Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nikinka82
10. mar 2012

@cellesta zblízka? :D Ty si odkiaľ? A ináč, k otázke... hej, tak trochu sa mu venujem, ale osm len úplná začiatočníčka, mám sa veľa čo učiť.... rozumej, vždy ma bavilo fotiť a už aj predtým som si čo- čo o fotené prečítala, aby som nefotila taký úplný odpad :D ale zrkadlovku mám až teraz a tak sa dokopávam tomu, že by som sa tomu chcela trochu serióznejšie venovať. Vrámci možností, lebo času mám málo....

nikinka82
10. mar 2012

@katrinka8 a nemôže byť problém v nabíjačke? My sme mali Panasonic Lumix DMC a keď sme kúpili náhradnú batériu, lebo tá originálna už pomaly umierala.....tak tá batéria nejako nesedela do nabíjačky, rozmerovo síce hej, ale vždy som musela dať pozor, aby bola správne zatlačená, lebo ináč sa nenabila......teda prestalo svetlo na nabíjačke svietiť, ale dobitá nebola.....

zzuzana82
10. mar 2012

@andrea12737
@nikinka82 vitajte medzi nami a gratulujem k novym prirastkom, nech vam to dobre foti 😉
@andrea12737 mam presne ten isty co Ty , aj objektiv, budes spokojna urcite, ja som! 😀

zzuzana82
10. mar 2012

@katrinka8 ahoj, vzhladom na to, ze hovoris ze ani nove nesli tak problem bude asi ozaj vo fotaku, ja by som zbhela urcite do servisu 😉

cellesta
10. mar 2012

@nikinka82 napisem ti ip 🙂

katrinka8
10. mar 2012

@nikinka82 - no, nezda sa, lebo ked tie nabite baterky dame do niecoho ineho, tak normalne funguju.. Ale dnes to uz zase funguje, som zvedava, dokedy. Lebo sa mi zda, ze som vyfotila asi 10 fotiek a uz mi to zase ukazuje, ze je baterka asi len v 2/3 plna...

katrinka8
10. mar 2012

@zzuzana82 - no, asi budeme musiet... ach jaj, dufam, ze to bude opravitelna chyba 😉

Dakujem, babule, za rady 🙂

jarinosk
10. mar 2012

@katrinka8 myslim,ze tento fotak pouziva klasicke "tuskove" AA baterky. problem moze byt aj v tom,ze ak pouzivas nabijatelne baterky,tak tie nemaju 1,5V, ale len 1,2V,cize ak pouzijes 4x 1,2V = 4,8V namiesto 4x1,5V=6V. To znamena,ze ak pouzijes nove plne nabite baterky dodas fotaku len 80% energie,ktoru samozrejme rychlejsie spotrebuje. Ja som mal podobny problem pri externom blesku. Riesim to baterkami Duracell a max. spokojnost.

nikinka82
10. mar 2012

@zzuzana82 dík za milé a trefné privítanie :DDD

nelicefo
10. mar 2012

ahojte kočky.🙂
Musím mrknúť na flickr...dnes som fotila kamošku a jej dcérky(13rokov jedna a druhá 10 mesiacov) tak potom hodím foto 😉 ale asi až zajtra 😉 ale vyzerajú byť super..🙂 Ideme aj do vodného cirkusu...tak skúsim čo to cvaknúť.😉

Ale zase som odkázaná na olympus lebo canon sa mi pokazil.☹ ☹ ☹

andrea12737
10. mar 2012

Ahojte

@zzuzana82 dakujem pekne za privitanie 😵

michalag
10. mar 2012

Nafotim 30 fotiek a jednou nepozornostou ich vymazem z karty, mna porazi ☹ 😠 ☹

katrinka8
10. mar 2012

@jarinosk - dakujem za radu 😉 Skusime s tym este nieco poriesit teda. Len ma zaraza, ze doteraz (fotak mame uz asi 3 - 4 roky), s tym problem nebol. Mozno je to aj vekom 😀

carrie84
10. mar 2012

@nelicefo - a coze je canonu? Mne sa vratil nikon z opravy - a mozem zatial doporucit servis v novych zamkoch. Vcelku rychle, prijemne jednanie a cena bola cca. rovnaka ako ked sme sa bavili po telefone a len som opisovala typ zavady 😉

nelicefo
10. mar 2012

@carrie84 ahoj.zasekuje sa mi.jednoducho sekne.☹Muž slúbil že ju zoberie kamošovi ale akosi neni čas.☹

Kuk baby new photo.😀
http://www.flickr.com/photos/nelicefo/sets/7215...

brisilda
10. mar 2012

ahojte kocky ma niektora z vas nikon D 7000 ? 😕 ake s nim mate skusenosti?

olienka12
10. mar 2012

@brisilda zvazujes? podla mna ak neratame ff tak najlepsie co je na trhu

brisilda
10. mar 2012

@olienka12 no zvazovat zvazujem ale.........zatial len sledujem recenzie nechcem sa s kupou unahlit preto by ma zaujimalo ci niektora ten fotak ma a ake mate skusenosti ... 😉

olienka12
10. mar 2012

@brisilda myslim,ze kazda co ma nepovie zle slovo ja mam d90 priatel d7000 keby som mala viac financii isla by som do d7000 ale fotit som potrebovala a financie stacili len na d90 🙂 skutocne nemozem povedat zleho slova, u nas foto z oboch fotakov upravujem ja a nizkost sumu je skutocne velikanskou vyhodou D7000

bihan
10. mar 2012

@brisilda ja mám, skúsenosti veľmi dobré 🙂

nelicefo
11. mar 2012

@brisilda podľa mňa úžasný foťák...ale fakt iba podľa dojmov...vlastniť ho nevlastním 😉

janefonda
11. mar 2012

@brisilda ja ho mam a zatial som velmi spokojna. Sice sa len ucim co a ako, citam manual a literaturu a fotim...skusam co to da 😉 nemenila by som ho 😉

glee
11. mar 2012

Tak uz aj ja som "nikonacka" 😎 od vcera vlastnim Nikon D3100. A mozem sa ucit a skusat a fotit... 🙂

michalag
11. mar 2012

@glee jeeeeej super, gratulujem k zrkadlovke 😵
ja som mala vcera presne tyzden co som kupila Nikon D3100 😵 , ale zatial sa len spoznavame a davame mi celkom zabrat 😅 😀

glee
11. mar 2012

@michalag Tak to ja tak isto, este ani nebolo moc casu studovat, lebo mala bola vcera cely den zaplakana ☹ tak az teraz vecer som k tomu sadla a skusala trosku, ale zatial len take uplne zaklady - hrala som sa s clonou.

michalag
11. mar 2012

@glee podobne 🙂

glee
11. mar 2012

@michalag ty si uplna zaciatocnika ako ja?

michalag
11. mar 2012

@glee fotim uz dlho ale zrkadlovku mam len od minulej soboty ... takze ano 🙂

glee
11. mar 2012

@michalag davam ti do pozornosti tieto 2 clanky. Moznoze uz tieto veci ovladas, ale mozno ti na nieco pomoze 🙂 mne sa zdaju pre zaciatocnikov fajn, jednoducho, zrozumitelne a zaujimavo napisane.

http://www.photoextract.com/cs/clanky/37.html

http://www.photoextract.com/cs/clanky/40.html

michalag
11. mar 2012

@glee tieto poznam, uz som ich davnejsie citala, ale dakujem 🙂