Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lucqa
5. máj 2012

@livika1978 nemas za co, ja som zhanala take tie kvietkove, ale nejak to na SK neviem najst, tak musim byt spokojna aj s mojim ciernym popruhom 😉

katuska26
9. máj 2012

@lucqa Luci na ebay majú 🙂

sirael4
9. máj 2012

Čaute holky,
tak i my jsme se stali majiteli zrcadlovky (Nikon D3000) a zatím docela tápu (mám ji teda jen den 😀 ) --- nějaké obecné rady do počátku? Mám celkem problémy s ostřením...

janefonda
9. máj 2012

ahojte baby, tak som tomu flickru dlho odolavala, ale kedze aj d.u. si davate tam a ja by som sa k vam rada pripojila a co to naucila, dnes som sa zaregistrovala.
Najdite si ma prosim - janefonda2
teda ak sa smiem pripojit 😅

brisilda
10. máj 2012

ahojte tak ja som tu uz riadne dlho neprispela 🙂 idem precitat co mate nove 😉
inak davam do pozornosti, ze predavam nikon D 3100 + objektiv18-55,brasna a 4 x cistenie snimaca blizsie info cez IP 😉

briketa
autor
10. máj 2012

@sirael4 problemy s ostrenim - ake? nevidis dobre, nevies zmenit ostriaci bod, nestihas zaostrit... musis konkretnejsie

zzuzana82
10. máj 2012

@lucqa Luci aj na etsy maju http://www.etsy.com/listing/62655382/camera-str... podla mna je to dost dat za ten strap 25-30dolarov, nemame tu nejaku sikovnu maminu, co by nam posila? 😀 ja nemam ani stroj a rucne sa mi nechce 😀
@katuska26 heeej? hodis link prosim, ja som nasla len take obycko 😝

sirael4
10. máj 2012

@briketa
@briketa vše? 😀 mám foták pár dní ☹

briketa
autor
10. máj 2012

@sirael4 uz si citala manual?
Musis precitat manual - ale s fotakom v ruke a tlacidlo po tlacidle nastudovat, vyskusat. Ked budes vediet co na aky ucel sluzi, budes vediet ako nastavit aby to fungovalo tak ako ty chces 🙂.
Fotoaparat je ako pocitac - neurobi to co chces, ale to co mu zadas ;)

briketa
autor
10. máj 2012

@zzuzana82 @lucqa @katuska26 - baby ja vam tieto fancy strapy vobec neodporucam. ja si nenechavam ani original. najma s pribudanim techniky a tazsich objektivov najviac ocenite nieco pohodlne a makke, nine tieto vrezavatka do pleca. A taktiez popruh aby sa neklzal dolu. A nylon sa klze...
potrebujete taketo cosi, vyhladala som stranku na Slovensku
http://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/bles...

olienka12
10. máj 2012

ja neznasam strap na krk, mama toto a maximalna spokojnost http://www.dealextreme.com/p/mennon-camera-grip...

lucqa
10. máj 2012

@katuska26 @zzuzana82 zuzi, no je to dost, ved uz som to aj zavrhla, ale paci sa mi to 🙂 a tu je aj navod ako na to: http://insidenanabreadshead.wordpress.com/2011/...

@briketa tak to co si dala je fakt najpraktickejsie, idem asi rovno pokukat ten Vanguard, co to stoji, lebo vyrezany pas na krku poznam 😅 😀 😀

@sirael4 musis poriadne prejst manual, fakt ho treba poriadne nastudovat a zvysok uz potom ziskas praxou 😉

lucqa
10. máj 2012

@katuska26 Kati, dakujem, uz som nasla kopec, fakt peknych, ale Zuzka ma pravdu s tym, ze tie neoprenove su pohodlhejsie. Aj som hladala ten Vanguard, lebo mam aj ruksak a som s nim velmi spokojna, len som nenasla... pozriem to zajtra, na dnes uz "balim" 😉

olienka12
11. máj 2012

@lucqa ktory rupsak mas? ja chcem teraz rise up 45

bihan
11. máj 2012

Ja mám strap na zápestie odtiaľto http://www.myfunkycamera.com/Default.asp Strapy na krk mi vadia, nehovoriac o popruhoch cez celé telo. Ešte nemám taký ťažký foťák, aby som si s tým neporadila.

lucqa
11. máj 2012

@olienka12 presne ten mam a som velmi spokojna, mam tam 3 objektivy, blesk a baterky a hore je taky oddeleny priecinok, tam sa mi mestia doklady, kluce a spol 🙂

@bihan ja si omotavam ten povodny okolo zapastia, je mi to pohodlnejsie ako na krku, ale ked som s detmi a treba ich zdvihat, tak mi je lepsie mat fotak na krku.

olienka12
11. máj 2012

@bihan jj mne tiez vadia na krk od kedy mam ten na zapastie tak si neviem vynachvalit

bihan
11. máj 2012

@lucqa Luci, ja keď potrebujem za deťmi, ak šupnem foťák do tašky. Mám passport sling, takže vždy poruke.

