Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

jarinosk
13. mar 2014

@ajdika tu je na stiahnutie nejaky manual k verzii 15
http://uloz.to/xuS4Q5PD/zoner-photo-studio-15-m...

ajdika
14. mar 2014

@jarinosk ďakujem. Rozmýšľam o kúpe, ten GIMP mi nejako nesedí, tak skúsim stiahnuť skúšobne a potom uvidím, len som chcela vedieť, či sa oplatí.

rainee
14. mar 2014

@ajdika u mna detto, preto je vzdy dobre stiahnut si skusobnu verziu. U mna vedie photoshop, este ho tak vediet dobre ovladat 😉 teraz akurat skusam vintage efekty, ale vysledok ma zatial daleko od toho v tutoriale .

jarinosk
14. mar 2014

@ajdika
@rainee ,zeny ja pouzivam GIMP,pri zaciatkoch mi velmi pomohla tato kniha: http://www.martinus.sk/?uItem=79458
Takze ak sa rozhodnete pre akykolvek program,kvalitna literatura vzdy pomoze. Potom len trpezlivost a skusat a skusat. 🙂

ajdika
14. mar 2014

@jarinosk svätá pravda 🙂 len času tak málo, ja som úplný začiatočník, ale zopár pekných foto sa podarilo, len by som potrebovala vyladiť nejaké fľaky na tvári a pod. GIMP som mala stiahnutý, už som ho aj odinštalovala, na kurze nám učiteľ veľmi chválil Zoner (ak nechceme investovať toľko do Photoshopu), preto som sa pýtala. ja som v programoch (akýchkoľvek) taký typ, že radšej skúšam, čo zistím, ale asi budem musieť trošku poštudovať 🙂

ajdika
14. mar 2014

@rainee a máš zatiaľ stiahnutý skúšobný? Ja som ten ani neskúšala,aj keby som ho chcela veľmi vedieť, ale nemám financie na trvalú verziu ☹

rainee
15. mar 2014

@ajdika mam original nie skusobny

miska_zv
30. mar 2014

Baby potrebujem radu, mám NIKON D3100 a robí posledné 3 dni nečisté fotky. Mám nastavené automatické zaostrovanie. Neviete čo to môže byť? Chcela by som ho dať do servisu, mám 4 x čistenie zdarma, len neviem kde vo ZVolene alebo blízkom okolí je autorizovaný servis. Ďakujem 🙂

miska_zv
30. mar 2014

Fotky sú len na ukážku toho ako nečisto fotí... Nejde o záber :D
viď príspevok hore.

alexis13
31. mar 2014

baby prosim vas viete mi poradit zakadny set zrkadlovky canon nikon? cenovo tak do 700 euro chcem si kupit a nuacit sa fotit na zrkadlkove strasne ma to bavi dakujem 🙂

rainee
3. apr 2014

@alexis13 ahoj, myslim ze najlepsie by bolo ist priamo do predajne (prolaika) a tam ti urcite poradia a poukazuju v tej cenovej hladine, alebo popozeraj na internete. ja som tiez len amater-zaciatocnik a mam nikon D5100. som spokojna, len som si musela dokupit kvalitnejsi objektiv lebo ten zakladny setovy 18-55 je podla mna o nicom, hlavne co sa svetelnosti tyka.este si dost chvalia aj nikon d7000 (ten je ale drahsi aj zlozitejsi na ovladanie) a z lacnejsich nikonov mas myslim d3200 a 3300, ale neviem ako tie fotia. tiez by som uz pozerala na nejake vacsie rozhranie objektivu, nieco univerzalne, hadam na zaciatok 18-105. alebo kupit len telo a k tomu lepsi objektiv, ale teda ceny tych lepsich sa splhaju dost vysoko 😒

briketa
autor
11. apr 2014

@alexis13 ak to chces kupit ako hotovy set, tak Nikon 5200 a 18-105mm objektiv

henta
24. máj 2014

Ahojte mamičky ... neviete mi napisať aky je rozdiel medzi NikonD5100 a NikonD5300? ... ktory vybrať? cenovo je rozdiel lepší by bol NikonD5300? predsa je to vec, ktoru nekupujem kazdy den a chcela by som spravne kupiť ... a čo objektiv ktory potom kupiť? - chcem fotit hlavne svoje detičky, rodinku

heltacek
24. máj 2014

@alexis13 nIKON d5100 18-105.... Určite nechoď nikde po ničom inom, už tá 5100vka bude asi doť komplikovaná ak nevieš o fotení nič...... A 5100 je poskaldaná z D70 a D90...

@miska_zv čo máš konkrétne na mysli?

heltacek
24. máj 2014

@domincek Čo takto CANON Power Shot SX130 ..... cena v pohode do 200€, a nazval by som to takou polozrkadlovkou....... Ak budeš fotiť na manuál a budeš sa učiť s clonou, uzáverkou, ISO kvalitou, apd......tak urobíš krásne fotky........

heltacek
24. máj 2014

@lucinka133 v podstate asi tak ako povedali
@kofoluska
@rainee
@bublinkajasminka

Prvá je zle orezaná, alebo je to jednoducho zlý záber aj keď mám ten dojem, že si chcela dodržať pomer 2/3 čo by bolo fajn ak by bol záber z väčšej vzdialenosti.
Na tej druhej veľký pozor na zelenú farbu a jej kombináciu s inými farbami, zámer je celkom dobrý, výsledok však nie až tak....Ale pokiaľ si to ty tak chcela a tebe sa to páči... je to v poriadku...

