Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zzuzana82
27. jún 2012

@strihalka myslis ze ked ostris na manuale tak ostrenie objektivom? Ze ten objektiv (ta predna cast, ktorou sa otaca) sa Ti otaca velmi lahko ? 😕

strihalka
27. jún 2012

@zzuzana82 ano myslim tupredni cca 1cm siroke koleso..., kterym se otaca na zaostreni

zzuzana82
27. jún 2012

@strihalka tak som skusila, tak teda nejak extra tazko to nejde , ale tak na pevnej 50tke trosku tazsie otaca ako na dalsom objektive co mam, setak som neskusala, ale zase kym to nie je volne,ze sa to doslova samo kruti 😀 tak by to malo byt ok asi. Ale ostri Ti v pohode nie?

dosa
27. jún 2012

@strihalka aha, tak to potom nie je vo fotaku, ale v objektive... zalezi aky mas... mne to ide tak normalne - ani tazko, ale ani uplne ze samo... neviem posudit, malo to vyuzivam, pouzivam radsej automaticke ostrenie. neviem ako to potom stihate fotit deti na manuale? dajte tipy 😉

strihalka
27. jún 2012

@dosa na manual fotim veci ktere stoji, uz se mi parkarat vymstilo, ze krasne zabery male jsem nestihla zaostrit, takze neporadim.-) a objektiv mame EF 18-135 IS

kinkinga
30. jún 2012

baby ked fotim s mojim canonom do raw tak mi to comp nechce zobrazovat v ziadnom programe,pise ze format nepodporovan ci take cosi,neviete kde moze byt chyba?

zzuzana82
1. júl 2012

@kinkinga camera raw otvori adobe camera raw program, otvoris to vo photoshope, treba si vsak pozriet ci v danom photoshope je uz camera raw plugin aj pre Tvoj konkretny fotak, ak nie musis si stiahnut novsiu verziu a potom Ti to uz pojde. 😉 Aky program pozuivas a aky mas canon ?

kinkinga
1. júl 2012

@zzuzana82 dakujem,skusim preskumat na nete kde by sa to dalo stahnut,pripadne omrknem program co je na cd od fotaka,tam by to asi malo ist,zatim robim male upravy v photoscape,ale zaostrovanie sa mi vobec nepaci.
mam len zaciatocnicky Canon 1100D a na ucenie setovy 18-55 IS II...ale mne docela vyhovuje,i ked mam pravdu povedat,skusala som aj pevne sklo 50tku na Nikone a zdali sa mi byt farby ovela ,,jemnejsie,,neviem ako to docielit na tom svojom... 😒

zzuzana82
2. júl 2012

@kinkinga stiahnes to normlane ako adobe camera raw , je to zadarmo, len si skontroluj verziu, ono to ide ale len vo photoshope , pokila viem. Inak na tych cdkach k fotaku mozno je tiez na to program, ale priznam sa ja som tie cd ani nepustala 😀
A k tym farbam, tak je to tak, ze nikon ma ine farby ako canon, canon ma sytejsie tie farby, takze ziadnymi nastaveniami vo fotaku to nespravis, len nasledne upravou fotiek ak tak 🙂

kinkinga
2. júl 2012

@zzuzana82 dakujem skusim to teda takto popozerat na nete.
ano ja som velmi zvazovala nad nikonom3100 a mojim canonom,ale tak viac inklinujem k tej znacke,no zase viac sa mi pacia tie jemnejsie farby od nikonu v tom prirodzenom svetle,ja moc nerada upravujem 😕 viac sa mi pacia take 🙂inak ja som tiez ani len manual neprecitala,ale zase ja som rychlouk samouk mne,celu vedu staci v rychlosti vysvetlit,pripadne ukazat a uz to ide samo🙂 tak som pochopila za 2 minuty clonu,rychlost uzavierky co a na co je potrebne zmenit,iso atd..rychlokurz na navsteve🙂 pripadne na nete.

dosa
3. júl 2012

@kinkinga ale zase nemozes porovnavat fotky z tvojho setoveho objektivu, ktory ma svetelnost minimalne 3,5 a z objektivu ktory ma 1,4 - svetelnost objektivu sa tiez podiela na farebnom podani fotky

kinkinga
3. júl 2012

@dosa ano samozrejme aj to ma napadlo,prave pokukavam po nejakom pevnom skle,no neviem sa rozhodnut ci zvolit 35mm alebo az 50,kedze znama ma 50tku,hovorila,ze obcas dobre ze neide z okna ked chce nieco odfotit takze asi zvolim tu 35ku,len si lamem hlavu zo zaostrovanim,vedela by si odporucit nejaky nech si okuknem na nete?

