Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
2. nov 2010

@pandula pekna farebna 🙂
@dadush no, pokial fotis do rawu a ten prepal nie je obrovsky, tak sa s tym da cosi urobit... aspon moja skusenost je taka... napriklad na tejto fotke som mala prepal na satickach, kvalita tu sice nie je ktovieco...

briketa
autor
2. nov 2010

@cruela toto nie je tak strasny,
skor som myslela na take, ze ma dieta vonku a cela obloha je vcudu prepalena. tam naozaj len nafotit dva zabery a v postprocese vykombinovat dobru oblohu s dobrym spodkom.

dadush
3. nov 2010

@cruela a upravovala si celu fotku alebo len tu cast kde bol ten prepal?

cruela
3. nov 2010

@dadush tuto konkretnu som upravovala celu, lebo prepal bol na vacsine fotky... ale ked robim len ciastkovu upravu, tak si oznacim to konkretno miesto a nastavujem expoziciu len na tom vybere

cruela
4. nov 2010

babule, co poviete na takyto typ fotiek? fotila som kolegynu a trochu som sa s tym hrala.... len ja uz asi stracam usudok nad vlastnymi fotkami 😅

csikike
4. nov 2010

@cruela mne sa paci, a moj amatersky pohlad je, ze mi trocha straca, ze je menej ostra

zajo79
4. nov 2010

@cruela nema zaostrene len na jedno oko a fotene na nizkej clone? mne sa take fotky pacia

zuzu80
4. nov 2010

@cruela mne sa tiez fotka paci, krasne na nej vynikli oci, ktore su fakt pekne

cruela
4. nov 2010

@zajo79 hej, je ostrene na to blizsie oko a fotene s mensim clonovym cislo, ale v skutocnosti je to vzdialenejsie oko trosku ostrejsie ako to vidno tu....

@csikike hej, tu sa to ozaj trochu straca...

@zuzu80 to bol zamer - vytiahnut oci... len sa mi zda, ze som trochu utopila zvysok tvare 😒

briketa
autor
5. nov 2010

@cruela mne sa rozne experimentalne fotky pacia. neskusala si vytiahnut sum? urobit to ako "oldies"?
Ako to vyzera s vyssim kontrastom?

cruela
5. nov 2010

@briketa dik za tip 😉 oskusame, uvidime, nahodime...

zuzu80
5. nov 2010

@cruela potom nezabudni nahodit, aby sme aj my videli, co za paradu sa ti podarila 😉
ja idem dnes fotit jedno randenie, no tremu mam jak pred statnicami 😀 😀

idris
5. nov 2010

Ahojte babule tak ja hutam nad tym fotacikom a chcem sa spytat
VGA 30 snímok/sec- to znaci ze ked podrzim spust tak spravi 30 snimok/sekunda??? 😅 😅 😅 odkedy som doma pri malej som ako mumak nic neviem a nestiham si to ani najst 😔 😔

zuzu80
5. nov 2010

@idris tiez nie som odbornicka, ale vga je podla mna rozlisenie videa a pouziva sa najma pri kamerach takze aj tych 30 snimkov/sek bude asi suvisiest s nahravanim videa 😅

idris
5. nov 2010

@zuzu80 a pod akou skratkou sa pise pocet snimok pri spusti ???? po chvilke pozorneho citania mi doslo ze je to video 🤐 🤐 som ja ale drzka

zuzu80
5. nov 2010

@idris mas na mysli rezim sekvencneho snimania? ak ano netusim aku to ma skratku 😕

idris
5. nov 2010

@zuzu80 aaa staci mi to aj takto nevedela som pod akym nazvom- skratkou to hladat 😅 😅 a nechem posobit ako blbcek ked pojdem niekam vyberat fotacik nech uz viem o com je rec

cruela
5. nov 2010

tuto som skusila trochu viac vykontrastovat a hodila som ju mierne do retro... momentalne sa ucim pracovat viac v lightroome, tak skusam co to tam da....

csikike
6. nov 2010

@cruela tato foto vyzera super aj tu 😉 a to je uz co povedat

cruela
6. nov 2010

@csikike dakujem 😉 ked vyzera dobre na konovi, tak musi byt ozaj dobra 😀

kasami
7. nov 2010

Ahoj 🙂
tak ja som este riadne nefotila .... ale aspon vas pozdravim, ze sme spat ... no ale odisla mi nabijacka k druhemu notebooku a nemam k dispozicii PS 😠 tak som zufala 😖
dnes bola u nas kamoska a nafotila nas ako rodinku a urobila Stellke mimi fotecky tak sa straaasne tesim 🙂 ale skusim cez tyzden nieco aj ja, ked bude mm v praci a syn v skole 😀 ... ale upravit to nemam v com 😅

cruela
7. nov 2010

@kasami jeeeej, gratulujem k Stellke a uz sa tesim na fotky 😉
pridavam jednu, som bola vcera fotit take 3tyzdnove babenko

babatko88
8. nov 2010

@cruela pekné fotky 🙂 v akom programe upravuješ? teda ak to nie je tajné?

pridávam jednu foto zo sobotnajšieho výletu, čo poviete?

zuzu80
8. nov 2010

@cruela krasna fotka ako vzdy, symbolika jak vysita 😉
@babatko88 pekne farby a krasny model 😉

zuzu80
8. nov 2010

tak pridavam aj ja 🙂

zuzu80
8. nov 2010

ja len take bezhlave, kedze to nie som ja ani moji najblizsi 😉

cruela
8. nov 2010

@babatko88 jasne, ze to nie je tajne 😉 robim v Lightroome, velmi dobry program... a ked potrebujem nejaky vaccsi retus alebo montaz, tak robim vo photoshope
velmi pekne farby mas na tej svojej fotke.. ja by som mozno trochu zosekala tie skaly, aby viac vynikol malicky, ale aj tak je to fajn

@zuzu80 ako vzdy dakujem za mile slova 😉
tie tvoje fotky bez hlav su super, mam rada take detaily

babatko88
8. nov 2010

@cruela díky, pozriem ten Lightroom, ja robím v Zoneri, ale už potrebujem zmenu... mne sa na tej foto práveže páči to prostredie, samozrejme som spravila aj druhú foto (orezanú), kde vynikne malý 🙂

zajo79
8. nov 2010

@cruela mas photoshop lightroom kupeny? ci odniekial? sa mi pacil asi najviac... ale zas kupit ho sa mi moc nechce 😅

zajo79
8. nov 2010

@babatko88 k fotke...ani priroda ani dieta..prepac 😅