Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lili_a_mimi
10. jún 2011

@adus123 ano, citala som to, ale s tym ti neporadim... ☹ ale mozno by si mohla skusit stiahnut Lightroom a tam ti RAW otvara 😉

lili_a_mimi
10. jún 2011

@adus123 poslala som ti IP 😉

adus123
10. jún 2011

@lili_a_mimi ... vcera mi ho manzel nainstaloval, ale v podstate som ho len otvorila a nic som nestihla poskusat..ty mas LR?

lili_a_mimi
10. jún 2011

@adus123 ja ho mam len kratko, este som sa v nom nezorientovala... ale baby to pouzivaju a ako vidim na ich fotkach upravuje sa v nom fajnovo 😀 ale samozrejme oni su uz na inej fotografickej urovni nez ja 😉

lili_a_mimi
10. jún 2011

@adus123 este som zabudla: http://www.ulozto.sk/hledej/?q=lightroom+pdf posledne dva subory - knizky od S.Kelbyho Lightroom a Lightroom2 😉

barbarka
10. jún 2011

@silvia.t paci sa mi tvoja fb stranka, inak ja mam tiez novu - barbaraphoto 😉

silvia.t
10. jún 2011

@barbarka nejde mi vyhladat ta

barbarka
10. jún 2011

@silvia.t musis to napisat cele nehodi to tam same, som zistila ked som ti chcela napisat to iste 😉

silvia.t
10. jún 2011

nemozes poslat link
@barbarka

barbarka
10. jún 2011
mirica4
10. jún 2011

@lili_a_mimi
@adus123 tak ako sa pozeram o filtroch je toho až aaaaaž, kedy to mám čítať 😅 😕 🙂

cruela
10. jún 2011

@mirica4 najlepsie ist priamo do predajne zameranej na foto a tam sa poinformovat.... ak je personal ako ma byt, poradi... ja tak chodim v BA do Megafoto, mozem sa uplne na chlapcov spolahunt, viem, ze nepredavaju len to najdrahsie, ale to, co treba... ked som si bola kupovat prvy polarizak, tak sa peken popytali s ktorym objektivom najviac fotim, kedy fotim, co fotim a podla toho mi vybrali filter.... vcera som bola znovu po rady ohladne noveho polarizaku a po vzajomnej debate vyslo, ze by sa mi najviac zisiel filter, ktory stoji 169 eur a ja viem, ze ten filter je ozaj to najlepsie pre mna a moje potreby ako pre ich zisky....

mirica4
10. jún 2011

@cruela budem musieť asi počkať kým niečo kúpim znova, ale neva však do tej doby si pozisťujem a potom sa uvidí

cruela
10. jún 2011

@mirica4 sak ja som ten filter tiez vcera nekupila 🙂 len som bola pozistovat ze co a ako a zacinam setrit, neda sa vsetko a hned, aspon mne nie ☹ (a takych nas je iste vacsina)

majulcek
10. jún 2011

caute baby,
necitala som vas uz zopar dni,nejako to mam pracovne nahustene... 😝
teraz som si dopozrela fotky do D.U. na temu cervena a myslim ze tak krasne fotky sme tu este nemali...myslim mnozstvom,co fotka to original napad,kompozicia,ze normalne mam dobru naladu 😵 😵 😵

cruela
10. jún 2011

@majulcek ja sa tiez stale vytesujem z uloh, fakt to pekne sype tentokrat 🙂 super napady, spracovanie... mam velku radost 🙂

ozaj, dnes je piatok, od zajtra plati novy farba.... padol taky navrh raz ze zelena, ja som mala povodne na mysli bielu... takze necham to aj na vas, vynadrite sa 🙂

ale ked sa stane, ze nafotite bomba fotku s cervenou aj po dnesku, alebo akoukolvek inou farbou, kludne ju pridajte, pravidla nemame uplne striktne, nemusite sa bat obmedzeni 🙂

majulcek
10. jún 2011

@cruela ja som aj za zelenuuuuuu... 😀 toto bol dobry napad s tymi farbami 😵 😵 😵 ze vydarili saaaa 😵 😵 😵

rainee
10. jún 2011

baby prosim viete mi poradit ako sa dopracovat k HDR fotkam co najjednoduchsie? program na to sice mam ale akosi nechapem princip ako to nasnimat do viac fotiek aby som mala krasny umelecky efekt, ako najlepsie nastavit clonu atd......clanky co som k tomu citala mi zatial moc nehovoria, potrebovala by som to skor ako pre laika ☹

barbarka
10. jún 2011

@cruela polarizak za 170e? 😕 uf az sa mi hlava zatocila. ale ja tiez potrebujem polarizak na novu 50tku 😒

barbarka
10. jún 2011

@cruela ja som za daku sialenu trebarz ruzovu, zelena je moc naprirodno zaujimavejsia by bola v zime asi, skor nieco kreativnejsie, z dvojice zelena-biela, hlasujem za bielu 😉

cruela
10. jún 2011

@rainee princip HDR je v tom, ze si nameria expozicu v najtmavsom mieste a potom si namerias expoziciu v najsvetlejsom mieste a zacnes fotit napriklad na tom najsvetlejsom mieste a postupne zvysujes clonu az kym sa nedostanes na hodnotu nameranu na najtmavsom mieste... je na tebe, kolko stupnov a fotiek spravis... ja ked som sa raz hrala, tak som spojila dokopy 22 fotiek (prikladam tento moj pokus)
dolezite je mat fotak pevne polozeny na jednom mieste (stativ, podlozka) a najlepsie pouzit dialkovu spust, fotak sa nesmie ani pohnut, inak ti to sposobi rozmazance (ako mam ja na tej mojej fotke)

cruela
10. jún 2011

@barbarka zelenu sme uz dost mali v jarnej teme, takze preto som povodne ja nad touto farbou ani nerozmyslala... a biela podla mna nie je zas az tak bezna a tak to vidim ako priestor na kreativitu, takze ja som tiez za bielu 🙂

barbarka
10. jún 2011

@cruela vidis pri tomto mam otazku - viem nastavit fotak iba na meranie expozicii aby nezaostroval? ci o tom je prave to ostrenie palcom?

cruela
10. jún 2011

a pridavam este original fotky a davam znova aj HDR, nech to vidno vedla seba ten rozdiel
upozornujem, ze to nie je uplne vydareny pokus, ale na ilustraciu podla mna staci (aby ma tu zas nezvozili, ze prezentujem nekvalitu)

rainee
10. jún 2011

dakujem 🙂 dufam ze sa raz v zivote dopracujem k niecomu takemuto:

cruela
10. jún 2011

@barbarka no, v tomto sa ja celkom nevyznam, ale ked meriam expoziciu, tak ju musim niekde namerat a to niekde sa definuje prave zaostrenim... to je aspon moje logicke vysvetlenie, ja nie som typ na citanie manualov 😅 toto mi len logika tak hovori.... mozno niekto vie lepsie a ja sa zas nieco priucim 😉

barbarka
10. jún 2011

@rainee no to aj ja by som chcela 😵

cruela
10. jún 2011

@rainee to je HDR?

majulcek
10. jún 2011

@cruela ,
@barbarka oki tak biela 🙂 dufam ze za tt sa k niecomu dopracujem

@rainee vo photoshope urcite hej 😀

barbarka
10. jún 2011

@rainee niektore fotaky maju taky mod - ze fotia viac snimkou s roznou hodnotou expozicii napr -1 0 +1 a potom to v programe spojis, moj nema tak neviem o tom vela