Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nika12
31. júl 2010

@zajo79 objednavala som canon eos 500d ...spust stlacam jasne ze dopoly a nezaostri...objektiv mam na automatickom rezime, dokonca v hladaciku nevidim ani tu cervenu bodku ked je zaostrene, len iso, cas to je ok a clona je stale F00...skusala som dat do manualneho rezimu na prioritu clony ale vobec sa nedala nastavit, stale je tam F00, tocim aj tym koleckom, nic...ostatne viem v pohode nastavit....do kelu neviem co s tym je...zeby nejaka softwerova chyba?? 😠

nika12
31. júl 2010

presla som aj narychlo manual, ale na nic som neprisla ....do kelu tak som sa tesila a normalne som znechutena... 🙄 este skusim zajtra za jednym znamym skocit, foti zrkadlovkou, ale on ma sony, tak neviem, neviem...velku sancu tomu nedavam a najblizsi servis canon je v blave ...

zajo79
31. júl 2010

nemam canon, neporadim... skus vypnut, vybrat baterku, kartu, vlozit baterku, kartu, zapnut... a znova. a precitat manual. odkial si kupovala? volaj do predajne...a ti poradia. ked tak vyreklamujes. neboj.

zajo79
31. júl 2010

@nika12 ziadny servis, reklamuj.

zajo79
31. júl 2010

fotoradce.cz - v diskusii sa skus spytat. odpovedaju v celku rychlo, este ten isty den.

nika12
31. júl 2010

@zajo79 ok dik skusim vecer, ked mi mala zaspi...kupovala som cez e-shop alza.sk, slovenske zastupenie najvacsieho ceskeho obchodu s pc a elektronikou vraj....petot mal asi pravdu, ze take "hracky" je dobre kupovat priamo v obchode ako cez e shop, hmm....som chcela usetrit..nevadi, este vyskusam to, co si mi poradila, popripade napisem vecer na to ceske forum

zajo79
31. júl 2010

a je to len technika, pokazit ci nefungovat sa moze, vyrobcovia menia kus za kus, stava sa... drzim palce.

akurat ma minule napadlo, ze ak by sa mi rozbil fotak...akoze stavaju sa aj horsie veci, tak by som asi vyhlasila smutok 😕 😅

nika12
31. júl 2010

@zajo79 jasne, beriem to, len do kelu tak som sa tesila ako male decko a ked si predstavim, ze to pojde nahodou na reklamacku a cakat cely mesiac, kym sa vyjadria, aaach jaj ....no nevadi, aspon pozehlim tu kopu pradla, ktora sa mi za cely tento tyzden co som si vyberala fotak a studovala nakopila 😀

zajo79
31. júl 2010

to mesiac trvat nebude.

to poznam, tesim sa, pomaly ani nespim.... 😀 v pondelok maju prist dva objektivy 70-300 a pevna 50tka. a aj knizka. 😵 😵 😵 to budem inak vyskerena

zajo79
31. júl 2010

nove digitalne foto ceske este nevyslo? zatial ho nikde nemaju...

zajo79
31. júl 2010

http://www.digifotomag.cz/cz/ toto mam, len nove koncom jula...ved to uz je!

briketa
autor
31. júl 2010

@nika12 odmontuj objektiv, zober tvrdu, uplne cistu gumu na gumovanie ceruzky a opatrne vycisti kontakty na montovacej strane objektivu. Z gumy sa tam nesmie nic oddrobit. Len tak zlahka parkrat prejdi. Namontuj naspat objektiv tak, ze f si das na nekonecno a tak ho nasad.
Vyskusaj zase a pozri ci to ostri.

TO ci si kupila objektiv, alebo techniku cez net z foto obchodu, alebo vo fyzickom foto obchode nie je absolutne ziadny rozdiel a nema to vplyv na poruchovost ;), jedine cenu.
V USA si vsetci kupuju vsetko cez pocitac. Moja cela vybava -fotak, grip, stojan, filtre, vsetkych sedem objektivov je kupovane cez net.
Zly kus sa moze kazdemu prihodit, je to len technika, nie zazraky.

nika12
31. júl 2010

@briketa myslela som to tak, ze keby som to kupovala z obchodu, tak tam hned nabehnem a riesim to nech sa mi na to pozru, pomozu, vysvetlia, popripade vymenia kus za kus...takto ked som to kupovala cez net, sa to len predlzi 😠 Diky za radu s tou gumou , vyskusam isto ( ale budem musiet navstivit papiernictvo 😀 ), ak nezaberie to, co navrhla zajo..vybrala som pamatovku aj baterku ( tu som dala dobijat teraz na maximum) tak som zvedava, co to spravi...

monika0001
31. júl 2010

ahojte
dnes idem neskoro, čo je neobvyklé na mňa 😝 , ale ráno sme neboli doma a od obeda tu na koňovi riešim nejaké veci.. aj som si poplakala.. nerozumiem čo za svine žijú na tomto svete.. ale už je dobre a idem vás dočítať... aspoň prídem na iné myšlienky...

