Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adenka
23. sep 2010

@briketa vo photoshope...som si nanho nejak zvykla...musim ten corel trosku spoznat

s tymto som sa teraz trosku hrala...

adenka
23. sep 2010

@briketa ano nikonom... a existuje aj nejake free verzia?

briketa
autor
23. sep 2010

@adenka pockaj, myslim ze ja som dostala jeden soft s fotakom. idem sa pozriet do krabice

adenka
23. sep 2010

no mozno bol aj k mojmu, ale asi odpociva niekde tam, kde aj original manual 😒

briketa
autor
23. sep 2010

to si dostala len ak mas D300s alebo D700
ale nic to, krabica je v garazi. takze inak.
pisem ti do posty

adenka
23. sep 2010

@briketa dakujem 🙂

alesia
23. sep 2010

Kočky prosím vás, nedávno tu niekto odporúčal monitor vhodný pre postproces, nemáte ho náhodou zapísaný? neviem to nájsť a vážne sa nad niečim novým zamýšĺam, lebo kamoška si dala vyvolať fotky malého čo som jej fotila, upravované v PS, v počítači vyzerali super a na papiery teda nič moc. Iné farby, kontrasty .. no pre mňa sklamanie, lebo som sa s tým fakt hrala a dala si záležať ..a fotila som tiež v najvyššej jpeg kvalite (viem, RAW by bol isto lepší), aj pri výstupe z PS som dala najvyššiu kvalitu.

briketa
autor
24. sep 2010

Lenovo LX220
uz aj HP zacal teraz vyrabat S-IPS panely, ten model je HPZR24W.
NEC ma lacnejsi NEC EA231WMi a drahsi NEC LCD2490WUXi2
Celkom bez rozmyslania mozes brat EIZO monitor, tie su znama klasika. ALe aj najdrahsie a najprofesionalnejsie.
Na verne farby na obrazovke a na fotkach , musi byt monitor pravidelne skalibrovany kalibracnou sondou (dalsi vydavok :( )
Dobra a jedna z najlacnejsich sond je PANTONE huey PRO.

briketa
autor
24. sep 2010

Zeny, ja viem ze mam technicko-katalogovo-manualove postihnutie 😅 ale to ja som bola taka vzdy, tak si nemyslite, ze mi sibe.
To ja mam taku svoju kompenzaciu pre mozog ako protistranu k babatkovo-plienkovo-detskemu zivotu momentalne.

lili_a_mimi
24. sep 2010

@briketa 🙂

alesia
24. sep 2010

@briketa super, díky moc, idem to prelúskať 🙂

briketa
autor
24. sep 2010

@alesia viem ze su rozdiely v usa a slovenskom trhu, preto je najlepsie daj si kamarata Googla a napis tam S-IPS panely, co ti vyhodi. tu v USA su napr. LaCie monitory, tak isto top trieda ako Eizo a na SVK o nich nechyrovat.

briketa
autor
24. sep 2010

@adenka teraz som pozerala na fotku, co si sa s nou hrala. prve si daj v postprocese zvyraznit mriezku (GRID) a vyrovnaj si podla toho horizont ;).
ta uprava mi vyzera na Gaussian Blur, ku tomu si este potom das Oval Marquee Lasso a odstupnovanie rozmazania, aby si ten prechod mala plynuly.
Ked budes mat nainstalovany ten Nikon Capture NX2, viem ti postup napisat krok za krokom.

briketa
autor
24. sep 2010

potom si vies uplne robit sialene efekty ako Orton Effect, co zaber vyzera ako "vo sne" dost to vyuzivaju aj vo filmoch.
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/41270...

lili_a_mimi
24. sep 2010

@briketa ten Nikon Capture NX2 ma aj nejaku stiahnutelnu free verziu, nevies? Ja mam tiez nikon a ten programik by ma zaujimal... 😉

zuzu80
24. sep 2010

@briketa aj mna zaujima ten Nikon Capture, mam ho sice aj nainstalovany ale som z neho uplne v lese. Skusam, ale zatial to je len pokus - omyl. Existuje aj nejaky tutorial?

briketa
autor
24. sep 2010

adenka ti napise tie kody, nechce sa mi to zase hladat. je to normalne plateny program, zdarma je len trial.
stiahni si to normalne z www.nikon.com, chod do zalozky downloads a stiahni najprv Nikon Capture NX a potom Nikon Capture NX2 upgrade - pretoze tak mam tie programy kupovane. popros adenku nech ti to posle do posty.

briketa
autor
24. sep 2010

@zuzu80 ja som sa to ucila normalne z knihy, je omnoho sikovnejsi ako Photoshop (mam obidva, tak viem porovnat)
http://www.amazon.com/Nikon-Capture-NX-After-Sh...
http://www.amazon.com/Real-World-Nikon-Capture-...

briketa
autor
24. sep 2010

mozeme sa postupne "ucit" len ja mam pol jednej druhej rano a rano vstavam, tak teraz uz naozaj odchadzam. bru noc!
zajtra a potom postupne...

zuzu80
24. sep 2010

@briketa dakujem idem pohladat nejake knihy 😉 Tiez mam photoshop ale ovladam len najzakladnejsie veci a tie som si nastudovala z kniziek, z netu, co to poradil kolega ale tento capture 😕 Linky som pozrela len ja musim pozriet nieco v reci ktorej rozumiem 😒

zuzu80
24. sep 2010

@briketa tak dobru a hlavne nicim nerusenu noc 😉

bambi2
24. sep 2010

@briketa pozerala som tie monitory EIZO, da sa, okolo tych 400chf, hore dole... takze da sa... ja som myslela, ze to bude na nezaplatenie... takze v buducnosti bude jeden z tych... 🙂

bambi2
24. sep 2010

@bambi2 pisem jak madar dnes... 😠

monika0001
24. sep 2010

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/blogy/d...

som tam nešla a možno kúsok ľutujem .. kráásne

monika1
24. sep 2010

Ahojte 🙂

@briketa aj ja mam Nikon Capture NX2, prisiel mi s D90 ale len raz som v nom nieco skusala a slo mi to strasne pomaly, asi sa na to musim este pozriet, najma ked ho tak chvalis, tak si dam isto poradit 🙂

a mozte mi poradit ako ostrit naraz na dve deti? dakujem

bibi1711
24. sep 2010

baby, ma tu niekto canon speedlight 430 exII? on nema tu vysuvaciu bielu tabulku?

moni
24. sep 2010

@alesia
pri vyvolavani fotiek treba vo fotosluzbe povedat aby nerobili ziadne upravy. oni maju defaultne nastavenu korekciu, akurat to castokrat zmrsi processovane fotky. neviem ci to bol aj pripad tvojej kamosky, ale nam sa to parkrat stalo...

bambi2
24. sep 2010

@bibi1711 tusim nie, iba to priesvitne sklicko ci co to je...

briketa
autor
24. sep 2010

@bambi2 teba sa zda ze pises ako Madar? 😀 pozri sa na moje prispevky. Poslednych 11 rokov komunikujem v nemcine, francuzstine a teraz anglictine. Uplne sa mi uz miesa slovosled. Ale s detmi striktne po slovensky, to je jedno kde sme a co robime. Aj v synovej skolke kde ciastocne musim robit (to je taky druh skolky) hovorim nanho vzdy po slovensky.

@monika1 s tym programom to ide tebe pomaly, lebo este ho tak neovladas, alebo pocitacu to trva?

monika1
24. sep 2010

@briketa pc to trva neviem ci to mam dobre nainstalovane alebo neviem...