Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zuzub
11. jan 2012

@briketa vdaka si zlata 😉

briketa
autor
11. jan 2012

@zuzub pisem ako hotentot, prepac.. Prekladam z anglictiny

zuzub
11. jan 2012

@briketa vpohode pochopila som.ty máš nejakú skúsenosť s tymto fotak? prípadne čo nań hovoríš? prípadne máš nejaký tip?zvažujem kúpu nového fotaku a tento sa mi pozdáva.som fotograf totalny amater, ale chcem sa tomu trošku viac venovať lebo ma fotenie vemlmi baví.na zrkadlovku si zatiaľ netrúfam.

briketa
autor
11. jan 2012

@zuzub ja fotim zrkadlovkou, ale recenzie na tento fotak su za ten peniaz vela muziky 🙂
ma vlemi pozitivne hodnotenia. skvela kvalita fotiek, vyborne siroky objektiv. lahko ovladatelny.
na tvoje potreby bude myslim si vyborny

zuzub
11. jan 2012

@briketa mne sa celkom pozdava ak nenajdem nič ine tak asi kupime tento

zajo79
11. jan 2012
zajo79
11. jan 2012

@zuzub aky mas limit?

zuzub
11. jan 2012

@zajo79 máš osobnú skúsenoť? v čom je lepší?

zajo79
11. jan 2012

@zuzub porovnaj si recenzie...

sony nex5? - ten ma apsc snimac ako maju zrkadlovky, aj vystup velice podobny...trochu kritizuju skla, setove, ale teraz vychazda nan pevna 50tka... ale ma pomensie ostrenie ale vyssie iso velice dobre, vystup velice podobny zrkadlovke

alebo olympus epl3? olympus ep3 s pevnou 45tkou 1,8? - olympusy horsie zvladaju vyssie iso, ale ostrenie maju velice rychle

fujifilm x10? tiez fajn

tieto vsetky su okolo 550€

ale ak sa chces tomu venovat, kup zrkadlovku.. okolo 600€ v pohode.

ja som moc moc uvazovala fujifilm x100... a este stale SILNO uvazujem...co urobim neviem... nerucim za seba

zuzub
11. jan 2012

@zajo79 cca 300€ plus minus 5€ 😉

zajo79
11. jan 2012

ale je teraz dobry kompakt od olympusu...super svetelny objektiv, olympus xz1.. stoji okolo 350€ ale chvalia ho vsade..tak aj tadial ide cesta

zajo79
11. jan 2012

@zuzub tak to si kup panasonic fz 48 a budes spokojna..

zajo79
11. jan 2012

a olympusy epl1 sa daju kupit teraz vo vypredajoch za super cenu

slovakia13
12. jan 2012

ahoj
akurat drazim nikon d90 na ebayi ,tak drzte palce 😉 este zostava 16 hodin .ak nevykram kupujem novy maju super akcii aj s objektivom za 699£ http://www.currys.co.uk/gbuk/nikon-d90-digital-... len problem ,netusim ci ten objektiv za nieco stoji ,sa mi to zda malo 😝 ,teraz zas dilema ci kupit iba body a objektiv nejaky lepsi

zajo79
12. jan 2012

@slovakia13 uz sa neda kupit u nas? a aj lacnejsie...

slovakia13
12. jan 2012

@zajo79 na ebayi je novy za 520,ten drazim a ak sa nepodari tak tych 699 je v obchode ja tu zijem 🙂

slovakia13
12. jan 2012

sorry pisem s malou na rukach tak to aj vyzera 🙂 ale rozumieme sa 😀

briketa
autor
12. jan 2012

@slovakia13 18-105mm je najlepsi setovy objektiv

lucqa
12. jan 2012

ahojte, pozeram, ze vyberate fotaky, tak skuste kuknut aj toto pred vyberom: http://www.pbase.com/cameras
je tam kopec fotiek, vyhladavaju sa podla konkretneho fotoaparatu... niekedy je fajn kuknut aj to ako vyzeraju fotky od obycajnych ludi z konkretneho fotoaparatu 😉

lucqa
12. jan 2012

asi som to napisala blbo, ale ved chapete ako som to myslela 😉

slovakia13
13. jan 2012

@lucqa idem to kuknut ,nakoniec som ho nevyhrala ,ale teraz som kukala na anglickych strankach a tam zas preferuju d5100 tak ja neviem 😒 mozno pomozu tieto foto 🙂

lucqa
13. jan 2012

@slovakia13 ved skus pozriet, ja som tam chodievala, ked som sa ucila fotit este na Olympuse a studovala exif, TK, svetelne podmienky... 🙂 su tam aj fotky profesionalov a aj obycajnych ludi 🙂

olienka12
13. jan 2012

@slovakia13 5100 je nizsia trieda aj ked novsi model... velke minus ak chces na neho kupit objektiv musis kupovat s motorcekom v tele to znamena drahsie...

slovakia13
13. jan 2012

baby ja som len tento kompakt vyberala 3 mesiace 😝 ,tak si viete predstavit
ale viac menej som uz rozhodnuta pre d90 🙂 este by musela byt suuuuper cena na pentax k5 .....vyberam ,len aby som fotit vedela 😀

slovakia13
13. jan 2012

zajtra konecne bude slnko ,tak by som vybehla s malou urobit par foto 😵 sa tesim
mate nejake blogy ,by som rada kukla ako fotite a co fotite 🙂

lucqa
13. jan 2012

@slovakia13 http://www.facebook.com/pages/Lucia-Obžerová-ph...
ja tam teda este nic moc nemam, ale ved kukni 🙂

briketa
autor
14. jan 2012

Dievcata, davam do pozornosti, ze editovaci program Nikon Capture NX2 v jeho najnovsej verzii 2.3.0 rapidne zvysil rychlost vykonu!
Mimochodom zda sa mi stokrat sikovnejsi ako Photoshop.

bihan
14. jan 2012

@briketa prosim ta, robi aj s vrstvami? len na edit mam lightroom

briketa
autor
14. jan 2012

@bihan Nikon Capture pracuje na inom principe. Neotvaras jednotlive vrstvy, ale priamo v jednom obrazku korigujes jednotlive oblasti ako potrebujes.
Pozri si toto a vpravo dole su tri obrazky, kde si mozes kliknut a tutorial ktory ti ukaze princip uprav.
http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/Product/...