Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
13. máj 2012

to ma byt 105 samozrejme, nie 102

katuska26
13. máj 2012

@briketa no chcem ho na detaily, von na portréty... no ako brala by som nikkor 105 ale tá cena uff 😝 a ešte mi pán v predajni povedal že tamron nemá stabilizáciu obrazu...no je pre mňa dostupnejší...

annika11
13. máj 2012

@katuska26 sigmu som si kúpila 😀 a som moooooc spokojná 🙂 má super svetelnosť a teraz akurát som ním nafotila jednu čaju na maturitný pozdrav a veľmi sa mi páčia fotky, niečo nahodím aj na moju stránku, potom popozeraj 😀

@briketa 7000? vidíš ten ma ani nenapadol 🙂 idem niečo popozerať po nete, chcela by som ešte pred dovolenkou poriešiť 🙂 ked sa podarí

baby moje, čo by som bez vás robila 😀

katuska26
13. máj 2012

@annika11 tak 7000 je už super ten som tiež rozmýšľala... ale už nechcem po roku znovu meniť tak sme zainvestovali 😕 😀 no teším sa na fotky 🙂

bihan
13. máj 2012

@katuska26 :D so 700-kou motor riešiť nemusíš ale ak má motor aj telo aj foťák, tak pracuje motorček vo foťáku a ten tamron je dosť hlučný a myslím, že trochu pomalšie ostrí, ale keď sa s ním naučíš pracovať, bude super.
Ja osobne sa ale prikláňam k tomu, čo písala Briketa a odporúčam Nikoňácku pevnú 105-ku.. v pohode nestabilizovanú staršiu bazárovú verziu.. sú to úžasné sklá.. veľmi rada s ním fotím.
Ja mám síce stabilizovanú 105-ku ale stabilizáciu využívam pomerne málo.. navyše je to prvá vec, ktorá sa ti na objektíve pokazí 😅

katuska26
13. máj 2012

@bihan heeej? vidíš to no nenašla som bazarovu, ja by som si kľudne kúpila no nič :( ja by som chcela tu 105 viem že ju máš a chváliš si ju... a aký presný názov má staršia verzia?, skúsim pohľadať.... 😉

bihan
13. máj 2012

http://www.photozone.de/Reviews/223-micro-nikko...

Podľa jedného dobrého fr. časopisu má v normálnom stave hodnotu 450€
Tá nová stabilizovaná verzia má tú výhodu, že sa nevysúva a cena je podľa kvóty okolo 590€ ( ja som kúpila v super stave za 560 🙂

katuska26
13. máj 2012

@bihan ok idem hľadať a ty si si ktorú kúpila so stabiizátorom tu novšiu? toto je tá staršia?

katuska26
13. máj 2012

@bihan a hodnota tohto čo si mi dala odkaz ano? už mi to v týchto neskorých hodinách nemyslí 😀

bihan
13. máj 2012

hej hej, dala som ti link na ten starší. Ja som pokukovala po staršom (resp. po Sigme a Tamrone), ale potom som mala príležitosť kúpiť Nikona za super cenu, tak som neváhala ani minútu.

bihan
13. máj 2012

@katuska26 tebe patrí ten príspevok hore :D Mne to už veľmi nemyslí po večernom poháriku rosé 😅

katuska26
13. máj 2012

@bihan hihi teebe jee 🙂 vidíš ja som vlastne tiež mala kus becherovky u starkého 😀 no kukám na ebay sú nejaké ... no ja by som tiež najradšej nikona čo som našla bez plesní a škrabancov že dnu kus prachu že to nieje na závadu dá sa to aj vyčistiť či to rovno zavrhnuť???

bihan
13. máj 2012

@katuska26 mala som 85-ku s jedným zrnom.. pri starších objektívoch sa tomu takmer nedá vyhnúť.. ani pri novších a intenzívnom používaní.. vyčistiť sa to dá, chystám sa nechať si prečistiť celú výbavu keď prídeme najbližšie na slovensko, ale pri objektívoch je problém v tom, či je prach na vonkajších alebo vnút. členoch. Vliezlo mo zrnko piesku to Tamrona, tak mi ani nechceli urobiť odhad čistenia kým nepošlem objektív, lebo že nevedia ako veľmi by ho museli rozobrať.

