Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
24. okt 2012

@slovakia13 chces PC alebo Mac? To su dva uplne rozne operacne systemy.

slovakia13
24. okt 2012

@briketa ja viem ,ze su odlisne a preto sa chcem spytat ci mac je naozaj tak dobry ,aby sa mi oplatilo vsetko menit a zacat po novom 🙂 tu vsade jednoznacne odporucaju mac . pre mna obrovske plus dizajn. dokonca intel pracuju aj s windows ,takze photoshop by som mohla stale pouzivat

a zas so mnou bojuje moje druhe ja ,ktore mi radi zostat pri pc :( moja nerozhodnost

lucqa
24. okt 2012

@briketa ja fotky nezmensujem na web, nejak mi na to nevychadza cas.

ja som mala problem, ked som dala fotky a baba to na Mac-u nevedela otvorit, aj ked neviem preco.

bambola
24. okt 2012

jesenne 🙂 od nasich zo zahrady 😉

briketa
autor
25. okt 2012

@slovakia13
Re: dievcata pouzivate na ediciu fotiek iMac?
-ano pouzivam
viem ,ze rada intel dokaze pracovat aj s windows
- ano dokaze, ale Macintosh si nekupujes nato aby si v nom mala Windows.
co by som uvitala ,lebo celkom som si zvykla na photoshop.
- ??? a co je zle na Photoshope v Macintoshi? Je presne taky isty ako vo Win-e
nadisiel cas na nove pc a silno zvazujem toto
http://www.currys.co.uk/gbuk/apple-imac-mc812-2...
- Volila by som nie i5 ale i7 processor a vacsiu RAM ako 4 Gb
alebo mam radsej ist do monitora nec pripadne eizo? len tam sa mi nepaci dozajn :(
- k tomuto sa nikde na ziadnom serioznom fore nevyjadri, EIZO su najspickovejsie profesionalne graficke displeje na svete, ale
Tebe sa nepacia po dizajnovej stranke... hmmmmm zda sa Ti to ako hlavny faktor zvolenia si monitoru?
Tak ale potom ja nie som spravny clovek na vyjadrenie, lebo mna dizajn monitoru takmer nezaujima. Zaujima ma co dokaze.
Eteda ked uz mam vyvalit velke prachy nech sa mi to paci aj po vizualnej stranke :D
- ked pride ku vam navsteva tak pojde po obyvacke a jejda to mate super sedacku, a tato lampa, perfektne pasuje k celkovemu dojmu. aj koberec... ale teda ten monitor, no ten je fakt otrasny.. 😀 😀 😀 tak nejako to myslis ?

Ja fungujem na oboch, mam aj windowsacky pocitac aj macintosh. Kazdy ma svoje vyhody aj nevyhody. Podla coho co Ta konkretne zaujima?

@bambola, vdaka, ta spodna je prekrasna, skoda ze nie su vacsie. na tej hornej sa trava teda poriadne zazelenala 😉

briketa
autor
25. okt 2012

@lucqa tak ty vobec nezmensujes? mne nezmensenu fotku ziadny web nezoberie, zmensovat musim.

bambola
25. okt 2012

@briketa jasne, ze mam vacsie rozlisenie 😉 noooo, to som na tej vrchnej skusila 😀 je to prehnane. ta spodna je bez postprocessingu. skusim original ci to sem prilepi.

briketa
autor
25. okt 2012

@bambola nadherne tam je. Kde vasi byvaju?

briketa
autor
25. okt 2012

@slovakia13 dufam, ze si sa neurazila. Ber to s nadhladom, co verim, ze aj beries.
Macintosh je dobry v tom, ze dvoj-trojkrokove akcie co robis vo Win-e tam vies spravit jednym krokom.
Jeho najfantastickejsou vyhodou je, ze zatial nan nepasuju virusy. Je uzivatelsky priatelskejsi ako Windows.
Nevyhodou je, ze vsetko od Applu je kompaktibilne len s Apple vyrobkami. Silny business.
i7 processor a vacsiu RAM potrebujes ked zacnes seriozne fotit a budes ficat dajme tomu naraz na Photoshope, Lightroome aby si spracovanie obrovskych RAW formatov mala dostatocne rychle.

Windows ma vyhodu, ze sa nan da ponahravat a namontovat strasne vela veci.

bambola
25. okt 2012

@briketa v Banskej Bystrici 🙂 za domom hora 😎

briketa
autor
25. okt 2012

@bambola uplna parada. tiez byvame priamo v horach, akurat absolutne ina sceneria. vybav si pohoria z westernov, kde sa indiani nahanali s kovbojmi. skaliska, kaktusy a kroviska.

kacallito
25. okt 2012

Dobry vecer, chcela by som sa opytat ci niekto nepredava zrkadlovku bud canon alebo nikon. Zhanam si starsiu v 100% stave. Tak okolo ceny 300-350 € . Pekny vecer 🙂

luciferova
25. okt 2012

@kacallito my predavame canon

bambola
25. okt 2012

@briketa pohlad na kopce ukludnuje 🙂 vzdy sa u nasich riadne zregenerujem 🙂

carrie84
25. okt 2012

@bambola - dala si sa na fotenie? 🙂 Krasne to tam mate 🙂

bambola
25. okt 2012

@carrie84 ja uz dlhsie 🙂 kocur sa dal na kinofilm tak digi uz je moj 😉

briketa
autor
25. okt 2012

@kacallito ja predavam Nikon D300s (v decembri pride osobne na SVK ak by bol zaujem) ale cena je vyssia ako mas limit, to je uz semipro telo.

