Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

saskarisko
16. máj 2011

Ahojte,
ja som nestihla okomentovat, ale vsak neskor pridam komentare. ale pacil sa mi cruelin most, aj ivkin most (ale skor ten centrovany, co som foto videla), kvaky od zuzu, parfem od lili a mimi, silviin tamer v klobuciku, barbarkin chlapcek v cukrarni, a ten zapad slnka, co tam je. ale proste vsetky, kazda ma nieco do seba 😉
@janula - a ty si tam co nepridala svoje foto koralok v pohari ?
@ivka000 - trojka v zmensenom je tu velmi pekna, nemas ju aj niekde inde ?

tema voda - zaujimave 😉 ale aj ostatne su dobre. ja este stale nemam fotku do celomesacky, ale hadam sa nieco zadari.

cruela
16. máj 2011

upravujem akurat fotky, robim to samozrejme v LR a tak mi pri tom napadlo, ze by som mohla ukazat tym, co sa tohto programu "boja", co vsetko dokaze 😉 prikladam fotku v originali a upravenu foto... nepouzila som ziadne presety (akcie v LR), cisto som len "malovala" s pouzitim nastrojov, uprava mi trvala cca 5 minut
ano, viem, je tam aj prepal, aj ten sa da upravit v LR, ale to som tentokrat nerobila 😅

barbarka
16. máj 2011

ahojte.
@cruela dakujeme za ukazku, ja ho uz mam v compe, aj som ho zbezne skusala, pozdava sa len zatial nemam cas sa s nim pohrat, ale som zvedava ci sa skamaratime ako som sa skamosila s ps 😉 mam pocit ze lightroom by mi usetril kopec casu, kedze mam kopec nespracovanych fotiek co v ps nestiham 😒 viac fotim ako sedim za pc asi 😎

babenky myslite ze je nejaka odrazka lepsia a ina horsia, som to preberala s kamosom on mi odporucal kupit najvacsiu tak to asi risknem nasla som toto http://cgi.ebay.com/43-110CM-5IN1-Collapsibl-e-...

olienka12
16. máj 2011

@barbarka no lepsia horsia skor na co to chces pouzivat mne sa pacia tie co maju ako keby drzatko, ale mam taku ako si dala link no existuju aj take velke podlhovaste na celu postavu alebo take od ruky na tvar...

barbarka
16. máj 2011

@olienka12 to lepsia horsia som myslela skor kvalitativne, to co som dala mi vychadza cenovo najlepsie

ninnaricci
17. máj 2011

Ahojte...baby mám na vás jednu otázočku...mám nainštalovaný photoshop ale nejak som z neho mimo...neviete mi poradiť nejaký jednoduchý program na úpravu fotiek...som zatial úplny začiatočník...stále sa zoznamujem s foťákom...ale chcem robiť aj nejaké úpravy...vy máte také krásne fotky...sa stále pridem pokochať 😵

silvia.t
17. máj 2011

@ninnaricci ak ho mas stiahnuty tak sa ho drz...hladaj na nete tutorialy,nejake rady, v googli najdes vsetko...pripadne aj youtube a krok za krokom sa naucis,je zlozitejsi ale nama konkurenciu 😉 a aky ps mas?

adenka
17. máj 2011

@ninnaricci mozes skusit gimp, ten je free a je celkom fajn... a jednoduche upravy zvladne aj picasa... ale PS je vyborny program, oplati sa ho preluskat 🙂

janula
17. máj 2011

@ninnaricci - ja som mala stiahnutú tú 30 dňovú free verziu, ale bola som z toho jasná... a ten slovník, čo som pri tom stihla použiť 😲 no hrúza ... aj som si 2 pekné fotky doserkala ... a tiež tam neviem nič urobiť, ja na fotke maximálne pridám málinko kontrast, jas, pridam trošku sýtosť, ak treba ... ale to je všetko ... takže sa tiež chystám pomalinky všetko prelúskať ... mám nejaké tutoriály, Saskariško mi poslala nejaké rady, pozerala som na you tube ... takže je nás tu viac 😀 a navyše môj muž išie včera do NY, do konca mesiaca a zobral si môj foťák 😒 takže mám na chvíľu po fotení ...

janula
17. máj 2011

@saskarisko - som aj na ne zabudla ... ale ešte nie som ani na picase prihlásená ... mne je tá stránka taká nesympatikuš 😅

hajanka
17. máj 2011

@cruela nehnevaj sa na mna, ale mne to pride velmi neprirodzene a umele to presvetlenie, ani oci a farba pokozky uz stratili na prirodzenosti ☹ a tvar posobi bez tiena plocho.

