Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
16. aug 2010

@kuko7 ta tmavsia sa mi paci, aj Alicka je zlata.. neda sa zaostrit v photoshope??

bambi2
16. aug 2010

@adusa pekne fotky! ako dlho sa foteniu venujes??

kuko7
16. aug 2010

@adusa no uz som bola svedkom z jednej fotocky ze nikonik D 300s 🙂 noooo klobuk dolu, to je uz ine delo,,,,ja mam nikon D 90,,,,ale dnes som citala taky vhodny citat: "Ked sa ho pytali aky pouziva fotoaparat odpovedal: maliara sa tiez nepytate ake pouziva stetce a farby. Spisovatela sa tiez nepytate aky typ pisacieho stroja pouziva. Bud ako bud, na fotoaparat sa pozeram len ako na pomocku" 🙂 alebo toto: "Fotografove dielo ma styl a obrysy danej osobnosti autora. Neni dane technikou, ale sposobom akym pozera na zivot a svet okolo seba " 😀 😀 😀 myslim, ze je to tak 😵 😵 😵

kuko7
16. aug 2010

@bambi2 skusala som, ale neda sa, nema ostre ocka a vlastne cele to je zaostrene na vlasky nad celom,,,no a s tym uz nic nenarobim,,,ale nevadi,,,ten vyraz sa mi paciiii 😀 😀 😀

adusa
16. aug 2010

@kuko7 mam nikon D90 a D300s, ale skoro stale pouzivam iba 300ku, objektiv, teda najcastejsie, 50mm f1.4, a potom este 35mm f1.8, obcas nasadim aj 55-200mm. A mam este moj tajny zoznam co by som chcela, asi ako kazda z nas :D...
Upravujem v PS, predtym som pouzivala Paintshop photo pro ( asi tak nejak sa to volalo 😕 ) ale teraz uz len photoshop.
A logo som si nejak pozliepala dokopy, z nejakej foto vzala cast hodila do cb, napisala si meno, a bolo. Tiez vo photoshope.
Tak v skratke 🙂

monika0001
16. aug 2010

Opúšťam vás..
dobrú nôcku prajem 😉

kuko7
16. aug 2010

a ze urob xicht,,,,,a uprava v PS 🙂

+ prekvapenieeee 😲 😲 😲 😀 😀 😀

kuko7
16. aug 2010

@adusa No ja som s D90 velmi spokojna, aj ked niekedy mozno v buducnosti bude aj nieco lepsie, ale zatial staci 😀 Ja fotim tiez 50mm,,,,no a teraz si chcem este zaobstarat asi 85mm 1,8f,,,, (suzia ma nakazila 😀 ) no a tiez sa chystam kupit externy blesk a taktiez nejaky telezoom, ale to az niekedy buduci rok,,,teda ten externy uz teraz v novembri 😀 a ako vravis, tajne sny suuu,,,,no ide to do penaziii,,,muz ma uz zabija teraz, ale ved konicek je konicek 😀 😀 😀

adusa
16. aug 2010

No uz si vycitala z foto 😉 , je to naozaj vyborny fotacik... A ten styl je uplna pravda, kazdy fotograf si prejde roznymi myslim, az kym sa uplne najde. Dostala som sa k tomu, teda zacalo ma to bavit skrz digiscrapbookovaniu 🙂... a tam som sa naucila aj vrstvovat. A to ma chytilo tak pred 3ma rokmi.
@bambi2 ja sa v tom motam, (tak ze ako naozaj), asi 2 roky? hmmm, asi tak. Ale este to stale nie je ako moze byt. Keby mam moznost tak idem do skoly sa zdokonalit, ale samoukovat sa je drina 🙄 ...

bambi2
16. aug 2010

@kuko7 no a mna ta 85 presla a tiez ma amunet nakazila... 😠 aj ja ju kupim... zoznam mam plny tiez... pomaly ale isto bude vsetko... idem aj ja, zajtra idem fotit stence havanesov tusim mesiac maju aj nieco...

