Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
2. jan 2012
lucqa
2. jan 2012

ahojte, ak mozem, tak sa pridam 🙂 ja mam Canon a nemozem sa stazovat, mozno trosku pracnejsie ostrenie, ale vsetko je vec zvyku... ved dobreho fotografa nerobi technika 🙂

rabiva
3. jan 2012

@olienka12 ale ja som potrebovala s obj. 18-105 😉 bud 5100 alebo 3100... ver mi ze som si volala aj do Nikonu a tento set mi uz nevedeli ani oni zohnat, ani z externeho skladu, takze vdaka za ochotu a aktivitu dokazat mi ze este su 😅 😅 napr. aj v PO sa mi nukali ze ak by vedeli zohnat tak mi ho objednaju ale zial nebol uz takyto 😒 ono je vzdy lepsie si zavolat do uvedeneho eshopu a preverit si ci "ozaj" na sklade maju 😝

@mery.maja zatial neporadim lebo sama idem zacinat 😀 😀 akurat ti mozem co to poradit podla coho som vyberala a co si vsimala 😎

michalag
3. jan 2012

Viem ze vacsina z vas robi s photoshopom
a kedze sa aj ja zacinam s nim ucit robit tak sa chcem spytat
Ako si dam prec z mojej foto vodoznak?. Hoci som ju upravovala este v gimpe, len som ju neulozila do xcf ale rovno do jpg-čka

zzuzana82
3. jan 2012

@michalag ak to uz ma ulozene ako jpg tak potom len klonovacim razitkom premazat (peciatkou),myslim ze sa to inak neda 😉

lucqa
3. jan 2012

ak sa vas mozem opytat, preco tak velmi uprednostnujete Nikon? Ma lepsie parametre v tej istej triede ako ostatne, alebo lahsie menu, cena je ina?
Keby ste videli 3 fotky vedla seba, jedna by bola fotena Nikonom, druha Canonom a tretia Sony, chcete mi povedat, ze by ste urcili, ktora je fotena ktorym fotakom?
Nechcem sa Vas nikoho dotknut, ale pri foteni by malo ist o to, aby mala fotka dusu, aby zaujala a nie cim je fotena... ja som nasla tuto temu az teraz a velmi ma potesila, pretoze som myslela, ze sa tu debatuje o fotkach, foteni a upravach a nie o fotoaparatoch

@michalag ak uz to mas ulozene ako jpg, tak asi jedine pracne vymazat

michalag
3. jan 2012

@lucqa myslim ze je to tema o vsetkom co sa tyka fotenia a k tomu patria aj DLRS, objektivy a všetko okolo toho

nikonka
3. jan 2012

@lucqa ??? kto tu uprednostnuje Nikon? som v tejte teme uz nejaky ten mesiac, ale nikdy sa tu nestalo, ze by niekto nieco uprednostnoval... ja sama som na predchadzajucej strane pisala toto: "nikonka mery.maja nikon a canon je uplne jedno co si vyberies... "
ibaze ked ja mam nikon, nebudem tu ospevovat a odporucat niekomu canon, ked o nom nic neviem a nemam s nim prakticke skusenosti... ked je tu viac uzivatelov nikonu, tak pochopitelne sa viacej pise o nikone... a osobne si myslim, ze co sa tyka ponuk objektivov pre nikon a canon su tie pre nikon lepsie co sa tyka pomeru kvality a ceny... aspon co citam porovnania v recenziach...
takze ked sa mna niekto opyta, aku zrkadlovku pre zaciatocnika, budem radit nikon, kedze v tom sa vyznam...

zzuzana82
3. jan 2012

@lucqa kazdy si vybere to co chce 😉 ja mam tiez canon , uz druhy a nemenila by som za nic na svete, vyhovuje mi aj co sa tyka parametrov ,ale mi aj dobre sadne do ruky. Mala som aj nikon v ruke ,ale mi nesadol 😀 kamarat ma zase sony alfa, tiez super. Takze kazdy si najde to svoje, ja som canonacka a budem potporovat canon, ten co ma nikon zase bude stat za nikonom, to je vecna dilema na kazdom fotografickom fore,dolezite ale je ako sama vravis aky ma clovek cit pre fotku, mozes mat aj canon 5D marka ak nemas proste na to cit,oko tak Ti ani fotak nepomoze 😀 (tym sa nechcem nikoho dotknut ani urazit,ale proste tak to je 🙂 )

lucqa
3. jan 2012

@nikonka nechcela som sa nikoho dotknut, len rabiva si kupila Canon, lebo Nikon aky by jej vyhovoval uz nebol a posledne prispevky tu boli len o tom, kde ho mohla kupit... ale ona uz kupila Canon, neni teda jedno ci ten Nikon co chcela niekde maju??? asi by som skor poradila co s Canonom, keby si nevedela dat s niecim rady, ako pisat kde maju este Nikon ktory chcela... kvoli tomuto bol moj prispevok taky aky bol, nechcela som urazit Nikonakov, sama mam aj Nikon, nie som zaujata voci tejto znacke, myslim, ze obe znacky su vynikajuce 😉

@michalag ano, suhlasim, ze okolo fotenia, ale preco ked si niekto uz kupi fotak, tak mu tu pisete kde vsade mohol kupit ten co chcel? keby to bol jeden prispevok, tak beriem...

