Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
1. aug 2010

no myslim, ze sa mi dnes fotky celkom vydarili... skusala som s difuzerom, je to lepsie ako bez ale este stale to nie je ono... zajtra budu uz odrazne dosky, uz aby bol pondelok 😉

mia1111
1. aug 2010

@amunet - ďakujem za radu, tiež som nevedela, či tá 35mm by bola ok na portrét, žiaľ, 50ka na D5000 nepasuje, to by som si mohla kúpiť pevnú 85mm, ale tá cena 😒 . Takže kúpim 55-200mm. 😵

janulka2000
1. aug 2010

Zaujala ma táto téma lebo sa chcem naučiť fotiť.Máme finepix s9500 ale všetko čo s ním odfotím vnútri je rozmazané.Vonku mi to už docela ide ale vnútri nič.Chcela by som pofotiť naše bábo ale nejde mi to a ako to tu tak čítam ja ešte moc nerozumiem ani všetkým tým názvom čo tu píšete.Neviete mi poradiť ale ako úplnemu začiatočníkovi ako si to nastaviť aby bolo bábo napr.v postielke ostro odfotené?Asi vyzerám ako blb ale ja už fakt neviem kto by mi poradil.V mojom okolí nieje nikto tak kritický na fotky a nevie fotiť super.Moc ďakujem.

bambi2
1. aug 2010

@janulka2000 a na com fotis? na manuali?? alebo priorite casu alebo clony??

petot
1. aug 2010

@nika12: Super! 🙂

@janulka2000: Fotenie v interiéri je výzva pre každý foťák. Skús fotiť s menším alebo žiadnym priblížením, pomáhaj si okolitým osvetlením ako sa dá. Nastav automatické ISO. Tvoj foťák, ak som niečo neprehliadol, nemá optickú stabilizáciu obrazu, čo ešte zhoršuje šancu niečo z ruky odfotiť pri slabšom svetle.

petot
1. aug 2010

@janulka2000: Ja mám síce zrkadlovku so stabilizáciou, ale večer pri umelom osvetlení je takmer nemožné odfotiť pohybujúce sa dieťa. Jedine ak s bleskom, ale to je samozrejme oničom z pohľadu farieb a priestoru. Obávam sa, že na toto jednoducho treba profesionálny prístroj, ktorý dokáže zmysluplne fotiť pri ISO 12000 a taký stojí ako 2-ročné jazdené auto 🙂

Alebo možno s trochou šťastia by to šlo aj s obyčajnou zrkadlovkou pri objektíve 50mm F1,4, to nech povedia prítomné dámy ktoré ho vlastnia... Ale S9500 aj tak nemá možnosť výmeny objektívu...

janulka2000
1. aug 2010

@bambi2 ja som už skúšala na všetkých režimoch fotiť ale ja nerozumiem čo znamená tá clona a čas a ako to nastaviť.Už som o tom čítala ale ja neviem kedy a za akých podmienok to nastaviť na aké číslo.
@petot ďakujem aspoň viem že je na chybe trošku aj foťák nie len ja 😉 som asi náročná a nemôžem čakať že urobím fotku ako v ateliéri kde majú na to vybavenie

janulka2000
1. aug 2010

Asi sa pobavíte ale mám ešte otázku.K tomu foťáku je také priesvitné kolečko čo sa dá pripevniť na objektív a ja neviem čo to je a na čo to je.A ešte som tu čítala že na blesk sa má dať nejaký papier alebo servítok,môžte mi povedať ako a k čomu to je?Ďakujem.

zajo79
1. aug 2010

janulka, to je slnecna clona na objektiv. ja to mavam na objektive takmer stale.

kup si neaku knizku o foteni, pripadne pozri neake netove stranky, tazko takto od lopaty vsetko vysvetlovat...

monika0001
1. aug 2010

@bambi2 - nerozumiem .. ako si to urobila? resp. ako si si tam dala ten papier? 😅
Juj ja som zvedavá kedy mne prídu tie dosky....


@lili.nicol - jeej tak to GRATULUJEME 😵 😵

monika0001
1. aug 2010

čo hovoríte na túto foto? okrem toho tieňa teda lebo akosi sa ich stále neviem zbaviť... či už mám okno za sebou alebo vedľa seba nie a nie ich dostať preč... aj som ju skúšala nasvietiť.. no asi budem najnovšie kupovať najskôr ten eterný blesk 🙄

bambi2
1. aug 2010

@monika0001 nebol model blizko steny?? skus ju dat nabuduce dalej od pozadia..

bambi2
1. aug 2010

@bambi2 pekna fotka... ty sa lepsis, mam taky dojem... 🙂

bambi2
1. aug 2010

@monika0001 celkom jednoducho, len sa to blbo vysvetluje takto, nemas skype?? ak ano posli do IP

bambi2
1. aug 2010

@monika0001 to bolo pre teba ta pekna fotka, nejako sa lepsis.. 🙂

monika0001
1. aug 2010

@bambi2 - práveže to som sa naučila že ju mám mať ďalej od steny.. a dakujem.. si ma potešila.. jeeej.. xixixi.. ale zapracoval tam aj corel 😅

bambi2
1. aug 2010

dneskajsie fotky... 🙂 to jazero je fotene s polarizakom...

monika0001
1. aug 2010

tu npr nemám žiadny tieň.. to som si ju už otočila proti oknu.. boli sme u nej tak som mala viac miesta ako u seba 😀

monika0001
1. aug 2010

@bambi2 - krááásneeeee 😵 😵 😵 😵

monika0001
1. aug 2010

nedalo mi to foto...

bambi2
1. aug 2010

@monika0001 wuaw!!! len to nie je dobre vidiet... je to dost male... a myslim, ze ten difuser na blesk je potrebny...

bambi2
1. aug 2010

@monika0001 dakujem... som zvedava, co na ne povedia proficky... 🙂

zajo79
1. aug 2010

@monika0001 k tej fotke celej postavy... nemala si moc vysoko fotak? niekde som videla, odporucania, v akej vyske ma byt fotak priblizne, ked sa foti cela postava, aby to nedeformovalo a tak podobne...len uz neviem kde 😅

monika0001
1. aug 2010

@zajo79 - ja som to skúšala z rôznych pozíícii... skláňala som sa stavala a pod... čo je na nej zle? ako by si to fotila ty? nech viem do budúcna.. rada si nechám poradiť 😉

zajo79
1. aug 2010

zda sa mi ze mas moc vysoko fotak, potom vyzera velka hlava, male nohy. no ale, niesom profik...tak neviem, som zvedava co povedia ostatny. 😅

monika0001
1. aug 2010

@bambi2 - no na profičky som zvedavá... 🙂 idem tam kuk 🙂

monika0001
1. aug 2010

@zajo79 - mne sa páčia tvoje foto a rada si nechám poradiť.. Ďakujem.. skúsim to nabudúce inak... 🙂

zajo79
1. aug 2010

😵 dakujem za pochvalu.

vsetky tu mate pekne fotky, len ked tam vidim malickost, tak napisem... a klobuk dole, co skusate fotit v atelieri, ja sa k tomu nemozem dokopat, ani casovo, ani priestorovo, ani technicky ani nijak.

monika0001
1. aug 2010

@zajo79 - no toto bolo u kamoški doma, ale ak sa zlepším a budem už čo to ako tak vedieť idem to skúsiť do ateliéru.. a teším sa na to. no najprv sa musím naučiť rôzne veci.. 😉