Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

amunet
30. aug 2010

🙂 ja som canonista ja mam prehlad o canonoch 😉

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-sk...

klara_klara
30. aug 2010

ahojte velmi dlho som tu nebola ale pozeram ze diskusia tu bezi o 100 6. A je tu vela profesionalnych clenov...uz to tu pre laikov ako som ja vyzera zaujimavejsie...ja teraz velmi nefotim, nieco mam ale take amaterske, nemam pri babu cas...nejake mi skomentovala briketa za co jej velmi pekne dakujem, ale odvtedy som nemala cas velmi fotit...zacinam znovu teraz tak dufam ze sem budem mat moznost hodit nieco na okomentovanie...
chcem sa len spytat...ako ste sa naucili take super veci? mate nejake kurzy? ja som stale citala kadeco ale nikde som nenasla nic co by ma naviedlo a porozumela som vsetkym tym nastaveniam ISO,cas, clona...vy si tu pisete aj hodnoty pri ktorych fotit...tak z toho som uz uplny magor...dajte tu niektora kurz fotenia nech si vyskusame ti co to nevieme a naucime sa nieco...potom nam to mozete skomentovat 😉
ako ste sa to naucili...ja len chytim a cvakam ☹

cruela
30. aug 2010

@klara_klara odporucam ephoto, tam maju aj fotoskolu a je to podla mna super... ja som prave tam naberala pociatocne mudrosti... no a potom je dobre ist na nejake workshopy

amunet
30. aug 2010

@klara_klara ahoj
ziadny taky kurz nieje, aby si vsetko pochopila 😀 mozno tak skola 😉
zalezi od toho co chces fotit, ja som zacinala aranzovanymi vecami kde som sa ucila spoznavat svetlo a nastavenie fotoaparatu, teraz po 4 rokoch fotenia sa mam este stale co ucit, teraz sa sustredim na deti

teda zaciatocnikom odporucam sa najprv pohrat zo statickymi vecami a vyskusat si co fotoaparat dokaze, lahsie ho tak pochopi aj kompoziciu.
mna ako prve ucarili odrazovky
http://www.suziafoto.jecool.net/index.php?str=g...
a aj jednoduchy navod najdes na mojej stranke ako ich fotit
http://www.suziafoto.jecool.net/index.php?str=o...

klara_klara
30. aug 2010

@amunet dakujem idem si to pozriet si zlata...ja viem skola je skola...ale dufam ze aj taky amater ako ja moye casom zacat slusne fotit..ja by som velmi chcela aj ma to bavi...teraz uz bude aj cas...len uvedomovanie tych veci ked clovek foti je tazke...a to uz ked citam ze fotte pri takom ISO a s takym casom a taka clona lebo tak a tak...no udiv a obdiv zaroven 😉

klara_klara
30. aug 2010

@amunet tie odrazovky su prekrasne ...klobuk dolu 😉

klara_klara
30. aug 2010

@amunet taketo vecicky keby niekto takto pekne povysvetloval veru sa aj nieco naucim...kurzy su velmi drahe...pozerala som nejake ale ceny ufff

amunet
30. aug 2010

jeden kurz mam a to portretny, no teraz si myslim, ze to boli vyhodene peniaze 😀 vela sa da naucit z netu a hlavne z vlastnych skusenosti 😉

klara_klara
30. aug 2010

@amunet ja by som si aj robila nejake cvicenia na danu temu, len keby mi to mal kto skomentovat...tiez ma laka portret ale neviem ako zacat...ja fakt len cvakam nadivoko 😀

kuko7
30. aug 2010

ahojte babulky,,,zelam pekny den, my sme mali trampoty s kakanim, tak som neprispievala do temy,,,ale dnes som sa hrajkala s kolazami, tak nieco sem pridam 🙂 🙂 🙂

mishusha
30. aug 2010

pekny vecer prajem damy 🙂 dufam, ze sa sem mozem vopchat aj ja, citam vas uz asi tri dni a postupne docitavam tych skoro 100 stran a rovnako ako klara len cvakam na slepo, viacmenej 😝 rada by som sa naucila robit pekne foto, ale popri malej a praci na plny uvazok mi nejako casu nazvys neostava.... snazim sa trosku co to z literatury a tiez z ephoto pocitat, len ten cas nestastny.... 😔
amunet, keby si sem hodila nejaky strucny navodik ako napr. na tie odrazovky, (mimochodom su uzasne), myslim, ze ja aj klara a mnoho mnoho inych by bolo vdacnych.... 😉

nika12
30. aug 2010

pekne odrazovky 🙂

@mishusha navod je v druhom linku od amunet ...bude cas, vyskusam 😝

cruela
30. aug 2010

ja sa zas hrajkam s takymito hlupostickami 🙂

nika12
30. aug 2010

@kuko7 krasne 😝 v com robis tie kolaze??/

zajo79
30. aug 2010

v picasa sa robia kolaze..este som to teda neskusala, ale je to tam...

mishusha
30. aug 2010

@nika12 zle som to napisala... 😎 link som videla, len som myslela nieco take ako tieto odrazky, trebars ako na portret...pre nas total zaciatocnikov by to bolo ako kinderko pre deti 🙂

nika12
30. aug 2010

@zajo79 aj ja som to tam videla, ale neskusala som este 😀

@mishusha ja som zaciatocnik a ucim sa hlavne z knih ...som si ich teraz nakupila a naobjednavala po milu jarmilu 😝 budem mat co citat pocas dlhych zimnych vecerov, ak mi to moje dieta dovoli a bude spinkat tak ako ma 🙂 aj na nete je veela vela info....

