Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

alesia
24. sep 2010

@moni keby to bolo len tým, trochu by ma to ukludnilo. Skúsim si dať vyvolať aspoň pár našich foto a uvidím. Na toto som dosť lajdák, plný pc fotiek a albumy prázdne 😝

bambi2
24. sep 2010

mne pridu zajtra fotky co som davala vyvolat.. doteraz boli farby, vsetko take ako na pc... ale ja som ich neupravovala... teraz som skusila poslat iba upravene, ubrala som iba farby tak som zvedava ci budu take ako na pc... zajtra dam vediet 😉

bibi1711
24. sep 2010

@bambi2 , a to sklicko je naco?musim si kupit ten difuzor alebo softbox...hmm
ale dakujem za odpoved🙂

zajo79
24. sep 2010

😵 zabudla som sa pochvalit - v nedelu idem fotit na krstiny

a zajtra male babo - trojtyzdnove - to co budu krstit. boooze... musim kuk neake fotky... i ked planovanie nema vyznam, ale nech mam neaku inspiraciu

monika0001
24. sep 2010

no aby som vás nezanedbávala tak som sa dnes vybrala fotiť aspoň niečo...
Boli sme tam asi hodinu a pol a bolo úplne úžasné pozerať ako sa vám pred očami menia farby....

bambi2
24. sep 2010

@zajo79 no super 🙂

mia1111
24. sep 2010

babyyyy - krásne fotečky ste popridávali... ja vás vôbec nestíham, som chorá jak pes, kýcham jak blázon... a nič nefotím 😔 ... keď som chorá, nič ma nebaví... Aspoň som si pozakladala 700 fotiek do albumov 😀 ...Mm skonštatoval, že mi asi preskočilo 😅 ...

idris
25. sep 2010

@monika0001 juu teda 8 fotecka sa mi paci 😵

bambi2
25. sep 2010

takze, fotky prisli, super vsetko, farby, kontrast... tak ako na pc... take ako maju byt 🙂

alesia
25. sep 2010

@bambi2 super 🙂 budem aj ja dúfať, že to mali zle nastavené vo fotea v pondelok preverím. Ty asi fotíš do RAW, však? Tiež chcem začať, len musím stiahnuť plug-in aby mi to otváralo nikonácky nef a na to musím nainštalovať nový PS, lebo do PS2 mi to nejde 😒

bambi2
25. sep 2010

@alesia nefotimdo RAW, nejako ma to preslo, nechce sa mi fotky prerabat, jedine co urobim, je uberem farbu ak je treba, aj to len minimum, lebo mam nastaveny ubytok farby na fotaku. ak je fotka rozmazana alebo nieco sa mi nepaci, mazem... 😠 a neostrihavam vobec... ale som prekvapena, pretoze mam labtop a mam aj monitor z druheho pc, ktory je momentalne v oprave, tak mam monitor pripojeny nan. a musim povedat, ze farby su si podobne, akurat ze na labtope je taka ta lesklejsia obrazovka. takze upravujem podla druheho monitora. u kamosky na jej apple pc boli farby perfektne... a aj fotky, to je nadhera, to sa neda opisat, este krajsie su ako v pc 🙂

csikike
25. sep 2010

ahoj, tak moje vcerajsie fotenie, dost blbe fotky lebo bolo prilis slnka a farby su tak do oranzova, to ako zredukujem?

lili_a_mimi
25. sep 2010

@monika0001 super fotky 🙂

bambi2
25. sep 2010

@alesia este som zabudla dodat, ze tam kam posielam fotky vyvolat, maju najlepsie referencie v testoch. tak neviem, ci to bude tym, ze robia kvalitnejsie fotky a maju lepsie tlaciarne a papier.... do inych som este neskusala... ale asi ani neskusim ked som s tymito spokojna... 😉

silvia.t
25. sep 2010

@alesia ja fotim niekedy raw niekedy nie a otvori mi to picasa program tam si to upravim a ked to dam ulozit do pc automaticky mi to zapise ako nef.jpg ja sa do toho velmi nerozumiem takze to je len rada laika 😀

@bambi2 a kam davas fotky vyvolavat???
@csikike skus ps tam mas upravu farby pleti 😉

bambi2
25. sep 2010

@silvia.t ja nie som na sk ☹ ja som v ch... 🙂

csikike
25. sep 2010

@silvia.t aha, tak to budem musiet robit v tom, zatial pracujem vo photofiltre, takze PS nepoznam, aj ked ho mam stiahnuty 😅

briketa
autor
25. sep 2010

baby, preco ste vlastne presli na sukromnu temu? uz v tom vobec nemam prehlad

monika0001
25. sep 2010

@briketa - ani ja 😀
ale preto sme prešli aby sme tam mohli dávať foto detí. teda tí čo deti majú 😉

briketa
autor
25. sep 2010

@csikike fot do RAW formatu, a vyvazenie bielej a redukciu expozicie nastavis v PC.

cruela
25. sep 2010

boli sme dnes za tucniakmi 🙂

csikike
25. sep 2010

@briketa, no asi bude musiet 😅

@cruela jeeeeeej, to je zlate 😵

adenka
25. sep 2010

ahojte

@briketa tak prave som otvorila ten Capture, a nenormalne pomaly mi to ide... je to nejake narocne na grafiku, alebo nieco? lebo zas nemam najhorsi comp, ale toto je fakt dost zleee 😒

alesia
25. sep 2010

@silvia.t viem, že picasa to otvorí ale nemá toľko možností ako photoshop a ja to potrebujem dostať do PS "surové". Ale aj tak dík 😉

silvia.t
25. sep 2010

@alesia tak to len otvor v picasa a nic neupravuj take surove to daj ulozit na disk

adenka
25. sep 2010

co si myslite o tychto farbach?

alesia
25. sep 2010

@silvia.t no len to už nebude RAW ale jpeg a sme zas na začiatku 🙂

briketa
autor
25. sep 2010

@adenka program je v narocnosti na urovni Photoshopu, len je vysostne nikonacky.
Ja mam HPcko desktop, 64-bitovy, 8 GB RAM a udrzi az po 16 GB pamate. 2.8 GHz, 750 GB HDD
ide mi to normalne.

adenka
25. sep 2010

@briketa uz sa mi to rozbehlo, tak to celkom ide...ale som tam mierne stratena 😅
inak manzel mi povedal ze nie som normalna ked videl ako preklikavam od corelu, k PS a teraz uz mam otvoreny aj ten capture... toto uz urcite ma aj cislo diagnozy 😀