Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bihan
19. jan 2012

@briketa či aj pri Canone, to netuším 😅

zzuzana82
19. jan 2012

@bihan pri canone nie 🙄 pozrela som to, a ja mam uplne iny exif ako nikon, pri nikone je tam toho ovela viac, a aj to cislo... 😠

slovakia13
19. jan 2012

ahojte
baby ja som tak vytocena ,tak nikon d90 je teraz este o 100£lacnejsi 😠 presne v tom istom obchode 😠 😠 zajtra ho mam ist zobrat a to ked som pytala este nejaku vyhodnejsiu cenu vooobec nechceli dat 😠 teda ak ho tam uz mam ,mali poslat sms a este neposlali .hlavne ,ze uz je zaplatene.....to som cela ja
naporazenie
http://www.currys.co.uk/gbuk/nikon-d90-digital-...

briketa
autor
19. jan 2012

@slovakia13 ked si v UK - kedy si ho kupovala? u nas ked nieco kupis a do dvoch tyzdnov to zlacnie tak ti musia vyrovnat cenu

slovakia13
19. jan 2012

@briketa minulu nedelu 😢 teda sa este skusim dohodnut....bolo by super keby cenu vyrovnali

briketa
autor
19. jan 2012

@slovakia13 musis nahodit asertivny, ale neutralne slusny ton a kludne si vyziadaj velkeho managera.
a povedz ze im budes vsade robit skvelu reklamu ak to vyrovnaju. ze ich budes vsade odporucat. a nalepsia reklama je mouth to mouth!

slovakia13
19. jan 2012

@briketa pokusim sa 😉
drzte palce 🙂 hned by som mala pevne sko 35

lucqa
19. jan 2012

@slovakia13 drzim palce nech to vyjde a vyrovnaju Ti cenu

@briketa citala som a sanka dolu 😅

brisilda
20. jan 2012

dievcata ak niektora zvazujete kupu objektivu 50mm a neviete sa rozhodnut ci 1,4 alebo 1,8 tak tu je ukazka kuk rozdiel ....

sejbry
20. jan 2012

@briketa
@bihan
@brisilda
@zzuzana82 ahojte, prosím vás poradíte mi s výberom fotáku??? Už nejakú tú dobu ´´blúdim´´ po nete a hľadám,čítam recenzie, už ked som ako tak rozhodnutá nájdem iné 🙂 Vôbec sa v tom nevyznám ☹
Rada by som si kupila zrkadlovku teda nikon alebo canon,nejaký ten ´´stred´´ . Fotiť chcem hlavne svoje deti,prírodu,zvieratká.....časom ked sa naučím nejaké fotečky známym a tak . Budem rada ak mi poradíte okrem fotoaparátu aj dobrý objektív,poprípade externý blesk....alebo čo potrebujem 🙂 A prosím vás ,myslíte,že by som mohla kupiť niekde na bazári???Pozerala som už aj tam.
Ďakujem Vám veľmi pekne za radu 🙂

brisilda
20. jan 2012

@sejbry na zaciatok odporucam nikon 5100 a objektiv 18-105 + dokupit objektiv 35mm alebo 50mm :D Z druhe ruky by som sa bala kupovat fotak jedine, ze je este v zaruke a da sa prevzat osobne 😉

domyyy
20. jan 2012

@brisilda nebolo by lepšie Nikon D90? 😅 myslím, že sú v rovnakej cene ako D5100 a je to o triedu vyššie aj keď je starší, má aj motorček, ale tak možno sa mýlim, že by bol lepší 😅 🙂

domyyy
20. jan 2012

@brisilda fúha 😅 nevedela som, že je taký rozdiel medzi tými objektívmi 😕 asi sa ozaj viac oplatí 1,4 🙂

brisilda
20. jan 2012

@domyyy podla mna na zaciatok pokial este nevie ovladat zrkadlovku je lepsi ten kde je slovenske menu ale pokial nechce v buducnosti menit fotak a planuje sa tomu naplno venovat tak odporucam nikon 7000 😀

domyyy
20. jan 2012

@brisilda inak to slovenské menu mne veľmi chýba 😝 😀

zzuzana82
20. jan 2012

@sejbry Vsetko zalezi aj od toho do akej cenovej kategorie si ochotna ist 🙂 ja som zacinala napr s canon 450D teraz mam 550D a som spokojna,zatial mi netreba lepsi,na to co fotim uplne bohato staci, skor treba investovat potom do kvalitnejsich objektivov (tym nechcem povedat ,ze telo nerozhoduje, ale na zaciatok netreba ist az do profikategorii ked sa so zrkadlovkou budes len zoznamovat 😉 ) nikon nebudem odporucat,bo nepoznam 😀

@brisilda no jo ,ale medzi nimi je aj cenovy rozdiel 😀 😀 😀 ja mam 1,8 a uz to bol obrovsky skok oproti setaku
😀 ja ju mam na tele skoro stale,mozno casom vymenim za 1,4 ale teraz chcem skor este zoomovy. 😠 😀 😀

sejbry
20. jan 2012

@zzuzana82 ďakujem pekne,myslela som tak do 800-1000€ všetko, ked menej tak lepšie 🙂

sejbry
20. jan 2012

@brisilda ahoj, ďakujem pekne, slovenské menu určite,len som myslela už taký ,aby som nemusela neskôr meniť 🙂

dosa
20. jan 2012

@sejbry mam canon 550 a som spokojna, ak sa chces naucit a na take domace fotenie je uplne dostacujuci. a ma ceske menu. ak by si rozmyslala nad canonom, dobre by bolo s objektivom 18-135, ten by si mala taky "cestovny" a k nemu by si mohla dokupit pevny objektiv, trebars 50mm f1.8, ten stoji do 100 eur, takze nie je taky rozpocet zatazujuci...

od canonu 550D je este novsi 600D, ale okrem vyklopneho dispaya nie je medzi nimi velky rozdiel. akurat v cene:
550D
http://www.pixmania.sk/sk/sk/6101613/art/canon/...

