Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

silvia.t
18. apr 2011

ja zas poznam jedneho chalana je to najlepsi kamarat mojho brata a on ma nikon D300s ci D300 😖 a kupoval si ho na fotenie sportu oni su partia a skacu ten parkur ci co to je a tak raz som ich bola fotit aj ja a ten chlapec sa cudoval ze ako moze moja vtedy D5000 fotit lepsie ako jeho profesionalny fotak...ale ma zazobanych rodicov a vyberal fotak podla ceny...stylom-cim drahsi,tym lepsi 😝 ale nemal ani sajnu o tom co je zavierka,o ISO a clone len letmo...ale tak zistil ze bez vedomosti nenafoti nic,absolvoval drahe kurzy a teraz klobuk dole ako sa chalanisko rozbehol,ale mat jeho vybavu a tie kurzy (a cas) tak som tiez niekdy inde 😀 😀 😀

majulcek
19. apr 2011

@olienka12 no ten clanok ma nieco spolocne so mnou...mm si kupil fotak a ja ked som mu ho zobrala tak to bolo len auto,ale uz sa lepsim,citam studujem,aj manual som otvorila tak dufam ze ked stretnem niekoho s fotakom tak nebudem ako dotycny chalanisko a zamachrujem ze aj ja volaco viem 😀

@bibi1711 mala je rozkosna na tej fotke,mne by moja nezapozovala ani za svet 😝

@michalag akurat minule som tu niekde spominala ze toto je super tema,ze tu aj ked niekto niekomu "nalozi" tak je to o kritike,kde nemas pocit ze sa niekto vyvysuje a hra sa na super perfeeektneeeho fotografaa

@kasami ale maly sa statocne drzi na fotkach,drzim palce nech to je len lepsie a lepsie 😉

baby uz ste nafotili nejake protiklady? ja nic 😝 mam nejaky utlm, nemam ani sajnu akurat vcera na prechadzke sme s mm rozoberali vsetky mozne protiklady,ale teda fakt neviiiim 😝

ivka000
19. apr 2011

@olienka12 uff takých ludí je dnes strááááášne veľa 😒 ja ked som si kúpila svoju prvú zrkadlovku čo nebolo dávno tak prvé čo som urobila som študovala návod totižto nevedela som ho poradne ani zapnúť, musela som nájsť kde sa dáva baterka a karta 😀 😀 😀 a ako ho vôbec poskladať dokopy 😝 a od vtedy hodiny sedávam pri nete a už som prečítala skoro celú fotoškolu na fotoromane, ephote, digiphote a neviem kde všelikade všeliaké články ....no ale stále sa len učím a ešte dlho budem 🙂 strašne mi pomáha aj ked čítam komentáre k fotkám aj iných tak viem čo je dobre a čo zle ... kedže na kurz neviem kedy sa vôbec dostanem tak som taký samouk 😉 ešte že je ten internet 😵
ja teraz akosi nič nefotím stále nemám na nič čas ale dúfam že po veľkej noci sa polepším a k téme protiklady sa budem musieť donútiť nič ma akosi nenapadá ...

barbarka
19. apr 2011

@kasami drzkame palce Samkovi, drzte sa
@olienka12 no ked dakto nema kam davat prasule, premava sa po meste z drahym fotakom nech si o nom ludia myslia aky je fotograf, tiez som uz takych stretla. 😉

ja furt nemam cas spracovat foto do du, ale aspon dve poslem 😉

barbarka
19. apr 2011

babenky potrebujem radu - viacero fotografii mam take zvlastne ako keby namalovane, proste nie su ostre ale ani vyslovene rozmazane a na niektorych je sum , netusite cim by to mohlo byt? dnes som fotila okolo 4tej co bolo dost slnko moze to suvisiet?

zuzu80
19. apr 2011

@barbarka nemala si nastavene vysoke ISO?

barbarka
19. apr 2011

@zuzu80 praveze som to fotila na 100 😕

barbarka
19. apr 2011

mohla byt prave nizke iso chyba?

bmmz
19. apr 2011

no cafte som rozhodnuta kupit Canon EOS 60D + 18-135 IS ... co vy nato

zuzu80
19. apr 2011

@barbarka nizke iso by zasumenie sposobovat nemalo

olienka12
19. apr 2011

@barbarka akym objektivom si fotila

silvia.t
19. apr 2011

@barbarka netusim mozno tym objektivom 😒
@bmmz neporadim ja som v skupine nikon 😀

cruela
19. apr 2011

joooooj, dnes som lutovala, ze som si fotak so sebou na sluzobku nebrala! taky nadherny zapad slnka bol vo Varsave a pohlad z lietadla na mesto v ziare toho slnka bol neskutocny! furt ten fotak so sebou vlacim a ked by sa zisiel, tak ho nemam... a presne kvoli takymto chvilam si chcem kupit "mydlo", ale zas nie taky uplne najobycajnejsi kompakt, to by som s takym asi ani fotit nevedela 😀 mne teraz ked daju do ruky obycajny digital prisamvacku ja s tym ani fotit neviem,....

