Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lucqa
9. mar 2012

@michalag miska, ja by som to asi nekupovala, sice sa dozvies na co sluzia vsetky tlacitka, ale ako napisala
@dosa 😉

@dosa beries si na ten kurz obe deti? ja som sice napisala, ze obe, ale pre istotu beriem babku 😅

@andrea12737 tak to chce este ziskat prax 🙂 a na tej poslednej foto by som zmenila pozadie, to auto rusi.

@nikinka82 urcite nebudes posladna amaterka, takych este bude velaaaa, ved kazdy musi niekde zacat 😉 len to chce mat dost chuti ucit sa, citat a fotit 😉
a ked budes na Flickri, tak sa prihlas 🙂

dosa
9. mar 2012

@michalag to uz ked vies, kde sa co nastavuje, to su potom lepsie tie knizky od kelbyho - digitalni fotografie. ono to zo zaciatku ani mne tak rychlo neslo, kym som si spomenula, ze kde co, prsty mi bludili... ale casom to dostanes do prstov a uz aj poslepiacky nastavis...

nikinka82
9. mar 2012

@dosa a cez e-shop Ti nedovolí kúpiť? 😎

@michalag ďakujem, tak ja som práve kúpila Canon EOS1100-ku, viem, že väčšina tuná sú Nikoňáčky, ale pre mňa ten rozdiel v cene bol dosť....takže zatiaľ takto...nehovoriac o tom, že by som najradšej hneď kúpila nový objektív, lebo tento základ...hmm, no.... nestačí 😀 hoci lepšie ako nič a lepšie ako Panasonic Lumix, čo som mala predtým....

nikinka82
9. mar 2012

@lucqa idem na ten flickr kuknúť hneď, akurát pozerám, či sa mám regnúť nanovo alebo cez FB? Ale asi by som to s FB radšek nespájala, čo povieš?
A ináč chuť učiť sa, to mne nechýba :D

dosa
9. mar 2012

@lucqa no tazke to bolo rozhodovanie, ale beriem len jedno, starsiu, ta sice neznasa ked ju fotim, ale uz ju spracuvam, podplacam a slubujem 😀 mladsi je taky neposeda, ten by mi tam nepozoval, kym by som nastavila fotak, tak mi zdrhne... on stale uteka 😀

michalag
9. mar 2012

@nikinka82 ja som isla na flickr cez gmail.com

@dosa ano ved prave som vcera zvazovala ci ist radsej do tej knihy Nikon alebo si radsej kupit Digitalni fotografie 3, kedze mi z nich troch chyba uz iba tato. Ale zase sa mi zda ze sa tam vsetko opakuje dookola 😅

dosa
9. mar 2012

@nikinka82 zaklad som si kupila sama, cez eshop - telo mam canon 550 a objektiv 50 mm. na telo som si nasetrila sama a objektiv to bola taka polozka do 100 €, takze to som si ako tak ustala... ale tento objektiv co chem, stoji 1200 € a moj muz je presvedceny, ze to treba vyskusat - chodi po rozumy k nejakemu kolegovi co testuje fotaky a ten tvrdi, ze najlepsie je vyskusat... no tak musim posluchnut, za ten doplatok sa mi to oplati 😀 😀 😀 no snad sa tam cim skor dostaneme... inak, mame blizsie aj fotolab, tiez tam predavaju fototechniku, ale zrovna tento nemali, ked sme tam boli ☹

nikinka82
9. mar 2012

@michalag no dobre, som tam a teraz ako vás mám nájsť? 😅

dosa
9. mar 2012

@michalag no ved ak mas zmaknute zaklady, tak uz ti vsetko bude pripadat, ze to iste dokola 🙂 v tom pripade uz ti treba len fotit, skusat, fotit 😉

nikinka82
9. mar 2012

@dosa ahá, tak, rozumiem.... Božínku, toooľko peňazí, tak sa ani nečudujem, že chce odskúšať 😀 ach jaj, všetky tu máte také riadne stroje, že normálne ľutujem, že som nemohla tiež ísť do niečoho drahšieho...ale zase dá sa aj pomaličky, nie? Aj tak je to u mňa prvé zrkadlo....

