Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
4. dec 2010

Pentax, Nikon, Canon, Sony, Olympus su vsetko top znacky. To je na vybere uzivatela.

petot
6. dec 2010

Aby ste sa ľahšie vyznali v modeloch fotoaparátov jednotlivých výrobcov, poslúži vám rodokmeň. http://www.azfoto.cz/informace/rodokmeny

adenka
7. dec 2010

ahojte
@tweety18 ja len taka vec, neviem ako u 3100 ale 5000ka nema mikromotor, tazke pri starsich typoch objektivov nefunguje autofokus. ja mam 5000ku a dost mi tato drobnost chyba a zvazujem koli tomu vymenu tela...

briketa
autor
8. dec 2010

Ahojte, viete mi prosim vas poradit ktore knihy o Photoshope existuju v slovencine a cestnine, aplikovatelne na CS4 verziu.
Chcem braskovi poradit, kupit ale nemam prehlad co je na nasom trhu. Ja mam literatury na mraky, ale vsetko v anglictine.
@adenka, @tweety18
adenka, mas stopercentnu pravdu, akurat, ze ona si ide ako zaciatocnik kupovat nove telo aj objektiv. Vie si krasne vybrat nieco kompaktibilne.
Micromotor nemaju myslim ziadne z nastupneho levelu. D40, D60, D3000, D5000
neivem presne ktore, nestudovala som tuto skupinu.

olienka12
8. dec 2010

D50tka ma motor,je to sice starsi model ale sikovny neviem,ci sa predava este ako novy

adenka
8. dec 2010

@briketa ja viem, ale ja som tiez len zaciatocnik, mam ho doma necely rok a napriklad len taka pevna 50ka po ktorej podla mna casom zatuzi... je 1.8, ktora je cenovo dostupnejsia, ale nejde pri nej AF... potom je 1.4, ktora viac ako 2x drahsia.... takze aj ja teraz musim setrit 😅
ale neodhoaram... ja som naozaj spokojna, toto je jedina "chybicka krasy"

briketa
autor
10. dec 2010

moj najstarsi 🙂 v poslednych lucoch slnka
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/52480...
fotene objektivom Nikkor 70-300 na ohniskovej vzdialenosti 122mm, ISO (sum) 200, clona 5.6, cas 1/800,
bez blesku

zuzu80
10. dec 2010

@briketa ze wau 😉 Krasne svetlo, vlastne cele je to uzasne. Ako dobre padne taka letna fotka pohodofka v tomto predvianocnom blazninci 😎

idris
11. dec 2010

Ahojte tak som rozhodnuta bude sa kupovat fotak , prosim o radu chcem a mam na vyber tieto... simm ktoru???? som zaciatocnik

Nikon D40, D80 , D70
Canon EOS 400D + Objektív Canon EF 50 f/1,8 II

briketa
autor
11. dec 2010

@idris u mna jednoznacne NIKON D80

kasami
13. dec 2010

Ahoj 🙂
tak ja sa nejak neviem dopracovat k peknym fotkam 😝
vcera som troska fotila malu .... ale nemam kde foto upravovat ... lebo pocitac s photoshopom mi vypovedal sluzbu ☹
tak len takto neupravene 😝

kasami
13. dec 2010

a tieto su z pred dvoch tyzdnov

briketa
autor
13. dec 2010

@kasami ak mozem:
vyvazenie bielej, vecny to problem. neviem cim fotis, ale dala by som to do RAW formatu, najma ked clovek nema skusenost s umelym osvetlenim a potom nastavila vyvazenie bielej v postprocese, aby si nemala z jednej serie kazdu fotky s inym odtienom.
V prvvych dvch na tej vpravo si odsekla pravu rucku presne v zapasti.
V druhej serii pri prvej fotke ak si chcela detail na nozky, tak si to viac kompoziciu viac kropni a odclon na mensie clonove cislo, aby prve na co padne pohlad nebola plienkova ritka 🙂
Nemas niekde tie fotky vacsie, lebo takto sa vobec neda vidiet ostrost, detail. Straca sa to v nekvalite modreho kona.

briketa
autor
13. dec 2010

Ja prihadzujem CB krajinku fotenu ultrasirokacom, ohniskova vzdialenost 19mm, s clonou 16 a casom 1/60.
Pouzila som ND prechodovy filter 0.6.
CB prechod urobeny s jednotlivymi kanalmi zvlast, aby sa dosiahol vyzor originalneho ciernobieleho filmu.
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/52568...

kasami
13. dec 2010

@briketa jasne 🙂 som rada 🙂
vyvazenie bielej ...vcera som to troska studovala .... problem u mna doma .... oranzove steny 😝 ale skusim to .... vcera som si to studovala 🙂
fotim Canonom EOS 450D, od Jeziska dostanem pridavny blesk ....tak sa budem ucit este s tym .... ale bude to dufam lepsie ... lebo mame doma strasne malo svetla ☹
a ako to dam do RAW formatu ? co to presne znamena ? som laik 😝
tato foto bez rucok by bola lepsia ?
a
s tym slonovym to vyskusam teda nizsima skusim hned aj WB 🙂 aj mne ta plienka rusi ten dojem ☹
zial fotky este nikde nedavam .... lebo som uplny amater 😝

briketa
autor
13. dec 2010

a este nase momentalne fakt teple pocasie, v zlatej hodinke
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/52568...