zuzu80
19. apr 2011

@cruela vitaj na rodnej hrude 😉
Mna minule nejaka skupinka na ulici oslovila, ze ci ich odfotim, chytila som to do ruky a pochytila ma panika, ze co teraz s tym, ani som nevedela, kam sa mam pozerat, som musela vyzerat ako polodebil 😀 😀

cruela
19. apr 2011

@zuzu80 vdaka 😉
akoze presne s kompaktom aj ja tak.... sak kym sa zorientujem... som si minule v robote chcela afto pofotit, tak som si pozicala firemne mydlo a take katastrofalne fotky som si porobila, ze som bola vsetkym na smiech ze ja taka fotografka ani fotit neviem... no co, baľšaja technika toto pre mna 😀
ja ako spravna Nikonacka mam toto vo vyhlade, ale to najskor sportku budem musiet vyhrat 😒 http://www.nikon.sk/sk_SK/product/digital-camer...

zuzu80
20. apr 2011

@cruela dobre si vybrala, uz len nech nan daju 70%zlavu 😀

lili_a_mimi
20. apr 2011

@cruela ooo, nenarocnaaa 😝
@bmmz no, ani ja ti neporadim, ja mam tiez Nikon 😅
a inac, aj ja som si vsimla, ze coraz viac ludi chodi s obrovskymi "delami" zavesenymi na krku... chcela by som ale vidiet, ze ako vyzeraju fotky, ktore si s nimi nafotia... 😎

zuzu80
20. apr 2011

@lili_a_mimi to bude tou dobou 😒 Vsetci chcu mat velke auta, velke domy, velke fotaky, velke telky.....

olienka12
20. apr 2011

@lili_a_mimi poviem ti to presne strasne 🙂)) kamos si kupil zrkadlovku sa ho pytam naco ti je taky fotak,sak tebe by stacil nejaky ultrazoom on ze nemysli si aj ja viem fotit. hmm automatika obloha je len neurcite sive miesto na fotke no nevyjadrujem sa dalej capne fotky na fb a ludia hiiiiii ciiiiiiiiiii waaw kuknem ja a je mi do placu 🙂))
nepovazujem sa za dobru fotografku, do toho mam teda daleko ale mozem zodpovedne prehlasit na moje foto sa nechyta ani z lietadla 🙂)

zuzu80
20. apr 2011

@olienka12 ale zober si to z druhej strany, ma delo a fotky na prd, ty nemas delo ale fotky su super, cize jaka si sikulka? 😉

lili_a_mimi
20. apr 2011

@olienka12 @zuzu80 no, ani ja sa nezaradujem medzi dobre fotografky, ale odkedy sem chodim a citam vsetky tie pripomienky k fotkam a kritiky, tak uz sledujem take detaily na fotkach, ktore som pred tym ani nevsimala... 😕 a sranda je, ze take tie "chybicky krasy" uz nachadzam aj na niektorych bilboardoch a casakoch... 😅

olienka12
20. apr 2011

@zuzu80 no hej lepsie fotky som mala aj s minoltou z1 🙂))) inak je tu este niekto kto fotil aj filmovou zrkadlovkou? ja som strasne dlho odolavala digitalu,lebo film je film,ale ide brutalne do penazi 🙂)

zuzu80
20. apr 2011

@olienka12 my sme este pred dvomi rokmi fotili na kinofilm 😉

cruela
20. apr 2011

@barbarka kukla som, ze si poslala tri fotky do ulohy... viem identifikovat to kura (protiklady), puciky (stromy), ale neviem kam zaradit prcka v pupavach.... protiklady alebo stromy? alebo na kritiku?

barbarka
20. apr 2011

@cruela pisala som k tomu do mailu: kopirujem tak prve - stromy, druhe protiklady a tretie na kritiku - fotka je neupravena a nejde mi o kritiku ale o radu, v poslednej dobe mam vela podobnych fotiek, su akoby nakreslene, proste daka chyba tam je a neviem na to prist ze co 😉

cruela
20. apr 2011

@barbarka tak som to identifikovala spravne 😉

zuzu80
20. apr 2011

netradicna velkonocna pohladnica

cruela
20. apr 2011

@zuzu80 hod na picasu, sak trt vidim ☹

barbarka
20. apr 2011

@cruela 😉

kasami
20. apr 2011

ahoj 🙂
uz je lepsie 🙂 dnes sme si spolu uzivali 🙂 maly dostal ako bolestne freestyle bike a dnes sme si uzivali 🙂 boli sme s kamoskou na obede a potom v avione ... dostla tajne UV pero a dennicek, mikinu, siltoku, okuliare a zosity 🙂))
@barbarka dakujem 🙂

inak tie foto ste teda pekne odignorovali ... tak chapem, ze su na prd 😝 polepsim sa snad 🙂))