Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
15. júl 2010

nika, ja ti mozem poradit v Nikonoch len musim vediet s akym rozpoctom mozes disponovat? a ci planujes fotit len na automatiku alebo sa ides do fotenia zahryznut aj hlbsie, sama si nastavovat, robit viac projektov, chodit fotit.

briketa
autor
15. júl 2010

bambi nakolko si si teraz objednala 50-ku, 85-ku si este nekupus. musis vediet co chces s cim fotit.
50-ku mas na portrety, aj 85-ku mas na portrety. jeden by ti zapadal prachom.
a s 85-kou sa do miestnosti na celu postavu nezmestis.

bambi2
15. júl 2010

@briketa tu 85 som chcela na portrety v exterieri vyskusat... 😉 tych par stovak som ochotna este vyhodit 🙂

briketa
autor
15. júl 2010

babi, neobjednavala si si nahodou akurat teraz 50-ku?
na interier aj exterier? ked budes mat s 50-kou nafotenych desattisic zaberov, potom mi tie najlepsie ukazes ;) a mozes sa posunut na 85-ku.
ake mas okrem toho objektivy?

petot
15. júl 2010

@nika12: Pozri si napríklad túto stránku, prečítaj si postupne články v strednom stĺpci (VYBAVENÍ): http://fotoroman.cz/techniques2.htm
Sú síce staršieho dáta, ale myslím, že dobre a zrozumiteľne napísané. Získaš základný prehľad, o čom je zrkadlovka, aké značky sú na trhu atď.

Urob si tiež jasno, koľko máš na to dokopy peňáz, či chceš v dohľadnom čase kupovať lapší stroj keď sa zoznámiš s týmto, či chceš investovať do optiky atď.

bambi2
15. júl 2010

@briketa iba setak 18-135 a tuto 50... 18- 55 som podarovala aj so starym telom 350d...2 nestacia... 🙂

zajo79
15. júl 2010

ja mam setak 18-105, na ceste 70-300.. a este rozmyslam nad sirokouhlym, ale este predtym by som radsej kupila 24-70 nikon...co nan hovoris? musim ratat krat 1,5.... je to ok na bezne reportazne fotky?

na 70-200 f2,8 tak skoro nebude. 😅

bambi2
15. júl 2010

@briketa polarizak uz prisiel, len som ho este neskusala, nebolo casu ani na objektiv ale zajtra si ten cas urcite najdem 😉 doobjednala som este tie uv filtre... tie by mali zajtra byt tu.... a knizky drzia na hraniciach, nervy moje!!! tie budu az buduci tyzden ☹ ☹ ☹

briketa
autor
15. júl 2010

bambi, objektivy kupujes tak, ze najprv si rozmyslis co budes fotit a potom aby si mala pokryte vsetky ohniskove vzdialenosti.
18-135, dobre portretak 50mm je super. ale 85-ka este ku tomu je vyhadzovanie penazi v tejto chvili. Bud by som pozerala cosi pred 18 mm na krajinky, alebo za 135 mm na napr. ziverata, vtacky.
ALebo makrac. Ale nie 85-ku.
Objektivy sa nekupuju ako saty co je v mode, ale co potrebujes.

Zajo, 24-70mm/2.8 je "balada o ocich topicovych" , krasa, raj , uzas, extaza. Je to jeden z naj nikonackych objektivov, profesionalna trieda. U mna by to nebola uvaha, ale pevne rozhodnutie ;) ak je to financne OK, urcite ho ber!

zajo79
15. júl 2010

kupit dva za 600...to mam jeden poriadny 😵

briketa
autor
15. júl 2010

ten najporiadnejsi. o par rokov ku nemu 70-200-ku novsiu verziu a mozes si uz nadosmrti piskat a posmievat sa mi 😀

nika12
15. júl 2010

Petot dakujem za stranku, urcite si najdem cas a precitam si to. Briketa aj tebe dakujem za reakciu, najprv si nastudujem a potom sa este raz na vas obratim, mozno budem mat konrektnejsiu predstavu. 😝 Kupila som si dnes aj knihu fotografujeme deti, tak snad sa nieco nove dozviem 😉

zajo79
20. júl 2010

ahojte, nemate niekto tuto tasku? http://shop.ephoto.sk/lowepro-passport-sling-se...

jednu na plece uz mam, mensiu... tak rozmyslam ci nieco vacsie ako je tato, alebo vak...

olienka12
20. júl 2010

ahojte kocky,rada by som sa k Vam pridala na pokec tiez troska fotim 🙂 a tiez nikonom 🙂

sisa2
20. júl 2010

@zajo79 - ja mam tasku na plece, ale inu. zalezi od toho, co vsetko nosis, resp. chces nosit so sebou. mne je uz taska mala, takze rozmyslam prave o ruksaku 😀

sisa2
20. júl 2010

@olienka12 - vitaj medzi nami 🙂 aku mas vybavu?

