. dec 2011

Ahojte
bola by velka chyba kupit Nikon D3000?

nikonka
30. dec 2011

@michalag nuz, ja osobne si myslim, ze ked niekto zacina so zrkadlovkou, nemusi hned kupovat najvyssiu radu a najnovsi model... mozno niekedy nie je na skodu zacat praveze s niecim slabsim a potom ked sa clovek zdokonali, tak ho technika moze posunut dalej...

annika11
30. dec 2011

@michalag ja mám d3000 a som moc spokojná 🙂 ak si začiatočník, tak ti úplne stačí, radšej by som investovala do lepšieho objektívu 🙂 môj názor

michalag
30. dec 2011

@nikonka a @annika11 baby a viete mi povedat aj aky je rozdiel medzi D3100 a D3000?, je v nich velky rozdiel ja len ci si este racsej viac pesetrit a kupit tu D3100 alebo fakt pre zaciatocnika uplne staci ta D3000

annika11
30. dec 2011

@michalag ja sa vtechnických veciach nevyznám, som len laik...určite sú tam nejaké rozdiely, ja viem o tom, že s mojím sa nedá točiť video, ale 3100 má túto funkciu....ale čo sa týka iných vecí neporadím, možno baby tu budú vedieť 🙂 alebo si to treba hodiť do googla

nikonka
30. dec 2011

@michalag skus kuknut sem http://snapsort.com/compare/Nikon_D3000-vs-Niko...
ja uz len kvoli lepsej citlivosti pri vyssom ISO by som sla radsej do 3100

janula
30. dec 2011

@michalag - mne sa zdá, že tá 3100 má už české menu a môže točiť video 🙂

nikonka
30. dec 2011

@janula to ano, obe veci su pravda, ale ani jedno by nemalo byt zakladnym kriteriom pri vybere zrkadlovky 🙂

briketa
autor
31. dec 2011

@michalag kupa ziadnej zrkadlovky nie je chybou.
Technika fotografa nerobi.... na A4 papier by som si spisala co ocakavam, comu sa chcem venovat, co mam uz nastudovane. Podla toho kupovala fotak. Je zbytocne kupovat vysokotechnicky fotak, ked sa chces drzat len automatickych nastaveni. A pri zrkadlovke to plati extra, ze fotenie pri uplnych zaciatkoch bude este viac frustrujucejsie ako s kompaktom, nakolko zrdkadlovky su budovane tak, ze TY si nastavujes spravnu expoziciu.
Automatika nerobi idealne nastavenia, iba statisticky priemerne. To je castokrat vobec nestaci.
Ak sa chces foteniu naozaj venovat, tritisicky by som uplne obisla a isla do Nikonu D5100 ma nizsi sum pri vyssich ISO co je klucova vec pri rodinnych fotkach najma v domacich priestoroch. Ma vybornu hlbku farieb a dynamicky rozsah expozicie (to je rozsah medzi najtmavsim a najsvetlejsim bodom na fotke).
Na megapixle by som vobec nepozerala ako rozhodujuci faktor, pretoze pri velkostiach co si pozeras na pocitaci, posielas emailom popripade vytlacis do albumu je to uplne nepodstatne.
To az ked to budes mat ako zivnost az potom Ta budu zaujimat aj take veci.

michalag
31. dec 2011

@briketa dakujem za odpoved
No mna najviac bavi macro, priroda a krajiny aj ked aj portretovky deti ale aj ostatne tak trochu, takze z kazdeho roska troska 😅 . Velmi ma taha ist do zrkadla hlavne koli tomu nastavovaniu a ucenia sa, ale na druhej strane ked ma bavi fotit kopec veci tak mam aj strach ju kupit lebo investovat do dobrych objektivov je pre mna malo realne hlavne pokial som na MD a potom neviem. Zo zaciatku som planovala Nikon D3100, ale fakt sa neviem rozhodnut ci ju fakt kupit hlavne koli tym objektivom alebo pre mna vyhodnejsie nebude hlavne financne nebude nieco taketo http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-fz150 . Bozinku ja som strasne nerozhodna 😠 😔 😠 a stale si hovorim ze toto ma vyhodu ze tam netreba objektiv ale zase, vzdy sa da ist z horsieho do lepsieho 😅

