Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

maruskak13
5. máj 2011

@amunet preco mas ten pocit ak sa mozem opytat? ja som bola na tom kurze a bola som spokojna..

amunet
5. máj 2011

@maruskak13 a preco si spokojna 🙂 hmmm vies?!

maruskak13
5. máj 2011

@amunet ano 🙂 a preco mas ty pocit ze nic nenaucili? 🙂

cruela
6. máj 2011

@amunet to, co teraz napisem, neber v zlom 😉 my tu vo verejnej teme mame trosku iny sposob komunikacie, ak sa nieco nepaci, tak povieme co sa nepaci.. ked ty prides a povies, ze tych chudakov tam nic nenaucili, tak co tym myslis konkretne? ved napis co vidis, co sa ti nezda, co konkretne ich nenaucili? nestaci povedat, ze to je zle, treba napisat CO je zle... tu vo verejnej teme nie su vsetko odbornicky ako v sukromnej, tu sa baby ucia a tak im treba pomoct.... cize ked vies co je zle, treba na to poukazat... ak chces ohovarat (o kritizovani sa neda hovorit, kedze to nehovoris priamo tomu, koho sa to tyka), tak to robte v sukromne, kde ste cca vsetky na jednej urovni (myslim samozrejme fotografickej 😉 ), ale tu treba podla mna komunikovat inak... a to je aj dovod, preco sa tu angazujem... ty mas pocit, ze to robim pre to, aby som tu "delala zo seba machra", ja to zas beriem tak, ze niekto by mal aj pomoct, pokial vie... vy ste sa odseparovali do sukrimnej a tak tu ostalo viac priestoru pre vzdelavanie... mne sa to paci, ze je to takto rozdelene.... v sukromnej sa preberaju ine temy a na inej urovni (myslim vedomostnej) ako tu... a bolo by fajn, keby aj sposob komunikacie bol tu odlisny ako ten v sukromnej 😉
len tolko som chcela povedat 🙂

qetinka
6. máj 2011

Pekný snečný den všetkým kočeny!!! 🙂

zuzu80
6. máj 2011

@hajanka pri tej fotke mi islo presne o ten kontrast, biele nove detske topanocky a stare silne retaze. Kazdy mame nastastie iny pohlad, a to robi svet zaujimavejsim, v tebe to vyvolalo depresivne, pochmurne pocity v niekom prevladlo to pozitivne. Ale zastavila si sa a zamyslela si. A dakujem ti za nazor a tiez za kritiku 😉

amunet
6. máj 2011

@cruela v rychlosti...neodpovedala som preto, lebo uz som sla spat, bola som unavena, samozrejme ze napisem co sa mi na tom kurze podla fotiek nezdaslo, hned ako mi decka zaspia...a neohovaram nikoho, neprekrucaj, ano, nehraj hrdinku 🙄

majulcek
6. máj 2011

caute baby,musim sa vam pochvalit... 😵
i ked tieto veci mnohe z vas viete uz davno ,ale ja som pomocou tejto temy zistila co mi "ma" na fotkach vadit...znama hodila svadobne fotky(co fotila) na FB a ja som si tam vsimla mnozstvo nedostatkov ako useknute saty,nohy,neustale centrovanie(i ked neviem je to nedostatok?),prepaly atd..a strasne sa vytesujem ze som taka "mudra" a to len vdaka Vam!!! dakujeeeem.... a uz som to spominala minule,kludne kritizujte aby som sa mohla dalej robit aj ja mudra 😀 😀 😀

amunet
6. máj 2011

@cruela netahaj sem sukromnu diskusiu 😠 ak sa ti v nej nepaci, nemusis tam chodit, pretoze tu si ryba vo vode... tam ani neprispievas, len ked nieco potrebujes...

