Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
8. aug 2010

dik..niekedy mam pocit, ze cim viacej toho pozeram, tak tym viacej mam z toho stres a chaos. tak uvidim.... budem mudrejsia, ked v utorok vyskusa z neterou neake skusobne foto

a jasne...zalezi ci budu spolupracovat a budu uvolneny

zajo79
8. aug 2010

@olienka12 fotite svadby?

zajo79
8. aug 2010

@olienka12 uvidim zajtra ci bude blesk... a chcem ist do kostola si to vyskusat v stredu.

olienka12
8. aug 2010

@zajo79 mne osobne sa velmi paci praca manzelov lukackovcov www.svadobnagaleria.sk nieco na inspiraciu 🙂)

olienka12
8. aug 2010

@zajo79 da sa to zvladnut aj bez blesku resp s inernym bleskom ale zalezi dost od hodiny kedy bude svadba a svetla v kostole niektore su presvetlene ine ponure...bez blesku sa da krasne vyhrat s tienmi z okien okial svieti slnko

ozaj a chod sa pozriet na nejaku inu svadbu aby si vedela co kedy nasleduje,aby si mala prehlad a bola pripravena na ten ktory moment 😉

zajo79
8. aug 2010

mala som dve svadby...tak nieco uz viem 😀

olienka12
8. aug 2010

@zajo79 ozaj mne sa z kostola pacia aj fotky na vysokom ise take zasumene niektore vedia z toho brat atmosferu..

amunet
8. aug 2010

cafte ako sa dari?! ja som dnes predala svoj makro objektiv, chcem ho vymenit za dalsi portretovy, jeden sice mam 50mm1,4 ale chcela by som aj 85mm. No este uvidim ako sa mi bude darit v sporeni mam zalusk aj na tele 😀 ale to je trochu viac penez 😅
@kotenko ahoj ja mam novy nick ale na zaciatku som bola Suziad tak sa mozno pametaz 😵 ale blogy mam zmenene
@kamilecka farebna je krajsia
@zajo79 v kostole si to racej vyskusaj, s ex bleskom nic nepokazis bez neho aj ano, a fot na manual, vonku staci na prioritu clony. Teda moje skusenosti 😉

olienka12
8. aug 2010

@zajo79 je to ine ked ides fotit 😉 myslela som konkretne na to miesto kde bude svadba 🙂

zajo79
8. aug 2010

8gb karta uz je doma... tak snad postaci.

inak... baterka mi staci na cca 800 fotiek, takze nahradnu ani nemam... ale nabije sa zachvilu, takze ako prideme z mesta supnem ju na nabijacku. novu baterku kupovat nebudem, kaslem nato... ja mam same vydavky, ony mi zato nezaplatia, no to neee.... ak by som to brala ako platenu zakazku, tak to je ine.

zajo79
8. aug 2010

budem mudrejsia ked ten kostol pojdem omrknut

olienka12
8. aug 2010

@zajo79 noo ked za to neplatia,tak vobec nestresuj baterka sa mi vacinou vybila po mladomanzelskom tanci,ale kedze sme dvaja,tak nevadi,ze pol hodinu nefoti jeden z nas 🙂 teraz ale idem kupovat nahradnu na najblizsiu svadbu 😉
co je morda su gratulacie a redova najhorsie zo vsetkeho :(

zajo79
8. aug 2010

tak tak dlho si myslim ze tam nebudem... 😀

kamilecka
8. aug 2010

Baby a tie ktore fotite..nie svadby a tak.... skusali ste,alebo predali ste uz niejaku fotku?

olienka12
8. aug 2010

@kamilecka ako myslis predali fotku? ved za tie svadobne platia 😀

kamilecka
8. aug 2010

@olienka12 no praveze som pisala ze nie svadobne,ale napr niejaku produktovu,alebo krajinkovu...su stranky kde sa daju dat na predaj fotky

olienka12
8. aug 2010

@kamilecka aha tak to nie,len v nasom miestnom platku som mala par fotiek 🙂 ani ma nenapadlo predavat fotky,kedze nefotim tak dobre 🙂

zajo79
8. aug 2010

mne povedali, ze nechcu si profi fotografa, ze ten je drahy, videli na fb moje fotky, pacili sa im, ze ci ich cvaknem...snazit sa budem co najviac ako budem vediet, no moze sa stat ze mi nieco nevyjde. Som im povedala ze neviem ci si nato trufnem, nechali mi par dni, potesili sa ked som to zobrala. Ze sa nemam coho bat...no ked mi veria oni - tak si musim asi verit trochu aj ja.

hlavne je zachytit dolezite momenty, plus mam v hlave veci, ktore chcem vyfotit... no zalezi aj na nich, ci budu spolupracovat, ci budu uvolneni

ak by my aj davali peniaze...zato nezoberiem, lebo to zoberiem ako skolu, vyzvu ci nato mam, plus ak budu fakt dobre a niekto by chcel este odfotit...tak mozno potom, ale to musim mat nieco za sebou. to sa neda len tak, beriem prachy... a musi byt aj vysledok.

