Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lucqa
18. jan 2012

@dosa Dakujem 🙂 ja co som pozerala kurzy, tak najlacnejsie na fotenie deti maju v Petrzalke na Wolkrovej (okolo 59 Eur to stalo), tam je nejaka skola digi fotografie a dokonca maju kurz rieseny tak, ze si mozes zobrat vlastne dieta a to si potom fotis, ale pravdu povediac, netusim ako ucia teoriu, lebo moj maly by visel na mne a nenaucila by som sa nic 😀
A na Photo Academy som pocula, ze odtial poodchadzali ti najlepsi lektori a zrejme do AKF, ale to uz isto neviem. Tak mi z toho vyslo, ze AKF bude asi najlepsia foto skola 🙂
Ach jo... ja a moje konspiracne teorie 😀 😀 😀

michalag
18. jan 2012

Ahojte mala by som možnost kupit fotak Nikon D3000 + setovy objektiv 18-55mm, 3x4GB karty, brašna + 2x bateria, zaruka je uz len do augusta 2012. Zvazujem ci ano alebo nie
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.179181...

domyyy
18. jan 2012

@michalag nevyzerá to zle... je dobré, že foťák je v záruke a za tie karty, brašnu a baterie by si ešte neviem koľko doplácala... ja si myslím, že sa oplatí, ale počkaj čo povedia ostatné kočky 🙂 ja keď som kupovala foťák tak bol polročný a tiež bez známok používania, ešte si zisti koľko má nacvakaných obrázkov...

michalag
18. jan 2012

@domyyy ja som jej už napísala ohľadom nafotených fotiek, to ma napadlo ako prvé 😉 , že presne nevie a nevie ani kde sa to dá pozrieť, ale vraj predava lebo chce prejst na vyššiu triedu (písala mi spravu)

domyyy
18. jan 2012

@michalag ani ja neviem kde sa to pozerá 😒 inak by som poradila... ja by som ten foťák asi išla kuk.... 🙂

michalag
18. jan 2012

ale ako poznam mm tak ma bude od nej odradzat hlavne koli tomu ze je z druhej ruky 😖

zzuzana82
18. jan 2012

@michalag
@domyyy vo fotaku priamo sa to neda pozriet, teda myslim treba si na to stiahnut program,napojit fotak a ukaze sa Vam cislo,kolko sa nafotilo fotiek,ale kopec programov je aj online (na zaklade exifu) 😉 treba hladat shutter count napr. http://www.digital-photography-school.com/findi... 🙂

zzuzana82
18. jan 2012

@michalag a tie karty su nove alebo pouzivane ? predsa len je to skoro uz dvojrocny fotak, moze mat na nom uz dost nafotene, karty ak pouzivala, tiez mozu odist, a zase to nie je az tak draha zalezitost a objektiv je klasicky setovy 18-55, ten co si mala vybraty bol 18-105, ci ako nie? Ja by som radsej na Tvojom mieste isla do toho noveho co si mala vybraty 😉

olienka12
18. jan 2012

@michalag da sa to pozriet v exife ak ma photoshop

zzuzana82
18. jan 2012

@olienka12 a kde vo photoshope si to pozriem ? 🙂

olienka12
18. jan 2012

@zzuzana82 file / file info a tam sa treba prehrabat v zalozkach 🙂)

zzuzana82
18. jan 2012

@olienka12 tam som pozerala, ale tam mam iba exif danej fotky, nemam tam kolko fotiek som spravila,aspon to tam nikde nevidim 😠 nevadi, ved aj tak aj cislo fotky ( ak sa nemaze pocitanie) je smerodajne,no nie? 🙂

bihan
18. jan 2012

@michalag nie je to síce záruka, ale ak bola tá karta nová, ke´d ju vkladala do foťáku, mohlo by pomôcť automatické číslo súboru. nech ti pošle nejakú aktuálnu fotku, odkontroluj si dátum, kedy bola urobená a názov súboru. na 3100 programy na zisťovanie cvakov nefungujú.

briketa
autor
18. jan 2012

@zzuzana82 ked mi posles fotku, ja by som to mala zistit. email ti poslem do SS

bihan
18. jan 2012

akurát som skúsila toto http://www.myshuttercount.com
názov súboru 5259, vraj 9177 klikov 😅 😀

briketa
autor
18. jan 2012

@michalag Miska, definitivne by som uprednostnila Nikon D5100 namiesto D3000 ako startovy fotak.
D3000 okrem toho ze je mensi nema ziadnu vyhodu oproti D5100.
5100 ma vybornu kvalitu obrazkov a vyborne prevedenie pri vyssom sume/dlhsich casoch a vyborny dynamicky rozsah obrazu. To su klucove faktory ktore by Ta mali usmernovat. Take ze brasna, nahradna baterka blabla, navyse je v kombinacii s najslabsim objektivom.