zajo79
30. aug 2010

ja citat mozem ... ale vyskusat si to a naucit sa z vlastnych ich zabera na mna najviac.

mishusha
30. aug 2010

@zajo79 toto presne plati aj na mna.... na vlastnej kozi pochopim najviac 😀 teda z vlastnej skusenosti 😎 len musim v prvom rade riadne prestudovat ten manual k fotaku 😝

nika12
30. aug 2010

ja si pockam do buduceho leta, kym prcek podrastie, zacne chodit a budem sa viacej prakticky realizovat ...teraz ju mam stale len v jednej polohe, v lahu na brusku alebo na chrbatiku 😀 ...aaa ved len mesiac mam fotak 😀 dovtedy nacerpam nejaku teoriu...co sa da, uz skusam teraz.. 😉

nika12
30. aug 2010

@mishusha a ten manual studujem este stale aj ja 😀

monika0001
31. aug 2010

ahojte..
včera som toho moc nepofotila.. ☹
musím to skúšať inde. včera sa nedalo...

@klara_klara - ja som bola na kurze ale moc mi toho nedal. naučila som sa niečo... ale akurát včera som hovorila mmm, že najviac mi dali práve ľudia tu na MK.. najviac som sa naučila tu... 😉
Za čo Vám všetkým zúčastneným ĎAKUJEM!!!! 😵 😵 😵

@kuko7 - krásne 🙂

@amunet - takže to vidím tak, že si môžeš otvoriť foto školu 😀 budeš nás tam mať veľa 😝

amunet
31. aug 2010

Ahojte, brrr to je pocasie, som sa tesila kedy sa konecne ochladi lebo som nemohla vydrzat tie horka a hned takato zima!!! dostala som super nadchu aj mala nejak pokasliava...

....sa tesim na mojho maleho ked bude na svete, ze si poskusam tie novorodenecke foto ...okrem ineho... dufam, ze to zvladnem s 2 malymi deckami, neviem si to predstavit ako budem fungovat 😅

...mam chud si to porodky zobrat moj vercajch a vsetkym mamickam pofotit babetka 😀
@monika0001 skolu nie, ale nieco s valstich skusenosi mozem poradit 😉

monika0001
31. aug 2010

@amunet - 😉

saskarisko
31. aug 2010

Ahojte,
ja uz chodim teraz len citat, lebo nestiham prispievat 😉 kupila som si novy objektiv, klasiku standard 18-105, f 3.5-5.6. takze budem skusat aspon s tymto 😉
inak baby, dik za tie infosky, co ste tu dali 😉

@klara_klara - ja som tiez zaciatocnik, a ucim sa tu od kociek 😉
@amunet - ty ides mat skoro taky rozdiel medzi drobcami ako mam ja. a pofot maminam drobcekov, myslim, ze ta neodmietnu 😉

zajo79
31. aug 2010

ahojte, tiez som rada, ze sa to tu rozbehlo, ze tu je kopec info, rad a linkov-- ktore niekedy fakt nestiham vsetky otvorit, si vzdy poviem, ze ked bude cas, docitam to vsetko...hmm...uz je strana 97... to tak skoro nehrozi.

@saskarisko super, ja som s nim spokojna, i ked su aj lepsie... vsade v recenziach a na forach co radia ake objektivy, tak ho chvalia, ze za tu cenu, je kvalitny. a aby si chcela lepsi, tak fakt o moc prachov treba dat viacej, cize v tejto strednej - neviem ci nizsej triede mozem napisat je super.

@amunet iiha,ved Ty to mas za par... cize ked sa nebudes ozyvat vieme preco 😉 a klobuk dole pred tromi detmi... ja naberam len odvahu, raz si poviem ja ze este nie, raz muz... teraz najnovsie sme to o par rokov odlozili... no uvidime. mozno ked sa stretneme z nazorom obidvaja, ze prave teraz... tak sa do toho dame. Ale zatial sme si to vyjasnili...4-5 rokov to pocka..

monika0001
31. aug 2010

prosím vás.. možno blbá otázka ale na čo slúži textúra? 😅

klara_klara
31. aug 2010

@amunet fakt ved ty to mas zapar ja som si ani nevsimla...tak to klobuk dole...a urcite pofot maminy s detmi si sikovna 😉
@monika0001 ja neviem co vsetko sa na kurzoch brebera a ako blizko je to k praxi, zda sa mi vsak cena vysoka

baby neexistuje nejaky tahak ako si zapamatat ako nastavovat clonu, cas,a ISO podla toho co fotim a ake je svetlo? To by som sa naucila hoci aj naspamat 😉

monika1
31. aug 2010

Ahojte 🙂
super ze je tu taka pruzna debata a dalsie nove kocky 🙂
@amunet tie odrazovky su uplne nadherne 🙂 mozno to raz aj vyskusam aj ked sa zameriavam na ine veci ale toto je fakt krasne 🙂 a veru krati sa ti to a aj ja som zvedava na tvoje fotocky mrnuska malickeho a na tvoje skusenosti s 3 detickami 🙂
@kuko7 krasne kolaze, tiez som to pozerala v picase ze si to niekedy urobim, musim uz vyskusat 🙂
@saskarisko s takym objektivom fotim vsetko a som moc spokojna aj ked porovnat mozem len s 70-300 🙂

zachvilu budem ja otravovat ze aky objektiv mi poradite 😀 chcem nieco do interieru na portrety a z toho co ste tu popisali tak asi 35 mi vychadza naj v nasom malom byte lebo by som nemala kde odkrokovat 😀

klara_klara
31. aug 2010

@monika0001 tak to ti veru ja nepomozem ale aspon sa priucim 😉