Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lili_a_mimi
27. mar 2011

@cruela ja som dnes tiez nemala stastie na kvety a tak, ale nejake fotecky sa mi podarili 😉 len neviem, ci je to na tu temu alebo nie... 😅 v kazdom pripade to tam poslem a necham na tebe, ci to tam nechas alebo presunies niekde inde. Oki?

cruela
27. mar 2011

@barbarka preboha, preco sa pytas? 😀 jasne ze sa mozes pridat, uplne vsetci sa mozu pridat a pocet fotiek je neobmedzeny 😉 posli to na mail 101464930584620627461.upload@picasaweb.com a do predmetu spravy daj svoj nick... naraz mozes poslat aj viac fotiek

@lili_a_mimi tema je prebudzanie jari, alebo tak nejak a nie je to obmedzene na kvetinky.,... takze mozes poslat vsetko co sa toho tyka 😉

adenka
27. mar 2011

@cruela kraaaasne foto...

cruela
27. mar 2011

@adenka tie nocne? dakujem 😉

adenka
27. mar 2011

@cruela ano tie.. apollo mam aj ja nocne... je to uzasne fotogenicky most 🙂

barbarka
27. mar 2011

@cruela 😅 to ja taka hamblivka, ok poslem, mozno az zajtra este ich treba trochen upravit 😉
tie nocne su fakt super, nemas ich niekde na 100% pozretelne s vodoznakom? totizto ja mam vsetky podobne rozmazane, urobit ostru fotku je straaasne narocne, neviem ci je to mojim objektivom alebo cim 😅

cruela
27. mar 2011

@adenka my sme boli vcera prvykrat vyskusat... a akurat bola v euroveii aj nejaka akcoska, tak sme nakoniec aj ohnostroj pofotili 😉

@barbarka pozerali si ich na flickri? nie su tam sice v plnej velkosti, su zmensovane, ale iste lepsie viditelne ako tu...

barbarka
27. mar 2011

este babenky mam na vas otazku preco mam vo photoshope ine farby ako v irfane, a ktore su naozajstne ako to vidia ostatni ludia? viem ze vo ps sa to da nastavit ale neviem ktore z toho je realne - predtym som mala pracovne cmyk tie boli praveze zivsie ako v irfane, teraz mam vsetko podexponovane co vylezie z ps - nastavila som rgb monitoru, co tam mam dat aby to bolo rovnake a spravne?

adenka
27. mar 2011

@cruela a fotila si zo stativu, alebo z ruky?

barbarka
27. mar 2011

@cruela pozerala, tam nevidno ziadne rozostrenie ale to je tiez malicka velkost.
ja co som dnes fotila cez tu lupu tak je vsetko maznute ale pri malickom rozlisku to neva 😅

cruela
27. mar 2011

@adenka niektore z ruky, ale vacsinu zo stativu... a ohnostroj cely samozrejme zo stativu

@barbarka nikdy nenastavis farby tak, aby ich mali vsetci rovnake.. ja mam pocitac a dva notebooky a vsade vidim fotky inak farebne... zalezi aj na tlaci, lebo ty mozes mat nastaveny dobry farebny profil, ale pokial taky isty nema aj tlaciaren, tak mas papierove fotky ine ako na monitore... ja si davam robit fotky na jednom mieste a viem, ze tam musim vsetky fotky mierne preexponovat ako ich mam upravene v PC a potom su papierove fotky dobre

cruela
27. mar 2011

@barbarka nemali by byt fotky rozmazane, lebo som zvacsa fotila zo stativu a odpalovala som na dialku, takze som eliminovala pohybu fotaku...

barbarka
27. mar 2011

@cruela aha tak hej, vtedy by to malo byt ok. ja mam problem so zaostrovanim, mam aj ostre fotky ale vacsina je maznutych , uz som aj rozmyslala ci neni objektiv chybny ale to asi budem ja 😅 😀 😀 😀

cruela
27. mar 2011

@barbarka aj ja mam kopec rozmazanych fotiek... ale to je chyba vo mne, objektiv mi nastastie ostri dobre.... len zistujem, ze som bud slepa, alebo mam nejak blbo nastavenu korekciu, bo castokrat ked ostrim manualne, tak zistujem, ze ostrim naprd 😒

lili_a_mimi
27. mar 2011

uz som aj ja pridala fotky 😉

cruela
27. mar 2011

@lili_a_mimi akurat ich kukam, si sa cinila 😉

lili_a_mimi
27. mar 2011

@cruela no nie su take krasne jarne a farebne, ale aspon nieco pridam, lebo viac uz asi do konca mesiaca nestiham... 😕

zuzu80
28. mar 2011

@cruela tie nocne fotky a ohnostroj, to je riadna parada 😉 Uzasneeeeeeee

adus123
28. mar 2011

Ahojte, mozete mi prosim poradit, ake rozlisenie si mam na zaciatku zvolit, ak chcem vytvorit fotku formatu 10*15? Myslim kolko pxs mam nastavit v tej uvodnej tabulke. Dakujem.

silvia.t
28. mar 2011

@cruela krasne su tie fotky 😵 kde si to fotila???

cruela
28. mar 2011

@silvia.t fotila som to spod a z mosta Apollo a spred Eurovei... a dakujem 😉

@zuzu80 aj tebe dakujem 😉

zuzu80
28. mar 2011

@cruela mne nedakuj, ja nemozem za to ze mas dobre oko a ze si sikovna 😉

saskarisko
28. mar 2011

ahojte,
baby poprosim Vas o overene e-obchody na foto techniku. dakujem 😉
@cruela - foto perfektne 😵

silvia.t
28. mar 2011

@saskarisko pevnu 50ku som objednavala z www.novefarby.sk a nieco aj z www.photonet.sk a bola som spokojna,tovar mi prisiel do 2 dni 😉

ivka000
28. mar 2011

baby ako rozostrujete pozadie na fotke v akom programe?

olienka12
29. mar 2011

@ivka000 ked mam rozostrene pozadie na fotke tak je to tak odfotene, este som nikdy nerozostrovala programom. Skus si nastudovat nieco o hlbke ostrosti

zuzu80
29. mar 2011
cruela
29. mar 2011

@ivka000 ak pouzivas photoshop, tak tam to ide celkom jednoducho.... urbis si vyber toho, co chces nechat ostre, urobis inverzny vyber, teda vyber sa ti prehodi a oznaci sa vsetko to, co chces rozostrit a hodis na to gaussian blur.... takto to aspon ja robievam

ivka000
29. mar 2011

ja viem na fotáku ale pri malom sa mi nie vždy v tej rýchlosti dá všetko ponastavovať 😝 mám len seťák objektív 18-55 a s tým neviem či zázraky narobím 😅 skúšala som to v acdsee ale tam som "obrezala lasom" rozostrila pozadie ale nedokonalosti obrezania boli vyditeľné ... jediná možnosť naučiť sa obrezávať?alebo vo photoshope je to jednoduhšie ? ten budem mať možno až bud. týždeň 😒

cruela
29. mar 2011

@ivka000 ja som dlho fotila s tym objektivom a niektore fotky boli fajn, takze ver, ze mozes aj zazraky spravit 😉 a co sa nepodari odfotit, mozes este v postprocese napravit... ja si robievam rozostrene pozadie, podla toho postupu co som ti napisala... len si ozaj treba dat pozor na spravne oznacenie vyberu, to si vygoogli, je vela rad ake triky na to sluzia... len ti ja budem zbytocne hovorit moje postupy, ked PS nepouzivas, takze skor ti asi poradia ine babulky...