Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

rabiva
21. jan 2012

@sejbry ee verejne foto nie, viac v IP 🙂

rabiva
21. jan 2012

@sejbry no nejake neutralne foto by sa naslo, len neviem ako to tu zobrazi, su to len surove fotky, neupravovane, len zmensene na cca 100kb 😕 🤐

rabiva
21. jan 2012

no super 😝 😝 😀 hruuuza, sa oplati 😖

slovakia13
21. jan 2012

ahoj tak prve foto z nikonu 🙂 teda prvykrat v zivote som dnes fotila zo zrkadlovky a mam sa co ucit 😉 dost mi robi problem ostrenie 😝

sejbry
21. jan 2012

Pekné fotky 🙂

sejbry
21. jan 2012

@rabiva Pekné fotky 🙂

rabiva
21. jan 2012

@slovakia13 drzim palce, je to zozaciatku makacka - vychytat šum, ostrost, svetlo 😅 spravny program, ISO rychlo uzavierky a ostatne srandicky okolo toho 🙂 a aby bola fotka aj s citom...
@sejbry odovzdam pochvalu manzelovi, ja som fotila akurat nasho psa 😀 obaja sa vsak mame este veeela ucit 😉 toto su len take cvicne a odbornicky zrejme vidia aj tie nedostatky 😅

silvia.t
22. jan 2012

Ahojte zeny,pozeram ze su tu same nove tvare 😉 a tie stare zdravim,pridavam aj foto nasej bambulky,narodila sa 17.12 s vahou 2kg trocha sa poponahlala na svet,ale je relativne zdravucka 🙂 4tyzdne sme boli v nemocke tak som to novorodenecke obdobie na fotenie presvihla ale neva snad nabuduce 😀

janefonda
22. jan 2012

@silvia.t blahozelam k princeznej 😵 nech je len zdravucka!

slovakia13
22. jan 2012

@silvia.t gratulujem 🙂 krasne babetko

slovakia13
22. jan 2012

ulovok zo vcerajsej party u nas doma 🙂 viem ,ze max. amaterske ,ale ked mna to tak tesi 😵 😵 😵

nelicefo
22. jan 2012

@silvia.t Tak teda ešte raz gratulujem. 😵
Nesmelým bozkom začína rozprávka, končí sa úsmevom malého dieťatka. To nie je rozprávka, to je už život sám,
nech veľa šťastia prinesie i vám. 🙂

michalag
22. jan 2012

@silvia.t gratulujeeeeeem k malej princezničke!, je naozaj užasnáááá 😵 😵 😵 ... a ona dobehne ten rozdiel, hlavne že je zdravučka 🙂

annika11
22. jan 2012

@silvia.t malinká je nádherná 🙂 gratulejeme 🙂

lucqa
23. jan 2012

@silvia.t krasna bambulka, gratulujem a hlavne prajem vela zdravia 🙂

@slovakia13 to je dobre, ze ta to tesi, aspon mas hnaci motor, aby si sa to rychlo naucila 🙂 som si spomenula ako som ja prvu zrkadlovku odlozila, lebo fotila rozmazane 😀 😀 😀

slovakia13
23. jan 2012

idem po radu .aky stativ ? teda nasla som ich pozehnane . aky mate vy ? neviem sa rozhodnut

rabiva
24. jan 2012

@slovakia13 my mame stativ Hama Star 62, mame ho uz dlhsie, kupovany bol este ku kompaktu Sony pred par rokmi, a je kompaktny aj s terajsim Canonom, neviem ake zvyknu byt naroky na stativ ale zatial sluzi svojmu ucelu, teda vyuziva ho skor moj muz ako ja 😅 vygooglila som si recenziu, a dotycny pan ho pouziva na Nikon D90 😎 http://www.endy.sk/foto/stativ-hama-star-62/ cize pre zaciatocnikov za taku cenu je postacujuci 🙂

zzuzana82
24. jan 2012

@slovakia13 ja mam ten isty ako rabiva , dostala som ho ako dar, a sluzi zatial velmi dobre, tak za zaciatok uplne, je lahky, skladny,ziaden problem 😉

brisilda
24. jan 2012

@silvia.t blahozelam mala je uzasna 😉 a tesime sa na dalsie krasne fotky 🙂
@slovakia13 ja mam klasika len za 30 € nekupovala som drahy nakolko som zaciatocnik ......tak ci tak pri foteni deticiek ho nepouzivam 😀

