Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
6. máj 2011

@lili_a_mimi ked si to da hladat najde v pdf na nete

olienka12
6. máj 2011

@lili_a_mimi az potom som docitala
na uschovnu staci,ze posles jednej a potom das link kde to je ostatne si tiez mozu stiahnut

adus123
6. máj 2011

@lili_a_mimi ...ok. Jasne. moze byt. 🙂

ivka000
6. máj 2011

uff nerada sa zapájam do takýchto hádok ale nedá mi neobhájiť si túto tému a tým aj ochotnú cruelu 😵 ja som sa veľa naučila od jej komentárov aj iných, vždy poradia na čo sa pýtame a môžem za seba povedať že som sa zlepšila teda o veľa (aj ked profesionál so mňa tak skoro nebude 😀 ) všímam si na fotkách o veľa viac vecí, ktoré ma pred tým ani nenapadli 😅 a vdaka úlohám sa naučím fotiť aj veci ktoré by ma samú ani nenapadli ... a fakt ja tiež patrím do skupiny "totál brutál amatér" a každá rada je pre mňa nad zlato tak kto chce nech pomáha, kto chce nech sa učí ... a kto sa chce hádať tak to treba založiť inú tému 🙂 nemyslím si že by sa tu niekto v tejto téme hral na nejakého hrdinu ... inak ja sem chodím tiež len ked niečo potrebujem ( a myslím že to nikomu neprekáža 🙂 ) nie každý má času na rozdávanie 😝

amunet
6. máj 2011

@maruskak13 crueli som sa nic nepytala, nemala rypnut, a ohovarat sukromnu diskusiu...
a nie som profesional, len mam uz nieco zasebou

@nostek obloha sa ti prepali, je to normalne, pretoze je bleda biela, merias expoziciu na hlavny stredovy bod a okolie je az druhorade, ak sa ti to nepaci skus pouzit v PS prechod, alebo ak mas prepal inde, tak zloz 2 fotky dokopy, na tej druhe znis expoziciu a prisposob, je to len v kratkosti povedane ale mozno si ma pochopila, samozrejme ak fotis raw.
alebo pouzi prechodovy filter na obj.

adus123
6. máj 2011

no baby, tak klobuk dole pred vami, ked ste aj vy zaciatocnicky.....ja mam z vasich fotiek super pocit.....krasne fotky pridavate aj sem aj do DU....ja o takych mozem len snivat...ale je pravda, ze tomu asi venujem malo casu....len popri praci a rodinke si ho akosi nemozem najst...a ja by som tak chcela ☹

ivka000
6. máj 2011

@michalag kvapky sú podľa mňa super ale rozmiestnenie sa mi zdá tá spodná trolinku nižšie ako tá vedľa, milimetrík hore a je to 🙂

adenka
6. máj 2011

ahojte,
uff. uz aj tu zacina byt nejak dusno ci co.... baby neblaznite.. sme ti jedna pre druhu, pomahame si tak uz zidne rypania a hadky 😠 😉

ja idem na vikend do bojnic. tesim sa ako mala, chcem pofotit zamocek ak sa podari tak si privstanem na nejaky ten vychod slniecka, alebo aspon ostanem na zapad 😀 . len je tam akurat festival duchov a strasidiel tak tam bude ludi a ludiiiii.... asi pojdem fotit v noci 😀

qetinka
6. máj 2011

@adenka v Bojniciach som aj ja cez víkend 🙂 😉

michalag
6. máj 2011

@ivka000 to je tak naschval, aj ta horna je o nieco vysie 😉

adenka
6. máj 2011

@qetinka vazne?? tak mozno na seba narazime... 😀

qetinka
6. máj 2011

ako možnost je jedna k....veeeela..vzdy tu býva naval...ale velky...co budeš mať na krku zavesene??nepamatam si s čím fotíš🙂

adenka
6. máj 2011

@qetinka na krku?? nikon d5000 a jedno straaasne zive dieta ktore budem bud nahanat, alebo bude revat v kociku 😀
my sme taka neprehliadnutelna dvoja 😀
ak bude zamok v noci osvetleny, nedame nocne rande na fotenie? aby som sa sama nebala....

qetinka
6. máj 2011

😀 😀 😀 😀 😀máš konkurencu 😀 😀 😀 😀
na mna nemaš..nic v zlom..ale ja mam na krku dve žive deti a jednu slecnu..ak nebude nahodou zdutááá 😲 😅 😀 😀
jaj smejem sa...
neberem vsetkých..ja tu bývam..kusok od bojníc tak 2 km...a Dominička ma v nedelu vystupene z tanečneho..🙂tak prvý x skusim kameru vo foťaku...🙂
nočné fotenie? o kolkej si to predstavuješ..?do polnoci sa dá..snad...ešte ti sem napíšem ...podla toho ci polovička nema nieco na víkend v plane.. do ip ti pošlem tel.numero:-)

hajanka
6. máj 2011

Ked sa tu uz o tom sposobe komunikacie hovori... a tak... neviem na koho to presne smerovat, ale...

