Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

anjelik27
4. sep 2013

@ifkael ďakujem 🙂

bamartinka
5. sep 2013

@anjelik27 fullframe je uz vacsinou profi fotak. Najlepsie si je naozaj vsetko vyskusat sama 🙂

anjelik27
5. sep 2013

@bamartinka a mimochodom....pozerala som Vaše albumy....jedným slovo ÚŽASNÉ!!!! Tá ostrosť a čistota....Dúfam, že niekedy sa dopracujem až takto ďaleko 😉 Okrem toho, že sú v tom hlavne skúsenosti a dovednosti, predpokladám, že dôležitú rolu hrá asi aj objektív, či? Je možné, aby som niečo také odfotila objektívom zo seťáku, alebo jednoznačne iba pevným sklom? 🙂

mirca
6. sep 2013

Ahojte, mate skusenosti s kupovanim fotakov cez ebay, pripadne inde z druhej ruky? na co si treba dat pozor...dakujem za rady

dadush
10. sep 2013

ahojte, pouzivate polarizacny filter, prip. aky???

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka44
30. sep 2013

@chymenitta33 dobrý deň, moc sa do toho nevyznám ale chystáme sa kúpiť nový foťák, ak som správne pochopila tieto fotky sú fotené canonom 1100, sú krásne. a tie farby alebo také matné pozadia to sa nastavuje vo foťáku alebo to v programe na úpravu fotografií. dakujem za radu. s pozdravom

ifkael
30. sep 2013

@evka44 ktore fotky myslis? myslis take rozostrene pozadie? to je fotene na malej clone - nastavuje sa vo fotaku

evka44
1. okt 2013

@ifkael áno myslím také rozmazané pozadia a dajme tomu vpredu stojí postava a tá je ostrá. to sa robí vo foťáku alebo v programe na úpravu fotiek?

ifkael
1. okt 2013

@evka44 fotene na nizkej clone. To je nastavenim fotaku...

evka44
1. okt 2013

no teraz budem vypadať úplne ako debil ale čo už, a môžete mi presne povedať ako sa to odborne volá, alebo tá nízka clona, teda keď budem obzerať foťáky tak aby som vedela či to ten foťák má. ďakujem vám veľmi pekne

evka44
1. okt 2013

@ifkael no teraz budem vypadať úplne ako debil ale čo už, a môžete mi presne povedať ako sa to odborne volá, alebo tá nízka clona, teda keď budem obzerať foťáky tak aby som vedela čo mám sledovať. chcela by som si niečo kúpiť nie nejaký profi, možno tak niečo za dákych 350 eur, má to aj taký foťák, alebo len drahšie. ďakujem vám veľmi pekne

ifkael
1. okt 2013

@evka44 citala si tu par stran dozadu? nemyslim to vyryvacne ani v zlom.. len som nato zvedava

evka44
1. okt 2013

@ifkael nie veľmi, len niečo, musím si nájsť čas, ale pár vecí mi tu nič nehovorilo 🙂

kiki30
1. okt 2013

@evka44 dobra fotka nezalezi len od fotaku ale aj dobreho objektivu, takze treba si prestudovat aj nejake objektivy k zrkadlovke, precitat na ne nejake recenzie a skor ako si nieco kupis tak si precitat aj nejake clanky o zrkadlovkach, foteni, nastaveni, pripadne knihu, aby si v tom mala jasnejsie. Kamoska si zo dna na den kupila zrkadlovku, lebo chcela fotit tak ako chces ty, osoba ostra, pozadie rozostrene, a dopadlo to tak, ze zrkadlovka je polrok zatvorena v skrini a foti svojim mobilom.

ifkael
1. okt 2013

@evka44 nevyzeras ako debil, neboj. aky si mala fotak doteraz?

chces to len na rodinne foto? ma to byt vobec zrkadlovka? nestaci nejaky lepsi kompakt? chces fotit len svoje deti?

evka44
1. okt 2013

@ifkael doteraz som mala len nejaký tuším kompaktný Olympus, číslo z hlavy neviem, ale to je o ničom. to či kompakt alebo zrkadlovka, veď to neviem, ale niekde som čítala že aj najacnejšia zrkadlovka je lepšia ako akýkoľvek kompakt. no to sa mi celkom nezdá. chcem fotiť hlavne syna a rodinu, len tak pre nás. pozerala som teraz napr. nikon D3100, čo na to poviete?

evka44
1. okt 2013

@kiki30 a prečo jej stojí v skrini, to sa treba nejako špeciálne učiť fotiť zo zrkadlovkou? to ste ma kus nastrašili. tak si mám podľa Vás kúpiť radšej lepší kontakt?