zajo79
16. aug 2010

@kuko7 co mam telezoom 70-300 - tak mi lezi na policke... radsej som mohla nieco ine, ci nasetrit na lepsi zoom. to by som mala polovicu ceny 24-70 🙄 blba som... no hadam na krajinku ked ho zoberiem tak zmenim nazor.

do buducna urcite full frame fotak.. teraz som rada ze stiham D90tke ... pozeram tie fotky zo svadby, tolko nepodarenych...ale je ich vela, tak nieco sa vybrat da aj slusnejsie. i ked na sto percent to nieje. no im sa paci..tak to je hlavne.

zajo79
16. aug 2010

a nepozerali ste na 85tku 1,4? je drahsia teda o dost... ale je to adekvatne kvalite??

ale na jeziska hadam bude zoom.

adusa...to mas pravdu a hlavne samoucit sa po veceroch ked deti zaspia. niekedy od unavy ani nevidim uz. ako teraz..pojdem smer postel, rano deti stavaju, im nevysvetlim, ze mama sa chce ucit.

stahujem si navod na cs4..hadam sa do toho dostanem.

zajo79
16. aug 2010

idem hajat...dobruuu

kuko7
16. aug 2010

@adusa tak tak ako vravis samouk je dost tazka vec, ja sa tomu ako konicku venujem tak rok a najradsej by som isla do fotoskoly na nejaky kurz, no nie len na par hodin ale aj na rok,,,,no ale zatial sa neda a snazim sa ako viem,,,tak ako kazda z nas 😀 no a poviem ti, ze to vrstvovanie sa aj mne dost paci,,,to by som sa aj ja na to mrkla,,,,taky styl fotiek ja mozem, aj ked je vela stylov ktore ma oslovili,,,ja si ten svoj stale akosy hladam,,,,no nevadi,,,kazda fotka hovori nieco ine a podla toho volim aj styl upravy 😉 takze si myslim, ze to ma nieco do seba,,,no ale je pravda, ze ten rukopis fotografa ktory ma kazda fotografia mat este uplne hladam 🙂 🙂 🙂 za to sa ani nehambim, nie som sama, ktora sa v tom este len hlada a urcite je nas tu takych viacej,,,ale jedno viem, ze je to co ma v zivote strasne bavi a dokazem pri fotografovani stravit mnozstvo casu 😀 😀 😀

bambi2
16. aug 2010

@zajo79 ja by som potrebovala aby mal den aspon 50 hodin... nestiham popri tomto "hobby" vsetko co by som chcela stihnut... 😠

bambi2
16. aug 2010

@kuko7 ja mam jedneho kamosa, ten bol tiez samouk a vies kam sa vypracoval?? teraz beha po svete....

kuko7
16. aug 2010

No a aby ste nepovedali, ze vam neukazem este par zaberov krpatej,,,a aj neterky, tak sup sem s nimi,,,,,je to sice uz davnejsie (Jun 2010) ale nevadi 🙂 a jedna kvapkova 😵

kuko7
16. aug 2010

@bambi2 No bodaj by si mala pravdu,,,je to taky moj maly sen, mat atelier a fotit detusky a rodinky,,,,no a hlavne fotit aj vonku v prirode, zachytavat okamihy detstva a lasky rodiny,,,no proste take snivanie moje 🙂

adusa
16. aug 2010

@kuko7 to vrstvovanie moc nepouzivam ( to som hlavne pouz. v tom digiscrape na vkladanie jednotlivych ornamentov a pod), iba ked chcem pouzit nejaku texturu. Vacsinou sa hram s maskami pri uprave ( ale tiez sa pracuje na urovni layers, ale cisto iba jednej fotky)... no a + klasicke upravy ako kontrast, svetlo, farby a pod...
tu su nejake s texturou