Kazdy ma pravo vyjadrit si svoj nazor a spokonost resp. nespokonost s niecim. Nemozete vzdy cakat same pozitivne reakcie alebo chvali.
Zalovanie a podobne veci prenechajte svojim detickam, tym to aspon pristane 😀 🙂 🙂

konkretna osoba/y ktorych sa to tyka urcite budu vediet o com hovorim.

qetinka
6. máj 2011

@adenka zámok svieti..kazdy vecer ho vidím ked idem na wc-ko🙂)))))))))))))))))))))))) 😎 😀 😀 😀

adenka
6. máj 2011

@qetinka musim letiet.. volame si.. papa 🙂

michalag
6. máj 2011

viem ze vacsina z vas je za zrkadlovku ale co hovorite na taketo fotaky?
http://www.hej.sk/digitalne-foto/obchod/1340314...

olienka12
6. máj 2011

@michalag ked uvazujes nad novym fotakom tak sa toto neopovaz kupit nikam ta to neposunie potrebujes uz zrkadlo 🙂)
no niecim podobnym som fotila 2 roky a ku koncu som uz bola zufala ze ma to nepusti dalej 😉

nostek
6. máj 2011

@lili_a_mimi si poklad. mam jednu knihu o PS, ale tam sku skor specialne efekty a retuse. budem ti povdacna, ked mi to nejak posles. idem ti napisat IP.

michalag
6. máj 2011

@olienka12 ked zrkadlovka je dost draha zalezitost, viem ze je o moc lepsia 🙂 ... ja budem pravdepodobne fotit siroku skalu, tak ako drobcov, krajinu, hlavne macro tak sa bojim toho ze nebudem mat na tie objektivy 🤐 ☹ co by ma potom mrzelo ....

hajanka
6. máj 2011

@michalag ja by som radila tiez radsej investovat do zrkadlovky, nemusis mat 5 objektivov 😉 mohla by si si vybrat nejaky jeden univerzalnejsi lens a fotit iba nim.
len pre porovnanie, ja mam iba 50-tku, nafotim nou vsetko 🙂 (jasne ze krajinka nebude taka ako zo sirokeho objektivu a macro ako z makraca, ale da sa to...)

silvia.t
6. máj 2011

@michalag ved nemusis kupovat nove,pozri na bazaroch niekde v tvojom okoli aby si si to mohla aj skusit a viedet...a suhlasim ako pise
@olienka12 potrebujes zrkadlo...objektivy sa daju kupit aj ine znacky ako nikon canon..sice kvalita asi nebude taka ako origo ale lepsie ako ta automaticka zrkadlovka 😉

michalag
6. máj 2011

tie univerzalnejsie su napriklad taketo http://www.pixmania.sk/sk/sk/6923731/art/nikon/... ?

nostek
6. máj 2011

@lili_a_mimi, dakujem. mam to.

kocky, tu je link na moj blog. kludne mi mozete do kometarov napisat konstruktivnu kritiku. potesim sa. ja mam zrkadlovku uz rok, ale v zime som skoro vobec nefotila a teraz tiez nieje tolko casu, kolko by som chcela. ale nevadi. pomaly sa to snad rozbehne.
http://artgalerylucia.blogspot.com/

michalag
6. máj 2011

@nostek nechodila si ty aj na BC?

nostek
6. máj 2011

@michalag a to je co? skratka, ale neviem pre co? 😀

michalag
6. máj 2011

@nostek Baby-cafe 😀

lili_a_mimi
6. máj 2011

@michalag skus kuknut napr. tu: http://www.ephoto.sk/bazar/predam/
a toto nevyzera zle 😉 http://www.ephoto.sk/bazar/predam/fotoaparaty/b...
ale niekoho som tu videla ponukat zrkadlovku za nejakych 250€... 😉

majulcek
6. máj 2011

@lili_a_mimi dakujem uz som stiahlaa...len kurna kedy sa do toho citania pustim 😀 😝