Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

glee
11. mar 2012

@michalag 🙂 asi poznas aj ephoto.sk, vsak? tam su tiez zaujimave clanky v sekcii fotoskola.

michalag
11. mar 2012

@glee poznam, ja mam precitanu teoriu aj z tade, ale prax uiz je nieco ine, fakt treba len skusat a fotiť fotiť a fotiť

glee
11. mar 2012

@michalag No jo 🙂 jedno s druhym 🙂

michalag
11. mar 2012

@glee a nie si na flickr?

glee
11. mar 2012

@michalag zatial nie 🙂 ale planujem

olienka12
12. mar 2012

@michalag ake mas meno na flickri?

nelicefo
12. mar 2012

@glee gratulka k foťáčiku.🙂

glee
13. mar 2012

Baby idem si po radu 🙂
Cim vsetkym viem ovplyvnit, aby bol zaber iny, lepsi?
Okrem zmeny clony, expozicie....?

dosa
13. mar 2012

@glee zeby kompoziciou??? 😀 neviem, ak to myslis, iny, lepsi? zalezi aj od toho, co je pre teba priemer, a co lepsie, od coho sa odvijas...

sunnysummer
13. mar 2012

@lucqa @dosa baby idete zajtra na ten kurz? kolko mailov vam doslo? mne jeden, ten informacny. takze nic sa nemeni, zajtra o 10? so mnou ide aj manzel, v pripade, ze nase dieta nebude spolupracovat, tak mi ho zoberie, aby som z toho aspon ja nieco mala 🙂

dosa
13. mar 2012

@sunnysummer ja idem, snad bude dobre pocasie. ja som na prvy potvrdzovala ucast a vek dietata a potom som sa pytala este na presnu adresu, tak mi ju pani poslala. zrovna som jej predchvilkou pisala, lebo hlasia zajtra polooblacno a mrholenie, tak ze ci to plati. no vyzera to tak, ze asi hej... skoda, mohlo by na tie dve hodky aspon slnko zasvietit...

glee
13. mar 2012

@dosa samozrejme, kompozicia 🙂 myslim to tak, ze ci viem este nieco ine "nastavit" na fotaku okrem clony, expozicie, pripadne ISO... je este nieco, co viem nastavit inak, aby bol zaber iny pri tej istej kompozicii? Ber ma prosim ako zaciatocnika, preto davam take priblble otazky 😀

dosa
13. mar 2012

@glee no ved ani ja nie som profi, neboj nic... hmmm, no nastavit mozes len cas, clonu, iso a korigovat expoziciu, nic ine... ak by si mala na fotaku, ja mam este moznost nastavit picture style - teda podla toho co fotim, ci portret, krajinu... hodi do do fotky taky farebny "nadych", osobne mam rada styl krajinu, farby su take pekne, vyrazne...

glee
13. mar 2012

@dosa ano, mam take picture style... aha, cize tie ovplyvnuju aj farbu ano? Pozri sa napriklad na prilozeny obrazok. Ostrila som na plysoveho psika. Som spokojna, ze "pozadie" je rozmazane, ALE je tmave... a teraz neviem si zodpovedat na otazku, ci viem ovplyvnit bez nejakeho externeho svetla, aby bolo pozadie svetlejsie? Ked som pouzila blesk, jednak mi plysaky robili tiene a jednak biela plachta bola preexponovana. Viem nejak ovplyvnit zosvetlenie pozadia alebo jednoducho je tam na to malo prirodzeneho svetla a neviem s tym urobit nic? Vies mi poradit?
(mam Nikon, fotak som mala nastaveny na "A" - priorita clony)

sunnysummer
13. mar 2012

@dosa oki, tak ked ti nieco zaujimave odpise, tak to sem prosim ta hod. dufam, ze pocasie vyjde aspon ako tak 🙂

dosa
13. mar 2012

@glee pozadie je tmave, lebo je v tieni a na okoli ako take svetlo je. fotak si to spriemeruje, podla toho ako mas nastaveny rezim merania. ak nechces pouzit blesk, tak by si mohla este prisvietit odraznou doskou. alebo potom uz len externy blesk, odrazit od steny...

