Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zuzu80
17. mar 2011

@cruela nebud smutna, u nas je rovnako hnusne pocasie 😠 A cez vikend bude urcite aspon na chvilu pekne, aby si urobila par dobrych zaberov 😉

andzi
18. mar 2011

ahojte baby, viem, že ste tu mnohé skúsené, tak mi možno poradíte. Doteraz som mala obyčajný kompakt Canon a chcela by som sa začať venovať foteniu na vyššej úrovni, chcela by som si obstarať nejakú kvalitnú digitálnu zrkadlovku, čo by ste mi ako začiatočníčke, ktorá so zrkadlovkou nikdy nefotila, odporúčali?

maatuulka
21. mar 2011

maminy, ake pouzivate programy na upravu fotiek? Ja mam Photoshop, a Portrait Proffesional.. ale viem, ze ich je viac.

cruela
21. mar 2011

@andzi nuz, ja by som odporucala vyberat medzi canonom a nikonom... ak ta fotenie chyti, tieto dve znacky maju bohaty vyber objektivov a prislusenstva... tiez poznam zopar pentaxakov, ktori sa tiez nestazuju a je to aj lacnejsie

@maatuulka ja robim 90% v lightroome a zvysok photoshop

@zuzu80 nefotime? 😨 tu mas aspon holandske tulipany 😉

zuzu80
21. mar 2011

@cruela vitaj doma, tulipany nadherne prenadherne 😉
fotime, fotime 😉

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 super, tesim sa na fotecky 😉 ja som moc v A-dame nepofotila, aspon nie co sa nasej temy tyka... ale cez vikend snad dobehnem, decka budu u tatka, tak mozem vyrazit do sveta 🙂

a davam aj jednu cestovatelsku

zuzu80
21. mar 2011

@cruela toto je uz aka parada 😕 waw

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 ale co si! ono na potulkach sa dobre foti, lebo staci cvak, trosku dofarbit vo fotosope a hned je pekna foto na svete 🙂

lili_a_mimi
21. mar 2011

@cruela kraaaasne fotky! 🙂
A teraz nieco z nasej nedelnajsej prechadzky... 😀 - tu vidno rozdiel medzi prirodou a prirodou 😀 😀 😀

zuzu80
21. mar 2011

@lili_a_mimi 😀 😀 😀 luxusny rybarsky posed 😀

zuzu80
21. mar 2011

tak aj ja pridavam jednu z exkurzie

lili_a_mimi
21. mar 2011

@zuzu80 presne tak 😀 nedalo sa mi neodfotit to 😉

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 to je naaaadherna fotka!

@lili_a_mimi parada 😀

zuzu80
21. mar 2011

@cruela 😉
tak som pridala aj na picasa 😉

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 idem pokukat 🙂 a mas peknu znacku na fotkach 😉

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 pekne fotky, najma tie bahniatka sa mi pacia 🙂 aky mas objektiv? to mas pevnu 105ku alebo 18-105?

zuzu80
21. mar 2011

@cruela 😉 18-105

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 pocuj, ja som ti trosku tie fotky okomentovala, ber to tak, ze to je len moj pohlad, oki? 😉 a samozrejme cakam, ze sa vyjadrite aj k mojim fotkam, lebo ja sa samozrejme na ne pozeram inak ako druhi a potom tiez nemusim vidiet, co je zle 😅

cruela
21. mar 2011

hmmm, a zisiel by sa nam mozno aj nejaky odborny poradca, ktory by sa nam k tym fotkam vyjadril.... najde sa nejaky zaujemca z pokrocilych? pomozete nam? 😵

zuzu80
21. mar 2011

@cruela ja som vdacna za kazdy komentar. Potom sa na to este pozriem a okomentujem ale mne sa tie tvoje velmi pacia, hlavne farby 😉

cruela
21. mar 2011

@zuzu80 a hlavne ja este ziadne fotky ani nemam 😝 ale zapracujem na tom... na vikend hlasia zle pocasie, ako som zistila, tak skusim nieco cez vikend zbuchat....

cruela
21. mar 2011

a dam este jednu zaumijavu foto... holandsko uz davno nie je krajinou tulipanov ale bicyklov... take vselijake vychytavky tam su... bez problemov odveziete aj tri deti na jednom bicykli 🙂

saskarisko
22. mar 2011

Ahojte,
@cruela - uzasne tulipany. a tato posledna foto tiez stoji za to 😉
@zuzu80 - teda ty mas v robote vyborne exkurzie 😉
@lili_a_mimi - tak toto fakt trebalo odfotit, vyborne 😉

lili_a_mimi
22. mar 2011

@andzi ahoj! Ja som sa tiez rozhodovala asi necely rok dozadu. Rozhodovala som sa medzi Nikonom a Canonom. Nakoniec (ani neviem preco) vyhral Nikon. No ak sa rozhodnes pre Nikon, radila by som ti fotacik so zabudovanym motorcekom (D90 alebo D7000) 😉 A dufam, ze potom sa pochvalis, co si si nakoniec vybrala.

lili_a_mimi
22. mar 2011

@maatuulka ja pouzivam Photoshop a Zoner Profesional a sice sa mam este co ucit, no som s nimi spokojna 😉

andzi
22. mar 2011

@lili_a_mimi a ty máš aký foťáčik, ak sa môžem opýtať? tiež by som chcela nikon, ale neviem vhodný model pre začiatočníka

saskarisko
22. mar 2011

@andzi - tak ako radi lili_a_mimi, ak sa chces serioznejsie venovat foteniu, tak potom fotak s motorcekom. ja som nikonacka, takze sa priklanam k nikonu d90 alebo nikonu d7000. ja mam nikon d3000 (to je zrkadlovka pre uplnych zaciatocnikov), kde motorcek nie je, a teda chyba riadne. teraz fotievam pevnou 50tkou, a vsetko si musim doostrovat sama, kedze som si zobrala lacnejsi model 50-tky

@maatuulka - uplne najzakladnejsie upravy robim v picasse (povacsine orezy), potom pouzivam photoshop, a menej zoner. ale skusala som aj lightroom, ale ten mi zatial nesadol

zuzu80
22. mar 2011

@saskarisko aj dnes som vybehla do terenu s fotakom na pleci 😉 vecer pridam nejake foto
@andzi ja ako nikonacka potvrdzujem to, co vraveli baby d90 alebo d7000 v canonoch sa zial nevyznam 😉

andzi
22. mar 2011

@saskarisko ďakujem, a ak nikon d90 tak ktorý objektív?

zuzu80
22. mar 2011

@andzi ak mozem setovy 18-105 je dobry objektiv a potom este 50tka pevne sklo 😉