@ninnaricci ak sa este len zoznamujes s fotacikom, tak by som ti moc neoporucala zaoberat sa uz retusou a postprocessingom (pp). Naskor sa zabehni vo foteni a neskor to pp dotiahni, sama si najdes svoj styl. Ak este nerozumies technickym veciam fotografie tak zacni s nimi, pp je nie je samozrejmou sucastou kazdej fotky, fotograf ho pouziva uz len ako ceresnicku na fotke. Prvorade je spravne fotku nafotit. Neber to tak ze ta odhovaram, ale je nezmysel zaoberat sa pp ked sa este len zoznamujes s fotakom.

janula
17. máj 2011

@cruela - mne sa tie očká tiež zdajú moc 😨 , ale ja radšej držím ústa, lebo ja neviem upravovať fotky vôbec, takže by som bola šťastná, keby som dokázala to, čo ty 😉

hajanka
17. máj 2011

@barbarka
Co sa tyka kvality, ta samozrejme tiez hraje svoju rolu. Popredny vyrobcovia ponukaju na svoje odrazky dozivotnu zaruku na material, z ktoreho su vyrobene. Nie len na material odrazovej plochy, ale aj na ram, ktory zarucuje odolnost. Tak zalezi v akej intenzite ju budes vyuzivat.
Ja som ti minule pisala skusenosti k velkostiam. Zaujimalo by ma, z akeho dovodu ti kamarat odporuca kupit najvacsiu? Navyse tato je este aj bez gripu.

"viac fotim ako sedim za pc asi" a takto by to malo byt

adenka
17. máj 2011

@hajanka cim vacsia je odrazna doska tym viac miesta ti presvetli.... preto by som aj ja volila co najvacsiu, aby som si pekne presvetlila cele dieta...

hajanka
17. máj 2011

@adenka to samozrejme chapem, ale cim vacsia odrazna plocha, tym je tazsie ju udrzat v ruke a potrebujes asistenta. Ty jednou rukou udrzis fotak a druhou odrazku o priemere nad 100 cm a este aj v spravnom uhle???
Celkovo je obtiazne fotit jednou rukou, nie to este hladat dobre svetlo a spravny uhol tou druhou a docielit dobreho vysledku.

adenka
17. máj 2011

@hajanka ja idem odrazku skusat az tento tyzden prvykrat, a budu mi ju drzat rodicia dietata...

ivka000
17. máj 2011

ahojte dnes som experimentovala s vodou snažila som sa odfotiť kvapky hodila som ich do DU tak kuknite ... no teda nie je to vôbec ľahké strávila som pritom viac ako hodinu a s možno 100 záberov som vybrala 10 😀 skúšala som roôzne farby pozadia a hrala som sa v ps s odtieňom, sýtosťou a kontrastom 🙂 tak kuknite ...

barbarka
17. máj 2011

@hajanka no mne ide dost o cenu odrazky, takze dake znackove som ani neuvazovala, no a ta velkost, on mi ju odporucal s tym ze ma tu a je s nou spokojny, ze treba inprovizovat- dakam polozit a pod, no uvidim , mozno casom kupim aj inu, teraz vezmem najvacsiu a budem dufat ze budem spokojna 😉

hajanka
17. máj 2011

@adenka @barbarka ak mas asistenta tak je to jedno, ale sama to tazko udrzis, predstav si budes fotit portret z nejakeho konkretneho uhla a vzdialenosti a svetlo bude treba odrazit zboku, ako? S tym podkladanim, to poznam 🙂 aj mne to takto radili ked som kedysi kupovala, ale osobna skusenost je uplne ina 🙂 ono odrazka je na odrazenie svetla, ale napr aj na zjemenie svetla, vyplnenie tienov, ochladenie al. oteplenie a pod... a preto si ju treba poriadne nastavit, vzdialenost, uhol.... podla svetelnych podmienok, podla dopadu svetla, treba vediet svetlo ovladnut, niekedy ju treba drzat ponad fotografovany objekt napr. ked potrebujes svetlo difuzovat... nie je to take jednoduche ako sa zda. Len tolko 🙂 ale je to na vas, ja som sa tiez ucila na vlastnych chybach 🙂 tak chcem len poradit.