briketa
autor
15. máj 2012

@katuska26 zrnko prachu je ta najjednoduchsia vec zmazat vo photoshope. ak je naozaj dobra cena ja by som ho brala

sirael4
16. máj 2012

Holky, doted jsem fotila na automatiku, snažímse ted dostat do focení na časovou automatiku (A) a potřebuju mnoho rad 😀
Venku jsou fotky jakš takš k mojí spokojenosti, i když snad to bude časem i lepší, ale v místnosti to nějak nejsem schopná nastavit. Když fotím dceru, nastavuji doma za denního světla ISO kolem 800 a co nejmenší clonu, ale stejně jsou fotky pořád rozmazaný, jakmile se malá trochu pohne, tzn. dlouhý čas....? Co s tím?

dadush
16. máj 2012

ahojte , mam na predaj objektiv nikorr 18-105mm DX VR, ak ma niekto zaujem napiste IP. 🙂 a este sa chcem spytat, ci nemate skusenosti s kurzami zamerany na fotografovanie deti , pripadne ci nejaky aj odporucate? dik

lucqa
17. máj 2012

@sirael4 v miestnosti by som skor pouzila externy blesk, ako zvysovala ISO, kvoli sumu.
Ale ak chces bez blesku, tak pri slabom svetle mozes dat ISO 1600. To, ze mas dceru rozmazanu je sposobene dlhym casom, ktory neudrzis v ruke a kazdy pohyb budes mat rozmazany.
Takze musis skratit cas a clonu dat nanizsie cislo tj naplno otvorenu. Takze v miestnosti by som fotila s prioritou casu, ktory by som nastavila aspon na 1/100, clonu Ti to da automaticky najnizsie cislo a pokial to nemas svetle ako chces, tak musis ist hore s ISOm, ale musis sa zmierit aj so sumom.

briketa
autor
18. máj 2012

@dadush kurzy su fajn, len su drahe. ale ked mas moznost, chod!

dadush
18. máj 2012

@briketa no ved prave, nasla som jeden taky ze na 1 den - 95 eur (http://www.photoacademy.sk/?kurzy-fotografovani... cenovo je to vsade asi takto. je zamerany na fotenie deti , technika a pod. zrkadlovku mam priblizne 1,5 roka , viem ze vsetko je o praxi ale zvazujem ze ci ist alebo nie 😒 , ci to nebudu zbytocne vyhodene peniazky

briketa
autor
18. máj 2012

@dadush dobre, ze si mi poslala ten link. Ked ten kurz ma Erika , chod!!! Nauci Ta

dadush
18. máj 2012

@briketa skusim tam napisat ze kto bude robit ten kurz , najblizsi termin je koncom juna , dufam ze sa podari 🙂

dadush
18. máj 2012

@briketa, nevsimla som si ved tam je ta osoba pisana 😀 a ty mas s nou skusenosti?

briketa
autor
18. máj 2012

@dadush teraz pozeram tvoj profil, odkial si presne? A este som chcela dodat, urob si vlastny detsky fotosuting predtym nez pojdes. Fot aj M aj A aj S. Rob si poznamky co Ti robilo problem. Vsimni si kde si mala problem s nasvietenim. Zapis to.Vyskusaj High key fotku. Zapis si co Ti robilo problem. Sleduj si komunikaciu s dietatom. Zapisuj zakladne pozy. A potom vsetky poznamky a otazky si ber na kurz. Tam si to znova vyskusas a popytas sa jej. Takto je najlepsie ist pripravena, aby si z toho vyzmykala maximum.

briketa
autor
18. máj 2012

@dadush Eriku poznam, je to doverna fotograficka kamaratka uz roky.

briketa
autor
18. máj 2012

@dadush kde presne byvas?

dadush
18. máj 2012

@briketa ja som z levic, ano tak som to aj myslela ze pojdem s poznamkami, lebo urcite ma to vsetko presne vtedy nenapadne. high key som uz skusala celkom sa vydaril 🙂) samozrejme je co zlepsovat ale low key som este neskusala aj ten by som niekedy chcela ak sa k tomu dostanem

briketa
autor
18. máj 2012

@dadush absolvovala som levicky , boze to uz je davno...

barbarka
18. máj 2012

ahojte, tak ten odpalovac bol fakt nefunkcny, poslali druhy recevier tak uz to ide, este nie celkom tak ako by som chcela ale aspon to daco robi 😅

barbarka
18. máj 2012

@olienka12 pas na zapastie? to som este nevidela 😅
no moj fotak je zatial nakrku v pohode ale raz ked budem velka a budem mat velky fotak asi to nie je moc prijemne

olienka12
22. máj 2012

kocky ktore uvazujete o kupe zrkadlovky,ale zda sa vam stale draha tak kuk letak elektroworld d3100 nikon je tam pod 300e