michalag
9. mar 2012

@dosa tak za taku sumu sa ani necudujem ze ho treba vyskusat

@nikinka82 ja som tiez zvazovala Canon eos 1100D, ale tam kde som kupovala bol Nikon D3100 drahsi len o zhruba 40€, tak som zobrala ten, aj ked sa hovori ze Nikon ma drahsie objektivy a aj prislusenstvo ale to odskusane este nemam 😝 😀

Baby a oplati sa mi slnecna clona na seteak 18-55mm, v blizkej dobe zatial neplanujem kupovat novy objektiv a asi to chvilku potrva, kedze treba aj brasnu

dosa
9. mar 2012

@nikinka82 jasne ze sa da, ved ani ja nemam nejaky super hyper aparat... stale je to amaterska trieda a stale sa mam co ucit... no urcite ho raz, ked vyrastiem, vymenim za lepsi a uz ked budem kupovat objektivy, tak radsej lepsie, aby som nemusela uz menit a budem ich mat na furt 🙂

nikinka82
9. mar 2012

@dosa tak je to správne, ak sa mi podarí vyrásť, môžem tiež uvažovať a ak nie, tak mi bohate stačí 😎

@michalag tak to naozaj nebol až taký veľký rozdiel 🙂

Baby kto si ma bude chcieť pridať na flickr, budem rada, mám tam tiež nick nikinka82.... idem teraz off..

dosa
9. mar 2012

@michalag slnecna clona neviem, kdesi som citala, ze napriklad ma moju canon 50 mm sa neoplati, lebo on ma tak vnutri schovanu tu prvu cocku... neviem ako tvoj objektiv, ale ak ma sklicko hned navrchu, tak asi sa oplati... a ty si neuvazovala radsej o objektive 18-135, ked to bude na dlhsi cas tvoj jediny? ci taka kombi nebola?

michalag
9. mar 2012

@dosa ja som povodne chcela 18-105mm ale s tymto objektivom teraz nemali iba s 18-55mm, ale j tak casom chcem kupit 35mm a 55-250 alebo 55-300, myslim ze to bude taky vhodny doplnok k tej 18-55mm

andrea12737
9. mar 2012

@michalag a spokojna si zatial s nim? pozdava sa ti? Ja som chcela ist povodne do znacky Nikon, je mi sympatickejsia ako canon, ale ked som prisla do obchodu a chytili sa do ruky rozne modely canon a nikon, tak canon jednoznacne vyhral. 😉

@dosa 😀 ja som bojovala ako sa len dalo, ale nevyhrala som. Tiez mi radsej povedal, ze on mi dolozi, len nech to mam z obchodu. Ale uz som ho spracovala, ze objektiv uz budem kupovat od ruky. Nie je sice nadseny, ale ved nik mu nedal na vyber 😅

@lucqa vdaka za kritiku 😵 pohrajem sa s tou foto este. 😵

ja sa zatial riadim prilozenym manualom plus som dostala akusi knihu ´Od momentiek k nadhernym snimkum´ tak uz aj to mam precitane, len teraz si uz pozeram veci, o ktore sa konkretne zaujimam 😉 Este predtym ako som sa k zrkadlovke dopracovala som si prestudovala knihu zaklady fotografovania, nejake zaklady mi to dalo a aj na zaklade toho som sa rozhodla a hladala kompromis, ake telo, objektiv, na co sa sustredit a pod. plus rozne fora 😉

nikinka82
9. mar 2012

@lucqa a Teba ako nájdem na flickri?

lucqa
9. mar 2012

@dosa tak ja som tiez zvedava ako sa budu moji chovat, lebo oni su taki rozbehani obaja, preto beriem svokru, keby bolo zle, tak jedneho z nich vezme a keby bolo dobre, tak pojde do cukrikarne 😀

ja inac radsej kupujem v obchode elektroniku, hlavne tu drahu, kvoli reklamacii, ale teraz som objednavala objektiv a tablet a doslo to vsetko v poriadku, tak mozno tomu zacnem doverovat viac 🙂

@andrea12737 nemas za co, ak si na Flickri, tak daj nick a pridam ta do skupiny, tam sme sa presunuli odtialto a budeme robit DU 😉