lucqa
26. jan 2012

ahojte, naskytla sa mi prilezitost fotit gymnastiku v hale, nemate s tym niektora skusenosti?
neviem ci to zvladnem s tym sklom co mam, chcelo by to nieco svetelnejsie, ale zas odmietnut to fotenie je hlupost 😝

ja sa chystam kupit novy stativ, lebo mam tiez ten za 30, a ked som nan hodila fotak, este ked bol uplne novy, tak sa zlozil a skoro som ho rozbila, tak teraz sluzi na drzanie blesku 🙂

missy97231
26. jan 2012

Ahojte... Mam taku prosbu na tie,,, ktore maju setovy objektiv 18-55. Dajte mi tu nejakych par zaberov peknych so zaostrenym objektom a rozmazane pozadie...??? Ja zatial mam iba tento objektiv, ale fakt si myslim ze s nim neviem urobit ziadnu "krasnu" fotku 😀 Zatial dalsi planujem kupit pevnu 50tku 1,8, ale este mesiac dva musim pockat...
A tiez mi poradit nejaky link na bazarove zbozi (objektivy) okrem Bazos.sk? Dakujem moc.., 🙂

katuska26
26. jan 2012

@missy97231 skus ephoto na bazarove veci a ja mám základný objektív 18-55 s tým nespravíš zaostrený objekt a rozmazané pozadie na to si kúp to pevné sklo 😉

missy97231
27. jan 2012

@katuska26 diky za info... Zvlast ze tymto objektivom taku fotku neurobim 😀 tak asi az taky debil nie som (aj ked este stale sa len ucim) z toho mojho fotaku 😉

katuska26
27. jan 2012

@missy97231 každý sa len učí 😉 pevné sklo je už o niečom inom ako tento základný objektív 😝 však keď ho budeš mať zistíš 😵 ja ho vrelo odporúčam ja mám 35mm 1,8f 😉

dosa
27. jan 2012

@missy97231 rozostrene pozadie nie je o objektive, ale o clone a rozostaveni fotografa a objektu... mne rozostrie pozadie aj kompakt (nie tak ako zrkadlovka, ale je rozmazane) treba nastavit co najnizsiu clonu a objekt aby nebol nalepeny na pozadi, ale trocha dalej od neho... a ty co najblizsie o objektu

briketa
autor
27. jan 2012

@missy97231.
Rozhranie clony na Tvojom objektive udava maximalnu clonu na najkratsom konci az po maximalnu clonu na najdlhsom konci. Cize na 18mm ohniskovej vzdialenosti mozes mat clonu 3.5 co je uz celkom pekne rozostrene pozadie,ale uz ked mas ohnisko 55mm maximalna clona sa priblizuje k f 5.6.
Musis to urobit jedine tak, ze je postavis dieta a nejake dva metre za nim nic nesmie byt.

briketa
autor
27. jan 2012

@lucqa na fotenie gymnastiky vo vnutri potrebujes 70-200, f2.8. ALebo pevnu 105, 200, 400 ...
Riesila by som to prenajmom.
So slabsim objektivom tie fotky jednoducho nebudes mat ostre, lebo Ti nebude stacit clona a nebude stihat ostrit motorcek.
Treba dat vysoke ISO aby sa TI co najviac dal skratit cas zavierky. Fotit do RAW, vyvazenie bielej na auto a potom doladit v PC koli umelemu osvetleniu.

missy97231
27. jan 2012

@dosa @briketa dakujem za vase odpovede... Tak zrejme to neviem nastavit... Musim uz mm presvedcit na to pevne sklo,,,, zatial 50-1,8, a skusit potom s tym 😉

katuska26
27. jan 2012

@missy97231 no vidíš tak nakoniec to ide 😀 ale ani mne to na tom nešlo alebo som sa o to ani veľmi nepokúšala 😝 no aj ja sa len učím 😉 ale pevné sklo je už o inom oveľa oveľa lepšie fotky a pekne zaostrený objekt a rozostrené pozadie 🙂

lenka3007
27. jan 2012

ahojte baby, prosim vas, pozeram teraz na nete filtre. pouzivate ich? pri akej prilezitosti a ktore?