Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zuzub
8. feb 2012

@michalag vdaka za tip.
@zuzkaremiaska
nakoniec asi budem kupovať NIKON COOLPIX L120 nakolko si myslím, ze na moje foternie bude úplne postačujúci, nejdem fotiť nič extra len bežné používanie doma a detičky prípadne vonku.ak sa budem chcieť foteniu venovať na vyššej úrovni tak by som určite šla radšej do zrkadlovky.

bihan
8. feb 2012

@zuzkaremiaska so superoomom nikdy žiadne rozmazané pozadie nedosiahneš a ak chceš fotiť niekoho iného ako vlastnú rodinu a zvieratká v zoologickej, tak si kúpi nejaké zrkadlo s pevnou 35-kou a veľa veľa veľa sa cvič.

snurka
9. feb 2012

@zuzub ja by som si pozrela zrkadlovku na bazare 🙂 budes moct fotit normalne 🙂 ja by som superzoom tiez nekupovala 🙂 ja som sa nechala prehovorit pred styrmi rokmi na superzoom 🙂 a mozes skusit hadat co som si kupila tento rok 🙂 nooo zrkadlovku 🙂 radsej starsiu 🙂 ale predsa 🙂 dolezite su pri zrkadlovke objektivy a ako vies fotit :D nemusis mat zrovna 5Dcko :D (u nikonov znacku najlepsich neviem) :D

lenka3007
9. feb 2012

ahojte baby, včera som urobila asi 400 zaberov mojho "antifotiaceho" syna a ked ich tak prezeram, tak 90% su total na figu... Neobsedi to ani sekundu 😀 No take normalne šupnem na flicker potom...

lucqa
10. feb 2012

@lenka3007 pozrela som a myslim, ze sa vyplatilo, nabuduce budes mat mozno menej zlych a postupne to obratis na 90% dobrych a 10% zlych 🙂
ja mam tiez takych neposednych certov, takze viem co to obnasa spravit par dobrych fotiek 😉

lenka3007
10. feb 2012

@lucqa dakujem 🙂 no ved to bolo utrpenie, som mu tu prehovarala do duse, ze mamicka sa to potrebuje naucit a ze on je najrajsi objekt na fotenie, uplacala som ho, žgrlocila ako male dieťa 😀

adus123
10. feb 2012

Ahojte sikulky, davno som tu nebola, ale citam vas pravidelne, len menej prispievam, lebo teraz akosi nema cas na fotenie. Chcela by som vas poprosit o radu...mam Nikon D90 a mm mi vcera kupil blesk SB 700. Mate s nim niektora skusenosti? Zacala som si citat manual, tak viem, ze co to sa naucim aj z neho....len by som vas chcela poprosit, ci by ste mi poradili aspon nejake zakladne nastavenie na zaciatok...napr. ako fotit v interiery...ako ho natocit a podobne. Velmi pekne dakujem.

lucqa
10. feb 2012

@lenka3007 ja podplacam lizatkom 😀 a ked som chcela na vianoce oboch, tak tato asistoval, nasadil ciapky, strcil im liazatka do ruk a uhol, takze vela zaberov som mala s tatovou rukou, nohou, hlavou 😀

@adus123 blesk natoc 45° hore (mozes ho otocit aj dozadu) a odrazaj od stropu, prip. ak mas taku bielu vytahovaciu platnicku, tak ju vytiahni a odrazaj od nej, pripadne si kup softbox a vtedy nemusis natacat 😉

lenka3007
10. feb 2012

@lucqa no u nas uz zabera len "kupim ti novu hru na playstation, kupim ti noveho hero factory...moj je uz skor na peniaze ako na lizatka 😀