ifkael
1. okt 2013

@evka44 no mas fotit na automatiku na zrkadlovke, to si rovno mozes kupit lepsi kompakt.. a v nom si skusat poloautomaticke rezimy. budes mat pekne rodinne fotky. a sikovny fotak do tasky

mracik
1. okt 2013

@evka44 na D3100 sa dajú fotiť celkom pekné fotky, len ju treba kúpiť bez setového objektívu (len telo) a dokúpiť kvalitnejší objektív, napr. aspoň http://objektivy.heureka.sk/nikon-50mm-f-1_8d-af/
toto telo aj objektív sa dajú kúpiť za dobré ceny aj v bazáre, ak si trúfaš, lebo ich relatívne často predávajú ľudia, čo sa do toho dostali a prechádzajú na vyššiu triedu. 😉
ale foťák nefotí sám, musíš si fakt aspoň niečo prečítať, napr. táto kniha je písaná veľmi jednoducho aj pre človeka, čo o clone, expozícii, ISO... zatiaľ nič netuší.
http://www.martinus.sk/?uItem=68505

kiki30
1. okt 2013

@evka44 nie nie, nemusis sa bat zrkadlovky. A kamoska? lebo jej vadi vaha, a ze je velka, a nevie a nebavi ju s nou fotit, proste si myslela ze cvakne a bude mat super fotku a tiez ju kupila so zakladnym (setovym) objektivom, lebo v predajni jej to nijako nevysvetlili, ona sa zobrala do obchodu a kupila, bez toho aby sa poradila a nevedela do coho ide. Obcas ju vytiahne, ale myslela si ze to bude jednoduchsie. Myslim ale ze ty si iny pripad lebo sa o fotenie zaujimas, len sa netreba unahlit a fakt si toho viac precitat, ja mam celkom rada stranku ephoto.sk, je tam kopec clankov, recenzii. A tiez sa priklanam k @mracik ze kludne ta D3100 a potom lepsie objektivy, tu pevnu 50tku mam aj ja, s nou sa robia fakt super fotky.

evka44
1. okt 2013

@mracik ďakujem za radu 🙂

evka44
1. okt 2013

@kiki30 ďakujem za radu 🙂

bamartinka
4. okt 2013

@anjelik27 Dakujem 🙂. So setakom skusenosti nemam 🙂 ale predpokladam, ze s nim sa velmi kvalitne fotky daju robit len pri dobrych svetelnych podmienkach. Ono totiz s kvalitou rastie aj cena ☹ Technicke znalosti, skusenosti a cit robia vela. Ako sa dari?

anjelik27
20. okt 2013

@bamartinka Ďakujem....trošku vyčerpane.... ale objednaný je objektív Nikon 50 mm/1,8G AF-S.....Tak sa naň už vytešujem.....Dúfam, že poznám ten rozdiel a poviem si, že tie prašulky stáli za to.....🙂 A....snáď sa spolu rýchlo skamarátime a výsledkom budú konečne aspoň trošku lepšie fotky.... 😉

velvetcat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik27
28. okt 2013

@bamartinka Pevná 50-ka už doma, včera som poprvýkrát skúšala ☹ ☹ ☹ ALE kde robím chybu....??? skoro všetky fotky mierne rozostrené, myslím, že s tým setovým som mala ostrejšie ☹ ☹ ☹ Ako je to možné? Všetci si hneď na prvýkrát pochvalovali, alebo len ja som taká nešika? 😒 Skúšala som aj na manuály, aj na priorite času a dokonca aj na automatike....sledovala som pritom aj vstavaný expozimeter, podľa neho som hýbala buď clonou, časom alebo ISO-m....Je pravda, že väčšinou som skúšala na clone 1,8 ale tomu som zase prispôsobila čas závierky.....Tak ako je to možné? Poraďte prosím ☹

mracik
28. okt 2013

anjelik, na clone 1,8 máš veľmi malú hĺbku ostrosti, takže je umenie mať ostrú fotku, teda ostré obidve oči, lebo pri takejto clone nebudeš mať ostrú celú tvár.
Ak fotíš jednu nepohybujúcu sa osobu na priorite clony, tak si daj clonu aspoň 2,2, ak ich je viac 2,8. Sleduj si dobu expozície, musí byť maximálne 1/50, ak je dlhšia, daj si vyššie ISO.
Kde si fotila, v interiéri?

bamartinka
28. okt 2013

@anjelik27 ahoj, ako napisal mracik, mozno mas na mysli prave taketo rozostrenie. To je tou clonou. Ak fotis z ruky, daj si cas aspon 125.