@zzuzana82 drahy fotak este fotografa nerobi 🙂 uplne s Tebou suhlasim

rabiva
3. jan 2012

noo tak ako to napisala @lucqa uplne suhlasim a nema zmysel sa opakovat 😉 to ci si niekto vyberie Nikon ci Canon je myslim cisto subjektivny pocit, kazdy preferuje tu znacku kt. uz ma odskusanu a je s nou spokojny 😉
a aj vdaka za ochotu dievcatam s linkami, no u mna je to v podstate uz bezpredmentne, viem o x eshopoch kde je v ponuke, aj ephoto poznam ale situacia je taka aka je 😅 a povodne som chcela kupit fotak v kamenom obchodiku, u autorizovaneho predajcu
Este by ma zaujimalo aku literaturu ste citali, ktore knizky su fajn, overene, z ktorych sa co - to da naucit? 😎

lucqa
3. jan 2012

@rabiva prepac, ze som sa montovala do toho co pisali Tebe, len mi to prislo ako keby si si vybrala zle 😅 nech mas akykolvek fotak, musis si nan zvyknut, kazdy ma svoje muchy, ktore treba vychytat 😉
a knizky, mne velmi pomohli tie od Scotta Kelbyho: Digitální fotografie 1 , 2 a 3, velmi jednoducho pisane, rychlo sa citaju a neni tam prilis vela "omacky", na postprocess Digitální fotografie ve Photoshopu CS4 a teraz najnovsie som dostala Fotografické postupy ŽIVĚ, to je DVD, ale este som si ho nemala kedy pozriet 😅

slovakia13
3. jan 2012

@lucqa krasne fotky mas v albume a uz som objednala 1digitalni fotografie ,ktosi ju uz odporucal a teraz lutujem ,ze som si nedala vsetky ☹ + fotografujeme deti 🙂 sa uz neviem dockat kedy pridu. ja sa zatial ucim uuuplne zaklady ,takze dlha cesta ,ale cim viac skusam a viac citam o foteni ,tym ma to viac a viac vtahuje 🙂 skoda ,ze neni cas ☹

lucqa
3. jan 2012

@slovakia13 dakujem 🙂 Ved skus najprv prvu a ak Ti bude vyhovovat styl akym je pisana, tak si dokup zvysne 2. Ja osobne mam velmi rada styl pisania Scotta Kelbyho, lebo casu je malinko a on pise strucne.
a kym pridu knizky, tak si mozes cvicit kompoziciu a skusit vnimat svetlo... prax je lepsia ako vsetky knizky sveta 😉

zzuzana82
4. jan 2012

@rabiva urcite dobre a velmi jednoducho napisane su od Scotta Kelbyho,ako vravia baby 😉 ja mam este stiahnute od Briane Petersona, tiez dobre citanie tu je link,ak ma niekto zaujem www.ulozto.sk/11031768/bryan-peterson-rar, knih je kopec, a z kazdej si nieco malo odnesies,co mozes nasledne zuzitkovat, treba len skusat skusat skusat 😀

nikonka
4. jan 2012

kurna, ked tak vzdy citam, co vsetko vy citate a mate preluskane, tak sa normalne hanbim ☹ ja som nikdy ziadnu knihu neprecitala 😅 ked tak, len nejake fotonavody na ephoto....

michalag
4. jan 2012

tak ja mam zatial knihy od Scotta Kelbyho Digitalni fotografie 1,2 a uz dlho planujem kupit aj 3, ale to uz pockam kym budem objednavat viac popripade az ked kupim zrkadlo

janula
4. jan 2012

ahojte,
mne sa ináč zdá, že baby, čo sem chodili pred tým, mali aj toho Kelbyho na stiahnutie ... keď sa mi zobudí malý, tak kuknem v detskej v počítači, či tam nemám ešte čosi uložené a dám vedieť 😉

luciferova
4. jan 2012

ahojte, predavam CANON 350D + Sigma 17-70 tuším 2.8, lebo sme si kupili iny, tak nech tento este niekomu posluzi, bol by zaujem?

