Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

michalag
5. aug 2010

a v Coreli sa to neda spravit?

@nostek kukla som tvoj fotoblog super 🙂 , ja tiez pracujem na fotoblogu ale nejako nestiham 😅

michalag
5. aug 2010

cakam nejaku kritiku a nic 😕 😀

nostek
5. aug 2010

@michalag mne sa tie fotecky pacia. ta 1 je rozkosna. na tej druhej mi trosku vadi priliz ruzova tvaricka. ale to je asi tym bleskom. fotila si to z bleskom , ci nie?
a ta uprava orezu fotiek je fajn, ale lepsia by bola asi klasika...

michalag
5. aug 2010

@nostek hrala som sa s corelom a skusam co sa s nim da, preto je ta tvaricka na druhej foto taka ale aj kebyze ju necham povodnu tak bude dost osvetlena

nostek
5. aug 2010

@michalag no som si myslela. ja corel nepoznam, ale skusila by som v PS vybrat len tvaricku a pohrat sa trosku s farbami. a mes externy blesk?

michalag
5. aug 2010

nemam externy teda aspon o nom neviem 😝

nostek
5. aug 2010

no sa mi aj zdalo, ze asi nemas. ja by som sa trosku bala fotit z takej blizkosti z bleskom, predsa len je to babatko. preto chcem exter blesk na Vianoce ;o)

baby, mate niektora Ps CS5?

bambi2
5. aug 2010

ciernobiele vyzeraju tiez super, nie??? 😉

nostek
5. aug 2010

@bambi2 ja mam rada BW, len vzdy este pridavam tien trosku. Aby sa zvysil kontrast. Aj tu by som to skusila.

bambi2
5. aug 2010

@nostek mk kazi kvalitu fotiek, vo velkom formate v pc je to uplne ine...

bambi2
5. aug 2010

@nostek neviem preco je to tu take blede, ja tom mam tmavsie v pc...

briketa
autor
5. aug 2010

bambi kontraaaast
inak ahojte, boli sme na par dni prec. bola som fotit som Rockaholic vlasovu show pre fimu TIGI dole na juhu pri San Deigu, mam co upravovat.
Hodim jednu sooc (surovu fotku) boli tam uzasne make up kusky.
Bambi, ak sa ti lubia CB fotky, oplati sa kupit knizku ako na CB. ono je to kupodivu celkom veda, ked sa tomu zacnes venovat. Fotky sa upravuju cez jednotlive kanaly, to sa len tak neprehadzuje jednokrokovo.

bambi2
5. aug 2010

@briketa wuaw, a tak ty takto cestujes?!!! 🙂 hodim to na fb, uvidim ci to tam tiez take bude... 😉

bambi2
5. aug 2010

na fb je to tmavsie ako tu...

briketa
autor
5. aug 2010

bambi, nie to som myslela. je jedno ci bledsie, alebo tmavsie, hovorim o kontraste. rozloz si fotografiu na jednotlive kanaly, po tom ako ju prehodis do CB (modry, cerveny, zeleny) a tie posutupne upravit, aby ti to dalo pekne vyvazeny vysledok, s dostatkom kontrastu

bambi2
5. aug 2010

@briketa no keby som vedela ako sa to robi, tak to vyskusam...

nostek
5. aug 2010

@bambi2 to je mozne. mas to na blogu?

bambi2
5. aug 2010

@nostek ciernobiele nemam na bloggu... na fb

bambi2
5. aug 2010

ja by som rada vedela pod cim to najdem v coreli?!!

nostek
5. aug 2010

@bambi2 ja som to myslela presne ako briketa napisala. len ja to tiez neviem cez kanaly. skusam v PS vselico az kym sa mi nepaci. a pozerala som to na FB, kontrast ovela lepsi ako tu, ale zas ta zrnitost. proste toto nie su vhodne "predvadzace" fotiek 😀 . kuknem na blog ako ti to tam vyslo.

bambi2
5. aug 2010

@nostek no sak, nevyberies si asi... bud jedno alebo druhe vadi... mam tu nieco som nasla na tie kanaly ale neviem ako sa to robi...

nostek
5. aug 2010

@bambi2 presne. najlepsiu kvalitu mas na blogu. ja som na FB prestala davat foto na "profi" koment aj koli tomu. dalsia vec, ze FB je socialna siet a foto tam davam, koli tomu, aby znami videli ako sa nam dari. tak si nerob z toho starosti, ze to tam neni take super kvalitne. na blogu je to fajn 😉

michalag
5. aug 2010

@bambi2 v coreli som nieco nasla upravit - farba - cervena/ modra/ zelena ale neviem ci je to to iste

bambi2
5. aug 2010

@michalag no ved aj ja ale neviem ako to presne funguje...

bambi2
5. aug 2010

uz som nieco nasla, neviem ci to tu dobre ukaze...

michalag
5. aug 2010

@bambi2 mozem kuknut v mojej mudrej knizke ak chces

bambi2
5. aug 2010

je to lepsie, ze?!!

bambi2
5. aug 2010

@michalag ak mas cas, budem ti vdacna... 🙂

briketa
autor
5. aug 2010

http://www.google.com/search?q=tutorial+convert...
asi takto.

Inak kocky, na tej show, ked baby vystupuju na catwalk a vkuse to ide, uplne bez sanci fotit vsetko na manual. To len hodit seriove fotenie, prioritu clony a islo sa. Fotak makal ako sijaci stroj. 🙂

bambi2
5. aug 2010

@briketa diky, uz to mam... 🙂