kasami
13. dec 2010

@briketa krasne fotky 🙂 ja som si vlastne vcera naposledy pozerala tvoje fotky a su uzastne 🙂 raz by som chcela aj ja tak fotit 😝

briketa
autor
13. dec 2010

@kasami RAW je surovy format fotky.Nastavujes si to priamo vo fotakovom menu. Pozri si v manuale v obsahu, normalne RAW skratku. Potom ked si ju upravis, si ju znova prekonvertujes do klasickeho JPEG.
Ked mas malo svetla, pouzi zatial vstavany blesk co mas vo fotaku a aby si nemala odlesky v tvaricke, ako sa ti robia, pouzi obycajny kancelarsky papier na difuzer, tymto stylom:

briketa
autor
13. dec 2010

u nas je momentalne super teple pocasie, toto je fotene dnes a to uz neskoro poobede v zlatej hodinke.
velmi sa mi lubilo ako voda spravila utvar, co vyzera skor ako stit z ladu.
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/52568...

zuzu80
13. dec 2010

@briketa krasne fotky opat. Ta ciernobiela je uplne nadherna, hned by som si ju zavesila do spalne 😉
Ja budem mat v stredu novy objektiv tak sa tesim 🙂
@kasami neboj fotky budu stale lepsie a lepsie, citaj dobre rady od profikov ako je Briketa 😉
Inak to s tym vstavanym bleskom urcite vyskusam , dakujem za radu

briketa
autor
13. dec 2010

@zuzu80 aky objektiv? to su u mna rovnako dobre spravy ako narodenie dietata 😀 😀 😀

zuzu80
13. dec 2010

@briketa 😀 😀 presne to aj ja hovori, ze fotak je moje druhe dieta, vcera som pozerala neoprenove navleky na objektiv proti zime 😀 😀 a manzel si len tuka na celo 😀
Objektiv Sigmu 10-20 mm

bibi1711
13. dec 2010

@kasami , ak mas problem s vyvazenim bielej doma...tak si vezmi sedy papier, ak nemas, tak aj obycajny kancelarsky. poloz ho tam, kde chces presne fotit. odfot si ho tak, aby si mala vsetky svetla nastavane, ako ked budes fotit. neclon si nanho.odfot tak, aby vyplnal celu fotku. a potom stlac menu.tam najdi uzivatelske nastavenie WB. ponukne ti fotku.stlac set-gombik v strede kruzku.opyta sa ta, ci chces pouzit tuto fotku pre nastavenie WB.das OK. a mas to. pre istotu stlac gombik WB a daj tu poslednu ikonku co je uzivatelske nastavenie...pre kazde miesto a kazdu zmenu svetelnych podmienok robis zvlast. trva to do pol minuty...

briketa
autor
13. dec 2010

@zuzu80 ta CB fotka je fotena Sigmou 10-20 🙂

kasami
13. dec 2010

@bibi1711
@briketa
Dakujem vam za rady
tie vase zlepsovaky su perfektne 🙂
🙂 zacnem to nejako studovat a vyskusam WB .... troska som brazdila po nete kvoli WB a difuzerom a nasla som aj toto
http://www.mini-max.sk/category.php?id=115 co poviete ? ta seda doska sa teda nahradit sedym papierom 🙂 skusim malemu pozriet medzi farebne papiere 😀 ale co ta biela krytka ? myslite, ze sa to oplati kupit ?

bibi1711
13. dec 2010

@kasami , daj do googlu 18% seda a daj vyhladat obrazky. vytlac si to, ked nemas tlaciaren, daj vytlacit niekde v PC kaviarni. a mas to za par centov🙂

kasami
13. dec 2010

@bibi1711 dakujem 🙂 skusim sa prehrabat farebnymi papiermi malemu v izbe 🙂 len teraz spi ... a dnes som letela po neho do skoly, domov pisat ulohy a na rodicko .... a este k tomu malicka .... tak som nic nestihla 😝
len som sa chcela poradit, ci ta biela krytka
http://www.mini-max.sk/product.php?id=1268
je tiez blbost 😝 ?

bibi1711
13. dec 2010

@kasami , netusim, ako to funguje....

kasami
13. dec 2010

@bibi1711 nasla som takyto popis na inej stranke
Informácie o tovare
Originálny výrobok, ktorý umožňuje jednoduché vyváženie bielej aj v zložitých svetelných podmienkach.
Krytka je vyrobená z bieleho "mliečneho" plastu a je kalibrovaná pre čo najpresnejšie nastavenie teploty chromatickosti.
Stačí nasadiť na objektív a v manuálnom režime vyváženia bielej odfotiť referenčný snímok v svetelných podmienkach danej scény.

kasami
13. dec 2010

@bibi1711 tak uz som nasla o tom debatu na ephoto 😝
aj za aj proti 😝
http://www.ephoto.sk/forum/1/1647/krytka-pre-vy...
najlepsi je prispevok o amateroch, ktory sa toho chytia v domneni, ze budu mat lepsie fotky 😝 ale niektory to tam aj obhajuju 🙂