Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

slovakia13
5. feb 2012

inak kon strasne deformuje fotky 😒 tu je moj blog http://flog.pravda.sk/jednoducho-zivot.flog trosku lepsie

katuska26
6. feb 2012

@slovakia13 ja na tie knižky čakám a neviem sa dočkať, dúfam že tento týždeň už budúúú 😀 a na fickry niesi??? ja som sa tam zaregistrovala ako baby .. tak postupne budem tam foto pridávať. tam síce veľmi nekomentujú 😅 ako kukám tam ti, ale to asi nieje o kritike 😉

sunnysummer
6. feb 2012

@briketa ok, dakujem ti pekne za vysvetlenie 🙂

zzuzana82
6. feb 2012

@katuska26 Na flickri tiez komentuju 😉 Tvoje fotky vidia kontakty, ak chces kritiku nielen od nich treba fotky pridavat do skupin. Napr. mas odfotenen babetko tak si najdes skupiny ako childrens portraits, newborns, atd atd. Je ich tam vela a potom aj viacej ludi Tvoje fotky uvidi a bude aj viac komentov ako aj kritiky 😉

katuska26
6. feb 2012

@zzuzana82 ahaaaa 😀 tam je pes zakopaný no hádam na to časom prídem 😅

zzuzana82
6. feb 2012

@katuska26 😀 Katka, vpravo hore ,kde je search vlozis napr baby , tam Ti vyhodi vsetky fotky otagovane slovom ,,baby,, (pri vkladani fotky si fotku mozes otagovat prislusnymi slovami ako baby, newborn, child,natural light ,canon, nikon, newborn posing atd atd a potom ked si niekto vyhladava fotky tak sa zobrazia tiez v searchi 🙂 )
ked si das teda ten search, tak hore mas, photos, groups,people, kliknes na groups a tam mas vsetky skupiny,ktore sa zaoberaju fotenim babetok,ja si vyberam take ktore su najvacsie,maju teda najvacsi pocet members a este su aj aktivne 😉 popripade hned napravo Ti vyhodi skupiny, ktore su take naj ,potom sa uz len pridas do skupiny, nasledne do nej pridas fotku a cakas... 😀 Samozrejme sama mozes komentovat fotky ostatnym alebo sa len tak inspirovat. kazda skupina ma este aj rozne diskusie ,kde sa tiez daju nasjt dobre rady, alebo sutaze ako tema tyzdna ,ulohy atd 😉

katuska26
6. feb 2012

@zzuzana82 no zlatá si pooobede sa na to mrknem 🙂 veru inšpirácie nieje nikdy dosť 🙂 ďakejeeeem 😵

lucqa
6. feb 2012

@zzuzana82 dakujem zuzi, konecne som pochopila tie skupiny 🙂 najzdatnejsia v anglictine nie som, takze sem-tam nechapem co s tym 🙂

slovakia13
6. feb 2012

@katuska26 asi si tam musim urobit konto ,len sa necitim dost dobra na flicker :(
som si vydrazila na ebayi pevnu 50 sa neviem dockat 😉

katuska26
6. feb 2012

@slovakia13 supeeer a za koľko??? a z UK či nemeckého či USA? musím si aj ja niečo 😀nové vydražiť aaaa treba si trošku veriť, neboj ešte sme na začiatku pomaly pôjdeme hore, však musíme keď fotíme a čítame .. však flicker nieje len o profesionáloch 😉 a koľko ťa vyšla??? 😵

slovakia13
6. feb 2012

@katuska26 Nikon 50mm f/1.4 D za 150£ myslim ,ze nie az taka zla cena,ze iba rok stara .som zvedava co pride 🙂
uz mam konto na flickry som tam svk13 ked mala herecka zaspinka si vas pridam 😉

