Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

glee
28. feb 2012

@zzuzana82
@annika11 kde uverejnujete fotky z tohto projektu?

annika11
28. feb 2012

@glee ja ich mám na fb, chcem ich niekedy preniesť aj na flickr, ale je to kvantum fotiek a sa mi nechce 😀 lebo na fb to mám len pre priateľov

zzuzana82
28. feb 2012

@glee ja mama na flickri a este som si k tomu pribrala,ze kazdy mesiac spravim aj videjko s nasimi pokrokmi a zapiskami, nieco na styl tej knizocky ,kde sa ukladaju vlasky a pod. Len skoda ze ma to napadlo az teraz 😖 😀

mirica4
28. feb 2012

@zzuzana82 posielai sme to na mailovku len neviem kto ju spravoval a potom sa to šuplo na picassa..
takže ak nebude nikomu vadiť že sa vytvorí nový blog na du tak môžeš urobiť..ja som za ...
a úlohu som nevymyslela lebo som akosi vygumovaná 😝 možno cez noc ma niečo napadne 😅
@glee ja tiež len 52 si robím ale ani to nestíham každý týždeň robím potom pár týžd. naraz

katuska26
28. feb 2012

@glee ahoj ja mám nikon D3100 a som spokojná, na bežné fotenie super, ale ak chceš profi fotiť určite by som šla do vyššej triedy 😉 a ja projekt nerobím žiadny 😝 nestíham 😕

katuska26
28. feb 2012

@glee a popravde ani som nevedela že sa robí nejaký projekt 😅 možno v budúcnosti sa zúčastním 😉

lucqa
28. feb 2012

@glee pokial chces len na rodinne fotenie, tak by som vybrala Nikon 5100 alebo Canon 600 a k tomu pevnu 50-ku a aj keby ta to chytilo, tak si myslim, ze pre zaciatok to uplne staci.
a projekty nestiham

@mirica4 tie DU by sme mohli aj na Flickri spravit nejaky sukromny priecinok, teda snad sa to da 😅
a ake temy ste mali predtym?

@zzuzana82 a ja si prosim tieeeeez ten set 😵

zzuzana82
28. feb 2012

@lucqa ja som tiez najprv myslela, ze na flickr, vytvorit skupinu a tak, ale sa mi zda, ze nie vsetci su tam zaregistrovani 🙂 posli mi mail adresu do ip 😉

glee
28. feb 2012

@lucqa
@annika11
@zzuzana82 baby, este mi prosim vas objasnite, co za objektiv je "pevna 50tka", aky je rozdiel oproti setovemu objektivu a co nou viem dosiahnut. Dakujeeeem

briketa
autor
28. feb 2012

@glee chod tak do 50-60 tisic. nech ti dlho vydrzi.
Ono aj stotisic je este OK, ale vies, cim menej, tym lepsie.

A este raz budem obhajovat preco nekupovat domov objektiv s pevnou ohniskovou vzdialenostou Nikkor 50mm/1.8 ale radsej Nikkor 35mm. 50mm ohnisko je na priemernu slovensku izbu dlhe, na celu postavu.

Na Tvojom mieste by som kupila telo fotaku a nejaky svetlejsi zoom, nemusis potom kupovat objektivy dva (seatovy objektiv ktory je v ponuke s fotakom a ku tomu pevne ohnisko (objektiv bez zoomu)
Kup si napriklad Sigmu 17-50mm/ f 2.8
Je svetly, vhodny na interierove fotenie, ktorym sa chces najviac zaoberat.

briketa
autor
28. feb 2012

@glee hovorim o pocet nafotenych zaberov, nie sume 🙂

katuska26
28. feb 2012

@glee súhlasím s @briketa ja som si od nej dala poradiť a kúpila pevné sklo na nikon 35mm f1,8 a paráda zmestím sa s ním aj v byte tak ja vrelo odporúčam bola to moja naj kúpa 😵

saskarisko
28. feb 2012

ahojte,
ak mate zaujem. tak ja predavam objektiv nikkor 50, f 1,8 D. cena - 90 eur. kupovany bol - 12/2010

eda28
28. feb 2012

Idem si k Vam aj ja po radu. Chcem si kupit nejaku zrkadlovku, najlepsie nikon, na fotenie mojej dcerky v exteriery a interiery, prosim pomozte sa mi v tom zorientovat. Zatial sme vybrali nikon D3100, obj. 18-105, len este stale ho tu nemaju, mame cakat alebo poradite nieco ine. DAKUJEM

annika11
28. feb 2012

@glee ja mám pevné sklo 50mm, poviem ti to tak laicky, je to pevné sklo, t.z., že nevieš zoomovať, teda približovať, jedine, že si to priblížiš svojimi nohami 😉 to, že má vyššiu svetelnosť znamená, že v pohode budeš fotiť bez blesku, aj za horších svetelných podmienok. Ja čo vidím rozdiel oproti seťáku je v tom, že krajšie vystihne očká a odpichne ti postavu alebo predmet oproti pozadiu, t.z. že napríklad pri portréte bude tvárička ostrá a pozadie bude rozmazané. Určite by ti technicky zdatnejšie baby vysvetlili aj ostatné vymoženosti tohto objektívu, ale ja som amatér a píšem len z vlastnej skúsenosti.Ja mám doma dosť veľké izby, takže v pohode fotím aj celú postavu, no ak bývaš v bytovke, kde sú tie rozmery menšie alebo máte v dome menšie izby, tak by som ti tiež poradila radšej 35mm. Alebo by som sa tiž priklonila k tej sigme, čo spomína
@briketa . S tou si budeš môcť pekne približovať a fotiť celú postavu, aj detaily.

