Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

slovakia13
5. jan 2012

som sa rozhodla zainvestovat do zrkadlovky ,len neviem ci ist do vyssej triedy z druhej ruky nikon d90 alebo kupit novy ale nizsia trieda uvazujem nad nikonom d5100 este zvazujem pentax...neviem sa rozhodnut ci novy ,alebo na ebayi

zzuzana82
5. jan 2012

@briketa samozrejme , ze ked je slabe svetlo tak blesk je nevyhnutny, ale ja externy nemam, a ten co je vstavany nevyuzivam, lebo nim aj tak nedosiahnem take osvetlenie ako chcem, ja som to tak myslela 😉 tak ci tak mam radsej prirodzene svetlo 😀

domyyy
5. jan 2012

@slovakia13 ja mám nikon D90 tiež som rozmýšlala či kúpiť nikon D5100 alebo D90 ale baby mi poradili D90-tku, síce starší model ako D5100 ale o triedu je vyššie, ja som max. spokojná 🙂

briketa
autor
5. jan 2012

@slovakia13 ked fotis do RAW, vies z fotky dostat maximum v postprocese a vies opravit chyby ktore by inak boli neopravitelne. Vyznam to ma obrovsky. Nevyhodou RAW-u je najvacsia velkost=najviac berie z pamate.
ISO si nastavujes podla potreby, nie je tam nejake jednotne nastavenie.
a ked v noci fotim napr mesiac a ocean tak davam iso minimalne a cas najdlhsi, inak to budes mat zasumene. ked som na koncerte kde je pohyb a tam, iso co najvyssie, aby mi povolilo co najkratsi cas zavierky.

@nikonka v kostole je vacsinou blesk zakazany uplne, inak nastavenim uhla (nemusi byt hned potreba stropu) sa s nim da vela urobit. ale ten zakaz tam je striktny. ja som neveriaci tomas, ale take veci chapem.

nikonka
5. jan 2012

@briketa u nas zakaz bleskov v kostoloch nie je... aspon ja som v takych este nebola... neblyskyam preto, ze nechcem, nie preto ze nemozem....

olienka12
5. jan 2012

tiez preferujem bez blesku v kostole ma to inu atmosku.. no fotila som uz aj sobas o pol 6 v novembri a ten kostol bol taky ponuri... brr

lucqa
5. jan 2012

@slovakia13 ja by som tiez brala radsej tu d90 🙂

michalag
6. jan 2012

dá sa niekde najst nieco o objektivoch ktore sa na co pouzivaju?

nelicefo
6. jan 2012

Ak máte byť v roku 2012 chorí , nech ste chorí chorobným optimizmom
ak máte byť slabí, , nech ste slabí odoprieť deťom splniť ich túžby
ak máte byť unavení , nech ste unavení z dobre vykonanej práce
ak máte byť nenásytní , nech ste nenásytní láskou, ktorú budete rozdávať
Ak máte v roku 2012 niečo stratiť, nech je to zlá nálada
ak máte niečo zabudnúť, nech sú to starosti
ak máte niečo zničiť, nech sú to spomienky, ktoré Vás trápia
ak máte zostarnúť, nech je to s pocitom šťastia, že svoj život žijete naplno.
P.F.2012! 🙂 a veľa svetla! 😀

Kočky mám veľa foto teraz z chaty,len ešte som sa k ním nedostala,tak čoskoro nahodím na kritiku 😉

katuska26
6. jan 2012

@briketa ja skoro vždy fotím s bleskom 😕 a čo odporúčaš kúpiť mne??? ako pomaly hej, nie všetko naraz 😀 teraz som si tú 35ťku kúpila, pomaly sa s ňou oboznamujem a asi budeme kamarátky 😀, statív ja veľmi asi nevyužijem nakoľko fotím svoje detičky a cudzie 😝 .... čiže v pohybe... ten externý blesk a difuzer vieš mi dať aj ktoré sú fajn??? to by sa mi asi hodilo že????

briketa
autor
6. jan 2012

@katuska26 aky mas presne fotak?
Nikon SB600 blesk je uplne postacujuci a vykonny na take nase fotenie a difuzer velmi odporucam kit, kde je mini difuzer a mini soft box.
Na znacke nezalezi. Je dobre ked ma kovovu vystuz, ze je to pevne, nie plastovu.
priklad: http://www.bhphotovideo.com/c/product/837000-RE...

katuska26
6. jan 2012

@briketa mám D3100

katuska26
6. jan 2012

@briketa no mám na čo šetriť 😕 ja blesk dosť využívam asi by som mala menej?? keď tu všetky píšete že ho skoro vôbec nepoužívate??? ja mám rada keď sú tie fotky také jasné 😝

briketa
autor
6. jan 2012

@katuska2 katuska26 RE: ja blesk dosť využívam asi by som mala menej?? keď tu všetky píšete že ho skoro vôbec nepoužívate??? 😅 😅 😅
Prosim Ta pekne co to pises?
Ved ked potrebujem blesk, tak ho pouzivam ked nie, tak nie.
Fototechnika sa nekupuje aby som sa ukazala, ale kupujem len to co vyuzivam a viem to pouzivat. Inak zbytocne vyhodene bubaky...
Fotit sa najlepsie naucis tisickami a stovkami nafotenych fotiek. Naucis sa z vlastnych chyb a pochopenia principov svetla clony a casu.
Nie z toho co kto napise na fore. To je pomocka, ale to hlavne je ta krabicka v Tvojich rukach ;)