zzuzana82
4. jan 2012

tie knihy sa daju najst na nete,len staci dat do vyhladavaca, ja mam stiahnute od Kelbyho z hellshare,kto nema ucet ,ma moznost si kazdy den stiahnut jednu,jeden den jedno stiahnutie zadarmo 😉
http://www.hellspy.sk/scott-kelby-sedm-bodu-pdf...
http://www.hellspy.sk/scott-kelby-digitalni-fot... toto je digitalna fotografia 1
http://www.hellspy.sk/scott-kelby-digitalni-fot... o upravach vo photoshope
http://www.hellspy.sk/adobe-photoshop-vybery-ka... dalsia kniha o upravach pre CS2,CS3,CS4

janula
4. jan 2012

@zzuzana82 - si zlatá, díky 🙂

rabiva
4. jan 2012

@zzuzana82 vdaka za link, z ulozto stahujem filmy, ani ma nenapadlo pozriet knihy 😅 😉 tam som nasla aj toho Kelbyho ale len DF1... PS poznam, upravy robim vacsinou v LR 🙂

mirica4
4. jan 2012

ahojte..
ja mám canon, ale ak by som nekúpila ten čo mám tak kúpim nikon, takže výber je na každom..je to moja prvá zrkadlovka ak nerátam ešte jednookú zrkadlovku ktorá bola moja celkom prvá..
@zzuzana82 dík za knihy ..prvú a poslednú si stiahnem 😉
@briketa no škoda, že si nepísala skôr ohľadne obj., dobré čítanie 🙂

lucqa
4. jan 2012

@zzuzana82 super, tiez ma nenapadlo kuknut ci sa nedaju stiahnut aj knihy, kooolko som mohla uz usetrit 🙂

briketa
autor
4. jan 2012

@lucqa @rabiva @zzuzana82 @janula @mirica4 @michalag
vecne a neemotivne porovnanie Nikonu a Canonu

Nikon technika - absolutne napreduje v kvalite prevedenia nizkosvetelnych zaberov
-viac autoostriacich bodov
-omnoho lepsie ovladanie off-camera blesku
-kvalitnejsie objektivy
-vacsi APS-C senzor
-poskytuje viac nastaveni v menu
-poskytuje viac vysokokvalitnych plnoformatovych DSLR

Canon
-jednoznacne cenovo dostupnejsi
-lepsie video
-lepsia dostupnost v zmysle ak prislubia vydanie noveho vyrobku, v kratkom case je na trhu, kde u Nikonu je to zvycajne minimalne 4 mesiace az pol roka
-vzetky Canon objektivy maju zabudovany ostriaci motorcek, kde u Nikonu to tak nie je

Vo vseobecnosti by sa dalo povedat, ze Nikon ma lepsie zrkadlovky a Canon lepsie kompakty.
Najpredavanejsim zrkadlovym fotoaparatom za poslednych myslim 7 rokov je Nikon.
Canon je omnoho vacsia firma so sirokou skalou produktov, kde Nikon je omnoho mensi a zameriava iba na vyrobu fototechniky (fotaky, dalekohlady, objektivy..)

briketa
autor
4. jan 2012

Este mam maly bonbonik. Cez vikend som bola asistovat pri fotosedeni jednemu z najuznavanejsich fotografov v Statoch, ktory posobi aj medzinarodne aj je v biznise uz nejakych 27 rokov, TC Reinerovi.
jeho stranka je trikratdvojitewTCREINERbodkacom.
Je orientovany najviac na komercne fotenie - modeling, reklamy, klipy. Bol to uzasny zazitok, naucila som s vela. foti na film, takze som sa musela pasovat s manualnym meteringom a nastavenieniami.
Fotili sme Hasselbladom, co je styridsattisicdolarovy fotak ;) az sa mi triasli ruky.
Ten chlapik je maximalne profesionalny, ma presne vidinu a len vydava pokyny. Ukazal mi ako je svetlo absolutne klucom kvality vysledneho zaberu. Fotili sme vo volnom prostredi (nie v studiu) len malu sukromnu zakazku, rodinne fotenie vonku a vo vnutri v kupelni este raz ich deti.
Vysledne fotografie su samozrejme az z fotolabu,ale Hasselbladom mate aj polaroidove nahlady, tak tie som odfotila IPhonom ;)

briketa
autor
4. jan 2012

Ten chlapik uctuje za sedenie v rozmedzi desat az dvadsattisic dolarov. napisala som slovom aby ste si nemysleli, ze som sa sekla v nule 😀
Stale na to myslim, bola som tam ako taky maly zajac co tam beha s jeho aparturou 😀 . Na slovo som posluchala. pozorovala, ucila sa.

lucqa
4. jan 2012

@briketa dakujem za zhrnutie pre a proti, presne toto som chcela vediet 🙂 btw ja som pocula aj nazor, ze Nikon je lepsi na sport a Canon na portrety. A vraj uz vysla 5D mk III a zvysili pocet ostriacich bodov na 49, takze snazia sa aj v Canone 😉
a to asistovanie tichuuuucko zavidim, lebo by som sa rada priucila u niekoho takeho 🙂 takze ak si najdes cas, tak hod par dobrych postrehov od profesionala

briketa
autor
4. jan 2012

@lucqa Canon 5D III-ka ma vyjst tento rok niekedy v lete. Mal to byt marec-april,ale odsunulo sa to.
ibaze tak isto pride aj plnoformatovka Nikon D800, na ktory cakam. 🙂