Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bibi1711
8. nov 2010

baby, prepacte, ze sa vam tu do toho miesam...
tiez ma kritika niekedy zamrzi, ale prijmem ju...posuva, o tom niet pochyb.ale ako pisete, ze ste niekde pridali fotky, skritizovali ich, nasli aj tie najmensie nedostatky...takato kritika posuva...
prepac zajo, ale tvoja kritika ziadny posun neprinasala...aspon podla mna. aj ked je pravda, ze babatko to tiez prehnalo...

zajo79
8. nov 2010

@bibi1711 ked si taky odbornik a vies to posudit... tak mozno mas pravdu, ze nic neprinasala... podla teba to bol mozno super zaber.

bibi1711
8. nov 2010

@zajo79 , nie, nepacil sa mi...ale ked neviem povedat preco sa mi nepacil, tak som to ani nepisala...povedz mi, ako ma odstranit chyby, ked jej napises, ani dieta, ani priroda...kam toto posuva? co hovori ta veta? ake chyby odkryva?

cruela
8. nov 2010

ok, myslim, ze treba zmenit temu 😀 co poviete na taketo nieco? zobrala som si na cmiter fotak a chcela som spravit fotku, ktora by bola trosku ina ako bezne dusickovske fotky.... nie je to mierne psychadelicke?

zajo79
8. nov 2010

@bibi1711 no vidis, ja to povedat viem.. skus si preluskat neaku literaturu... a potom pochopis.

zajo79
8. nov 2010

@cruela fnuk... deti su chore uz dva tyzdne... ja kym sa dostanem fotit jesen...bude zima.

cruela
8. nov 2010

@zajo79 moje deti ani nie su chore a tiez mam malo prilezitosti dostat sa von.... a pritom som sa niekolkokrat chystala vyhodit deti do listia a pofotit ich tam... nuz, nezadarilo sa... tak tiez predpokladam, ze sa dostaneme az do snehovych zavejov 😀

cruela
8. nov 2010

baby, mam pre vas skvely tip na fotenie! momentalne sme s partiou prepadli lomografii a krasne na tom je, ze cim horsiu fotku spravite, tym lepsie 😀 heslom je "the future is anologue", foti sa na stare fotaky (alebo napodobneniny z Ciny) a je to paradny relax... mali by ste vidiet pohlady ludi, ked vytiahnem svoju starucku Smenu made in ZSSR z roku 85 a zacnem s tym fotit 😀

cruela
8. nov 2010

kecam tu sice sama, ale to mi nevadi 😀 mam jednu otazku - upravujete vo photoshope aj krivky tela? mam na mysli precnievajuce pneumatiky na bruchu, ovisnutu kozu a tak? ja mam totiz taku poziadavku, tak sa s tym trochu pasujem a hladam co najjednoduchsi sposob....

bambi2
8. nov 2010

@cruela ja som tu 😉 ale robim momentalne nieco takze neprispievam, iba citam..

bibi1711
8. nov 2010

@cruela , nevies mi prosim poradit, ako v lightroome urobim z foto na sirku, foto na vysku?dakujem...

cruela
8. nov 2010

@bibi1711 chod na listu develop a tam hore mas taku ikonu mriezky (Crop overlay) alebo stlac R a dostanes sa na vyrezavanie... ak mas uzamknuty pomer stran, tak jednoducho s myskou "nakresli" vyrez aky potrebujes a je to

bibi1711
8. nov 2010

@cruela , dik moc...to vsetko viem, ale ten pomer stran?

cruela
8. nov 2010

@bibi1711 ak chces zachovat pomer stran, tak si to musis zamknut, cize ikonku budes mat ako zamknuty zamok a velkost original

idris
8. nov 2010

ahojte zienky dlho sa mi nic nepodarilo pekne odfotit ale toto sa mi paci . Fotka nie je upravovana iba bol pouzity rezim zapad slnka

idris
8. nov 2010

@cruela ta fotka je pekna 😉

bibi1711
8. nov 2010

@cruela , dam ti tu fotku...chcela by som z nej portet na vysku, len to babo...