katuska26
6. jan 2012

@briketa no však jasnéééé 😅 však som na začiatku tak sa pýtam 😉 keď píšeš že je to potrebné a baby tu ho skoro vôbec nevyužívajúúú.. no a ešte nekupujem najprv sa chcem naučiť s tým čo mám, možno časom 🙂

lucqa
7. jan 2012

@katuska26 ja tiez pouzivam blesk dost casto, ked sa s nim naucis dobre robit, tak Ti skor posluzi ako uskodi 😉

macamac
7. jan 2012

čavte baby. chcem poprosiť o radu.
potrebujem nahrať fotky k inzerátu,ale je tam povolená len určitá veľkosť. moje sú väčšie-a nejde mi to. ako sa dajú upraviť moje fotky,resp.zmeniť ich veľkosť,vlastnosti? v akom programe?
moc ďakujem 🙂

brisilda
7. jan 2012

@macamac ja menim velkost v zoneri 😉

macamac
7. jan 2012

@gabika7706
@brisilda baby-Ďakujem 🙂
a to ako sa mení veľkosť v zoneri?

moonlightka
7. jan 2012

ahojte baby, dlho vas citam. Som riadny amater ale ucim sa. Tentokrat som prvykrat fotila ludi v snehu. Problem je vsak, ze ten sneh mam taky sivy, nie uplne biely a popritom casto aj prepalene napr, tvare. Chcela by som sa spytat kde robim chybu a ci niektore z takych zaberov mozem upravou nejako zachranit? Rada by som vedela ako na to. Potom mam aj niektore take, ktore su krasne , hlavne zasnezena krajina, no bohuzial vsetko vyzera akoby to bolo pod mrakom, take sive. Ak budete vediet poradit co s tym budem vam vdacna 😉

brisilda
7. jan 2012

@macamac otvoris foto v zoneri .......kliknes na zmena rozmerov /prava strana hore- stvorcek kde je sipka ukazujuca smer hore a dole/

macamac
7. jan 2012

@brisilda Ďakujem 🙂 si zlatá-idem maturovať 😉
@gabika7706 už sa mi to podarilo-vďaka moc moc 😵

moonlightka
7. jan 2012

A este jedna otazka...neviete niektora kde sa da stiahnut nejaky program na retusovanie? Dakujem

briketa
autor
7. jan 2012

@moonlightka ulozto.cz

Sivy sneh tak vyzera na fotkach koli tomu, ze meteringovy system zabudovany vo fotaku "vidi na snimaci" tolko biely preexponovanych bodov, ze sa ich snazi "opravit" zafarbenim do sedeho odtiena. Co samozrejme ma za vysledok neuspokojivu expoziciu.

-Nastavis si bodovy metering zamierenim na biely sneh a posunies expoxicu na 1.5 az 2 stopy smerom na podexponovanie sa normalnych slnecnych podmienok a ked je oblacna snezna obloha, bude to 0.5 az 1 stopa do preexponovania. Tak by si mala dosiahnut peknu bielu zasnezenu fotku.
-Druhou moznostou je zapnut bracketing s nastavenim 1EV ,jednej stopy. Vyberies potom najkrajsiu expoziciu.
-Zapni si histogram a pozeraj sa ako fotis. Mal by byt vysoko na pravej strane, bez toho aby bol prilis zosekany.

briketa
autor
7. jan 2012

@moonlightka, opravujem z predosleho prispevku, to ma byt vsetko samozrejem podexponovanie, aj za oblacnej oblohy. Sneh prepaluje expoziciu, treba ho vzdy PODexponovat.

Dievcata, moj najmensi sa zmocnil vcera klbka vlny 😅 to bolo radosti!! 😀 😀
Mala som len zalohovu kartu vo fotaku, ale zhrabla som ho a cvakala a cvakala. Idem pohladat kabel, nech to mozem stiahnut. Prihodim to sem a poviete ci je to vhodne do albumu, lebo je tam nahy, ale sukromne partie su sikovne prekryte vlnou a nozkou, tak uvidm co si myslite vy, ci je to zverejnitelne.

zzuzana82
7. jan 2012

@moonlightka akurat nedavno bol k tomu clanok aj na ephoto http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-... ale ako vravi Briketa, musis sa pohrat s expoziciou 😉 ja som to chcela tiez vyskusat,ale bohuzial tato zima je zatial bez snehu u nas 😠

moonlightka
7. jan 2012

@briketa dakujem za radu...vyzera to narocne, ale budem sa snazit to zvladnut...nabuduce...ked budem zasa niekde v krasnej sneznej krajine 😉 lebo teraz u nas zasa sneh o nicom 😝 ...este mam podotazku ak by si vedela poradit, ako to mozem opravit na uz urobenych fotkach?

moonlightka
7. jan 2012

@zzuzana82 dakujem idem pozriet 😉