Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

hajanka
8. máj 2011

@saskarisko fotky si prezriem doma na svojom 😉

michalag
8. máj 2011

@hajanka krasne fotky 🙂

@barbarka aky zlaty fanusik 🙂

@olienka12 super flora, najviac s ami paci ten druhy tulipan 🙂 😉

nesiem par zo vcerajska

silvia.t
8. máj 2011

@michalag super tie mravce su peckove 😵

majulcek
8. máj 2011

@silvia.t silvi dik za navod,volaco som konecne zbuchala...

janula
8. máj 2011

@saskarisko - šup, šup na flicker 😉 ten je na toto ako vyšitý ...

janula
8. máj 2011

@michalag - a ty máš aký kompakt ? ten orgován aj mravce sú fajn 🙂

michalag
8. máj 2011

@janula Olympus X-845

silvia.t
8. máj 2011

@majulcek nemas zac ja to tiez robim v picasa 😉 tam je to jednoduchsie ako v ps 😀

adus123
8. máj 2011

Ahojte..pridavam aj ja moje dnesne...

adus123
8. máj 2011

Zabudla som pripojit fotos.... 🙂

adus123
8. máj 2011

A este dve... 🙂

michalag
8. máj 2011

este z dneska, pridavam foto malej, ale deti a portrety mi fakt nejdu 😝 , takze prijimam akukolvek kritiku 🙂 😉

barbarka
8. máj 2011

@maruskak13 zosvetlit tvaricku som myslela😉 vyskusaj ako bude lepsie, mozno aj trosku uprav vyvazenie farieb do teplejsich tonov, inak je supeeer 😵

@lili_a_mimi aj ja si prosim knizku o uprave v ps 😅 mozem este poslat mail?

barbarka
8. máj 2011

@michalag mravce a prva kvetinka velmi peknucke, noo a portrety - tam kde su pekne farby nie je tvaricka dcerky , keby sa kukla na tej kde nieco bere zo zeme do fotaka bolo by to super, no a ta cb neviem ale daco mi na nej nereze 😅

barbarka
8. máj 2011

@adus123 pupaiiiiiiiiiiii by kricalo moje ditko, nastastie uz spi, to je teraz jeho mania, este ze nas dakto neudal ochrancom prirody za pocet znicenych pupav 😀

barbarka
8. máj 2011

inak my horuckujeme po ockovani takze nic moc nefotim. aj ked vcera som fotila kamosov ked boli pekne vyobliekany na svadbu ale to bolo okolo jednej takze tiene slnko no nic moc 😒

ivka000
8. máj 2011

@nostek
@janula
@hajanka dakujem za komenty 🙂 jasnačka že si sa ma nedotkla ja sa len učím a uvítam akúkoľvek pomoc 😉 s tým centrovaním si dám pozor a BW prevod sa mi strašne páči tak skúšam 🙂 ale ešte to nejak neviem alebo tom mám tmavé alebo bledé alebo sivé 😖 dnes som bola fotiť birmovku drahý bol za birmovného ale tam sa veľmi nedalo ... ale bol tam fotograf a ten všetko fotil z bleskom 😨 inak čo si všímam tak veľa fotografov používa často blesk ... neviem ja som fotila väčšinou bez a fotky majú podľa mňa krajšiu atmosféru ako tie s bleskom 😵
a ešte som bola fotiť deň matiek tu u nás ale to len pár do noviniek 😝 inak všetko najlepšie maminky 😵

@hajanka blog krásny ešte som všetko nepozrela ale super to muselo byť práce 🙂

baby inak pozerám vy tu všetky dávate také super fotky kedy ja budem vedieť tak pekne fotiť ... 😕 asi ked budem mať toľko odfoteného ako vy 😀

a ešte jedna otázka ked fotím veľa ludí v horších svetelných podmienkach na čo ostríte? niekde v strede? alebo? 😨

hajanka
8. máj 2011

@ivka000 ja si myslim, ze najdolezitejsie je urcite poznat technicku stranku ale aj najst si svoj styl. Na to treba cas, cas, cas a ako pises vela vela vela fotiek.
V horsich svetelnych podmienkach, ja stale ostrim na oci ak ide o portret.

ivka000
8. máj 2011

hej na oči jasné ale na koho oči ked ide o skupinovú foto 10,20, 80, ľudí 😕

ivka000
8. máj 2011

a chcem ostrých všetkých...

hajanka
8. máj 2011

@ivka000 jeziiis, som si to "vela ludi" nejak nevsimla 😅 😅 😅 prepac. Pri takejto skupine ludi ak ich mas zoradenich napr. do troch radov, ostri na ten stredny stred 🙂 a urcite pouzi vyssie clonove cislo, ja by som takych f/6-11 mozno, podla okolnosti, aj podla toho cim fotis, aky objektiv, z akej vzdialenosti....

hajanka
8. máj 2011

@michalag tak skusim 🙂 pri prvej cb fotka, vobec nesedi kompozicia, je to moc nevyvazene a prevod mi tiez nesedi, je taky zvlastny, v pleti sivasty ale na ciapocke je biela prepalena, az svieti. Druha a tretia fotka, v tomto pripade by som skusila viac odstupit, aby si do zaberu dostala viac z okolia, teraz to je dost natesno, inak su to pekne momentky, ta kde sa sklana sa mi celkom lubi, len ten priestor mi chyba.

hajanka
8. máj 2011

@saskarisko posledna ma uputala peknou dof-kou a farbami, neviem ci je to tymto nahladom (dost blba kvalita tu na MK takze je mozne ze tym) ale chyba mi viac ostrosti vo focuse. A na tej prvej to co je? 🙂

saskarisko
8. máj 2011

@hajanka - na tej prvej je kahan zapraseny 😉 je dost tmava
tu je moj flickr
http://www.flickr.com/photos/katarinabi/

michalag
9. máj 2011

@hajanka to je orez 😅 .... ved vravim ze netusim ako fotit deti 😝 ... a neporadite ako spravne urobit prevod na ČB??? mne to vobec nejde, raz sa mi to zda sice inokedy tmave ☹

olienka12
9. máj 2011

kocky ktore riesite polarizaky. vcera sme kupovali v ke mame znameho v jednom obchode a poradil nam tiffen /chalan sa vyzna v tych vecickach/ cenovo je porovnatelny s hamou a je skleneny, vravel,ze hamu urcite nekupovat. tak sme kupili Tiffen circular polarizer dnes idem skusat 🙂

olienka12
9. máj 2011

@michalag cez farebne kanaly v akom programe robis?

hajanka
9. máj 2011

@michalag je velmi vela vela sposobov ako urobit CB prevod. Ja najradsej robim New Adjustment Layer -> Gradient Map. Rovnako ako aj s inymi sposobmi, aj s tymto sa treba vyhrat. S intenzitou, s maskami....
napr. na tom tvojom portrete, by som urcite pridala kontrastu v tvari a ubrala z ciapky lebo tam to mas prepalene. Urcite treba maskovat.

silvia.t
9. máj 2011

Ahojte zeny u nas konecne teplo 😀 😀 😀 slnko svieti...ja CB robim cez florabrella actions,niekedy aj sama ale to nie je take pekne 😝