bihan
31. dec 2011

@michalag nemáš bridge náhodou aj teraz? Z môjho pohľadu žiadny posun :-/ Podľa mňa je zrkadlo s jedným pevným sklom (možno práve s tou 40-kou macro, aj keď s tým asi chrobáky nenafotíš, ako trefne poznamenala @briketa 🙂 alebo univerzálnou 35-kou) stále lepšia voľba ako bridge. Bridge som mala asi 3 roky, žiadnu kreativitu z neho nevytlačíš.

michalag
31. dec 2011

@bihan nie praveze mam obycajny vreckac Olympus 😅
A aky je najrozsiahlejsi objektiv aby sa s nim dalo ako tak fotit z kazdeho nieco? na macro by som si uz nechala aj ten vreckac aspon zatial nie su s nim fotky tak ako s dobrym macro objektivom ale co to sa s nim da

brisilda
1. jan 2012

kocky co hovorite ne tento objektiv? oplati sa don investovat? Objektiv Nikkor af-s 55 - 200mm 1:4-5,6G ED

michalag
1. jan 2012

este som rozmyslala ze namiesto 18-55 AF-S DX VR by som racsej zobrala 18-105 AF-S DX VR co myslite?

@brisilda ja sa v objektivoch este moc nevyznam takze neporadim

mery.maja
1. jan 2012

Ahojte.....ja premyslam nad kupou fotaku a dost sa rozhodujem medzi Nikonom a Canonom....aneviem sa rozhodnut...fotim deti,prirodu.....ale rada by som vyuzivala fotak "na vsetko" 😀 pacia sa mi rozne fotky rozne styly....fotakom sa rozumiem asi ako vareniu....cize nic moc 😀 najradsej kupujem nieco co mi niekto odporuci o kom viem ze nieco take pouziva a je s tym naozaj spokojny.Tak sa pridam do vasho klubu ak mozem 😵 a zacnem prudko premyslat co je lepsie kupit..... 😉

nikonka
1. jan 2012

@mery.maja nikon a canon je uplne jedno co si vyberies... nemas nejaku kamaratku/kamarata v okolo co foti? ak mas napr. kamarata canonaka, tak by bolo pre teba vyhodne ist tiez do canonu, mozete si pomahat, pripadne techniku poziciavat... ak nemas nikoho, tak je to jedno... ja osobne som Nikon a tuto znacku by som kazdemu bez vahania odporucila

olienka12
1. jan 2012

@michalag ak vyberas z tych dvoch tak isto 18-105

mery.maja
2. jan 2012

@nikonka dakujem ti za odpoved....no veru nemam v okoli nikoho takeho.....ked som si pozerala na nete fotaky tak by som sa asi viac priklanala k canon a konkretne EOS 600D....nemate niektora??ohladom nikonu ma zaujal konkretne nikon D 5000....kedze si spominala ze osobne je pre teba lôepsi nikon mozes mi povedat svoj nazor na tento konkretny co ja spominam??dakujem 😉

nikonka
2. jan 2012

@mery.maja 5000 je dobry fotak, pre zaciatocnika urcite... a este lepsi je 5100, to je novsi a lepsi model... cize ten by som ti iste odporucila

lucia20
2. jan 2012

jeeej, aka dobra tema. mohli by ste mi poradit? chcem kupit fotak. mame doma zrkadlovku, ale je hrozne nespratna a potrebujem cosi "do vrecka". ale vsetky tie parametre, to je des. absolutne sa nevyznam. mozete mi poradit? hlavne musi stihnut zachytit moje deti v pohybe. 😀