katuska26
6. feb 2012

@slovakia13 už ťa máááám 😝

carrie84
6. feb 2012

@slovakia13 - ja som teraz od jeziska dostala 50mm f1.4 a milujem ju!!!! Uzasne sa s nou robi - krasny bokeh, ostra a kedze som este stale seknuta na rezime A - mozem povedat, ze velmi pekne robi aj v horsich svetelnych podmienkach 😀 Inak ja by som sa bala kupit optiku bez toho, aby som ju vyskusala a zistila, ci nie je poskodena 😅
Ja teraz tuzim po blesku a lepsom tele - lenze .... druhe bejby robi skrty v rozpocte 😝 😀 😀 Ale aspon blesk som si vydrankala - ze vraj sa mam tesit na narodky. 🙂

slovakia13
6. feb 2012

@carrie84 v popise mal ,ze nie su pliesne ani prach ,vsak ked bude zla vratim 🙂 sa neviem dockat 😉 ved ja uz teraz som max. vyhadzana z penazi 😅 takze uz ziadne veci co sa tyka fotenia a rada by som 😝

carrie84
6. feb 2012

@slovakia13 - ani mi nehovor 😝 A tooooolko by sa mi toho este hodilo 😀 Ale tak pomaly postupne - a zase nedostatok techniky vyrazne posuva moju kreativitu a technicke znalosti (asi sa opakujem, ale odkedy mam seknuty ten volic rezimov, tak sa ovela viac kamaratim s nastaveniami a fototeoriou - pretoze som nutena, ak chcem cvaknut nieco poriadne 😀 )

zuzkaremiaska
7. feb 2012

@zuzub AhojTy máš foťák NIKON P500???? Rozmýšľam o jeho kúpe,ale neviem sa rozhodnúť. Ako si s ním spokojná??? Potrebujem taký foťák,s ktorým bysom v poho fotila deti,tehuľky,malé modelky a pekných drobcov,krajinku. Napr. pozadie rozmazané,osoba vpredu zaostrená..... atď. Vedela by si mi poradiť?????ďakujem. Zuzana

zuzub
7. feb 2012

@zuzkaremiaska ahoj, nie zatiaľ nemám, ale zvažujeme jeho kúpu.

michalag
7. feb 2012

@zuzkaremiaska @zuzub uz vysiel novy Nikon P510. Sice taky zoom malokedy vyuzijete, ale ... oproti predchodcovi P500 ma 16,1 Mpx. Čechach ma byt dostupný až od 1.4.12

zuzkaremiaska
7. feb 2012

@michalag jej,ďakujem za info. 🙂

michalag
7. feb 2012

@zuzkaremiaska nie je zaco, ale ja osobne by som nesla ani do jedneho 😝 ... ten zoom je uz fakt velky a navyse nedaju sa tam dat filtre 😒

zuzkaremiaska
7. feb 2012

@michalag Čo by si mi poradila,keď mám v pláne fotiť najmä detičky a bábätká. Je z´lé,keď je zoom veľký???Myslela som si,že práve naopak.

michalag
7. feb 2012

@zuzkaremiaska pri tak velkom zoome je uz problem udrzat fotak v ruke, vtedy fotit uz len so stativom a ten vsade asi nosit nebudes a uz nie ked ti decka budu behat
snad ma baby poopravia ak som sa sekla

snurka
8. feb 2012

ahojte žienky 🙂 ja som sa akurát stala hrdou majiteľkou zrkadlovky canon 60D 🙂 mam setak 18-135mm, a pevnu 50mm/f1,8. Chcela by som poradiť aky objektív si mám ešte popozerať na fotenie portrétov a detí. Ďakujem za všetky rady 🙂

snurka
8. feb 2012

a prikladám nejakú fotoukážku aj na kritiku 🙂 veď z tej si človek najviac vezme 🙂

olienka12
8. feb 2012

@zuzkaremiaska chces fotit cudzim? ak ano tak zabudni na kompakt

zuzkaremiaska
8. feb 2012

@olienka12 áno,chcela by som neskor aj cudzim.čo by si mi poradila?

zuzkaremiaska
8. feb 2012

@zzuzana82 kde je ten flickr?

zuzkaremiaska
8. feb 2012

vďaka,už som na to prišla 🙂

olienka12
8. feb 2012

@zuzkaremiaska jednoznacne zrkadlovku, ak planujes fotit cudzich....