annika11
11. feb 2012

baby, poslušne hlásim, nečakane mám za sebou svoje prvé platené fotografovanie 😉
kamarátovi/organizátorovi odriekol na poslednú chvíľku dohodnutý fotograf, tak ples za začal o 20.00 a on mi o 18.00 zavolal, či nemôžem dobehnúť 🙂 síce trocha mimo toho, čo chcem fotiť, ale na skúsenosť dobré... samozrejme, že som dobehla...síce trocha málo času na prípravu, kedže som také niečo ešte nefotila, ale v pohode 🙂 trocha som bojovala s mojou technikou, vlastne vám priznám pravdu, celé som to odfotila s 50tkou 😅 neviem, či to je dobre alebo zle, ale fotky sa mi lúbia, momentálne retušujem vyrážky 😀 je toho koooopa 350 záberov, takže mám čo robiť, ale hned ako niečo budem mať, nahodím na flickr....aspoň niečo na ukážku, aj ked neviem, ako to tu ukáže....

carrie84
12. feb 2012

@annika11 - To je super! I ked retusovat tolko fotiek da urcite zabrat 😝 Hlavne, takym (ja napr. 😀 ), co bojujeme so zakladnymi upravami a funkciami photoshopu 😀 Btw: 50mm je tusim prudko univerzalne sklo 😉

lenka3007
12. feb 2012

@annika11 super moja. Taketo prilezitosti mi chybaju. Ja som bola vcera na navsteve u kamaratky, tak som zobrala aj moju hračičku, no len ona byva v bytiku s total malinkymi oknami a strasne svetlo tam bolo. niečo som nacvakala, ale blesk a deti sa nemaju radi, len mi zmurkali do objektivu... Dnes ma muž oslavu, tak idem chystat a pofotim trosku aj "starsiu" generaciu, oni mi hadam nebudu utekat 😀
@carrie84 ja mam Photoshop CS 3 uz asi rok a stale su veci, ktore robit neviem, skusam, vymyslam, nervacim a potom to aj tak nieco vypluje... 😉

zzuzana82
12. feb 2012

@annika11 no uz sa tesim, ked das nieco aj na flickr, vyzera to nadejne 😉 50tka je super, len niekedy nestaci, lebo sa s nou nezmestis v danej miestnosti a bodol by aj nejaky zoom 😀 a k tomu nove telo ,aby sa nemuseli stale prehadzovat skla 😀 😀 😀

annika11
12. feb 2012

@carrie84 trocha mi to dalo zabrať, veľa mládeže a ked chcem, aby to dobre vyzeralo, tak malá retuš musí byť 🙂 ja fotím 50tkou skoro stále, ale ako píše
@zzuzana82 niekedy sa nemestím 😀 už bolo tak, že som vyliezla do okna, ale zase na druhej strane portretiky su krásne....chýba mi ešte niečo zoomové, to je v štádiu riešenia 🙂

annika11
12. feb 2012

@lenka3007 možno by to chcelo objektív s lepšou svetelnosťou 😉

lenka3007
12. feb 2012

@annika11 Ved presne toto mna napadlo...

mirica4
12. feb 2012

@adus123 teba som nevidela ani nepamätám..
@lenka3007 ja môjho jedine s niečím v ruke odfotím poslednú dobu alebo mu sľúbim že dostane niečo 😀

katuska26
12. feb 2012

@annika11 fotky vyzerajú super 🙂 skvelá skúsenosť 🙂 a aj ťa obdivujem to je zodpovednosť teeeda 😵
a aký zoom si chceš?? ja stále pokukávam po objektívoch ale chvíľu pri tom ešte aj zostanem kým sa s týmto pevným sklom poriadne naučím 😅

