Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adenka
27. sep 2010

@briketa no tentoraz som to prenechala rezimu co mam priamo vo fotaku.. trosku som to v Capture upravovala, ale len minimalne, lebo kedze su neostre, skoda sa s tym vela hrat... niekde v tych programoch sa tusim da vylepsit aj ostrenie, ale neviem kde...

adenka
27. sep 2010

jo a fotim aj do raw a PS mi to odmietlo otvorit, ze to nie je dobry format 😨

briketa
autor
27. sep 2010

@adenka na selektivne ostrenie si na hornej liste, prava strana das LASSO, oznacis areu ktoru chces doostrit, potom nestlacis!!! new step ale rovno na hornej liste vlavo rozkliknes EDIT>Focus>Unsharp mask, najprv nastavis Radius a potom Intensity. Hotovka!

No ked si v PS musis ist cez Camera Raw

csikike
27. sep 2010

aden, preste to som mala aj ja, nasla som navod na upravu, zosvetlenie so slovenskym navodom a reku skusim, a nesla vobec otvorit, vrrrrrrr 😠

adenka
27. sep 2010

@briketa idem skusit... dakujem

monika0001
27. sep 2010

@briketa - strašne kráásne...
len nerozumiem stále tomu ako sa to fotí.

briketa
autor
27. sep 2010

@monika0001 hovorime o dietati - najlepsie bielo, alebo bezovo oblecene, na bielom, alebo 18% sedom pozadi. Dieta alebo iny objekt musis mat osvetleny a preexponovany tak aby Ti histogram na fotke cely padal na pravu stranu.
Tonovanie normalnej expozicie je od jedna do osem, kde jedna je cierna a osem biela. Tonovanie High Key je len od styroch po osem, cize len stredne a biele tony.
Osvetlujes vsetko s rozptylenim, lebo aj ked je to biele, nesmie to byt prepalene aby si nestratila strukturu.
Diagram na osvetlenie. a mam este jednu Aili
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/46681...

briketa
autor
27. sep 2010

inak ked sa mrknete na tu fotku, vidno ze je ostrene na prave oko, cize poucenie som mala do buducnosti, ze musim volit vyssie clonove cislo, na to nadvazuje, ze treba viac prisvietit.
a tak potom vznikla ta prva fotka, uz s pouceniami 🙂. ako skoro kazdemu, ani mne sa veci hned nevydaria ako by som chcela..

csikike
27. sep 2010

@briketa ved, cez to som to robila, aj naslo ten objekt, ale ked som chcela otvorit, tak to uz sa nedalo

briketa
autor
27. sep 2010

@csikike tentokrat ti neporadim, ja robm 99% v Nikon Capture lebo ten ide na vsetko RAW< TIFF< NEF

briketa
autor
27. sep 2010

idem si este lahnut, lebo rano vstavam, robim cely den v maleho skolke.

monika0001
27. sep 2010

@briketa - ďakujem... no len či to ja zvládnem 😀

csikike
27. sep 2010

@briketa
ten prvy odkaz na high key je neskutocne super, presne ako ma byt, v zrenickach sa neodraza fotak 😉
to bolo pevnou 50tkou?

cruela
27. sep 2010

baby, ktore pouzivate Capture NX, neviete nahodou, kde si mozem zobrazit poznamku, ktoru som si prilozila k fotke priamo vo fotaku? ja to nejak neviem najst ☹

lili_a_mimi
27. sep 2010

@curela Ahoj! mas k tomu Capture NX2 aj navod? Ja som si ho stiahla zo stranky nikonu. Tam som nasla nieco take, ze by to aj mohla byt ono. Skus Thumbnail List (Seznam náhledů) v Browser-i (Prohlížeč).

cruela
27. sep 2010

hej, stiahla som si aj navod, ale nikde to neviem, najst aj tak ☹
vo fotaku mam moznost pridat si k snimke poznamku (image comment), tak som si tam dala meno dcery... no a v navode k fotaku sa pise, ze Capture tuto poznamku zobrazi... ale ja to neviem nikde najst..
v tom browseri je len prehliadac suborov, nie?

cruela
27. sep 2010

uz to mam 🙂

briketa
autor
28. sep 2010

baby, teraz mimo fotenia. dnes u nas bolo 43 v tieni, teraz je pol dvanastej v noci a este stale je 32. a to nakolko ja celim oceanu, cez noc u nas nikdy nie je teplo, teplota spadne aj o viac ako polovicu a pofukuje taky ten oceansky vetrik. dnes tu umierame, ja nemozem spat. a brucho by som najradsej odlozila do zasuvky...

csikike
28. sep 2010

@briketa , posielame ti chladne osviezenie od nas, teraz je tu aktualne 13 a svieti slnko 😵

lili_a_mimi
28. sep 2010

@briketa ja ti posielam oblaky 😉

zajo79
28. sep 2010

@briketa ze brucho do zasuvky 😀 ... vydrz dievca, bude aj horsie. Ako sa citis? ako to znasas? Ma Ti kto pomoct z detmi?

csikike
29. sep 2010

ejha, to ste sa vsetky prestahovali do sukromnej temy? 😲

nostek
29. sep 2010

ahojte baby. prosim neviete mi pomoct?
fotila som malu a svietilo velmi slnko, tak ma prepalenu tvaricku. dam link na blog, tam je to klavitnejsie zobrazene. dakujem za rady.
http://artgalerylucia.blogspot.com/2010/09/prep...

bibi1711
29. sep 2010

kocky, viete mi niekto poradit, ake studiove svetlo, ale pevne, nie zableskove, by som si mala kupit na potrety?
dakujem...

ajaku
29. sep 2010

@bibi1711 prečo nechceš zábleskové?

bibi1711
29. sep 2010

@ajaku , lebo sa na to necitim...mne velmi vyhovuje, ze pri pevnom vidim presne, ako bude fotka vyzerat...

ajaku
29. sep 2010

@bibi1711 no mala som možnosť vyskúšať oboje a určite keď už chceš investovať, tak radšej do zábleskových, technicky ti neviem dosť dobre poradiť, ale ak teda trvalé tak určite vyšší výkon ako 400 W. Nebudeš stíhať s časom, prípadne budeš musieť ísť na nízke clony a vyššie iso.

briketa
autor
29. sep 2010

@nostek na prudkom slnku vdy fotit do RAW a pouzivat postproces, pouzivat difuzer svetla. Prisposobit si manualne vyvazenie bielej (Kelvinove hodnoty), primerane expozicii podexponovat.

ak nemas fotograficke skusenosti najjednoduchsie je presunut sa do tiena, alebo fotit neskore poobedie.

briketa
autor
29. sep 2010

@bibi1711 studiove svetlo sa vybera podla viacerych faktorov - co a ako budes fotit, v akom velkom priestore...atd.
ak nemas skusenosti, urcite by som najprv prenajimala a skusala co ti najviac vyhovuje, naucila sa s tym robit.
su to nemale peniaze a bez predoslych skusenosti by som nebola taka hrrr do priamej kupy.
osobne by som tiez isla do zableskov.