zajo79
8. aug 2010

a manual.... nato si v kostole netrufnem. ani za nic..... hram sa z manualom ked fotim deti, to je ine.

priorita clony bude idealna.

zajo79
8. aug 2010

idem spat...dobruuuuuuuu

amunet
8. aug 2010

@zajo79 hmm to zalezi od svetla v kostole na priorytu clony ti moze hadzat dlhy cas a nebudes mat foto dost ostre, treba vyskusat 😉

kuko7
8. aug 2010

@zajo79 kukla som blog, mas peknucke foto, len fakt tie prepaly trosku tahaju, ale nevadi, kazdy mame iny vkus, ja tiez mozem take vacise kontrasty a niekomu to proste nereze,,,ale ved o tom to je,nemoze kazdy fotit rovnako 😀 😀 😀
No a jasne ze priorita clony, jednoznacne 🙂 a ten externy blesk by som pouzila, to je uplne o inom potom 😉 Inak aj ja mam Nikon D90,,,moj milacik 🙂 🙂 🙂

@olienka12 nadherna praca tych manzelov fotografov, velmi sa mi pacia tie fotecky 🙂

kotenko
8. aug 2010

zajo79 - túto svadbu som fotila v kostole bez bleskuhttp://www.facebook.com/album.php?aid=18261&id=... dalo sa to, dala som si trošku vyššie ISO a išlo to samo 😀 ale na hostine by som bez blesku ext. fakt nešla. ale zas na druhej strane, keď to nemáš zaplatené, tak by som si LEN kvoli svadbe nekupovala ext. blesk, ak ho neskôr nevyužiješ.
čo sa týka portrétoviek, prečo nejdeš fotiť rovno z mladomanželmi, teda zo snúbencami? oni sa v deň svadby už nebudú hanbiť a ty chytíš prax v párových portrétovkách. a aspoň si okukáš, komu aká póza vyhovuje, aký úsmev, kedy sa odviazali, druhé fotenie je vždy lepšie.

kotenko
8. aug 2010
kuko7
9. aug 2010

@kotenko krasne fotecky mas 🙂 inak ja som zvazovala kupu externeho blesku na nikon D 90, len ma stve, ze je tak drahy,,,,no asi by som brala aj z druhej ruky ale zasa mam obavy , ze ci bude oki,,,no neviem,,,asi kupim na splatky, teraz som vrazila do objektivu 50- 1.8f, cize na cas mam oddych od vybavy,,,ale musim kuit odrazku este 😉
Ja idem buduci tyzden fotit kamosku a aj moju malu do slnecnicoveho pola, tak dufam, ze este neskosia 😀 😀 😀

kotenko
9. aug 2010

kuko7 ďakujem veľmi pekne. snažím sa
čo sa týka ext. blesku, nebála by som sa ani blesku z druhej ruky, samozrejme, v záruke aspoň pol roka ešte. je to síce výbojka, ale tie by mali aj niečo vydržať, všetko je to vlastne spotrebný materiál, aj telo. niektoré môžu nafotiť okolo 200 000 snímok, niektoré aj viac, záleží, aké telo ste si kúpili. a z tohto všetkého sa podľa mňa najmenej opotrebuvajú objektívy

zajo79
9. aug 2010

tak blesk sa zide, nieje to zbytocna kupa... len neviem, ci to stiham.

ked zvysim iso tak mozem cvakat aj bez blesku, nie? na 600? v mudrej knizke od kellbyho pisu 800..no neviem neviem.

zajo79
9. aug 2010

kotenko, pacili sa mi detaily, kostol..ale samotny par moc ee. neako nespolupracovali... som mudra ako radio,co? prepac... ale pockaj, ako tu ja budem v piatok vyplakavat ze akyyy trapas.

kotenko
9. aug 2010

zajo, ISO zvýš podľa toho, koľko ti dovolí telo, aby ti to moc nešumelo, ja som túto svadbu fotila na 1000 ISO. v interiéri na inej svadbe som dávala aj 3200 ISO, ale fakt, ako ti hovorím, všetko záleží, aký šum ti znesie telo. choď do toho kostola a pohraj sa tam z nadstaveniami, u nás ale bývajú kostoli zamknuté a otvorené sú iba tesne pred omšou, mala by si najlepšie, keby tam ideš v čase kedy budú mať sobáš, aby si vedela aké svetlo ti bude prenikať a či blesk nebudeš naozaj potrebovať....
nie, kľudne, znesiem kritiku, tá ma totižto posúva vpred, poprípade mi dáva iný pohľad. ja by som tiež teraz fotky inak robila 😖 len poprosím, na osobu mladomanželov radšej písať do pošty