Jo a ak môžem, odporúčam knihu "mistrovství práce s DSLR"....

miska_zv
25. máj 2014

@heltacek Proste fotky sú take nečisté, akoby uplne nezaostrené :(

heltacek
25. máj 2014

@miska_zv hmmm... chlapec na lavičke OK, je zaostrene na chlapca a pozadie mierne rozmazané, ten strom je úplne normál, priemer.... a to kúpalisko tiež normál..... skús dať nejaké foto pred a po na porovnanie....
V nastaveniach sa dá zmeniť spôsob zaostrovania a miesto zaostenia apd..... fotíš plne na AUTO, alebo na M???

michalag
25. máj 2014

@miska_zv ake mas ISO? mne pridu fotky celkom fajn, Zalezi aj ako mas nastavene ostrenie, rezimy zaostrovacich poli, meranie expozicie, zaostrovaci rezim ... Ak mas vysoke ISO tym bude vacsi sum na fotkach

misiaksl
29. máj 2014

Ahojte, mohli by ste mi prosim poradit s vyberom blesku? Mam nikon d3000, objektiv 50mmf/1.8G a chcela by som k tomu ozaj kvalitny a dobry blesk, aby mi to zlepsilo fotky, dakujem velmi pekne

carrie84
1. jún 2014

@misiaksl pozri si bud sb600 (len bazar) alebo sb700. Sb 900/910 by bol prilis mohutny na tvoje telo

alexis13
2. jún 2014

@briketa dakujem
@heltacek dakujem

stale neviem ktoru tu zrkadlovku...je pravda ze fotenie ma velmi bavi ale to asi nestaci fotim deticky svoje kazdy den ale tak zrkadlovka je o niecom inom..

je lepsie kupit fotak na set alebo len telo a dokupit lepsi objektiv?
ked tak viete poradit kedze chcem vacsinou fotit doma vonku deticky pohyb,portrery dakujem

heltacek
2. jún 2014

@alexis13 Záleží na ponuke, niekedy sa oplatí kúpiť set, ale len nie s objektívom 18-55 (to je hlúposť)........ Ja som napr kupil Nikon D5100 s objektívom Nikor VR 18-105 za nejakých 700€. Bola to správna volba pre mňa (fotenie vonku, doma, apd, apd). Teraz si chcem prikúpiť pevnu 30tku a do budúcna nejakú cca 90-250mm.
Samozrejme je to všetko ale o peniazoch....

alexis13
2. jún 2014

@heltacek mozrem ti napisat ip?

aniane
4. jún 2014

Kočky "Caňoňáčky" , ak by bol záujem ponúkam objektívy - Canon 40mm f2,8 (použ.1mes. - v záruke mnou kupovaný), Canon 85mm f1,8 (použ. 6mes. - v záruke mnou kupovaný) a Canon 70-200 f 2,8 L USM (použ. 3roky - mimo záruky), bližšie info v správe. 🙂

rainee
4. jún 2014

ahojte, chcem sa spytat ako riesite servis na nikon, co viem jediny je v prahe a tam fotak urcite posielat ja nebudem 😖 bezne cistenie spravia aj v prolaike, ale potrebovala by som kupit novy grip aj ho vymenit, no nikde to neviem zohnat a cez zahranicne stranky zase nedodavaju na slovensko 😠 dakujem za info.

rainee
4. jún 2014

@briketa ahoj, prosim ta nemas skusenost ako fotia objektivy tamrony a sigmy? ja som si vykukala jeden objekiv tamron 18-200 f3,5 je za dobru cenu a pokryje rozhranie ktore potrebujem, len sa obavam aby tie fotky z neho boli pouzitelne, kvoli svetelnosti. som kukala recenzie, ludia si ho celkom chvalia, ale ja som dost pedant tak neviem ci by som bola spokojna. mam nikon d5100 a pouzivam najviac pevnu 50ku f 1,8 ten je super. potrebujem ale nieco univerzalne co normalne foti ale za primeranu cenu, dakujem za nazor 😉

briketa
autor
4. jún 2014

@rainee skus Tokinu, Tamrony su pomale, pri detoch to zavazi.. Sigma si pozri recenzie na konkretny kus, alebo napis mne. Niektore su vyborne. Sigma 24-70 HSM je vraj vyborna

rainee
6. jún 2014

@briketa dakujem,kuknem to. Tokiny su aj 18-200 cca, lebo tu u nas som videla tusim max.do 100 a pevne, inak len 12-24 a obdobne varianty. 😕

briketa
autor
6. jún 2014

@rainee ja by som tak velke rozhranie nekupovala. isla by som 24-70 a 70-200, tak budes mas kvalitnejsi obrazovy vystup s lepsou svetelnostou.