Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

csikike
19. sep 2010

tu su dalsie

csikike
19. sep 2010

este dalsie

csikike
19. sep 2010

a uz koncim

cruela
19. sep 2010

@csikike ja mam blesk uplne najobycajnejsi, 600 od Nikonu a staci mi, som s nim spokojna...

@kuko7 pri detoch sa mi tiez pacia vyrazne farby, prifarbujem to na vsetky strany a zistujem, ze babam sa to paci... robila som jeden experiment, hodila som na jednu malu taky fialovy filter a maminke sa to pacilo..

cruela
19. sep 2010

@csikike v akom programe upravujes? tie farebne oci su pre mna trosku cudne, ale to mozno kvoli kvalite zobrazovania...
svoje fotky tiez odfarbujem, nevidno potom tak velmi vrasky a flaky na tvari 😀

bibi1711
19. sep 2010

Ahojte kocky, idem si k vam opat po radu.
Objednala som si externy blesk canon 430 ex II a teraz neviem, aky difuzor si mam kupit...naco su tie trojfarebne?
http://mini-max.sk/category.php?id=118
a este, asi lepsie ako ten difuzor, bude softbox na blesk, ze? alebo mi priblizne rovnako dobre posluzi aj ten difuzor?
http://mini-max.sk/product.php?id=1125
vedeli by ste mi este poradit, kde by som zohnala biele a cierne papierove fotograficke pozadie?
Dakujem vam.
pripajam este jednu fotku zo vcera.

minitrouble
19. sep 2010

@briketa a s tym sa da co urobit? asi len kupit lepsi objektiv ze? - alebo mam fotit z vacsej vzdialenosti a potom orezavat? dakujem za ochotu odpovedat 😵

pandula
19. sep 2010

@cruela peknucke to fialove 😉 ja milujem fialovu aj tak 😀

briketa
autor
19. sep 2010

@minitrouble, nie lepsi, len sirsi potrebujes, aby si mohla fotit z vacsej blizkosti. ja fotim napr. pevnym Nikkor 24mm. alebo si kup makro objektiv a mozes ist do fantastickej blizkosti 🙂 (bol pouzity Nikkor 105mm micro)
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/33342...

akym objektivom vlastne fotis? ked zoomom 18-... cosi, aj s cropom 1.6 na DX by si to mala mat dost siroke.
ale aby sme sa rozumeli - ty potrebujes ist blizsie na postavu, alebo chces detail? lebo to potom chces cosi pevne, nezoomove, aby si mala ostrost ziletky. pozerala som ti exif fotky z albumu, ale je zruseny. cim fotis?

cruela
19. sep 2010

@minitrouble ja to robim presne tak ako si napisala - ked potrebujem zoomovat, tak orezem 😉

@pandula presne, aj moja farba je fialovova, tak preto som si skusala take nieco 🙂

@bibi1711 tak na ten difuzer vs. softbox zaujim a aj mna, bo tiez nad tym dumam... a pozadia maju vselikde, ja vyberam na megafoto

csikike
19. sep 2010

@cruela pouzivam photofiltre, skoda, tu nie je vidno ako to vyzera v skutocnosti
ako som tak sondovala, tak blesk pod 100€ asi moc nenajdem 😅

briketa
autor
19. sep 2010

@cruela blesk Nikon SB600 zase tak najobycajnejsi nie je 😉, ved nad nim je uz iba 900-ovka :D . je to skvely blesk a na domace fotenie nic silnejsie netreba

cruela
19. sep 2010

@briketa no ved ja som s tym bleskom aj uplne spokojna, len ked som to povedala mojmu kamaratovi nikonistovi, tak ten len prevratil oci, ze jak mozem byt s takym niecim spokojna... ale to je zas ina kategoria fotografa 😎

olienka12
19. sep 2010

@cruela nerob si z toho nic,ja som sa stretla s fotografkou,ktora mi arogantne povedalaja si nemozem dovolit forit s sb600 lebo to robim profesionalne ja lacne veci nekupujem...videla som jej fotky, kazda druha z tejto temy ju tromfnete,takze asi tak k drahym veciam....akoze ta baba ma k foteniu pristup ako k robote,ze musim robit,musim fotit,potom tie fotky aj tak vyzeraju, techicky ok,chyba srdce....

cruela
19. sep 2010

@olienka12 asi tak nejak 😉 ja som bola na jednom workshope, vedla mna sedel ujko s vybavou minimalne tak za stvrt miliona byvalych korun a ja som vtedy fotila na d40.... na vysledkochh potom bolo vidno kto ma peniaze a kto ozaj chce fotit 😉

csikike
19. sep 2010

@olienka12 to mas pravdu, myslim, ze ten kto ma cit a robi to preto, ze ho to bavi tak vie spravit tiez nadherne fotky, co sice nebudu technicky az tak koser alebo bude z nich vyzarovat nieco

monika1
19. sep 2010

ahojte 🙂
tak ja som tu nebola skoro 2 tyzdne,boli sme na dovolenke pri mori tak som sa tam poriadne odreagovala a aj co to nafotila 🙂
bola sranda lebo tam pobehovali viacero fotografov ktori fotili na zakazku, mali tiez nikony a len stale pozerali aky mame my fotak 😀 ale co nechapem a co by ste mi mohli zodpovedat je ze preco oni nonstop pouzivali externy blesk? viete mi povedat preco pri silnom slnecnom svetle ale vobec nonstop cez den pouzivali blesk? dakujem 🙂

cruela
19. sep 2010

@monika1 ked je silne svetlo aj ja fotim s externym bleskom vonku

monika1
19. sep 2010

pozeram ze za ten cas sa tu vytvotila sukromna skupina?
@cruela dakujem 🙂

bambi2
19. sep 2010

@monika1 koli tienom na tvari tu je dobry priklad... http://www.wray.sk/?page=poznamkyfotografovanie...

bambi2
19. sep 2010

@monika1 ja v stredu objednavam blesk, v piatok si pojdem pren a uz sa strasne tesim!!! 🙂

monika1
19. sep 2010

@bambi2 diky no fakt dalsia investicia bude urcite blesk len vybrat ze aky 😅 ty mas telo canon ze? a ako ste sa mali na dovci? ako sa ti fotilo s 85-kou? dala si aj tu fotky?

bambi2
19. sep 2010

@monika1 hej par fotiek je aj tu niekde... dobre bolo na dovci ale 2 tyzdne bolo kratko pre mna ☹ 85 je super, ma krajsi bokeh ako 50... ja som ale spokojna s oboma 🙂

zuzu80
19. sep 2010

Ahojte fotomaniacky, chcem sa spytat nikonacok, ktore pouzivaju objektiv 70-300 ako su s nim spokojne. Dakujem za reakcie

monika0001
19. sep 2010

@zuzu80 - ja áno a som rada že ho mám 😉

monika0001
19. sep 2010

@bambi2 - aký blesk si ideš objednať prosím?

zuzu80
19. sep 2010

@monika0001 dakujem za expresnu odpoved 😉 tak idem spracovavat manzela

bambi2
19. sep 2010

@monika0001 canon speedlite 580EX ll

monika0001
19. sep 2010

@zuzu80 - náhodou som sem kuk 🙂

@bambi2 - Ďakujem. mmm mi pozerá blesk. na vianoce mi chce kúpiť .. a potom dlhšie nič... lebo potom bude na rade kočík 😉

csikike
19. sep 2010

ahojte, dnesne ulovky