adenka
17. máj 2011

@hajanka ja si osobne myslim ze odrazka o rozmeroch tortovej formy ktora sa sice super drzi v ruke, je ti ale v skutocnosti na 2 veci... a myslim ze pokial zrovna nefotim dieta ktore beha po zahrade, ale niekde kludne sedi, viem si odrazku opriet o kolena, o strom, alebo kde potrebujem... myslim ze pokial sama fotis a mas odrazku v ruke tak nech je akakolvek mala, proste vysledok nebude super... na to je najlepsie mat asistenta, alebo stojan... takze by som urcite aj ja sla do vacsej odrazky a potrapila sa ako kupit malu a mozem s nou akurat nahanam motyle 🙂 ... ale je to len moj laicky nazor, kedze som ziadnu este neskusala... ale za par dni napisem osobnu skusenost 🙂

hajanka
17. máj 2011

@adenka ale ja som nepovedala ze mas kupit malu, o rozmeroch tortovej formy 😀 😀 😀 ja som len pisala ze vacsi priemer ako 100cm v ruke sama pri foteni neudrzis. 😉
100cm priemer sa da asi tazko porovnat s tortovou formou 😀 😀 😀

hajanka
17. máj 2011

ja mam tu stovku a sama ju neudrzim, alebo teda udrzim, ale vysledok bude tomu zodpvedajuci - kontrola nad svetlom nebude 100%-tna, ale ja som asi taky pedant, svetlo aj tiene by mali byt vyvazene, aby to malo hlbku, inak bude fotka posobit plocho, preto u mna len podopieranie o haluzky nehrozi.

michalag
17. máj 2011

Cafte

par foto zo vcerajsej prechadzky po okoli

hajanka
17. máj 2011

@michalag jee ta krajinka je velmi pekna! aj kamienky, sa mi pacia take detilovky, peknu dof-ku na nich mas!

ninnaricci
17. máj 2011

baby ďakujem za rady...idem skúsiť ten gimp... 😉
@hajanka beriem tvoju radu..úpravou chcem skúšať čo sa dá vylepšiť...narovinu...som úplny laik...samouk...jasné, že v prvom rade je treba vedieť ovládať foťák...ale ide mi to pomaly...a niekedy sa bojím, že si nastavím nejaké blbosti ktoré nebudem vedieť zrušiť 😅 takže zvažujem aj nejaký kurz...

barbarka
18. máj 2011

@ivka000 naaaadherneee fotecky si pridala 😵 😵 😵 no ja to tusim tiez skusim odfotit takto kvapky, je to krasne

@michalag tiez super fotecky 🙂

lili_a_mimi
18. máj 2011

Ahojte baby! Ufff, 3 dni bez konika som bola... No, nikomu neprajem silnu crevnu virozu (alebo co to bolo - mozno salmoneloza) 😖 Mali sme ju s malou... v pondelok vecer som mala WC rezervovane pre seba na 3 hodiny (a to vobec neprehanam) Som za tie 3 dni schudla minimalne 5kg a aj teraz sa hybem strasne opatrne, nech sa nahodov nieco neprihodi 😠 😉 Nastastie mala je uz celkom fanj na tom, len ha este hnacky, plienok spotrebujeme asi 4x viac ako zvycajne 😔 A este aby toho nebolo malo, pomaly nas zacina tlacit cas - buduci tyzden sa definitivne stahujeme... dufam, ze do vikendu sa nejak znormalizujem, nech to tu mozem pobalit a poslat krabice do noveho bytu 😅
baby, pridali ste super fotky!!! aj ja by som si tak rada skusila tie kvapky vody, ale asi s tym budem musiet este chvilocku pockat... 😅

ivka000
18. máj 2011

skúste je to sranda 😀 a dakujem za komnentáre ale ešte by to chcelo trochu ostrejšie mám pocit len neviem ako ... a vstavaný blesk ale ten nemám 😒 a jasné prechodový farebný papier to by boli ešte zaujímavejšie tie fotky musím kúpiť a skúsim ešte raz 🙂

ivka000
18. máj 2011

@lili_a_mimi no teda toto neznášam 😠 dúfam že vám to čoskoro prejde 🙂

barbarka
18. máj 2011

@lili_a_mimi schudnutie zavidim, ten zvysok teda nie 😔 my sme mali vo februari rotavirus no aj sme s malym skoncili v nemocke