Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
29. jan 2012

@annika. Ludi fotim vacsinou tak, ze o tom nevedia. Tvaria sa potom prirodzenejsie a prave tak sa mi zda, ze vies chytit omnoho zaujimavejsie momentky.

annika11
29. jan 2012

@briketa a stalo sa ti už, že ťa potom oslovili a chceli, aby si zmazala foto? alebo iná reakcia?

lenka3007
29. jan 2012

@briketa ahoj, no to by som chcela vediet aj ja, ake su reakcie ludi... citala som knihu od Petersona o oslovovani ludi, ale tak tu ta recova bariera je neskutocna, vela ludi anglicky nevie a ja zas neviem tak dobre norsky (este som v stadiu studia 😉 )

bihan
29. jan 2012

@annika11 hej, len to je 1.4.. trochu iná cenová kategória :D

briketa
autor
29. jan 2012

@annika11
@lenka3007
Nie, fotim tak, aby ma ludia nevideli ;) tu v USA je to velmi hakliva vec, deti by som sa neopovazila fotit bez zvolenia rodicov. Inak cvakam len tak aby ma ludia nevideli (mam ohnisko az po 300mm), ked je oslava (ako indianka na portret) tam ludia vedia ze fotim, to je OK.
V meste tazim z toho, ze byvame v rusne turistickej destinacii a ludia tu fotia stale a vsade. Takze sa prakticky tvarim ako dovolenkar.

lenka3007
29. jan 2012

@briketa tiež by som sa deti neopovažila fotiť. Aj rozmyslam, ze by som chcela ist do skoly, ze by som tam trochu casu stravila a pofotila maleho, ale urcite sa mi tam do obrazu dostanu aj ine deti, tak sa bojim, aby nebol problem...
Inak dobry napad tvariť sa ako turista 😀 budem cvakať a brblať pri tom slovensky, tak hadam ten dojem turistu aj urobim 😀

briketa
autor
29. jan 2012

@annika11
@lenka3007
ale ja potom rada fotim aj take neturisticke atrakcie 😀
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/27300...

Inak baby, na flickeri mam najviac fotiek, ale vacsinu novych uz len pristupnych pre priatelov. takze ak sa mi nahlasite, viem si vas prijat ako priatelov

missy97231
29. jan 2012

@briketa ahoj. Ja som iba amater, zaciatocnik,,, a chcem si kupit z bazaru nejake pevne sklo. Nieco lacnejsie, aby som sa ucila s tym. Ak niekto pise v inzerate "semtam nejaky prach" je to velka "vada"?

briketa
autor
29. jan 2012

@missy97231 hlavne ako zaciatocnik si take sklo nekupuj.
Hladaj "ciste", "bez prachu", "bez plesni" to sa jedna o mikroskopicke plesne vo vnutri objektivu vplyvom vlhkosti, nie ze objektiv bude zarasteny machom 🙂

lenka3007
29. jan 2012

@briketa perfektna fotka, ale to by som sa uz asi bala aj z daleka cvaknut 😉
Som ti skusala poslat spravu na flickeri, ale musim sa asi zaregistorvať 😉

missy97231
29. jan 2012

@briketa dakujem ... Dobre vediet 🙂

macamac
29. jan 2012

@briketa ahoj,díky 😉
ja mám program IrfanView,ale tam si viem upraviť na 640x480, ale stále mi zostáva tých 900kB-a to neviem,ako mám cez to Resize spraviť
mám ho v a ngličtine-no moc nepreložím 😀 😉
a ten,čo si mi poradila,som dala vyhľadávať do googla-a vyhodilo mi stránky v ANJ,šupla som na slov. a tam som nenašla nikde stiahnuť. a v anj akási stránka,že sa dá kúpiť
akosi sa v tom nevyznám,ja moc neupravujem foto 😉

missy97231
29. jan 2012

@macamac skus si fotku otvorit v Painte, to ms asi kazdy windows,,, a daj si ulozit ako, a uloz si to... Mne vacsinou vsetky fotky takto zmensi aj o polovicu.