a musím sa pochváliť... dnes som poctivo študovala pol dňa knihu Mistrovství práce s DSLR a opravujem sa a mením názor.. asi ma tá kniha začína baviť... a zároveň mám ponuku pre tie ktoré by ste ju chceli... postupne si je prefocujem do PC (lebo nie je moja, mám ju len požičanú) takže ak by ste veľmi chceli a budem ju už mať prefotenú môžem vám ju mailom poslať postupne 😉
a včera som som si mala ísť pre tú knihu čo som písala, tak nakoniec sme nešli po ňu, lebo aj mmm si od nich objednal zasa DVD a nemajú ho tak ideme po ňu v pondelok alebo v utorok. Podľa toho kedy dostanú to dvd, aby sme nešli zbytočne dva krát... a táák som sa tešila.. ale nevadí.. mám teraz tú požičanú tak musím ju rýchlo dofotiť a vrátiť .. po roku by sa patrilo nie ? 😀 😉

mia1111
31. júl 2010

....baby, poradíte mi niektorá s tým objektívom? Pre ktorý sa mám rozhodnúť? 😅

monika0001
31. júl 2010

@mia1111 - ja asi nie. ja sa v tom nevyznám 😅

petot
31. júl 2010

@nika12: @briketa má dobrý nápad, možno len nevie komunikovať telo s objektívom. Jej rada má za cieľ očistiť kontakty.

Skús ešte toto: zapni foťák, nastav objektív do režimu MF (manuálne ostrenie - je to prepínač priamo na objektíve), namier na nejaký predmet, stlač spúšť do polovice a pomaly otáčaj tým vzdialeným prstencom na objektíve, ktorým sa neovláda zoom ale zaostrovanie (je to tenký ozubený prstenec prakticky na konci objektívu). Keď sa Ti objekt javí v hľadáčiku ako zaostrený, mal by na červeno bliknúť niektorý zaostrovací bod v hľadáčiku. Skús to párkrát zaostriť tam a späť, či sa to v nejakej chvíli chytí. Ak to pôjde, tak zaostrovacie senzory vo foťáku sú v poriadku a chyba by mohla byť skôr v komunikácii s objektívom.

Ešte skús niečo odfotiť s vyššieuvedeným manuálnym zaostrením, potom prepni na objektíve na AF (autofokus) a odfoť to znovu. Keď si fotky pozrieš v grafickom programe, otvor si EXIF informácie a malo by tam byť poznačené pri prvej fotke manuálne zaostrenie a pri druhej automatické. Týmto overíš, či objektív odosiela aspoň nejaké informácie do foťáku.

nika12
31. júl 2010

@zajo79 to co si mi radila, bohuzial nezabralo ☹

@briketa daju sa tie kontakty ocistit aj niecim inym ako gumou?

@petot skusila som teraz, nezaostrilo mi ani neblikol na cerveno ziaden zaostrovaci bod ☹ este skusim stiahnut tie fotky a zistit to, co si mi radil

petot
31. júl 2010

@nika12: Ako mohlo nezaostriť, ak si krútila zaostrovacím prstencom? Tam predsa musíš zaostriť Ty! Foťák v tom má len takú úlohu, že pri polostlačenej spúšti by mal byť schopný bliknúť (čím dá najavo, že TERAZ je to ostré).

nika12
31. júl 2010

@petot ok, zle som sa vyjadrila, zaostrilo mi to, ale nic nebliklo

mia1111
31. júl 2010

@monika0001 - nevadí, aj tak dík... možno sa niekto nájde 🙂

petot
31. júl 2010

@nika12: OK, rozumiem. Chcel som sa len uistiť, že si rozumieme 😉 Tak potom je možno chyba práve v senzoroch (v tele). V každom prípade je to asi zrelé na reklamáciu.. 😨

petot
31. júl 2010

@denisocka: Vidíš, akého máš šikovného mužíka! 😉 Chlap niekedy jednoducho potrebuje ten správny impulz, aby sa rozhýbal 😀

denisocka
31. júl 2010

@petot lenže ja som už nastartovana na novy fitak 🙄 už mi aj naši slubili prispieť 100€ 😔

nika12
31. júl 2010

@petot stiahla som si fotky, pri vsetkych mam MANUAL FOCUSING 😒

nika12
31. júl 2010

este skusim zajtra ocistit tie kontaky a ked nic potom uz neviem...asi fakt len reklamacia 🙄

zajo79
31. júl 2010

neaku kefku jemnu...este s tym to jemne prebehnut.

na mobiloch sa to cistilo z liehom... pri fotaku by som to neriskovala 😅

nika12
31. júl 2010

@zajo79 studovala som reklamacny poriadok na tej stranke, co som objednavala ...reklamacie vybavuje uz autorizovany servis canon v bratislave

bambi2
31. júl 2010

@nika12 neviem ako v tvojom, ale u mna blikne zelene svetielko ked objektiv zaostri...

bambi2
31. júl 2010

pridavam dnesne fotecky... moc sa mi dnes fotit nechcelo ale 2 sa mi celkom pacia... 🙂