dosa
3. júl 2012

@kinkinga ja mam canona, kupovala som len telo a zatial pouzivam iba pevnu 50-tku... je pravda, ze na fotenie nejakych akcii v malom byte nie je idealna, ale zatial mi staci. zase nizzsie ohnisko ako 50 nie je idealne na portrety - tam sa skor ziada ohnisko 70 a viac. do bytu mam v plane kupit si radsej zoom http://objektivy.heureka.sk/canon-ef-s-17-55mm-... - predsa len doma fotim skor take "reportazne" foto, kde sa zide zoom a hlavne dobra svetelnost 🙂

lucqa
9. júl 2012

@kinkinga kupuj podla toho co chces fotit, pevna 50-ka je super na portrety, 35-ka trochu skresluje, ale zas na krajinu je lepsia, pripadne na fotenie celej postavy v byte je praktickejsia ako 50-ka.
Osobne by som pre zaciatok volila zoom. A ked ma znama tu 50-ku tak si ju u nej vyskusaj a uvidis ci sa oplati investovat 🙂

kinkinga
9. júl 2012

@lucqa dikes,lenze ona nema fotak s motorom,ma starsi typ nikonu a preto mne to zaostrovanie rucne este tak neide,tak ja hladam nieco s automat.zaostrovanim,neviem ci treba hladat taky origos objektiv s motorom,alebo staci ze mam len vo fotaku motor,no ano,po tomto vikende uvazujem ze kupime zoom.

lucqa
9. júl 2012

@kinkinga tak potom ti mozem odporucit 50mm 1,8 II fakt za malo penazi vela muziky a kresbu ma super 🙂 http://www.fotolab.sk/produkt-29/detail-268/can...

kinkinga
10. júl 2012

@lucqa no super,bude mi pasovat ked ma priemer 42mm. setak nam 58 aj slnecnu clonu a par filtrov co mam su 58mm

dosa
10. júl 2012

@kinkinga canon na canon pasuje vzdy, to nie je priemer bajonetu, ale priemer na tom druhom konci. slnecna clona ti pasovat nebude, ale ani ju nejak extra nepotrebujes, lebo 50 mm 1,8 ma ten prvy clen dost hlboko na rozdiel od inych objektivov... a filtre ti takisto pasovat nebudu, ale to nikdy neporiesis, aby ti vsetko pasovalo na vsetky objektivy...

lucqa
10. júl 2012

@kinkinga ako pise dosa, jedine kedy si musis davat pozor su objektivy inych znaciek.

kinkinga
10. júl 2012

@dosa
@lucqa ano samozrejme..bude akurat o cosi mensi nez ten co mam teraz no pochopila som,ze bajonety su stejnake,este nejaky tele splasit potom a pridavnu baterku a bude to ok🙂

lucqa
11. júl 2012

@kinkinga tak to chce chvilku cas kym si spravis zbierku skiel 🙂 dolezite je naucit sa dobre fotit a objektivy dokupovat postupne. Ja mam 3 a uplne stacia, aj tak preferujem len 1 😉

rainee
12. júl 2012

@lauraa presne ten mam ja 😉 len este musim kupit casom dalsie objektivy, chyba mi nieco do dialky alebo na portrety. a fotit to moje sidlo je umenie 😀

@briketa diky za info.

domyyy
19. júl 2012

ahojte kočky prosím vás ako sa volá tá kniha, ktorú ste tu asi milionkrát spomínali, že je tak super, ale je skoro stále vypredaná.... neviem to tu nájsť

domyyy
20. júl 2012

@dosa dakujem 🙂 🙂

chanella
20. júl 2012

Baby, chcela by som si stiahnut photoshop, ale bojim sa, aby som nestiahla nejaku hlupost. Viete mi poradit, prosim? Dakujem 🙂

aleangela
20. júl 2012

napadla ma taka otazka 🙂 zienky ktore fotite aj inych pre radost,alebo len znamych ,priatelov...davate si na foto svoje logo,vodotlac...a ked ich fotky zdielate trebars na internetovej sieti...robite si s nimi zmluvu alebo nieco take?myslim take fotografky,ktore nemaju zivnot ani nic take len fotia pre radost seba a ostatnych.

aleangela
20. júl 2012

inač v pondelok som bola fotit s profi fotografkou,dala kus aj mne pofotit 🙂 padla som na zadok ked som videla ten kufor s vybavou 🙂)))))))) Ale aspon som sa nieco kus naucila

aleangela
20. júl 2012

@chanella photoshop si stiahnes : instaluj.cz , slunečnice.cz ,uloz.to ale zaleží aku chceš verziu...ja mam cs4.minule som si chcela stiahnut cs5 a neslo mi to lebo som nemohla najst na moj 64bit.pc. Ak niekto mate skusenosti please na cs5 dajte link kde sa to da stiahnut.dik

misiaksl
21. júl 2012

Ahojte, mám asi veľmi blbú otázku 🙂 ale ako docielim aby bolo pozadie na fotke rozmazané? Moc sa mi to páči a neviem to urobiť ☹ Dakujem