macamac
29. jan 2012

@missy97231 díky-idem kuk,či to máme 🙂

macamac
29. jan 2012

@missy97231 no-som to nenašla 😒
achjo....

lenka3007
29. jan 2012

@macamac klikni na okno windowsu, tam najdi "prislusenstvo" a tam mas "Painte", alovensky presne neviem ako to ma windows, ja mam anglicky, ale to je najstroj na kreslenie, taka paletka so stetcom je ikona....

missy97231
29. jan 2012

@macamac alebo je to tiez "skicar" manzel ma windows7 a tam to je pod skicar... Alebo na ikonu fotky pravym tlacitkom, daj "otvorit v programe" a najdes si ten Skicar alebo Paint, a potom ulozit ako 🙂 vyskusaj.

macamac
29. jan 2012

@lenka3007
@missy97231 díky baby 😵
idem na to 🙂

strihalka
29. jan 2012

Ahojte, uvazujem o zakoupeni zrkadlovky canon....vite mi odporucit typ? pokukujem po eos 600, alebo 1100, dalsi rozdily v cislech jsou pro me spanelska vesnice...pokud mate, hodte recenzi🙂vdaka

annika11
29. jan 2012

@bihan áno, to je pravda...len som chcela tým povedať, že existuje aj na môj foťák 😉 ale asi dám na vaše rady a radšej nejaký. čo má zoom....čím dlhšie nad tým premýšlam, tým mi to dáva väčší zmysel...pretože už jedno pevné sklo mám a to mi zatiaľ stačí....
Takže nová otázka....aký zoomový objektív by bol naj....na portréty a detaily? plus príležitostne nejaká krajinka?....čo by ste mi odporučili ku pevnej 50tke???

annika11
29. jan 2012

@briketa idem si tam aj ja vytvoriť účet a potom sa ti nahlásim 😉 krokodíl je úžasný, idem popozerať aj ostatné

annika11
29. jan 2012

@briketa ešte otázka, tá sigma, čo si písala mi bude pasovať na môj d3000?

strihalka
29. jan 2012

Canon EOS 600D + objektiv EF-S 18-135mm jaky mate nazor na tyto parametry?

lucqa
29. jan 2012

@briketa dakujem, no az taku chvalu si nezasluzim, v original velkosti su priserne, myslim, ze sa vyrovnaju takemu horsiemu kompaktu 😅 ale rodicia toho dievcatka su s nimi spokojni a mozem ist aj na dalsie sutaze, takze kvoli tomu som prisla ani neviem ako k novemu objektivu 🙂
a idem sa aj ja zaregistrovat na Flickr, tak sa potom prihlasim 🙂

@annika11 ja mam 24-105 zakladny zoomovy a som spokojna, ja k tomu zasa riesim pevnu 50-ku 🙂
skus pozriet aj Tokinu a Tamron

@strihalka tu je nan recenzia: http://www.fotografovani.cz/art/hp_foto/canon-e...
tu si mozes pozriet fotky z neho, najdes ich tam kopec: http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_rebel_t3i
a objektiv je myslim v pohode 😉

lucqa
29. jan 2012

na Flickr sa neda zaregistrovat bez sms notifikacie?

briketa
autor
29. jan 2012

@annika11 ano, na Sigmach to vidis, ked su HSM (ultratichy motorcek)
Musi sa dat, ja som ziadnu SMS nemala. Svoj mobil neposkytujem verejne

briketa
autor
29. jan 2012

Dievcata, ideme do Long Beach, manzel ma show. Precitam vas cestou na mobile a potom az vecer. S tromi detmi inak nestihnem.

annika11
29. jan 2012

@briketa dakujem 😉

annika11
29. jan 2012

tak už som sa nasťahovala na flickr...ako si vás tam pridám????

lenka3007
29. jan 2012

@annika11 aj ja som sa cez to uz preluskala a teraz neviem, kadial z kukurice 😀 😀 😀