annika11
12. feb 2012

@katuska26 veru zodpovednosť 🙂 aj som sa bála, že čo ak mi nečakane niečo zlyhá...ale som rada, že to dobre dopadlo 🙂 rozmýšlam nad 16-85mm, 17-55 mm ( dosť vysoká cena) a poškuľujem aj po nejakých sigmách, napr Sigma 17-70mm....neviem sa rozhodnúť, tento mesiac som už chcela kúpiť, ale nečakane sme mali výdavky, lebo od zimy mm odišla batéria v aute, tak sme museli kúpiť novú, plus nejaké výdavky ešte, tak som si to preložila na marec 🙂 mám čas sa ešte popozerať a popremýšlať...ja som veľmi naviazaná na moju milovanú 50tku 😀 😀 😀 dúfam, že si hocičo vyberiem, tak budú rovnako kvalitné fotečky 😉 a budem spokojná

carrie84
12. feb 2012

@lenka3007 - a aky mas blesk? Ja som mala pozicany sb600 a spokojnost. Moj maly vobec nereptal a ani oci nezatvaral. Pekne som ho vyklopila hore alebo 45uhol a paradicka. Vstavany snad ani nepouzivam - to zabije kazdu fotku 😝 Difuzer sice trochu pomoze, ale aj tak som s tym nebola spokojna. Ale 50mm f1.4 krasne pracuje aj pri slabsom svetle.
@annika11 - ano, ano ... ja tiez obcas chrbtom buram steny alebo leziem von oknom 😀 Kde na flickri to mozem cihnut?

annika11
12. feb 2012

baby nahodila som zopár na flickr, tak popozerajte 🙂
http://www.flickr.com/photos/annika_bohacova/se...
dala som tam zopár, nechcem moc zverejňovať portrety ľudí, bez ich vedomia, tak len také na ktorých sú kamaráti, ktorím to snád nebude vadiť 🙂

katuska26
13. feb 2012

@annika11 presne poznám ja som sa naviazala na moju 35ťku odkedy som ju založila tak som ju ešte nezložila 😅 a s tou bateriou som dopadla rovnako, tiež sme museli do môjho auta novú kupovať 😖 ale teraz aspoň bez problémov aj ráno naštartujem 🙂 no teším sa na ďalšie fotky a na akom režime si fotila?

katuska26
13. feb 2012

@annika11 mne sa fotky veľmi páčia 😵 šikulka 😵

lenka3007
13. feb 2012

@annika11 pozerala som tie fotky. nahodou su perfektne. šikulka 🙂
@carrie84 presne to som myslela, ze lepsi objektiv, len ktory? ja chcem zoomovy aj pevny. fuu, je toho kopa co chcem, len viem, ze tento setovy je naozaj asi len na naucenie. Blesk mam vstavany zatial, ale uz aj nad tym rozmyslam, len to musim nastudovat, lebo este sa v tom navyznam.

adus123
13. feb 2012

@lucqa ..dakujem za radu...a ty nieco na tom blesku menis, co sa tyka intenzity , zoomu a podobne?

adus123
13. feb 2012

@mirica4 ...ahoooj...ja vas cita, pravidelne, len teraz menej fotim, tak neprispievam... ☹ cakam na jarne slniecko...teraz askosi nemam motivaciu a dati ked vidia fotak, tak utekaju do tretej izby.... 🙂

sunnysummer
13. feb 2012

ahojte baby, niektora pred casom zhanala knihu od pihana : mistrovstvi prace s DSLR. nasla som ju tu http://www.littera.sk/index.php?action=obchod&s... volala som do obchodu, maju 2 kusy, jeden som si kupila ja 😉 , takze este jeden maju na sklade. inak je vsade vypredana. mozno som niekomu pomohla🙂

sunnysummer
13. feb 2012

@janefonda no nasla som to, ty si ju zhanala (kuk prispevok vyssie)

lenka3007
13. feb 2012

baby tak ja som z tych bleskov dostala akurat depku ☹ poradte mi, aky by bol dobry na nikon D3100, lebo mne vyhodilo hned take 500 eurove... dakuvala 😉

adus123
13. feb 2012

ahojte baby, ja mam 3.vydanie tej knihy co pise sunnysummer vyssie...myslite, ze je v tych vydaniach velky rozdiel? myslim v obsahu, popripade nejake ine rozdiely?