@maruskak13 ahoj, usudzujem podla fotiek ano!....co sa tyka atelierovych fotografii, no, ok dobre, decka sa tam vysantili, to je vsetko, svetlo sa mi zda na vsetkych fotkach rovnake, takze sa snim moc neexperimentovalo, co je velka skoda, fotky na mna posobia plocho...vsak v ateliery sa tak decka bezne fotia, moznosti nasvietenia patria asi do ineho kurzu.
Co sa tyka exterierovych fotiek, tam je to podla mna dost slabe, samozrejme ze najlepsie sa foti skoro rano alebo neskoro poobede....ale nie vsdy su take moznosti, zrejme nebolo dostatocne vysvetlene ako sa co najlepsie foti za ostreho slniecka, vydela som tam pouzivanie odrazky, no na fotkach som efekt nezaregistrovala.
takze moj nazor

cruela
6. máj 2011

@amunet ja neviem, preco si tak na mna vyskocila... vobec som to nemyslela v zlom, len som poukazovala na rozdiely tu a tam... a netaham sem sukromnu, len som tiez poukazala na odlisne zlozenie a sposob komunikacie.... a ano, pisem len ked nieco potrebujem, ved o tom to je, nie? som myslela, ze ked potrebujem pomoct, tak tam najdem niekoho kto mi helfne....
a prosim, odpust si tie poznamky na moje posobenie v tejto teme....

amunet
6. máj 2011

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=13348412...

pre mna uplne zle, ostre tiene v tvary, vidim v ociach odraz, pravdepodobne s odrazovej dosky, ktora bola neefektivne pouzita...

tak len pre priklad...

amunet
6. máj 2011

@cruela aj ty si odpust poznamky na sukromnu diskusiu, pretoze tym urazas vsetky baby ktore tam prispiavaju, nielen ked nieco potrebuju..

michalag
6. máj 2011

este jedna kvapkova kolaz

a idem piect tortu

michalag
6. máj 2011

tu je ta kolaz

adus123
6. máj 2011

Ja nemam pocit, ze by sa tu cruela nejako vyvysovala. Mam z nej pocit, ze je ochotna so vsetkym pomoct a poradit. Ja sem chodim tiez len sem tam a naozaj kladiem "dost" primitivne otazky, nad ktorymi by sa niektori skuseni fotografi len zasmiali a ignorovali ich, ale cruela mi vzdy poradila. Nikdy moje otazky neodignorovala a kym sa mi nepodarilo zistit ako nieco spravit, bola ochotna sa mi venovat. Som rada ze je na tomto fore a venuje sa s trpezlivostou aj nam...totalnym amaterom (teda asi som tu taka len jedina, co som taky zaciatocnik) 🙂
Samozrejme dakujem aj inym babam za pomoc....som rada, ze sa venujete aj nam slabsim.... 🙂

maruskak13
6. máj 2011

@amunet dik za nazor.. aby som ti sprostredkovala priebeh kurzu..
na tom kurze boli vtedy so mnou ludia ktori boli uplni zaciatocnici (ja som zaciatocnik ale poniektori tam boli este vacsi zaciatocnici)..
niektori nevedeli ani co to je kompozicia alebo ako suvisi ISO vs clona vs cas alebo ako ostrit a pod..
tak si myslim ze na to ako zacinali za jeden den urobili na konci pekne fotky..
skoda ze sa neuverejnuju aj foto ktore ludia robia pred kurzom aby bolo vidno rozdiel..

kedy fotit ako fotit a podobne vsetko bolo vysvetlene.. za seba hovorim ze lektorka sa kazdemu venovala az individualne.. len ako hovorim tazko na jednom kurze spravis z uplneho zaciatocnika profesionala..
myslim ze vsetci sa snazili vramci svojich moznosti a odniesli si z kurzu vela zaujimavych infirmacii ktore mozu dalej praktizovat a zdokonalovat sa..
ano fotili sme v slnku lebo nebolo na vyber.. ale aspon sme si vyskusali ako fotit ked tam paradne svieti slnko..
ja osobne tiez nefotim zrovna na obed ale mozem si vybrat ked si planujem sama cas..

