Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
5. mar 2012

@bihan (vopred sa ospravedlnujem za typos, ale moj PC je v oprave a pisem len na telefone). Ked si nasetris na D800-ku, urcite si nechaj aj svoj povodny fotoaparat na bezne fotenie. D800- ka je vyslvene budovana len na atelierove fotenie. S tak vysokym poctom pixelov a dokonalym prekreslenim detailov bude kvalitne vykresleny sum na nizkosvetenych zaberoch. Cim viac pixelov=tym horsie pre foto v tme. A taktiez s takym vysokym rozlisenim bude treba fotky na bezne pouzitie rapidne redukovat cim stratis velku cast informacii zaberu. Samozrejme to je aj na ukor kvality. V tomto smere je omnoho lepsie mat z tejto triedy D700 ale ta zas nema video. Pre mna na moju potrebu by bol ideal nechat si moj Nikon D300s a dokupit na plnoformat D700. 🙂 co chcem naplnit tento rok. Ja na plnoformat pojdem aj na ukor nemat video. Obidva si nebudem asi moct nechat.

bihan
5. mar 2012

@briketa jop, to je môj prvotný zámer, ale vychádza z toho, že na FF si zarobím fotením.. preto ten rok rezerva 😀 Teraz mám D7000-ku a nechcem sa jej vzdať ani náhodou..budem sa ale musieť ešte veľa učiť, pretože som si myslela, že 800-ka práve lepšie zvládne šum a horšie svetelné podmienky. 😅
700-ka je už teraz vo Fr nedostatkový tovar a tipujem, že o pár týždňov (mesiacov) už nebude vôbec.

briketa
autor
5. mar 2012

@bihan - ja nemam problem zohnat nic. Moj problem je, ze som musela za Nikon D700 + Nikkor 24-70mm f2.8 dat zvolenie na este jedno babatko 😀

carrie84
5. mar 2012

@briketa - vidis, ja zase musim vydierat, ze dalsie neporodim, dokym nedostanem novy fotak 😀 😀 😀 😀

bihan
5. mar 2012

@briketa hahaaaa... u nás by to tiež bolo naopak 😀 hlavne som si nedávno urobila radosť Nikkor 105mm/2.8 VR, tak teraz veľmi s novou technikou nevyrývam 😀

michalag
5. mar 2012

Ahojte tak uz som skusala par foto blbinie,ale dnes som uz skusila aj starsieho drobca tak posudte same, privitam akukolvek kritiku 🙂 . Po precitani manualu je toto asi 2 foto 😅

michalag
5. mar 2012

som si vedoma toho prepalu na rukave 😔 , ale u nas je problem poobede lebo nam tam svieti cely den slnko, takze mame len trochu zatiahnute zaluzie aby sme nemali zase prisis tmu. Ale viem ze to neospravedlnuje

carrie84
6. mar 2012

@michalag - takze uz si na seba zvykate? 😉

michalag
6. mar 2012

@carrie84 pomaly ale isto 🙂

huraaa, podarilo sa mi zaregistrovat na flickr 🙂

briketa
autor
6. mar 2012

@michalag velmi pekne ti ladi pletovka tvaricky s farbou steny, budes mat doma velmi pekne fotky. vzdy si davaj pozor na odseknute konceky hlav (tento pripad) noh, ruk. tiez neodtinat v laktoch, zapastiach, clenkoch, pase a v krku. ked fotos portret zblizka, ostri na koren nosa. a posledna vac, super ze si sa zahlasila na flickr, lebo na MK sa fotka naozaj neda dobre vidiet koli ich redukciam

michalag
6. mar 2012

@briketa ano teoriu poznam ale chyba prax 😅 , dakujem za rady 🙂 a ak by si ma nahodou niekto chcel pridat na flickr poslem mu nick do IP
Nemate tam aj nejako temu, alebo nieco podobne?

andrea12737
7. mar 2012

Ahojte zienky, pred nejakym casom som sa sem ozvala, ci si kupit novy, alebo ojazdeny aparat. Polovicka mi vsak striktne zakazala kupovat nieco z druhej ruky 🙄 .... no prisla som vam oznamit, ze ododnes budem majitelkou noveho canonu eos 550D+ 50mm f/1,8 😵 😵 uz nech je 15.30h 🙂 Fotenie je moje hobby a toto bude moja prva zrkadlovka. Dufam, ze budem spokojna.

michalag
7. mar 2012

baby a da sa flickri nastavit ze fotky nebudu verejne ale budu ich vidiet iba ludia ktorych mam v kontaktoch?

olienka12
7. mar 2012

@michalag da sa nastavit,ze ich uvidia ludia ktorych mas v kontaktoch nastavenych ako priatelia

michalag
7. mar 2012

@olienka12 a este ako??? 😀

olienka12
7. mar 2012

@michalag ked nahravas foto sa ta to pyta ako zverejnit 🙂 tam to treba zakliknut

michalag
7. mar 2012

@olienka12 oki dakujem 🙂

lucqa
7. mar 2012

@michalag a ked nezakliknes, uvidis ich len ty, ale mozes ich vlozit do diskusie alebo skupiny, kde ich maju vidiet 😉