@nikinka82 uz som si ta pridala, tak len daj, ze chces pridat mna 😉

lucqa
9. mar 2012

@dosa a rozhodla si sa nakoniec investovat do Nikonackeho 70-200?

dosa
9. mar 2012

@lucqa inak, som potom uvazovala, ked si sa spytala, ze ci oboch, lebo ja som to pochopila ze len jedno a chlap si berie dovolenku a bude strazit mladsieho doma, tak by som ich asi vzala, ved pomotali by sa tam a ked to skonci, tak sa mozme tam este pomotat spolu 😀

nakoniec po zvazeni vsetkych za a proti som sa predsa len rozhodla pre ten nie nikonacky, ale canonacky 🙂 gazda schvalil, hoci on sa do toho vobec nerozumie, ma problem fotit aj kompaktom, ale podporuje ma v mojej zalube a dufa, ze ho tym raz uzivim 😀 😀 😀

lucqa
9. mar 2012

@dosa ved to, ze je tam pekne, je tam aj ihrisko, len treba mat este nejaku "pravu" ruku 🙂 Poznam to, ked sa snazim moje deti odfotit u nas v parku a mame tam jazierko, tak nahanam ich aby nevleteli do vody a nie to nastavovat fotak 😅

aha, ty mas Canon, uz v tom mam chaos 😵 a ja mam u muza tiez plnu podporu, ved kto by inac strazil deti kym fotim 😀

nikinka82
9. mar 2012

@lucqa super, ďakujem pekne za pridanie, už som sa aj do skupiny nahrnula, tak snáď v krátkej dobe hodím nejaké foto, len so zrkadlom toho ešte moc nemám.......

dosa
9. mar 2012

@lucqa ja som tam este veru nebola, tak navrhnem vecer muzovi, ze mozu ist chlapi s nami 🙂 inak, moj ma v tomto podporuje, ale on to berie tak, ze bude mat od nas pokoj. ked ho niekam vezmem, ze postrazi deti, tak to nakoniec dopadne tak, ze nic nenafotim, nahanam deti a moj muz sa kocha, alebo si najde nejaku inu zabavku 😀 😀 😀 nakoniec mam starosti este aj s nim 😀 raz som ho vzala do parku, ze mi bude davat pozor na utekajuceho syna a vhanat mi ho do zaberu a nakoniec bol z toho taky otraveny, ze sme isli radsej domov... takze ten spolocny vylet si este velmi dobre rozmyslim 😀

slovakia13
9. mar 2012

@michalag ja som si kupila knihu k nikonu d90 a su to vyhodene peniaze :( je to manul trosku inak
uplne super je peterson a kelby 🙂 na mistrovstvi od pihana este stale cakam

slovakia13
9. mar 2012

dievcata ja som tiez uplny amater zaciatocnik,takze vitajte 🙂

michalag
9. mar 2012

@slovakia13 oki takze teda pojdem radsej do Digitalni fotografie 3 od Kelbyho 🙂

nikinka82
9. mar 2012

@slovakia13 dík za privítanie :D

...akurát som uhradila Pihana, obe knižky, neodolala som, toto hobby ma asi zruinuje 😅 dúfam, že mi to aspoň niečo dá...

cellesta
9. mar 2012

@nikinka82 ty si zblizka, venujes sa foteniu?

briketa
autor
9. mar 2012

@dosa v bazare su este aj so zarukou a druha generacia tohtoobjektivu je nova na trhu, vyraba sa kratko. Je absolutne ok kupit ho od niekoho. Ale ked mas dolozene na novy, ved si ho objednaj online. A donesu Ti ho priamo domov.

katrinka8
9. mar 2012

Ahojte baby, potrebovala by som poradit, mame doma zrkadlovku Pentax K100 a mame taky mensi problem. Dame donho baterky a po par fotkach signalizuje, ze su vybite a, samozrejme, fotak sa vypne. Pritom baterky su nabite. Uz sme aj dali uplne nove baterky, asi 2 dni fungoval, a zase je ten isty problem. Neviete, cim to moze byt? Ci treba vyhladat servis? Dakujem za akukolvek radu.