bibi1711
8. nov 2010

da sa to vobec? zrazat ju za tou kapucou...a aby bola na vysku...ja som ako debil, prepac🙂

cruela
8. nov 2010

@bibi1711 no, ak ju chces orezat na vysku a zachobat pomer stran, tak iste ratas s tym, ze sa tam vsetko nezmesti 😉
ja inak take zakladne upravy ako orez a otacanie fotky robim v prehliadaci fotiek (pouzivam faststone - velmi dobry program!) a potom pokracujem s upravami ak treba v inych programoch
ja som to orezala takto, aj ked kukam, ze nie moc dobre, lebo ta prava strana sa takmer dotyka okraja a to by sa nemala... takze ak to budes podobne orezavat, daj bacha, aby to islo kusok dalej od okraja fotky

cruela
8. nov 2010

@idris dakujem 🙂 ta tvoja je tiez fajn, zapady slnka ja mozem 🙂

bibi1711
8. nov 2010

@cruela , taketo nieco som mala na mysli...dakujem za tip...v LR to ani takto nejde...

cruela
8. nov 2010

@bibi1711 stiahni si Faststone, je to zadara a velmi dobry program, rychlo si tam orezes fotky a urobis zakladne upravy, das ramik, ozaj fajn program... na jpegy samozrejme aj ked prehliada aj raw subory

bibi1711
8. nov 2010

@cruela , super, dakujem.urcite stiahnem..
ak budes mat cas, tak mi pls napis, ake upravy robievas v LR. mam ho stiahnuty...a celkom fajn sa mi v nom robi...PS je pre mna spanielska dedina zatial...to budem studovat po statniciach...

cruela
8. nov 2010

@bibi1711 odporucam ti tuto stranku, su tam skvele tutorialy a mne osobne veeelmi pomohli: http://yanikphotoschool.com/category/tutorials/...
ja v LR robim prakticky vsetko, uzasny program

bibi1711
8. nov 2010

@cruela , dakujem🙂

cruela
8. nov 2010

este jednu z dusiciek dam... trochu horsia kvalita, ale svetla malo, robila som co sa dalo 🙂

zuzu80
9. nov 2010

fiha tu to vcera zilo 😕
K tej kritike, zo zaciatku som sa tiez nevedela vyrovnat s kritikou, mala som pocit, ze mi chcu vsetci kritici ublizit a ja skvela fotografka sa uz nemam co ucit a hlavne ked skritizovali fotku s mojim krasnym dietatom.Casom som zistila, ze kritika je ten najlepsi posuvac vpred. Je dobre ked si pozrie fotky tretia nezainteresovana osoba. Ja som bola cez vikend fotit jedno rande, priznavam nebola som nadsena ale pariku sa pacilo, tak som ostala taka spokojnejsia, ale potom som dala pozriet fotky znamemu, ktory foti a poviem vam "cele zle" Su fotky, ktore su po technickej, kompozicnej a vyrazovej stranke suce jedine na "delete" ale zasa chapem, ze ked je tam vlastne dieta, tak sa to robi tazsie.S nafotenymi zabermi a mnozstvom prijatej a spracovanej kritiky sa aj ten delete na vlastnych detoch robi lahsie 😉
@cruela to s tou lomografiou som este nepocula 😀 , zeby som vytiahla stary Zenit 😀 😀 a ty si "zdruzena" v nejakom fotoklube?

cruela
9. nov 2010

@zuzu80 presne ako vravis, mam na mysli to pouzivanie "delete... tiez som s tymm mala problemy, ale teraz uz mazem bez mihnutia oka... ale mrzi ma, ze musim mazat, lebo to znamena, ze fotim naprd ☹
lomo je super, paradny relax, kukni www.lomography.sk a opras zenit 😉
v podstate mame fotoklub, sme partia ludi s fotakmi, obcas si dame fotorande, chodime na fotoakcie, spolu sa ucime a hodnotime... a teraz sme si zalozili aj lomo klub a blbneme s fotakmi

zajo79
9. nov 2010

@bibi1711 na vysku ked to chces dat tak ma orezane rucicky.. to nebude dobre

nelika666
9. nov 2010

ahojte,

vyberam fotak a neviem sa rozhodnu medzi poslednymi dvoma..
parametre maju podobne, rozdiel je v pixeloch a v tom ze nikon ma aj moznost nahravania videi.. no aj tak sa neviem rozhodnut.. canon ci nikon?

NIKON D3100 + 18-55-AF-S DX VR alebo CANON EOS 1000D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 II

chcem to len tak pre seba, nie profesionalne..