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 Nikon D50 a D60 zakladaky 18-50, tak 50-200 a pevnu 50 no a externy blesk 🙂 vela toho nie je 🙂)

zajo79
20. júl 2010

nikon d90, setak 18-105, tento mesiac som kupila objektiv 70-300 - ma prist tento tyzden, lebo mali dovolenku..tak uz nan dva tyzdne cakam som vytesena ako male decko na vianoce.

blesk si kupim v septembri k narodkam... a bude na cas stacit, pokym nekupim 24-70 od nikonu... ak vsetko pojde ako ma a nic sa nepokasle okolo vianoc by mohol byt doma.
cize fotak, blesk, 70-300 a 24-70 - to bude moja zostava aspon do leta... to ratam z dalsim prirastkom - makro 60 2,8.

ja to mam vsetko premyslene co kedy kupit, neda sa bohuzial naraz vsetko 😔

zajo79
20. júl 2010

jaj, olienka aku ma vybavu? ja ze ja... 😀 tak aspon mate predstavu aku tasku hladam, co by sa mi do nej vsetko malo zmestit. no neviem ci nebude lepsi vak. 😕

sisa2
20. júl 2010

no baby pekne, pekne! 🙂 mna tiez stale mata nikon. ale to by mm nerozchodil 😀

@zajo79 - volila by som skor ruksak. mas toho dost a vlacit to na pleci, i ked krizom, da dost zabrat.

@olienka12 - podla coho vyberat externy blesk? vobec neviem, ako sa orientovat, zatial som to nestudovala. vacsinou fotim vonku, ale .... je vela situacii, ked by sa externy zisiel. diiik 😵

sisa2
20. júl 2010

@olienka12 - myslim, ze mas pokryte vsetko, co zatial potrebujes, nie? jedine este ten sirokac, ak sa chystas na krajinky. alebo mas zalusk na nieco ine?

zajo79
20. júl 2010

este toho nemam dost...hadam len bude. blesk uz mam slubeny k narodkam... na novy objektiv musim naskrabat...rozmyslam ze predam kocik...to mam hned 150 vo vacku. jeden kocik by nam mohol stacit. 😅

sisa aky mas fotak? sb900 je super blesk,sa nan chystaaaaam. tata slubil, tak uz to nazad zobrat nemoze. 😀

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 no ja som potrebovala externy blesk aby som sa stym naucila robit a nechcela som vela investovat,kedze som nevedela ako to vypali,tak som kupovala z bazaru starsi nikonacky a som spokojna zatial staci 😀

zajo79
20. júl 2010

no a este tak sirokac...od nikonu...14-24.... joooooooooooooooj, ale nehrozi, pokial som na materskej.

olienka12
20. júl 2010

@zajo79 tak do tychto cenovych hladin za blesk ja ani nepozeram 🙂)

sisa2
20. júl 2010

@zajo79 - no dost ako dost. myslela som, ze mas toho dost na nosenie 😀
ja mam canon, 450D ... nad bleskom rozmyslam aj ja na narodky (v oktobri) .... i ked mm mi uz vysvetlil, ze na narodky mam 70-200 😀 😀 😀

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 no a mam pokryte zatial to co potrebujem,krajinky som uz davno nefotila,skor portretovky v poslednej dobe sa ucim fotit s bleskom 🙂

v com upravujete fotky?

sisa2
20. júl 2010

@olienka12 - a naucila si sa? spokojna? funguje tak, ako ma? pouzivas v interieri, ci na prisvetlenie?

olienka12
20. júl 2010

@sisa2 zatial len v interiery 🙂 no a snazim sa,niekedy sa dari viac,niekedy menej

sisa2
20. júl 2010

@olienka12 - ja neupravujem 😔 resp. to neviem. odhodlavam sa, len nie je casu 😖
pekna parochna!!! 😀 orezavala si ju? to ti ostalo koleno vlavo dole?