annika11
28. feb 2012

@eda28 ja mám D3000 a som moc spokojná, pre amatéra super. Ale keby som mala kupovať ešte raz, asi by som sa rozhodla pre 5100vku 😉

glee
28. feb 2012

@briketa
@katuska26
@annika11 dakujem vam baby 🙂 rady nad zlato 😅 aspon pre mna ako laika 🙂 ak mi nieco este napadne, pridem si po radu, teraz ideme pomaly do hajan 😵

briketa
autor
28. feb 2012

@eda28 precitaj si posledne dve stranky, presne sme to riesili (357, 358)

lucqa
28. feb 2012

@glee ono pre zaciatok nie je ani ten setovy az taky hrozny, len maju mensiu svetelnost, takze su skor na exterier 😉 a casom mozes nasetrit bud na pevne sklo, alebo zoom s lepsou svetelnostou. Pripadne do interieru dokupit blesk.

@eda28 zalezi aj od toho kolko chces investovat. Ja sa v Nikonoch nevyznam, mam Canon, ale co som pozerala nedavno, tak ta 5100 vyzera velmi dobre

@zzuzana82 ale kam potom? asi vsade kam chces davat fotky sa treba registrovat 😕

eda28
28. feb 2012

@annika11
@lucqa dakujem za rady, tak asi uvazujem o tom pevnom skle, len zas neviem ako to s tym pojde vonku. Som strasne nerozhodna, predsalen nieje to lacna zalezitost, tak chcem vybrat dobre.

lucqa
28. feb 2012

@eda28 s pevnym sklom sa viac nabehas, lebo kazdy zoom si budes musiet odkracat 😉 ale ked si aj vezmes setak, tak pevnu 50-ku mozes kupit neskor, ta stoji okolo 100-vky, pripadne 35-ku, to pozri prispevky vyssie.

mirica4
29. feb 2012

@eda28 .... súhlasím s @briketa aj @lucqa poznám to z vlastných skúseností 😅, ale aj tak som rada, že mám aspoň tú 50 1,8 a seťák 18-135..nie všetko je len o obj., môžeš mať super obj. a ak odfotíš blbo tak to bude aj tak vyzerať.. treba len veľa fotiť a prídeš na to čo a ako..myslím, že každá tak začínala, ja dodnes mám sa čo ešte učiť.. učiť sa, učiť sa, tak skazal lenin 😀

@lucqa predtým sme mali témy aspoň čo som ja tu prišla tak boli farby-farbičky (biela, červená...), potom protisvetlo, geometrické tvary, voda alebo také niečo už nepamätám presne a b&w, možno som niečo zabudla a tie predošlé už neviem..tému si treba vymyslieť 😉

mirica4
29. feb 2012

napr, toto je fotené seťákom netvrdím že je to super ale postačujúce na začiatok, fotené vo vnútri využité denné svetlo..myslím, že dá sa nie?
http://sk-sk.facebook.com/photo.php?fbid=191262...

mirica4
29. feb 2012

@zzuzana82 ako s tými akciami? neviem si ich otvoriť vo photoshope alebo ako si ich tam nájdem mám ich nahraté v akciách ale neviem sa k nim dostať...dík za venovanie času 😀

carrie84
29. feb 2012

@mirica4 - otvor si PS, otvor si okno (priecinok), kde mas akciu - otvor ju, chod do PS - na boku by si mala mat actions a tam to bude - taka sipka a nazov - ked tu sipku rozkliknes, tak tam to bude 😉 Ak by to tam nebolo, tak klasicky overeny postup - vypnut, zapnut PS a tradaaaaa 🙂 Aky PS pouzivas? Tam by mohol byt pripadne pes zakopany 😉 Nie vsetky actions su kompatibilne s urcitymi verziami PS
Dufam, ze si tento moj uzasny vyklad pochopila 😝 😀

cellesta
29. feb 2012

skoda baby, ze ste vsetky tak daleko ☹ tak rada by som nafotila par peknych fotiek s rodinkou

carrie84
29. feb 2012

@cellesta - napis odkial si. Mozno sa najde niekto, kto bude blizko 😉

cellesta
29. feb 2012

@carrie84 nr kraj. keby sa nasla, nech mi napise ip a dohodneme sa. dakujem 🙂

zzuzana82
29. feb 2012

@lucqa Luci ja som myslela ze vytvorit blog, tam sa registrovat nemusis 🙂 ja som tak myslela , vytvorit blog, fotky by sa poslali mailom tomu kto to bude spravovat, ten to tam nahadze a mozme si to veselo komentovat 🙂 neviem ako to bolo predtym, ale ja co som v skupine jednej tak tam to mame tak, ze je dana uloha , je na to zhruba mesiac predsa len, nie kazdy ma cas stale, mame aj inu pracu no nie? 😉 + vymysliet a cvaknut fotku a potom sa vyhodnoti podla hlasov najlepsia, kazdy da hlas niekomu, kto sa mu najviac paci, popripade aj kritika a ten kto vyhra zadava novu temu, tak nejak by to mohlo fungovat, ale ak ste to robili inak, nie je problem,
prisposobim sa 😀
@mirica4 tak ako Ti poradila carrie 😉 ja si kliknem na akciu , kde ju mam ulozenu a automasticky sa mi otvori ta bocna lista v CS. tie akcie su len pre CS2-6, tak pozor na to 😉

carrie84
29. feb 2012

@zzuzana82 - a vytvorit skupinu na flickri? Ci? Aj tam tak vacsina bab je, reistracia trva chvilu a je to bezplatne. Najma nemusi byt len 1 clovek, kt. to bude nahadzovat - ono tieto cinnosti su po case dost otravne 😝 A ak dotycna nebude mat cas, tak aspon nebude zloba 😉 😀