Mam na predaj aj objektivy
Sigma 10-20mm
Nikkor 24mm
Nikkor 85mm 1,8
Nikkor 70-300mm VR
Tokina 50-150mm 2.8 PRO
detaily rozpisem v pripade zaujmu. vsetko o co je zaujem moze byt v decembri osobne donesene, cize problem posty odpada.

predavam to koli tomu, ze mam teraz full frame telo a potrebujem ine objektivy.

luciferova
25. okt 2012

@slovakia13 ja pouzivam mac, upravujem foto v aperture.

carrie84
25. okt 2012

@bambola - velice dobreeeee 🙂

@briketa - mozes mi, pls, do posty napisat cenu za 24mm a tokinu? Dakujem 🙂

ifkael
25. okt 2012

@briketa tiez prosim ceny do ip 🙂

slovakia13
25. okt 2012

@briketa nie neurazila 🙂ja som myslela ,ze photoshop v Macintosh je iny .... idem este zvazovat,sa z toho zblaznim.
ked moja hlupa hlava si potrpi aj na dizajne :( ten co som hodila mi moze kamos hodit so zlavou.Moj druhy silny favorit je http://www.amazon.co.uk/NEC-Displays-Multisync-... monitor

slovakia13
25. okt 2012

@luciferova ako sa ti v nom robi ? skoda .ze sa neda vyskusat trial verzia na aperture

briketa
autor
25. okt 2012

Ta Tokina objektiv je samozrejme 50-135mm ohnisko, to bol preklep z mojej strany, prepacte mi.
Tokina AF 50-135mm f/2.8 AT-X Pro DX (Nikon)

Vecer vsetkym odpisem na IP, teraz este musim rozvazat mlad po kruzkoch

luciferova
26. okt 2012

@briketa mozes poslat aj mne prosim? Dakujem 🙂
@slovakia13 je to pre mna trosku spanielska dedina, lebo svoj pc nemam mac, ale fotky upravujem na macovi (lepsi pc a hlavne velky monitor s lepsim rozlisenim ako na mojom ntb). Cize nie som velmi zvyknuta na ten system prace v macovi, tam je vsetko inak ako vo windowsoch a mne chyba ta rutina. Pouzivam zakladne nastavenia a vacsinou predvolene filtre, mam uz svoje zauzivane a daju sa stahovat nove. Ale da sa s tym pekne vyhrat aj po castiach, len by bolo fajn si k tomu sadnut a skusat co to robi. Ked raz budem velka a kupim si velky fotak, tak si kupim aj mac a priplatim si skolitela 😉 inak boli sme tusim spolu v novembrovej teme 😉

luciferova
26. okt 2012

@kacallito ak by si mala o ten canon zaujem, napis do ip, mame k tomu aj lepsi objektiv ako bol zakladny a na cene sa vieme dohodnut. My sm kupili iny fotak a tento uz nepouzivame...

krasavico
26. okt 2012

Zdravím, úplne náhodou som narazila na toto fórum a rada by som sa pripojila k fotomaniačkam 😀 Ja len začínam. Mám Nikon d3100, tak neviem či dobrá voľba... ale cenovo to bolo pre mňa prístupné, ak ked som túžila po d90. Zatial mám seták 18 - 105, ale chcem aj pevnú 50tku. Aj vy ste mali také začiatky divné. Mne sa žiadna fotka nepáči. Myslela som, že to bude lahšie, ale nevzdávam sa 😝 , A najväčšia španielska dedina je pre mňa externý blesk, lebo je plne manuálne. Tak sa uvidí. Dúfam, že sa môžem na vás obrátiť... Som rada, že som vás našla...

briketa
autor
27. okt 2012

@krasavico neboj, vsetci tak zacinali. Postudujes manual, precitas si Pihana, nafotis par stovak zaberov a hned vsetkemu svitne na lepsie casy. S externym bleskom by som sa velmi teraz netrapila, najprv zvladni zaklady fotenia - expoziciu, dynamicky rozsah, nastavenia. Aby si vedela perfektne aj so zavretymi ocami ovladat svoju masinku. Kazde jedno tlacitko co je na co.
Co sa Ti najviac nepozdava (zatial) na fotkach?

krasavico
27. okt 2012

@briketa Dík za povzbudenie, budem sa snažiť.... aj keď pri tom mojom malom zbojníkovi niekedy neviem ani ako sa volám. vidíš vôbec ani neviem čo je dynamický rozsah... 😀 😀 😀 .

bambola
27. okt 2012

@briketa prosim ta niekdesom zahliadla, ze si babam posielala nejake knihy v AJ k fotografii. hodila by si aj mne do mailu?

bambola
27. okt 2012

baby a postujete si niekde fotky? ked tu nikto nedava 😅 ja by som sa rada pokochala peknymi fotkami 😵