Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
23. apr 2011

@adus123 to je rozlisenie... klasicke zrkadlovky fotia 2:3, len nie som si ista, co to mas ty za fotak, to nie je klasicka zrkadlovka, ak si dobre pamatam...

adus123
23. apr 2011

@cruela .. nie, nie..to je Nikon Coolpix P80

adus123
23. apr 2011

@cruela ..a viem to niekde zistit?

adus123
23. apr 2011

@cruela ...v knizke k nemu som nasla toto...Veľkosť snímok 3648x2432 a v zátvorke /3:2/
moze to byt ono?

cruela
23. apr 2011

@adus123 no, recenzie hovoria, ze pomer cipu je 4:3

cruela
23. apr 2011

@adus123 hej, 3:2 je ono... lebo vo fotakoch byva moznost prehodit si pomer... takze to mas spravne 😉

adus123
23. apr 2011

fuha, ty si sikulka..raz dva vsetko najdes...
ked pozeram fotky, tak tam je napisane to rozlisenie 3648x2736....
a ked citam tu tabulku v knizke , tak mam napisane...
3648 x 2432 /3:2/
2736 x 2736/1"1/
takze taka kombinacia ako pise na fotkach v tabulke ani nie je..nevadi to?
To cislo 2432 mi na fotkach neukazuje...

cruela
23. apr 2011

@adus123 no, dolezity je pomer, ak vidis niekde ze to mas nastavene na 2:3, tak to mas "v suchu" 😉 ak si si nie ista, urob si skusku spravnosti - navol si orez na 10x15 a chod akoby orezat fotku, ak sa ti do vyrezu dostane komplet cela fotka, mas pomer 2:3, ak bude kdesi (ci uz hore alebo na boku) pretrcat kus fotky, tak mas iny pomer... viac ti takto poradit neviem 😖

adus123
23. apr 2011

@cruela ..ked preratam ten pomer stran "matematicky" tak mi vychadza pomer 4:3...moze to byt?
3648x2736
alebo sa to neda podla"matiky " vyratat" ?platia tam nejake ine principy?
ked otovrim fotku v tom programe, co si mi poslala, tak mi tam hodi pomer 4:3...

cruela
23. apr 2011

@adus123 jasne, ze to moze byt spravne... ako som pisala, v tvojom fotaku je cip s pomerom 4:3, takze moze ti to robit fotky v tomto pomere... ale este kedysi ked som mala digital, tak som tam mala moznost prepnut na pomer 3:2 a tak sa zda, ze ten tvoj to vie tiez, takze v nastaveniach si daj, nech ti to foti do pomeru 2:3 a nemusis potom na format 10x15 orezavat fotky

adus123
23. apr 2011

@cruela ..skusila som tu skusku...navolila som 10x15 a vytrca mi hore aj dole..takze asi to nebude ten pomer 2:3...
skusim to este s pomerom 4:3...len neviem, aku velkost fotky mam teraz navolit...

adus123
23. apr 2011

@cruela ...aha vidis, skusim si to potom prestavit...
velmi pekne Ti dakujem za trpezlivost a rady...som rada, ze si mi pomohla, lebo uz sa s takouto "prkotinou" trapim od stvrtej poobede... 😖 😖 😖
Ty by si uz urcite za ten cas spravila 10 profifotiek... 🙂
Dakujeeeem este raz. Si naozaj zlata.

adus123
23. apr 2011

@cruela ...este ma napadla jedna otazka a uz dufam, ze fakt posledna..... 🙂
Ked si natiahnem tu moju foto do toho programu, ktory si mi odporucila a nastavim si pomer stran 2:3, orezem si tu fotku ako sa mi hodi...tak ked ju dam vyrobit na papier vytlaci mi presne to, co vyrezem?
A ked by som si nechala nastaveny ten isty pomer, co je povodne odfoteny, t.j. 4:3, tak pri vyrobe fotky mi este aj z toho vyrezu orezu?

cruela
23. apr 2011

@adus123 no, zavisi od toho, ze ci dana sluzba orezava alebo necha biele okraje... skor si myslim, ze by ti nechali biely okraj tam, kde by fotka chybala...

@olienka12 dakujem ze si na mna myslela 🙂 ale uz som sa rozhodla kupit radsej nikkor, tak ak by si na taky natrafila, mozes ma potesit zas 😉

adus123
23. apr 2011

@cruela ..dakujem za rady...si zlata.... 🙂

adenka
23. apr 2011

ahojte, my sa flakame cele dni po vonku tak ani nemam cas na MK.. ale pridavam par zo vcera... tesim sa na komenty a kritiky 🙂

ivka000
23. apr 2011

ahojte tak prídávam aj ja pár foto a idem vás dočítať 🙂

ivka000
23. apr 2011

no ale ste sa rozpísali 🙂 ja som dnes celý deň upratovala a dorábala koláčiky ...
baby neviem čo mám s tou sprostou kartou do foťáku 😠 už viac krát som fotila a zrazu že karta poškodená foto sa stiahnúť dali do pc ale zrovna ked som ho potrebovala mi toto spravilo 😠 potom dám do foťáku a fotí ako keby nič 😕neviem robím niečo zle alebo je chybná a mám ju reklamovať ?

ivka000
23. apr 2011
kasami
24. apr 2011

waooo kolko ste zase popisali 🙂
Adenka 🙂 vsak vy sa len tulate 🙂 a fotite 🙂
@ivka000 mne sa jedna karta pokazila z toho vecenho vyberania a prekladania ... teraz pripajam cely fotak radsej 😉

ja idem tiez nieco popratat ...nech sa sibaci nezlaknu 😝

jaaaj a pridala som DU

silvia.t
24. apr 2011

Ahojte zeny,mame doma rusno tak nic nestiham..len tak letmo citam 😀
@adenka
@ivka000
@kasami krasne foto 😵 ,dajte aj nieco na gmail tu nevidno moc tak tazko k tomu pisat viac 😝 pridavam zopar aj ja, dufam ze dnes pojdeme niekam do prirody uz sa chystame 3dni a nie sa vybrat 😅 vecer ak budem stihat tak hodim nieco na gmail 🙂

kasami
24. apr 2011

@silvia.t dakujem 🙂 aj tebe sa vydarili 🙂
na gmail som dala jedno foto do DU protiklady 😉

kuko7
25. apr 2011

Baby zhanam tento objektiv,,nepredava niektoraaaa??? http://shop.ephoto.sk/nikon-af-85-mm-f-1-8d.html dakujem za kazdu ponuku 🙂 🙂 🙂

cruela
25. apr 2011

@kuko7 videla som v bazare na ephoto

adenka
25. apr 2011

caute,
pridavam par dnesnych 🙂

kuko7
25. apr 2011

@olienka12 len ten uz je vlozeny asi tak rok do zadu,,,tak asi uz nie je aktualny 😒
@cruela a kde? ja som ho nevidela ... 🙂

cruela
25. apr 2011

@kuko7 aha, sorry... kukla som na datum vyroby a tiez su to inzeraty z minuleho roku.... pevne skla sa tazko zhanaju, to malokto predava... a ja som na tom rovnako s mojou 24-70, to tiez moc neponukaju...

ivka000
25. apr 2011

@adenka malá je zlatunká 😵 mne tam chýbajú "urezané" nožičky a hlava (viem to sa pri deťoch ťažko stráži ja som rada že je vôbec niekedy zachytený v zábere 😀 ) inak super aj ja sa chystám na púpavu min. rok celý čas ako kvitla pršiavalo ale predminulí rok máme krásne fotky ak nájdem hodím 😵