@olienka12 ani som nevedela, že sa nejaké strapy na zápästie používajú a tento som našla v článku od Annie Maning (paint the moon) o svojej výbave.

lucqa
11. máj 2012

@bihan ja som passport sling zamietla kvoli tomu, ze je len cez jedno plece, ale stale riesim "za pochodu", budem si musiet aj ja pohladat nieco co mi bude vyhovovat a mozno to bude nakoniec aj passposrt sling 😀

annika11
12. máj 2012

babenky moje mám pre vás možno blbú otázku, ale tak ma napadalo, že teraz mám d3000 nikon a v lete si chcem kúpiť lepší model, premýšlam nad tým, že ak som si dokúpila nové bjektívy všetko af-s, či mi budú pasovať na zrkadlovky...čiže ak si chcem ponechať objektívy, tak si mám zaobstarať d5000? alebo môžem aj 5100vku? vysvetlí mi to niekto tak po slovensky? 🙂 kedže ja som z tých všetkých technických parametrov jeleň. Kombinácia motorček-motorček asi fungovať nebude, že?

annika11
12. máj 2012

hahaha a teraz som sa zasmiala nad vlastnou hlúposťou 🙂 nejako mi to dnes nepáli, aby som si to vygúglila, že aj na 5100 treba af-s 😀 😀 😀 už sa stalo 🙂
Ale aj tak by ma zaujímala tá pointa mojej otázky, kebyže kúpim takú zrkadlovku, čo motorček má, tak mi objektív asi nebude pasovať, že???? dúfam, že nepíšem ako tatár 😎 😀 😀 😀

slniecko01
12. máj 2012

Ahojte dievčatá asi ste tu všeky na zrkadlovkách, ale potrebovala by som poradiť NIKON, alebo CANON do 200-250 € digitálny čo robí pekné fotky, dá sa taký zohnať ? Ďakujem

briketa
autor
12. máj 2012

@slniecko01 ci Nikon alebo Canon je otazkou ciste osobnych preferencii.
ALe vo vseobecnosti sa hovori o kompaktoch v cenovej kategorii co Ty ziadas - su lepsie Canony a zrkadlovky zas Nikony.
Krasa fotiek zavisi hlavne na fotografovi, nie na fotaku.

briketa
autor
12. máj 2012

@annika11 kup si fotak D90 a vyssie (v kategorii) a nebudes musiet dumat nad motorcekmi. Myslim, ze to sa pytas. Tak isto nebudes mat pocit kazdy rok, ze potrebujes lepsi fotak.

annika11
13. máj 2012

@briketa a budem si musieť k nemu kúpiť nové objektívy alebo mi moje budú pasovať? Inak premýšlam práve nad ním 😀 len neviem, či som už na takej urovni, aby som si ho kúpila 🙂 ale veeeeľmi ma láka 😀

katuska26
13. máj 2012

@annika11 jasné že choj do neho. ja by som najskôr šla do D90 z toho čo si ty vypísala . a prečo by si nebola??? ja som si kúpila D700 ...no kým by som čakala že sa dostanem na tú úroveň aby som na neho bola pripravená, kedy to bude??? to je blbosť nie???? a na D90 ti objektívy tie čo máš pasovať budú...aspoň ten pevný nikon stopro a druhý neviem aký si si to kúpila ten zoomový a inak si s ním spokojná?

@briketa ako to je chcem si kúpiť makráč tamron 90mm f 2,8 na môj nikon D700 nemusím hľadieť nie či má či nemá motorček??? a ak má nebude sa to byť že aj telo má a aj objektív má? 😕 😕 😕 v tomto potrebujem poradiť.. myslím že tento tamron asi nemá či????

briketa
autor
13. máj 2012

@annika11 ja by som premyslala z tej kategorie skor o Nikon D7000, lebo je novsi a v mnohych ohladoch ma lepsie prevedenie ako D90, ktora je starsia. Ties nemusis riesit motorceky a mozes si ponechat vsetko co mas.

@katuska26 ano Tamron 90mm je kompaktibilitou v pohode. Motorceky riesit nemusis 😀
Jedine co u D700 musis riesit su zoomy ktore musia byt stavane na plnoformat 🙂, inak ti budu vignetovat.

katuska26
13. máj 2012

@briketa ďakujem 🙂 asi idem do neho 😀 čiže len u zoomoch musím dávať pozor a potom aký kupovať ak .. čo zatiaľ neplánujem ale ak by... 😉

briketa
autor
13. máj 2012

@katuska26 a co chces fotit?

V podstate ta naj trojka na D700 je
Nikkor 14-24
Nikkor 24-70
NIkkor 70-200

a Tvoj makrac na makro. U toho by som ja zvazila, nakolko je to "cheap" plastak, ci nie je rozumnejsie si pockat a dolozit na Nikkor 102mm jednak koli kvalite, stavbe a lepsej ohniskovej vzdialenosti na makro.
Nikkor 105-je tak isto nadherny portretak na detaily, uplne ze aaaah 😀