mery.maja
2. jan 2012

@nikonka a k tomu canonu sa mi nevies vzjadrit,vsak?? 😀 😀 viem ze si nikonka ale predsa len 😵

rabiva
2. jan 2012

@mery.maja tiez som nedavno riesila podobnu dilemu ci Nikon alebo Canon, viac ma to tiahlo k Nikonu, ale momentalna situacia v Nikone ma prinutial volit Canon 😝 t.j. ak sa ti podari zohnat Nikon tak super, mozes byt rada, no pokial viem, su momentalne vypredane na celom SLovensku, vyrobna hala v Thajsku je zatopena a planovana vyroba sa obnovi "mozno" az niekedy v marci... 😕 hovorim hlavne o modeloch typu D3100 alebo D5100, so setovymi objektivmi 18-55mm, alebo 18-105....
Moja volba nakoniec padla na Canon EOS 600D s obj. 18-135 tak uvidim co to da a ako sa mi s nou bude robit 😀 😀 doteraz som mala len vacsi kompakt Sony a teraz posl. dobu vreckovy Nikon Coolpix 🙂

zajo79
2. jan 2012

@lucia20 kto foti tou zrkadlovkou doma?

zajo79
2. jan 2012

a neviem ci ste pozerali recenzie a porovnania sony nex5n - teraz sa chysta aj sony nex 7 - tak vystup konkuruje zrkadlovkam.. cize ako sikovny fotacik rodinny je super. tiez ma aps-c senzor ako zrkadlovky maju ..

nikonka
2. jan 2012

@rabiva kamarat kupoval zene na vianoce d5100 s objektivom 18-105 a zohnal... teraz mi dokonca hovoril, ze je ten set este lacnejsi ako pred mesiacom ked to kupoval... takze teraz ta situacia az taka zla nie je... ja som mala problem zohnat d700, ale aj tu som nasla, staci hladat na nete... a odporucam hlavne obchody na vychode Slovenska, tam zasoby maju lepsie ako v BA, ja som konkretne kupila z Presova... myslim, ze sucasna situacia by nemala ovplyvnit vyber fotaku, ved o pol roka moze padnut meteor na vyrobnu Canonu... priroda je nevyspytatelna...

@mery.maja o Canone ti moze povedat viac asi rabiva, kedze ho ma (alebo bude mat...) 🙂

mery.maja
2. jan 2012

@rabiva Hmm tak o tom ani netusim ale co pozeram na nete tak su tam a pri niektorych je aj napisane dodanie cca 2 tyzdne...tak neviem ale nejak som po tom zatial nepatrala.Vies chcem si vybrat poriadne je to predsa len velka investicia 😝 takze s tym nejak neponahlam a budem rada ak si pri tom ako sa neviem rozhodovat vyberiem do leta 😀 takze mi to nejak nesúri.ja sa rozhodujem tiez medzi canonom eos 600d,a nikonom d 5000 ci 5001....takze pozeram hlavne tieto....a uz si s nim fotila si spokojna zatial?

rabiva
2. jan 2012

@nikonka no ano pred Vianocami este boli ale uz pred Silvestrom nie 😒 mne takto usiel posl. kus z 5100 v istom kamennom obchodiku v KE, skusali sme aj kade tade cez eshopy a bez uspechu 😖 a ani v Presove nebolo, obvolali sme toho dost ... chcela som pockat na povianocne a januarove zlavy, ale co uz 😝
Napr. v Datarte maju taku peknu lakacku ze "doprava zdarma" ale co z toho ked nemaju co dopravit 😝 😅

zzuzana82
2. jan 2012

@michalag ak mas na vyber tak zober radsej tu 18-105, mas tam vacsie rozhranie a postupne sama zistis na ktorom ohnisku najviac fotis a potom si mozes kupit aj lepsi objektiv,ktory Ti bude aj najlepsie vyhovovat . Na zaciatok bude urcite dobry 😉