@andrea12737 gratulujem a nech dobre sluzi 🙂

michalag
7. mar 2012

@andrea12737 tak ako novy foťačik??? 🙂

andrea12737
8. mar 2012

Ahojteee

@lucqa dakujem velmi pekne 😵

@michalag super, paradicka. Vcera som sa s nim hrala cele popoludnie az do noci, teraz sa idem zasa pustit do objavovania tajov zrkadlovky. Skoda ze nemam tiez sirokouhly objektiv. Na ten si budem musiet nasporit 😝 . Ale tento obj robi krasne fotky 😵 kompakt sa moze schovat. Este som len v polovicke navodu na pouzitie, tak snad to dnes dotiahnem do konca, nech to uz iba skusam. Lebo takto to je teraz, ze nieco si precitam, hned skusam.. zasa citam..skusam 😀 Vidim to tak, ze mi bude treba kupit este jednu baterku 😅 Na upravovanie foto som doteraz pouzila Adobe elements 6, dufam, ze 10tka, kt. bola sucastou balenia sa od 6tky velmi nelisi.

michalag
8. mar 2012

@briketa pozeram ze synček ma dnes narodeniny, tak mu prajem všetko najlepšie k 1. narodeninám!!! 😵 😵 😵

@andrea12737 super, presne tak uz viem preco ma vsetci odhovarali od ultrazoomov, je v tom velky rozdiel a tiez nelutujem kupu 🙂 ... tiez mam zrkadlovku len od soboty takze sa tiez ucim ako co

briketa
autor
8. mar 2012

@andrea12737 kupovat fototechniku z bazaru je uplne v pohode ked vies za cim ides. Su to praveze mudre kupy! Kto ti to zakazoval? Gratulujem k novej masinke.

michalag
8. mar 2012

Baby zvazujem kupu jednej z tychto knih, myslite si ze pre zaciatocnika sa oplati? Skoda ze nie je slovensky preklad pre D3100 ☹
http://www.martinus.sk/?uItem=84336
http://www.martinus.sk/?uItem=117534

dosa
9. mar 2012

@michalag ja mam tuto knihu ku canonu, je to akoby navod na pouzitie, ale napisany tak, ako by ti to niekto znamy ukazoval, velmi zrozumitelne... ak sa potrebujes naucit ovladat jednotlive tlacitka na fotaku, tak sa ti oplati, ale ak uz vies, kde co treba stalcit, tak by som si kupila nieco ine o foteni...

dosa
9. mar 2012

@michalag este ma napadlo, ked pises ze skoda ze nie je pre 3100 - asi by nebolo vhodne kupit knihu o inom fotaku, jedine, ze by mali rovnake tlacitka, lebo tam je kazde jedno odfotene, popisane a ked je zadana aj konkretna tema, tak su tam obrazkove postupy, co vsetko treba postlacat - tak aby si nakoniec z toho nebola domotana.

dosa
9. mar 2012

@michalag jaj, pisem jak tatar, na dvadsat razy 🙂 no a nie len tlacitka, ale aj menu treba mat rovnake, lebo tam mas popisane, aj co kde treba ako ponastavovat v menu...

andrea12737
9. mar 2012

Ahojte 😉

@michalag jeeeej, takze tiez sa este len spoznavate? Aku masinku si si zaobstarala?

@briketa aaale, polovicka mi to zakazala. 😒 on je taky neveriacky tomas v tomto. Ale nevadi. Telo mam nove, tak uz len setrit na kvalitne objektivy 😵 dufam, ze o nejake tri mesiace to bude mozne.

Uz mam cely manual preštudovany. 😀 pridavam prve upravene foto 😅

nikinka82
9. mar 2012

Ahojte, tak ja vás tu čítam celú debatu dozadu a keďže sa zdá, že hádam nebudem posledná amatérka, čo sa pridá, tak sa pridávam :DDD
Fotenie ma bavilo už dávno, ale mala som len klasické digi foťáky.... a zase som sa tomu nejako extrémne nevenovala, ale kvalitné fotky ma vždy fascinovali....
Takže som pozbierala odvahu a oslovila vás 🙂
Asi by som sa skúsila aj na ten flickr prihlásiť, ak ma trošku prijmete medzi seba 😉

michalag
9. mar 2012

@dosa dakujem, no ved to ze ci to je zruba rovnake, ja by som potrebovala hlavne kedy co nastavit, tlacitka uz zhruba viem co kde, ale este v tom nie som doma

@andrea12737 ja som si kupila Nikon D3100 🙂

@nikinka82 jasne kludne sa k nam pridaj 🙂 🙂 🙂

dosa
9. mar 2012

@andrea12737 moj muz je tiez taky pan opatrny... strasne by som chcela ojektiv 70-200 f2,8, je ich par aj na bazare, ale muz mi nedovoli. je to kopa penazi a on bude lepsie spavat, ked to bude mat z obchodu 🙂 tak mi dolozil rozdiel, ze nech si kupim novy, lenze to zase u nas v okoli take veci nepredavaju, tak kym sa dostaneme do BA, to este potrva 😒