dosa
13. mar 2012

@sunnysummer ale zase vsetko zle je na nieco dobre, nebude priame slnko, vyhneme sa prepalom 😀

glee
13. mar 2012

@dosa myslela som si 🙂 dakujem za reakciu.

lucqa
13. mar 2012

@sunnysummer @dosa ja to beriem tak, ze vsetko plati, takze zajtra o 10:00 zaciname. Mne tiez prisiel len ten mail s infom a potvrdzovala som jej pocet a vek deti, ktore beriem so sebou, potom som uz nepisala a ani ona.
Ja si beriem svokru, predsa len ustrazit 2 deti a este k tomu sledovat co hovori sa neda, uz to mam vyskusane 😉
A ja teda pevne dufam, ze apson na chvilu vylezie slniecko 😎

@glee pouzi odraznu dosku, zvys ISO, alebo co je v tieni zosvetli az v PS 😉

glee
13. mar 2012

@dosa skusila som s picture style dat krajinku a odfotit ten isty zaber... a je svetlejsi 🙂

@lucqa skusila som to zosvetlit cez prg (sice nemam PS, ale celkom sa aj podarilo) 🙂 idem vyskusat ine ISO na ten isty zaber.

nelicefo
13. mar 2012

@sunnysummer @dosa @lucqa jééé baby máte fotorande? 🙂))) super...budem na vás myslieť...nech vám víde počasie..🙂)) a nech sa podaria fotočky.)

dosa
13. mar 2012

@nelicefo dakujeme, uvidim ako bude modelka spolupracovat, uz ju na to chystam dva tyzdne, tak snad jej rano nic nesadne na nos 🙂

dosa
13. mar 2012

@lucqa plati to ako bolo dohodnute 😉

nelicefo
13. mar 2012

@dosa poprípade zober nejaký malý úplatok od modelky.😀 😀 😀 Super...a kdeže to vlastne idete? 🙂 ak smiem byť zvedavá.😅 🙂

dosa
13. mar 2012

@nelicefo bolo to tu na modrom koniku, kurz fotenia v kittsee, v muzejnej zahrade. modelke som naslubovala hory doly, takze ak bude "posluchat" tak prva cesta odtial vedie do dracika 😀 ona uz pojde do skoly, takze je celkom rozumna, ale ked si na nej chcem nieco skusat, to ani za svet, pred mojim fotakom moje deti utekaju 😀

nelicefo
13. mar 2012

@dosa super...tak si to babuľky riadne užite.🙂)))) No aj moja pred mojím foťákom uteká.😀 2€ by sa jej velenosti páčilo...aj to cvaknem 2 fotky....takže s tým dráčikom si ešte na tom dobre xixix.😀 😀 A čo také si chce malá vybrať v dráčiku? 😀 predpokladám že nejakú bárbinu 😅 😀 😀

dosa
13. mar 2012

@nelicefo presne, barbie, morsku pannu - to zase bude v kupelni pohroma 😀 ale spojim prijemne s uzitocnym, lebo vianocny darcek - barbie kona so zriebatom - sme museli reklamovat a vratili nam peniaze, takze si moze za to nieco ine vybrat, ale az zajtra 🙂 a este aj usetrim 😀

nelicefo
13. mar 2012

@dosa tie vodné bárbiny milovala aj naša 😀 😀 😀 vody bolo všade 😝 ešte že vám vrátili peniaze 😉 😔 😕

dosa
13. mar 2012

@nelicefo no to bol iny trapas, ked sme rozbalili pod stromcekom kona a nefungoval 😒 no, ale to sme uz daleko od fotenia. padame na tanecny...

nelicefo
13. mar 2012

@dosa papa.🙂))) joj ozaj ale sme si kecli mimo témy.😀