Zhanaj Nikon D5100 telo a Nikkor 18-105mm setovy objektiv 🙂

michalag
18. jan 2012

@briketa a D3100 nie je dobry myslim celkovo pre zaciatocnika? ja sa profesionalne teda nechystam na fotenie. Co viem uz teraz, bavi ma to ako hobby a s krajinarskou foto sa asi moc neuchytim 😅
Inak mm uz teraz somre ze je to drahy spas a ze na moje fotenie mi staci uplne kompakt 😠 ☹ a ze financie vieme vyuzit aj lepsie

briketa
autor
18. jan 2012

@michalag tak je to d3000 alebo d3100? pisala si 3000
d5100 je tak isto zaciatocnicky level. musis si pozerat co ten fotak poskytuje, aky ma obraz a kvalitu zaberov pri nizkom svetle. doplnky ku nemu je ciste marketingovy tah ako zatraktivnit nieco, co nie je az tak super.

A prave preto, ze je to tak velka investicia, treba poriadne postudovat aby si za tie peniaze dostala to najlepsie!

michalag
18. jan 2012

@briketa ano pytala som sa na D3000 predavanu z druhej ruky, no novu by som chcela D3100 18-105mm, teda ked dosetrim a snad ju aj budu mat

briketa
autor
18. jan 2012

@michalag ja hovorim neber. Ja hovorim pockaj, setri a potom kup D5100. Nekupuj ani D3000 ani D3100.

A ukazem Ti ako sa foti profesionalne, je to cesky fotograf, ktoreho praca sa mi velmi paci.
Takze ani s D5100 sa nemusis bat, ze by niekto chcel od Teba takyto level fotenia 🙂
@bihan, @zzuzana82 @olienka12 @zajo79 @domyyy @lucqa @dosa @puhinka @brisilda @slovakia13 @lenka3007
Takto vyzera profesionalny level fotenia:
www.stepanvrzala.net/
vsimnite si napad!, prevedenie!, kvalitu! v nasich podmienkach (cize ziadny Mauritius s atraktivnym prostredim uz aj ked fotis kompaktom bude to super)

lucqa
18. jan 2012

@briketa super fotky, mne sa paci aj toto: http://www.videoprodukcia.sk/ fotografka Katarína Žitňanská, tiež parádne fotky 😉

olienka12
18. jan 2012

@zzuzana82 ked sa ti zobrazi ta tabulka tak zalozka advanced a podzalozka schema treba rozkliknut a tam mas cislo fotky

zzuzana82
18. jan 2012

@olienka12 pozerala som aj tam, v CS3 mi tam neukaze nic a cs5 mi ukazalo image number 0 😀 😀 😀 ako novy 😀 😀 😀

zzuzana82
19. jan 2012

@olienka12 uz sme na to s briketou prisli, mne to neukazuje lebo ja mam canon a ten to nema ako nikon v exife 😉

dosa
19. jan 2012

@zzuzana82 - mne ukazuje canon pocet nacvakanych aj na displayi, ked si prezeram nafotene obrazky - ale ja mam zatial velmi nizke cislo, tak neviem ako to bude neskor. alebo potom sa da este cez tento program:

http://www.camerabits.com/site/index.html

stiahnes si demoverziu, v menu Edit si najdes Set info text - a do zoznamu zobrazovaných premennych pridas Actuations: {actuations}. potom v exife vidis aj poradie snimku na zrkadlovke...

zzuzana82
19. jan 2012

@dosa ano , mne to tiez ukazuje, ale ja pouzivam viac kariet a na kazdej karte mama uz ine cislo 😉 ale skusim ten program , lebo ja mam jeden EOSinfo ,ktory mi fungoval este na 450D, ale teraz pri tomto novsom mi to uz nefunguje 😠

dosa
19. jan 2012

@zzuzana82 aha, tak v tom pravom hornom roku to bude asi cislo na karte? no vidim tam nejake cislo ktore sa po kazdej foto zvysi, ale sa mi nechcelo hladat manual, tak som myslela, ze to je pocet cvakov... ja mam zatial jednu kartu, tak som to nemala vyskusane...

bihan
19. jan 2012

aj na flickri v exife ukazuje číslo obrázku 🙂

briketa
autor
19. jan 2012

@lucqa poslala som ti SS na povzbudenie.

briketa
autor
19. jan 2012

@bihan aj pri Canone? A fotka nesmie byt upravovana na pozastavenie Exifu