Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
31. aug 2010

@monika1 35 je dost malo na portret... skresluje.

monika1
31. aug 2010

@zajo79 vazne? hmmm tak to potom nie 😒 len s 50 ci 85 by som musela ist cez stenu asi 😀

amunet
31. aug 2010

no starsi uz bude mat 11r, ten sa postara o seba sam aj pomoze, ze sa zahra s malou toho uz neratam, akurat, ze je drzejsi a papulntesji 😀
@klara_klara ty by si si to strasne chcela zjednodusit 😀 to nejde...pri foteni treba rozmyslat 😀 kazda situacia si vyzaduje ine nastavenia iso podla svetelnych podmienok klasika standart je 200, velmi slnecno az ostre svetlo 100 a vo vnutri ci v zamracenom tmavom pocasi 400 a skus pouzivat prioritu clony hlavne vonku, vo vnutri ak nemas svetelny obj. tak asi ti bude stacit aj automatika, pretoze by ti davalo dlhy cas co by si nemusela udrzat, ale to treba vsetko VYSKUSAT

zajo79
31. aug 2010

@monika1 50tka bude ideal..

amunet
31. aug 2010

@monika1 zajo ma pravdu

monika1
31. aug 2010

tieto fotky som robila pred polrokom este s kompaktom (lumix fz50) 🙂

monika1
31. aug 2010

-

monika0001
31. aug 2010

@amunet - ahaa. a ja rozmýšlam, že ako to tam dávajú a čo to je.. 🙂
ďakujemm.. 😵 😵 😵 😵
mám nejaké strínky kde ich stahujem.. 😵 😵 😵

lenka3007
31. aug 2010

ahojte baby, som rada, že tu je aj táto téma, lebo fotografovať ma baví, len môj problém je v tom, že vo fotoaparátoch som totálne nemehlo, keď som sa pokúšala kúpiť si nejaký poriadny, mala som pocit, že ten predajca chce len zarobiť a nie pomôcť mi... aký foťák je podla vás najlepší. najradšej fotím môjho syna, známych, proste ľudí... fotím klasickým digitálnym, ale tá kvalita nie je taká, ako keď mi malého odfotia v štúdiu. Fotky upravujem vo photoshope (učila som sa pol roka a ešte stále neviem všetko). potrebovala by som lepší foťák, nech sa toľko nemusím s tým photoshopom namáhať. viete mi poradiť či je lepší digitál, alebo zrkadlovka, alebo aspoň nejaký link, aký rozdiel je medzi nimi? Ďakujem 😉

zajo79
31. aug 2010

@lenka3007 kolko chces do toho vrazit? planujes v buducnosti davat peniazky aj do objektivov?

precitaj si par stran dozadu, uz sme sa tu o tom bavili..

amunet
31. aug 2010

@lenka3007 najlepsia je digitalna zrkadlovka 😀 😀 pre zaciatok by ti urcite stacila amaterska trieda-mam ju doteraz 😀 uz sa len rozhodnut aku znacku a do akej ceny 😉

amunet
31. aug 2010

ale sporiiiiiim na novy asi do bude canon 7D hoci by som strasne chcela 5D mark II ale to sa mi uz nasporit nepodari ☹ lebo planujem aj nejake zablesky-do roka a do dna 😀 😀 😀

monika0001
31. aug 2010

@amunet - už ti niekto povedal, že si úúúžastnáá??? 😵 😵 😵 😵

amunet
31. aug 2010

@monika0001 🙂 🙂 iba moj manzel 😎 😵 a precooooo 😅

lenka3007
31. aug 2010

dakujem za radu... neviem, do tých 500€ viac nie, pokial sa to nenaučím. už som pozerala jeden... tento:

http://www.pricemania.sk/katalog/digitalne-zrka...

dufam, že sa nebudem učiť pol roka robiť s ním...