600D
http://www.pixmania.sk/sk/sk/10123091/art/canon...

briketa
autor
20. jan 2012

@sejbry do tej ceny sa asi so vsetkym nevojdes.
Ja by som ten Nikon D5100, Nikkor 24mm f/2.8 a Tokina 50-135mm f2.8 a nakolko mas obidva s vybornou svetelnostou, nemusis zatial kupovat externy blesk.
Ten neskor , SB800

sejbry
20. jan 2012

@briketa
@dosa Ďakujem ,idem to popozerať 🙂

briketa
autor
20. jan 2012

@sejbry telo fotaku si kup nove. Alebo ak od niekoho, aby bolo takmer nove (ide o pocet zaberov ktore uz zavierka spravila)
Objektiv si kludne mozes kupit aj z bazaru ale aby bol cisty, neposkriabany, bez fungusu. Kozmeticky skrabanec na vonkasom tele objektivu nevadi, to posluzi na zrazenie ceny dolu. aby boli perfektne sosovky.
Treba sa naucit nakupovat s rozpoctom ktory mas.
Ono je to tak, ze napriklad ja si kupim plnoformatovku a urcite objektivy uz nemozem pouzivat, lebo na plnoformat nepasuju. Musim ich predat. Takze sa ocitnu v bazare, ale nie preto ze by boli zle, len ja ich uz nemozem pouzit.
Alebo si kupis rozne ohniska (pocas rokov) a zistis,ze niektore nevyuzivas, tak to predas. A zase tomu nic nie aj ked to bude v bazari.
Takze preto je fotobazar vyborna vec.

slovakia13
20. jan 2012

@dosa @zzuzana82 vy mate canon ,mne nechce photoshop cs5 otvorit raw z canonu ,vam to ide?

@briketa tak peniaze vratili uuuplne bez problemov tak som hned kupila 35mm 1.8f objektiv

teraz uz cena nikona 5100 je skoro dvojnasobna oproti nikonu d90 😢 ,inak ten sa tu uz da tazko zohnat ,tak som ho zohnala v poslednej chvili,sa neviem dockat kedy mala zaspi aby som mohla kuknut manual 🙂

dosa
20. jan 2012

@slovakia13 gratulujem k novej masinke... ja ps nepouzivam, mala som davnejsie stiahnuty, ale vtedy som nefotila v raw, tak nemam vyskusane

lucqa
20. jan 2012

@slovakia13 super, tak uz len same krasne fotky robit 🙂
mne ide v CS4 otvorit RAW bez problemov

zzuzana82
20. jan 2012

@slovakia13 musis si stiahnut camera raw plug-in a naistalovat do CS5 a pojde Ti to 😉 a gratulka k novej masinke ako aj sklicku 🙂

briketa
autor
20. jan 2012

@slovakia13 skvele!! visis, stacilo sa opytat. a necakane hned novy objektiv, urcite boli radi aj oni. ved tak sa robi business!!

nelicefo
21. jan 2012

jéééj ako čítam...pomaly sa nám tu rozširuje aj Canonácka rodinka 🙂 🙂 🙂 🙂

Kočky a troška mimo témy...nejakú kameru len na nejaké b-day oslavy,zachytenie výnimočných udalostí alebo tak? 🙂 akú odporúčate? 🙂 možno sa i v tomto vyznáte 😅 🙂

rabiva
21. jan 2012

@sejbry tiez som to riesila pred casom, zvolila som Canon, hoci som bola viac naklonena k Nikonu, ale ten-ktory model teraz tazsie zohnat, vid diskusia par stran spat 😎 ... taktiez som zaciatocnik, zvolila som Canon 600D - na otocny displej, co je fajn, nie je tam riziko poskrabania ked s nim manipulujes, k tomu mam obj. 18-135mm co som velmi rada, foti velmi dobre, som spokojna, prekvapivo to velmi chytilo aj manzela, takze casom zrejme rozsirime zbierku obj. o portretovy, nejaku 50tku a mm by radsej nieco vacsie 300mm 🙂
ak mas takyto rozpocet tak mozem doporucit tento e-shop http://www.megafoto.sk/Canon/eos-600d-18-135-is... - okrem aparatu dostavas darceky - super je PS Elements, pomoze ti pekne upravit fotky, ak nemas iny PS, plus kurz ovladania zrkadlovky v BA - ak si z BA tak super vyuzit 😉 taktiez kniza o C600d je super, pomoze 🙂 a ten dalekohlad mozno vyuzijes tiez 😅
Tak vela stastia pri vybere

sejbry
21. jan 2012

@rabiva ďakujem veľmi pekne, presne aj nad Canon 600D som uvažovala 🙂 a na megafoto som tiež pozerala, no ten kurz je super,určite by som využila 🙂 ak máš nejaké foto by som pozrela 🙂
zatiaľ ďakujem moc 🙂