adusa
16. aug 2010

no a hold dan za MK kvalitu 🙂

kuko7
16. aug 2010

@adusa textury pouzivam aj ja, ale davam to tam v gympe,,,inak ak mas nejaky fajn link na stiahnutie, tak sa potesim 🙂 myslim tych textur 🙂 a mala je rozkosna, je vidiet, ze fotacik je jej zrkadielko,,,no podarena je 😀 😀 😀 to tvoje logo tam tiez robi super vzhlad,,,to sa mi paci,,,musim nieco spachat aj ja 😀

kuko7
16. aug 2010

@adusa to nevadiiii,,,,ide o to co fotka vyzaruje, kvalita je az druhorada 😀 😀 😀

zajo79
16. aug 2010

este som tu..nechodite na baby-cafe.cz? tam maju kocky aj take mini sutaze...vzdy vitaz poslednej, urci temu.. galeria sa zamkne, pridaju sa fotky, po odomknuti sa to oboduje a kto vyhra vybera zas temu na dalsiu sutaz... nemam nato neako cas, ale niektore su fakt zaujimave... ja som chodila na FFF 365 ako na fotky...

v hobby, fotim, fotis, fotime...

cisto do fff moc nie, lebo tam su ine fotografky, to ja sa mam co ucit. ale tie temy su vazne super, cloveka to prinuti sa zamysliet a skusat aj nove veci.

kuko7
16. aug 2010

@zajo79 ja chodim na scrapmaniu a tiez v teme fotime si piseme s babami a davame domace ulohy,,,presne ako pises 😉 no a je to super, lebo sa hodnotime navzajom a vzdy si vytkneme co je zle a naopak pochvalime co je dobre,,,cize super,,,,ja mozem taketo fora, vlastne sa z nich ucim a ani sa nebojim, ked tam su nejaky profici, ved sa aspon naucim,,,,dalo mi to vela a naozaj mozem povedat, ze ma to taha vpred 😉

zajo79
16. aug 2010

ved to, ze to cloveka prinuti nieco zo sebou robit... ja som si hovorila ze tolko toho na materskej stihnem...no...a figa. ale zacinam sa doucovat nemcinu, tak aspon to dufam. plus fotografovanie.... fakt aspon 50 hodin aby mal den. tata otvara sampus...co chce??? 😀 😝 ja idem hajat.dobruuuu uz naozaj

adusa
16. aug 2010

@zajo79 ani nevrav o inych forach, lebo MK a FB a plus moj "milenec" fotoshop ( ako ho uz moj muz nazval), mi daju dobre zabrat... naozaj by som potrebovala 50 hodinovy den, a plus aj prislusiacu energiu 🙂

kuko7
16. aug 2010

babulky ja tu uz klipkam, pre dnesok to balim,,,,papa a dobru nocku,,,,idem ja do hajan 😔 😔 😔 😵

saskarisko
17. aug 2010

ahojte,
ja som teraz nic nefotila, nejako mi nevysiel cas. ale hadam od septembra ho uz bude viac 😉 a co mam fotky, to su fotky mojich deti, a tie tu nechcem pridavat
viacere fotky sa mi tu momentalne pacia 😉
@zajo79 - kde by som mohla vidiet tvoje foto zo svadby ?
@adusa - podla mena som videla viac tvojich fotiek, a fakt fotis vyborne 😉
@monika001 - to kde si cvakla ten majacik ? to pri ceste na ten muslickovy ostrov ? lebo sme boli na rovnakom mieste na dovolenke, a nikde som ho tam nevidela
😀
a tie Pihanove knihy ako hodnotite ?

monika0001
17. aug 2010

Dobré ránko prajem!

@saskarisko - ahoj.. nie to nie je na ceste na mušličkový ostrov.. to bolo kúsok od našej pláže. Za tým majáčikom je totiž pláž pre psíky 🙂 Preto nie je až tak upravená ako by mala byť....