nika12
31. aug 2010

@lenka3007 do tvojho financenho limitu je to dobry vyber 😉

nika12
31. aug 2010

inak aj ja sa pridavam, ste ste uzasnee vsetky, dik za vsetky linky co tu davate, ja si ich davam medzi zaalozky a ked bude viacej casu, vraatim sa k tomu 😝

lenka3007
31. aug 2010

@nika12 dakuje, dufam že mi to pojde ... sa teším... 🙂 😀

monika0001
31. aug 2010

@amunet - lebo si mi (ani o tom nevieš 😀 ) pomohla 😵 😵 😵 😵
ja som táák vždy chcela vedieť ako sa dáva to pozadie (teraz už viem, že sa to volá textura 😉 ) a ty si mi rovno hodila stránku... 😵 😵 😵 😵
nemohla som sa na to spýtať lebo som nevedela ako sa to volá 😅

mishusha
31. aug 2010

@amunet diky za tie linky, urcite vyskusam sa pohrat s tou texturou...len na to treba v prvom rade kvalitnu fotku... 🙂 co mne bude trvat asi dlhsie...

monika0001
31. aug 2010

@nika12 ja mám toľko záložiek, že mmm na mňa pozerá, že to čo máš?!! na nervy je 😀

monika0001
31. aug 2010

tu je link ako sa dá vytvoriť drevená textura a vojenská 😉

http://www.photoshopbook.net/photoshop-tutorial...

http://grafika.sk/clanek/vojenska-textura/

nika12
31. aug 2010

inak baby, pozeram na stranku megafoto, maju tam novinku: Prenajom...mozete si prenajat na den aj viac, fotaky, objektivy, externee blesky, atd....vyborne podla mna, ak chcete nieco kupit a radi by ste to vyskusali vopred 🙂 aj ceny su celkom fajn

amunet
31. aug 2010

@lenka3007 canon, vyborny vyber, vzdy sa budu viac predavat ako nikon je aj popredu s objektivmi 🙂
ale este dospor je to slabe, dospor na 450D 500D alebo 550D skus aj cez inezart, zosenies aj v zaruke za dobru cenu, mala som tak 2 fotaky aj tento posledny je cez inzerat kupila som ho pred rokom asi za 13 000,- no problem,
potom si dokupis dobry objektiv.

sidzej
31. aug 2010

@lenka3007 So zrkadlovkou sa clovek uci fotit cely zivot 🙂 A to nesrandujem...stale sa je v com zdokonalovat. Nechcem ta odradzat, ale pri prechode z point & shoot camery (klasicke digi kompakty), trva dost dlho, kym ti zo zrkadlovky zacnu liezt fotky, ktore sa ti pacia. Ako uz amunet vyssie napisala, univerzalne nastavenia neexistuju, treba na uvod nastudovat dost vela teorie o foteni, pochopit, ze to je cele o svetle, vediet nastavit zakladne parametre a potom uz len veeeeeeeela experimentovat, skusat, ucit sa na vlastnych chybach atd atd. Fotenie so zrkadlovkou je mozno zlozitejsie, dlhsie trva naucit sa s tym fotit, ale vysledok na koniec stoji za to. U nas to bolo tak isto, moja manzelka chcela velmi zrkadlovku. Ked sme ju nakoniec kupili, tak sa jej nechcelo "studovat" teoriu. Musel som to robit ja a davat jej potom doma "zrychlene kurzy" toho, co som nastudoval a odskusal 🙂 Dnes uz foti dost dobre aj bez toho, aby sama nejak velmi studovala.

nika12
31. aug 2010

@monika0001 taky tak 🙂 lepsie ako potom listovat dozadu a hladat ... 🙂

amunet
31. aug 2010

@mishusha ani netreba prave naopak vylepsis tym nezazivnu foto 😀 😀
@monika0001 som rada 😵

monika0001
31. aug 2010

@nika12 - presne 🙂

amunet
31. aug 2010

ja ked citam svoje prispevky musim sa smiat 😀 😀 "inezart" mala by som pisat velmi pomali 😅 5 z gramatiky 😀