nechcem aby to vyznelo ze ich obhajujem ale zazila som to tak a to bol moj postreh z toho..
ty ako profesionalka ked sa pozries na tie fotky a nevies pozadie toho tak sa ti mozu zdat ze nie su asi dobre
ale ja ako zaciatocnik a ucastnik toho kurzy ti mozem povedat ze na to aky ludia tam prisli myslim znalostou fotenia su to uuuzasne fotky..

maruskak13
6. máj 2011

@amunet no mozno su tam nedokonalosti co sa tyka nasvietenia a pouzitia tej odrazky ale to sme skusali a robili si sami vsetko ako studenti..
chceli sme len vysvetlit a kus ukazat a potom sme chceli sami skusat.. aby ked pridem domov
tak som si nehovorila ako to bolo s tou odrazkou ze som si to ani nevyskusala..
tak tak 🙂

maruskak13
6. máj 2011

nehadame sa 🙂 noo 🙂
inak nic v zlom @amunet ale musim dat za pravdu kus @cruela
ja nepoznam ani jednu z vas osobne len z citania.. ako posobia na mna vase pismenka.. 🙂
a naozaj tie tvoje asi nechtiac podla vsetkeho vyznievaju stale tak ako pisala @cruela

nostek
6. máj 2011

ahojte kocky. viete mi pls poradit s tymto? ked fotim cez slnecny den, zvacsa sa mi urobia strasne prepali na oblohe. (tvar, to je tiez kapitola). neviete ako sa to da v PS stiahnut? dakujem.
toto neni este tak zle ako fotky, co som fotila kamosku, len nemam jej suhlas na zverejnenie, preto davam tuto. dakujem

maruskak13
6. máj 2011

@adus123 aj ja som tu zaciatocnik 🙂 a suhlasim s tvojim postrehom 🙂

lili_a_mimi
6. máj 2011

@nostek nemas nahodov knizku od S.Kelbyho "Digitalni forohrafie ve Photoshopu PS"? Tam on ma kapitolu o takychto retusoch. Ak sa mi to podari, kusom to odfotit a hodit to niekam na stiahnutie (sice som to este nikdy nerobila, ale pokusim sa) 😉 ale nie teraz, asi az vecer, ked mi mala zaspi... ak by som na to zabudla, prosim ta, pripomen mi to vecer 😅

lili_a_mimi
6. máj 2011

@nostek aaaaa, zistila som,ze mam celu kniku stiahnutu v PC, takze ak mi das na seba mail (mozes kludne do IP) tak ti ju poslem 😉 je tam o tom cela 4.kapitola. A este, dufam, ze mi to pojde poslat, lebo ma to skoro 53mega...

zuzu80
6. máj 2011

@lili_a_mimi to jej asi neprejde, skus to dat na "ulozto"

lili_a_mimi
6. máj 2011

@zuzu80 a ako sa to tam dava? 😅

adus123
6. máj 2011

@lili_a_mimi ..mozem poprosit o tu knihu aj ja?

qetinka
6. máj 2011

@adus123 ja som tiez zaciatocník...hehe..fotím kraátko..doteraz kompaktom.a posledny tri mesiace zrkadlovkou..
každy raz začínal... 😉 🙂

majulcek
6. máj 2011

@lili_a_mimi skus to poslat cez toto http://www.uschovna.cz/

majulcek
6. máj 2011

@adus123 aj ja som zaciatocnik 😀 😀 😀

lili_a_mimi
6. máj 2011

@majulcek , @adus123 , @nostek
ok, skusim to teda cez tu uschovna.cz, len potrebujem vase mailove adresy tam zadat, aby ste sa k tomu dostali. Takze do vecera mi posielajte do IP adresy a ja to tam vecer hodim 😉 moze byt?

majulcek
6. máj 2011

@lili_a_mimi moze 😀